Boli ste na dovolenke pri Neziderskom jazere?

maickamf
4. feb 2020

Boli ste niekto na dovolenke pri Neziderskom jazere v Rakúsku? Zvažujeme pár dní v lete niekde relatívne blízko. Podeľte sa o postrehy, skúsenosti, príp.doporučte ubytko pre 2dosp. a 6r.dieťa. Ďakujem

fiafia
4. feb 2020

@maickamf boli sme tam iba na vylet, je tam krasne. My sme boli vo family parku. Urcite by som tam chcela ist na dlhsie, tak pripadne rady sa mi zidu 😊

lucik194
4. feb 2020

my tam chodievame na otocku, z BA je to kusok.....
chodievame sa kupat aj bicyklovat.....
spali sme tam 1x a aj to v kempe, takze s ubytkom neporadim, kemp je v pohode, tym ze sa hocikde neokupes, treba vyhladat kde sa da a podla toho hladat ubytko.... my sme boli v kempe v Podersdorf, tam je aj plaz na kupanie
osobne tak na 2-3 dni, tam ist ..... dlhsie by som nesla....

osky
4. feb 2020

Je tu uz viac takych tem,hod si pod lupu.
Podla toho ,kam chces ist.

Z blizsej strany-od Bratislavy,je praktickejsie.
Mas moznost byt priamo v Neusiedl am See,
Parkovne zdarma,vstup 5,50 a po 14.00 4,30.
ale najviac frekventovana je dedina Podersdorf-jedina priamo na jazere.
Vstupne je 5,80 a po 14.00 4,40 euro.
Je tam velmi dlho strasne plytka voda,co je super pre deti ale na plavanie musis ist daleko.
Inak vela vodnych hier,sportov...je tam molo a majak...
Ak si zaobstaras neusiedler see card,mas vstupne i parkovne zdarma.
Ta karta ti v mnohom umozni sluzby zdarma alebo vyhodne zlavy...popozeraj si to na nete,je toho vela.karta plati v celom regione,cize fakt vela zliav,ponuk ...
Ubytovanie je drahsie,lacnejsie najdes v Illmitz -nasledujuca dedina.
Ale v podstate v kazdej dedinke mas Zimmer frei-u sukromnikov,
To sa hybe cca 20a vyssie uz i s ranajkami,zase podla datumu,poctu osob,deti....
Plaz v illmitz je 4km od dediny ale vsade sa daju pozicat bicykle,alebo mozte doviezt svoje,vsade mas cyklotrasy,vstupne je 5 eur.po 17.00 uz zdarma.a vodu mas cca po pas hned,kusok a mozes plavat,menej ludi,väcsi klud-si v narodnom parku.
Dalsia dedina Apetlon,ale to uz by bolo trosku dalej...cca 1km
Z dediny Illmitz premava kazdu pol hodinu lod na druhu stranu-je tu najuzsie jazero,ale tie lode premavaju i z dediny Podersdorf.ludia si beru i bicykle,lebo i na druhej strane su super cyklotrasy na vylety.
tie lode idu do mesta Mörbisch-cele leto tam byvaju operety ci muzikaly na vodnej scene.na zaver je vodna hudba s ohnostrojom.
Ale je tam aj plaz a rozne tobogany a tak...
Z Mörbischu sa da bicyklom ist do dedinky Rust-typicka tradicna dedina,myslim ze patri pod Unesco.
A hlavne je to dedina bocianov.takmer na kazdom komine je iny parik.
Kostolnik je poliak,da sa s nim super dohovorit.ukaze vam aj vezu...
Ale da sa odviezt aj na plaz.
Z tejto strany -Rust-Mörbisch je vsak jazero viac zablatene,kalne....
Zo strany Neusiedl am See,Podersdorf,Illmitz je jazero cistejsie,lepsie pristupne,vhodnejsie na kupanie...

heidy222
4. feb 2020

@maickamf inac Balaton Ma rovnake plaze a je to min. O polovicu lacnejsie. Ale zase dalej.

hradnapani
4. feb 2020

@osky perfektne si to popisala. vdaka 😊

maickamf
autor
4. feb 2020

Ďakujem vám za odpovede, skusim nieco popozerat. My to mame skoro 3hodky z domu. Tak na 2noci by sme chceli. Este raz dakujem

majkeel
5. feb 2020

To sa naozaj v tej dvojmetrovej spinavej vode niekto kupe? 🙂 Neusiedlersee je stepne jazero a vzniklo naprsanim, nema pritok, ani odtok. Na vylet fajn, ale dovolenka ani nahodou. Jedine ze bajkovanie po brehu.

cine
6. feb 2020

Odporúčam Podersdorf, je to také prímorské... A je tam aj kemp ak by to bolo zaujímavé.
https://mojerakusko.sk/vylety/podersdorf-am-see...

maickamf
autor
6. feb 2020

@majkeel fúúha, to fakt? Na foto to vyzerá super. Teraz som v rozpakoch. Už plánujeme, čo v lete, my kvôli zvieratám nemôžme na dlho ďaleko, tak hľadám len také okolie. Ďakujem

mila23
6. feb 2020

@maickamf my sme tam boli v lete -v Podersdorfe,ale iba na otocku - rano tam a vecer spat. Spat sme nespali,ale pozerala som ubytko v kempe a konkretne prives, ale vychadzalo to dost draho na 2 noci v sezone. Okolo 300 eur, co uz mi pride dost na to,ze to je iba prives. + cca 50 eur zaverecne upratovanie, takze cim kratsi pobyt,tym zbytocne poplatok. Inak voda je tam teda nic moc...ako pise @majkeel, na kupanie by som si vybrala asi nieco ine. da sa okupat (nakoniec som tam vliezla ☹),ale ist tam cielene sa kupat,asi skor nie.

luccija
6. feb 2020

@maickamf áno s tým rátaj, že voda je bahno a tráva kde tu.Je kalná, ale tepla a dlho nízka je tam pekne, ale...

maickamf
autor
7. feb 2020

@mila23 tak asi pojdeme tiez len na otocku nejaky den pozriet. Fakt zbytocne drahe ubytko co som pozerala.

sidicek
10. feb 2020

@majkeel už som sa zľakla, kde sme to boli, lebo presne ako píšeš, hnusná voda ledva sme tam 2 h vydržali a tu samé chvaly

sidicek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sidicek
10. feb 2020

@maickamf no teda 3 hod by som sa tam určite netrepala

h2
10. feb 2020

@maickamf Tak to asi naozaj skús Balaton. Síce som tam nikdy nebola, tak nemôžem odporučiť z vlastnej skúsenosti, ale moji kolegovia (Maďari) tam chodia stále, milujú to tam.

osky
10. feb 2020

Zasnem.
Voda vobec nie je taka spinava.je tepla a super na kupanie.
Ved je to prirodne jazero,nie umely bazen.rocne sa tu otoci masa turistov a fajnovym Slovakom sa nepaci🙄🙄🙄🙄
Jasne ze je kalna.ked chcete vidiet az na dno,chodte k moru 😉
Pravidelne sa kontroluje kvalita vody,myslite ze keby bola zavadna alebo nevhodna,bolo by rocne tolko turistov??
Sme v Rakusku,nie kdesi v brazilskom pralese.platia prisne kontroly.
Okrem toho Seewinkel je narodny park.
Je to fakt krasne.
No ale ved,kazdy co sa mu paci..
Treba skusit a potom sa zariadit.kazdemu vyhovuje daco ine 🤗

rainee
20. aug 2020

My tam chodíme často, hlavne Podersdorf, Illmitz, ale navštívili sme aj Rust, Morbisch. V Morbisch máš aj kúpalisko s bazénom a toboganom ak sa nechceš kúpať v tej vode. Za mňa voda tiež nič moc, na dne bahno a zeliny, voda kalná, kilometer po kolená, hĺbka jazera je tuším max 2m. No je to prírodné jazero a chránená oblasť, prístup k jazeru je tiež len na par miestach a vstup je spoplatnený. Ale ma to peknú atmosféru, ako pri mori 😉

Mňa by zaujímalo, ako je to tam s kotvenim lodí, nemá niekto skúsenosť?

Inak určite sa tam dá stráviť pár dní dovolenky, prenajať si motorový čln, okúpať sa, spraviť výlety na bikoch, navštíviť familypark. Dajú sa aj prenajať okrem bežného úbytka aj chatky na vode, to je neskutočná atmosféra, len tie ceny 🤦‍♀️