Boli ste na dovolenke v Caorle v Taliansku? Ako bolo?

veronciatko
13. aug 2009

boli ste niekto na dovolenke v tomto letovisku? ako ste boli spokojni? ake su tam plaze? kolko trvala cesta?

renatka100
19. mar 2013

@mamamima ja by som to s malymi detmi neriskovala. Kedysi sme s rodicmi chodievali takto na blind a bolo to velmi stresujuce nikdy viac. Ak by ste tam prisli v sobotu rano byvaju na agenturach vypisane tzv last minuty. Ale pre tri rodiny a pri sebe nenajdete naisto nic. Caorle je na apartmany skupejsie, lignano je asi lepsie. Pozri na lignano.it teraz fo konca marca su zlavy v agenturach a plati sa preddavok iba okolo 20-30 percent.

brmbo
19. mar 2013

Caorle je super asi 15x sme tam boli odporúčam aj s deťmi veľa toho tam majú pre detičky aj ja s dcérou som t už bola ked mala 1,,5 r a je to blízko cesty super take maličké mestečko a hlavne kľud ale určite nechod v júl je tam hic ak chceš ísť deťmi tak v auguste'mi chodíme cez taliansku cestovku je to o dosť lacnejšie

brmbo
19. mar 2013

Pláže sú piesocnate a nám cesta trvala zo žiliny cc 9h ale môžeš chytiť zápchy to ako všade treba ísť z piatka na sobotu okolo2h rano

jasminet
19. mar 2013

@skazka ahoj, my ideme tento rok do PSM, do hotela florida, ten by mal byt hned na plazi. ake to tam je? a ako je to tam s obchodmi? su tam niekde blizko potraviny? ideme prvy krat s dvoma detmi, tak som zvedava co nas caka 😉 😀

mamamima
20. mar 2013

dakujem vam za odpovede

skazka
20. mar 2013

@jasminet My sme boli v PSM az v zadnej casti, ale cele PSM je kludne miesto idealne pre deti, do tej casti ako mate hotel sme sa chodili prejst az ku kompe, ktora prevazala na Caorle. Kusok od vasho hotela je mensia promenada z obchodikmi, zmrzlinami a su tam aj potraviny.
My sme tiez boli minuly rok prvykrat a pacilo sa... Este predtym som cez googlemaps pochodil po celom PSM a ked sme tam prisli, bol som hlavny navigator, vedel som kde je plaz, nas apartman, agentura, doktor, potraviny, lunapark..... Takze odporucam si to predtym prejst aj takto, bude to potom menej stresujuce....

jasminet
20. mar 2013

@skazka tak, to je taka "chlapska" uloha, navigovat ucastnikov zajazdu, dam muzovi na starost 😉

skazka
20. mar 2013

@jasminet OK, kebyze este nejake otazky rad zodpoviem...

j.a.n.e.7
20. mar 2013

V Caorle som bola, ale bez detí a páčilo sa mi tam.... A hlavne je to pomerne blízko a krásna cesta autom 🙂

bublinkajasminka
20. mar 2013

my sme tam vlani - predtym sme X rokov chodili do chorvatska a nevieme si caorle vynachvalit - straaaasne odporucam...bolo tam krasne, ciste mestecko, perfektne plaze.....proste uzasne 🙂 🙂 🙂

macih
31. máj 2013

Ahojte, na odporucanie znamych sa buduci tyzden chystame s detmi do caorle. Tohtorocne pocasie je veru otrasne, este asi neskoncila zima, nieto jar. Divala som sa na webe na predpoved a od 8.6. hlasia len malo cez 20 stupnov...mate niekto skusenosti s takymto chladnym letom v caorle? ake bude more? no asi nic moc...mate nejake tipy, co robit v caorle, ked je takto chladnejsie? my teda budeme mat so sebou cyklovozik, takze sa asi budeme rozne presuvat po okoli, pripadne poziciame kola a vyrazime. N9eviete niekto, ci je caorle vhodne na bicykle, pripadne, ci sa tam daju niekde pozicat?

rainbow1
1. jún 2013

ahojte žienky 😉 , my sme boli v Caorle minulý rok a tento ideme zase, vlastným autom, ubytko sme si zariadili priamo cez it agentúru, rovnaké ako minulý rok, v historicko centre priamo u mora, ideme 6. júla na 13dní, už sa moc tešíme, len neviem ako sa vyvŕbi to počasie
@macih bicykle sa určite dajú požičať, videla som ich na každom kroku, ale nemám skúsenosť bo sme si nepožičiavali, v Caorle je aj lunapark, ale je tam veľa komárov, takže sme odtial prchali, je tam aj super aquapark, tam sme sa vyjančili, inak vraj v Lignane, čo je cca hoďku cesty od Caorle je 5 zábavných parkov (aquapark - vraj najväčší v IT, detský park -Detský svet, guliverlandia, veľká Zoo, Parco Junior, Lunapark) - to som si zisťovala pre prípad horšieho počasia

rainbow1
1. jún 2013

viete mi prosím poradiť, kde je v Caorle nejaký veľký supermarket s potravinami ? Viem kde je Coop a pár malých obchodíkov v centre, ale niečo na štýl hypernovy, tesco, albert....

jasminet
3. jún 2013

@rainbow1
@skazka to som sa chcela opytat, ze ci je v porto s. marg. aj nejaky velky obchod, supermarket. nie malinke potraviny... uz sa tak tesim, hlavne aby bolo aspon 25 stupnov, nech sa aj vykupeme - zatial co sledujem to vyzera priaznivo, tak nech to tak aj vydrzi 😀

jajaada
3. jún 2013

@rainbow1 Ahojky, chcem sa ťa popýtať na to Caorle 🙂 Máme 6 ročnú dcéeu a ročného syna. Je to pre nich ok? Nie sú tam moc preplnené pláže? Keď si zaplatíme plážový servis tak to bude asi ok, že? Niečo som tu čítala aj o promenáde kde sa dá korčuľovať, oplatí sa teda brať aj kolieskové? Ja milujem Taliansko, ale popravde som tam nebola ešte z deťmi a za mládi sa také praktické veci neriešili 🙂 A inak som to nekukala na mape ale ako ďaleko sú Benátky? Dá sa ísť na nejakú špacírku? No som zvedavá. Chodíme väčšinou Bulharsko alebo Chorvátsko ale tento rok som si vydupala Taliansko tak ich chcem ohúriť 🙂 A ešte praktická info pre môjho komárov priťahovačného manžela. Je ich tam veľa?
Ubytko ste ako zháňali? Ja by som rada rezervovala až tak 2 dni pre príchodom. Ďakujem za odpoveď. Marika

skazka
3. jún 2013

@jasminet Ahoj, na promenade su take male potraviny, no kusok dalej je velky obchod nieco ako u nas Billa, neviem presne do ktorej casti PSM idete, tu je mapa kde su tie velke potraviny https://maps.google.sk/maps?q=45.587994,12.8466...

skazka
3. jún 2013

@jajaada decka sa tam vysantia, plaze su plne musliciek, decka mozu zberat, plazovy servis si mozes kupit, no nie je potrebny, hocikedy sme prisli na plaz tak sa dalo v pohode najst miesto.... Cestou naspat sme sa zastavili v Bibione, no to bola ina masovka... cize v tomto je PSM vo vyhode... Ak mas rocneho syna pre neho asi Benatky nebudu, my sme boli s 4rocnou dcerou a tiez sme Benatky vynechali, Radsej sme si spravili vylet do Lido de Jesolo, do sealife, co je podmorske akvarium, co sa detom velmi pacilo.... zraloky, raje, mor. koniky,.....

jasminet
3. jún 2013

@skazka dakujem, my ideme do floridy, na plazi priamo

italtravel
3. jún 2013

Zdravím ženičky aj ich polovičky, ak hľadáte niekto tip na letnú dovolenku s detičkami, pozývam Vás všetkých na www.italtravel.sk. Okrem vlastného produktu v Taliansku je v ponuke mnoho ďalších. Uvádzam príklad: kemping MARE PINETA-v centre prímorského letoviska Lido degli Estensi (120 km pod Benátkami, z BA je to 800 km), kemping je na vysokej úrovni vybavenosti- t.j. 4 bazény, 2 reštaurácie, pizzéria, market, herňa, lekár, fitness, detský vláčik, wifi. Pláž je piesčitá s pozvoľným vstupom do mora, k dispozícií je spústa atrakcií a ihrísk ako pre deti tak aj pre dospelých. Každý večer sa v kempe poriadajú večerné akcie (hlavne pre deti). Kemp je vzdialený od centra mesta 5 minút chôdze. V centre je promenáda dlhá 3 km plná obchodov, pizzérií, zmrzlinární, barov, diskoték, stánkov so suvenírmi, detských atrakcií a kolotočov. V kempe ponúkame niekoľko druhov ubytovania, napr. 4-miestny mobilhaus typu karavan (manželská posteľ, poschodová posteľ,kuchynka, chladnička, riady, WC, dámske a pánske sprchy ako aj ostatné sociálne zariadenia sú vzdialené 50m a UDRŽIAVANÉ 3X DENNE V MAXIMÁLNEJ ČISTOTE) termín napr. 27. 7.-3.8.2013 je v cene 406,-eur/4 osoby/7 nocí. DOPRAVA VLASTNÁ, možnosť prikúpenia polpenzie (8,50/dosp/deň, 5,15/dieťa do 12r./deň) a pripoistenia UNION 1,70/os/deň. Možnosť ubytovania aj v mobilhausoch, vilách a bungalovoch so sprchou a klimatizáciou. Na mieste je slovenská delegátka, ktorá Vám je k dispozícií po celý čas Vášho pobytu. Ponúkame aj apartmány priamo v mestečku. Pre našich klientov poriadame fakultatívne výlety do Benátok, San Marína, Commacchia, a do zábavného parku Mirabilandia. Viac informácií nájdete na www.italtravel.sk, alebo nám napíšte na mitaltravel@gmail.com a pomôžeme Vám vytvoriť dovolenku podľa Vašich predstáv. U nás dovolenkovali aj 1,5 roční drobci a spokojnosť našich klientov je naša najlepšia reklama. Tešíme sa na Vás. Ciao !!! 😎

rainbow1
3. jún 2013

@jajaada ahoj 😉 , na dosť vecí už odpovedala @skazka, tak pridám ešte pár za mňa : plážový servis moc nepodoručujem ak nebude v prvej rade, bo deti budú chcieť byť na pláži priamo u mora (tam sa všetky hrávali) a z xtej rady na ne neuvidíš, takže podľa mňa škoda peňazí (a nestojí málo), vždy sa dalo nájsť miesto na deku a slnečník, veľa rodín s malými deťmi boli priamo u mora; masovka to priamo nie je (v Parálii sme zažili oveľa horšiu), ale ľudí dosť, ale nič čo by nám vadilo, medzi dekami bolo dosť priestoru na kočíky, chodenie, nie hlava na hlave; korčule ja nemám, ale väčšinou dopoludnia pár ľudí korčulovalo na promenáde, večer sa nedá, promenáda je plná ľudí a kočíkov 🙂 ; s komármi sme osobne problém nemali, bývali sme primo v Caorle (historické centrum) priamo u mora, bolo ich však príšerne moc v lunaparku, stade sme prchali, a ešte v jednej časti hlavnej ulice s obchodíkmi so živým plotom, asi z toho plota, inak nebol problém a to am tiež milujú 😀 ; ubytko sme našli cez miestnu it agentúru Cocal, boli sme max spokojní, tento rok sme ju zabookovali znovu (napísala som do agentúry, potom zavolala, potvrdili sme si termín, poslali sme zálohu a je to : residencia President, fakt super vybavený dá sa povedať byt, varili sme si sami, máme aj 2ročné dieťa, dosť živé 🙂 , v reštike sme si v zime užili, takže takto je to komfortnejšie (aspoň pre mňa), určite treba vyskúšať miestny aquapark, tam sme sa vyjančili, aj ja stará koza 😀 , mestečko je krásne starobylé s nádhernou pormenádou ku kostolíku s rôznymi reliéfmi vyrezanými do kameňov, fakt super, takže dúfam, že sa počasko umúdri a budete aj vy určite spokojní 😎

rainbow1
3. jún 2013

@jajaada a ešte k Benátkam, súhlasím so @skazka, nie je to moc pre malé deti, nepraktické pre kočík, my sme neboli, len so skúseností známych - neustále prenášanie kočíka po schodoch ...masovka a tak.

jajaada
4. jún 2013

@rainbow1 ďakujem za odpoveď. Som zvedavá veru na to počko. My budeme asi rezervovať asi tak 2 dni pred odchodom, ak nie aj jeden deň. Inak som našla dobré web kamery, tam sa ľudia kúpali a u nás hlásili že tam prší 🙂 tak asi sa budeme riadiť kamerami. Všetkým Vám prajem krásne leto, či už pri mori alebo hocikde. Hlavne aby sme si nejaké to slniečko užili. Potom aj ja napíšem kde sme nakoniec boli 🙂 ale po týchto hnusných upršaných dňoch som povedala že aj peši niekde pôjdem...

marymk
5. jún 2013

@jajaada my sme boli min rok v Caorle je tam skutočne krásne aj promenáda popri mori, kostolík historicke mestečko, pláže stvorene pre deti pozvolný vstup dlho plytká voda vhodna pre deti ale pozor na komárov po 21.00 hod sa nedá chodiť po vonku doslovia útočia, čo bolo veľmi obmedzujúce ked sme už po 21- hod museli byť zatvorení. Nepomáhal ani repelent. Teraz vyberam dovolenku ale hned pozerám na mapu či sa niekde v blizkosti nenachádzaju kanále alebo stojata voda.

jajaada
6. jún 2013

@marymk júj tak to ďakujem, manžel by ma zo sveta zniesol 🙂 on pritiahne každého komára v okolí 10 km 🙂 No veru to budem radšej aj inak kukať 🙂 ďakujem

marymk
6. jún 2013

Ano v Caorle a kludne by som tam šla znova tak sa mi páčilo aj mestečko ale kôli komarom nejdeme. NApr šli sme na promenadu popri mori pri kostolíku a o 21.00 sme doslova utekali na apartmán, a v lunaparku ani nehovorím... 😠 . BOli sme už 3x v Bibione tam sme komárov nestretli ale pozor záleži na ktorom mieste v bibione, musíš si pozrieť na mape aby tam neboli zatoky a stojata voda, alebo lesík. MY sme v Bibione v pohode behali do polnoci po meste po obchodoch super atmosféra žiadne komáre. Ak by som sa dopatrala ešte na akej ulici sme bývali tak to sem môžem hodiť. Pri kostoliku čo tam bol boli komáre to si pamatám ale tam sme sa boli len pozrieť.

jasminet
7. jún 2013

@marymk nestraste ma s komarmi 😀 😉 😅 😕 😕 😕 kde je ten lunapark presne? v psm alebo priamo v caorle? ukaz mi prosim na mape 🙂

marymk
7. jún 2013

@jasminet no straším lebo boli strašní 😝
Lunapark je včasti Levante niekde vzadu ako je cesta strada Traghete, to nájdeš na hociktorej mape cestovky, kde je aj nakreslený lunapark a aquapark.
My sme bývali v časti Levantente ale chodili sme na promenadu POnente kde nas išli komare zožrať, všimni si na mape kadial ide kanál a rieka tam sa liahnu 😠

skazka
8. jún 2013

@marymk velky lunapark je v Caorle pri autobusovej stanici - http://goo.gl/maps/xXVGW A aj v PSM je dajme tomu, ze Lunapark, no nasim detom to stacilo.... http://goo.gl/maps/8Sb5r
Co sa tyka v komarov, tak jeden vecer som sa ja osobne zabudol nastriekat off-om a nasledky boli vidiet este dva tyzdne po dovolenke.... na nohach ako po silnych kiahniach.... No komare nas hryzli iba vonku, hlavne pri namesticku, kde boli rozne vystupenia... no po 22.00 uz ich vidiet/pocut/citit nebolo...

skazka
8. jún 2013

"chybicka se vloudila".... prispevok mal patrit @jasminet pardon.... 😝

jasminet
8. jún 2013

@skazka dakujem, takze je takmer za nasim hotelom, ten maly. nasej krpetej tiez bude stacit, hlavne ze je tam retazak 😀 😀 fuha, tak teraz sa zacinam bat uz komarov, ja sa nikdy nicim nestriekam a deti uz vobec nie. budem musiet nieco take prirodne pohladat proti mrcham... 😕 😅 a pisem do zoznamu nieco do zastrciek, nech sa aspon vyspime 😝