Boli ste na dovolenke v Caorle v Taliansku? Ako bolo?

veronciatko
13. aug 2009

boli ste niekto na dovolenke v tomto letovisku? ako ste boli spokojni? ake su tam plaze? kolko trvala cesta?

petusko
17. júl 2012

@monikapalo my si urcite berieme nejake pecivo, syry, zeleninu, cestoviny, do prenosnej chladnicky nieco na grilovanie, natierky... Neberieme vela, budeme si robit len ranajky, prip. neskore lahke vecere, inak sa planujeme prestravovat vonku. Pozname sa, ze toho na dovolenke vela nezjeme, mame vela inych aktivit, nie vysedavat a napchavat sa 😅 😀

@skazka toto neviem, ale nepredpokladam, ze su tam zasuvky ine ako u nas 😕

monikapalo
17. júl 2012

@petusko Aj ja rozmyslam, ze zoberiem len nieco ozaj nutne na zaciatok, ostatne potraviny si dokupime v obchode. 🙂

zuzana581
17. júl 2012

@skazka redukciu kúpiš skoro v každých potravinách, len si zober konvicu so sebou a vyskúšaj do ktorej ti sadne lebo niektoré sú také nepodarené 😀 .. Inak tenké tyčinky pichneš do ich zástrčiek, problém sú len tie hrubé na rýchlovarných konviciach, alebo moja nabíjačka na notebook 🙂
Caorle je inak krásne.. My sme tam síce nebývali, ale jeden deň sme si urobili výlet a lutujem, že sme tam nešli na celú dovču. Krásne voňavý morský vzduch, čistá voda, nádherné domčeky s uličkami.. promenáda.. vytesávané kamene.. kostol... naozaj je čo pozerať a obdivovať.. Ak ešte raz pôjdeme na severné tal. more, tak jedine do caorle..

petusko
17. júl 2012

@zuzana581 super, dalsi pozitivny ohlas na oblast Caorle, uz si len vymodlit pocasie.

skazka
17. júl 2012

@zuzana581 vdaka za odpoved, konkretne ideme do Porto S. Margherita co je vlastne cast Caorle, tak sa tesime... uz len ako pise @petusko vymodlit pocasie....

monikapalo
20. júl 2012

@fiona8 Ahoj , pisala si, ze ste boli ubytovani v Cristoforo Colombe 🙂 , mozem sa opytat, ako ste boli spokojni napr. s recepciou, ako sa dalo dorozumiet, ked nevieme taliansky. My chceme brat sebou detsku postielku, neviem, ci nebudu mat nieco proti. Dik za vsetky typy a rady. Budem Ti velmi vdacna. 🙂

fiona8
20. júl 2012

@monikapalo ahoj po slovensky, lebo na recepcii boli slovaci... 😉 my sme mali maleho na manzelskej posteli...ale podla mna to vobec nebude vadit ak vezmete so sebou cestovnu postielku...oni izby nekontroluju...bolo super 😉

rainbow1
21. júl 2012

ahojte mamičky, dnes ráno, presne o 5:30 sme sa vrátili z Caorle, 12 dní prekrásnej dovolenky,so suprovým počasím, slnečno 28-30 C každý deň. Išli sme na blink od pondelka 9.7. na 9-10 dní a zostali sme 12 🙂 . Cesta trvala cca 10 hodín, vrátane prestávok a asi 200km silného dažďa počas cesty, čo nás brzdil (bývam cca 100km ďalej od BA - autom). Je pravda, že v agentúre čo sme si vybrali ubytovanie mali termíny od so do so, ale dali nám vlastne čiastočný dvojtermín (po 9.7. - so 21.7.), cestovali sme domov ale v piatok na noc kvôli malej. Ubytko sme mali cca 200m od kostolíka priamo na pláži s úžasným výhľadom na more. Varili sme si sami, mali sme so sebou aj nejaké vlastné potraviny : pečivo (na začiatok), suché salámy, maslo, syry, pašteky, nejaké konzervy (máme prenosnú chladničku), inak sme chodili na nákupy do obchodu, na hlavnej promenáde v centre je COOP (otvorený od 8 do 20) + ďalší obchod u hotela ANNA otvorený do 21:30, príp. možno ďalšie. Potraviny sú trochu drahšie u ako nás, ale dá sa v pohode. Reštiky boli večer úplne napráskané, problém nájsť miesto, je tam kopu nemcov a našich českých susedov. Čo som bola prekvapená, len málo ľudí ovláda anglický jazyk, skôr sa dorozumiete nemecky. A boli sme aj v aquaparklu, priamo v Caorle, bolo super, môžem len doporučiť 🙂 . S tenkými zásuvkami sme nameli problém, hrubé sme nemali žiadne. Promenáda pozdĺž mora po kostolík je proste úžasná a už teraz mi je za ňou smutno 😔 . Ak by ste mali nejké otázky, kt. by som vedela zodpovedať stačí napísať 😉 . Pre našu rodinu bola dovolenka úžasná a Caorle je naozaj prekrásne.

skazka
22. júl 2012

@rainbow1 este sa chcem spytat, ze ci do ITA ste isli na noc, a ci sa v Caorle da, ked prideme v sobotu rano, najst v pohode parkovanie, kym dostaneme ubytko... ideme na opacny konec Caorle do P.S. Margherita.
... a prepac, ze reagujem ked si oslovila len mamicky 😉 😝

monikapalo
22. júl 2012

@fiona8 😀 cozeeeee???? Na recepcii boli slovaci????? 😅 😕 Tak to by bolo uplne super. Len ci sa to odvtedy nezmenilo. Ani neviem, ako by sa to dalo zistit. Ale bola by to uplna bomba. 😎 😀

monikapalo
22. júl 2012

@rainbow1 Je radost citat takuto nadhernu referenciu, aj my sa chystame 28.7. do Caorle, uz sa tesim, len mam obavy, ci sa dorozumieme, nakolko nikto z partie neovlada taliancinu a ostatne jazyky iba chabo 😅

rainbow1
22. júl 2012

@skazka že len mamičky 😀 , áno cestovali sme na noc, vyrazili sme o 23:00, do Caorle sme prišli až o 10:00, nakoľko sme sa zdržali kvôli búrkam v oblasti Grazu a ešte sme si 1 a 1/2 hodky pospali po 4:00, nakoľko sme noc predtým dosť nenaspali, nad nami totiž oslavovali ☹, s parkovaním bol ale problém, nakoniec sme vošli priamo do zahrady agentúry 🙂, sú tam parkovacie miesta, ale potrebujete na ne také parkovacie karty, tie nám dali v agentúre, ale možno v P.S. Margherita to bude lepšie, my sme boli priamo v historickom centre Caorle, tak možno preto.

rainbow1
22. júl 2012

@monikapalo 🙂 , už teraz mi je smutno, ešte keď zvážim to počasie tu, slnko zubaté, teplo ani zďaleka nepripomína leto ☹ , neboj, dorozumiete sa rukami, nohami, dá sa, ja viem anglicky, ale moc mi to platné nebolo, lebo ešte aj v historickom centre Caorle v informáciách vedela pani anglicky len málo, čo ma, ako som už písla, dosť prekvapilo, asi preferujú nemčinu 😠

monikapalo
22. júl 2012

@rainbow1 A co sa pocasia tyka, nevies mi poradit nejaku stranku, kde by si mohla pozriet realne pocasie v Caorle? Uz som aj nieco nasla, ale podla niektorych ludi, je to skreslene, vraj je tam teplejsie. 🙂

rainbow1
22. júl 2012

@monikapalo ja chodím na accuweather.com, zadám Caorle a je, ale zbytočne ma to deprimovalo pred dovolenkou, lebo týždeň pred ňou to hlásilo 6 daždivých dní z 10 na ktoré sme išli, stále sa tá predpoveď mení, dá sa povedať denne, nakoniec deň pred dovolenkou tam boli ukazované len 3 dni daždivé, ale teplota 28, ale v skutočnosti nám pršalo len dve noci, cez deň vôbec, stále bolo krásne teplo, 2x bolo dopoludnia trošku zatiahnuté, tak sme sa vybrali na prechádzku, no do 2 hodín vyšlo slnko a horúco, tak sme radšej zamierili na pláž 🙂 ; myslím si teda, že až tam neukazujú nejakých 20C, čo neukazujú, určite bude teplúčko 🙂

skazka
22. júl 2012
monikapalo
22. júl 2012

@rainbow1 Super, dakujem. 😎 😀

monikapalo
22. júl 2012

@skazka Dakujem za typy. 😎 😀

skazka
23. júl 2012

napr. vcera davali na acuweather na buduci tyzden dazd iba na utorok, no dnes je dazd od stredy az do konca tyzdna... takze netreba tomu verit, bo budeme mat pokazenu celu dovolenku, skor treba mysliet pozitivne... 😝

monikapalo
23. júl 2012

Ja uz som z toho vedla....je potrebna redukcia na zastrcky, alebo nie???? Mam problem taku obycajnu kupit, vsade v elektrach na SVK ponukaju velku, viacucelovu, skor pre cely svet. 😠

skazka
23. júl 2012

tam si kupis za par € v kazdom obchode... 😲

skazka
26. júl 2012

.... posledna noc doma... Caorle, tras sa!

janula17
14. aug 2012

@skazka ahoj, uz ste doma z Caorle? My sa tam chystame v stredu v noci. Ako bolo? Vies mi poradit, ktora strana mesta je lepsia - krajsia? Budeme byvat v kempe, na kazdej strane mesta je jeden ale nevieme si vybrat, vzdialenost je asi rovnaka od centra..... Ked prichadzas do mesta autom, tak doprava ci dolava? 🙂

skazka
14. aug 2012

@janula17 ahoj, uz sme davno doma, bolo super, len kratko nabuduce na dlhsie. My sme boli ubytovni v casti Porto Santa Margherita, vo vilkach Los Nidos, k plazi sme to mali 5 minut detskou chodzou. Do starej casti Caorle, od PSM ho odeluje kanal sa da ist trajektom, alebo busom nieco ako MHD u nas, oboje stoji 1,20€. Ked ides lodou listky kupis na lodi, ked busom listky kupujes vopred a v buse cvakas v strojceku.
Ale vy asi idete priamo do Caorle, tak v tomto neviem velmi poradit, tam sme chodili len na vecerne prechdazky busom.

janula17
21. aug 2012

caute, tak len tak pre uplnost 🙂 uz sme aj doma z Caorle, bolo tam uplne vyborne 🙂 Letovisko vobec nie je tiche ako som sa kdesi docitala, praveze mi to prislo az narvane turistami, vecer sa cez promenadu ledva dalo pretlacit, strasne vela ludi bolo. Cez den mi to ani neprislo, lebo su tam krasne siroke plaze, takze ti ludia sa tam nejako stratili. Prevazne nemci a teda česi, no hlavne nemci, normalne aj napisy boli v nemcine, aj v restauraciach sa s nami po nemecky bavili, az mi ta taliancina chybala 😒 Inak mestecko prekrasne, starobyle ulicky, nie prilis velke to centrum, ale dookola krasne a vkusne vybudovane. Krasna promenada pri mori, mólo. záliv, lodicky, no parada..... No zdalo sa nam hrozne predrazene, prisposobene tym nemeckym turistom, v porovnani s Lignanom ovela drahsie, aj jedlo, aj pitie, aj ubytko........ My sme teda boli v mestskom kempe, ktory bol celkom slusny, no len 2*, takze taky zaklad, ale dalo sa. Este pridam nejake fotky, tak snad niekomu pomoze v rozhodovani sa 🙂

petusko
26. aug 2012

Ahojte, aj my sme uz doma, boli sme konkretne v Lido Altanea a vrelo odporucam pre rodiny s detmi, plaz uzasna, veeeela musliciek, dlho plytke more, vyzite pre deti, ani nie ticho ani nie prilis rusno, ceny tiez si myslim, ze prijatelne 🙂
My sme boli velmi spokojni, bolo to pre nas prvykrat IT a nesklamalo 🙂

demakk
3. sep 2012

Ahojte, CAORLE !! vrátili sme sa včera. Pre deti ako stvorené.
Je tam kopec deti a deti sa kúpu vo vode. Priamo v mori. Od jedného roka sa čvachtajú vo vode. Veľmi dobrá voda. Nízka, keď je odliv je tam pohodička. Caorle je ako stvorene pre rodiny s deťmi. Na pláži sa dá hýbať s kočíkom. Vôbec sme nečakali, že ho nebudeme nechavať v hoteli, nakoniec s kočíkom šlo až na pláž.
Tu je dokonca napísané to isté o kočíkoch. http://caorle.cestovanie.biz/pohyb-na-plazi.htm dá sa s nimi prechádzať po pláži, to sme v tureckej Alanyi napríklad nezažili.
Caorle odporúčam a v starom centre odporúčam reštauráciu s plechovým slnkom na štíte budovy, varia tam fantasticky.

z_sklenarova
4. sep 2012

@demakk pekny vecer prajem. mas prosim ta nejake tipy, v ktorej casti si hladat ubytovanie a v ktorej nie? chceme ist v sobotu s 8-mesacnou dcerkou, tak neviem, ci to centrum bude moc rusne alebo vobec nie. pripadne v akom apartmane ste boli (ak ste boli)?

petusko
1. feb 2013

ahojte, nebol niekto v Residence Panfilo v Caorle? A rezerváciou priamo cez Lampo. it? vlani sme boli cez italieonline, ale tam nás "riešili" v Lampo, tak terza pozerám priamo cez nich a ceny sú neporovnateľne nižšie., nie je tam nejaký háčik? 😕

mamamima
19. mar 2013

Ahojte, prosim viete mi poradit ci nie je riskantne ist do Caorle na blind 3 rodiny s detmi? Da sa tam nieco zohnat? Dakujem velmi pekne...

mamamima
19. mar 2013

alebo moze byt aj Lignano, najlep. Altanea ak som v obraze :D vraj je to kludnejsie tam...ak by niekto vedel...zvazujeme, ci objednat, al. to risknut.