Boli ste na exotickú dovolenku s 1,5 ročným dieťaťom?

didi35
20. feb 2011

S manželom zvažujeme exotickú dovolenku napr. Maledivy a pod. Syn má 17 mesiacov. Let môže trvať až 12 hodín. Máte s tým prosím niektorá skúsenosť resp. Vaše kamarátky? Ako detičky zvládli taký let? Čo počas letu jedli? Brali ste na dovolenku plienky alebo tam ste kúpili? Ako dieťa zvládlo časový posun? A ako pobyt pri mori a slnko?

Prosím o stručné reakcie. Ďakujem

mircalla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radlinka
20. feb 2011

Ja by som v tomto pripade volila Europsku destinaciu, kde by nemal byt ziadny problem alebo obavy z nejakeho nedostatku potrieb pre babatka ci malicke deti. V kurze su Kanarske ostrovy ci ostrovy Stredozemneho mora, kde je stale prijemna klima aj pocas zimnych ci jarnych mesiacov a clovek si paradne oddychne. Let trva iba par hodin, co je pohoda, ziadne stresy. 😉

bambi2
20. feb 2011

podla mna to nie je problem... deti sa vedia dobre prisposobit. v lietadle deti väcsinu casu prespia... a 17 mesacne dieta, to uz zvladne tiptop... 🙂 zobrat nieco na kreslenie, omalovavanku, farbicky, nejake hracky...
co sa tyka slnka, vzdy klobucik na hlave a dobre kremovat... obednajsiemu slnku by som sa radsej vyhla...
😉

beruska.zuzanka
20. feb 2011

baby, ale @didi35 zadala jasnú otázku a vy jej tu odpovedáte úplne odveci...

My sme ešte neboli s malou nikde, ale rada si pozriem skúsenosti mamičiek, lebo tiež by sme niekde radi na dovču...
Takže budem to tu sledovať kto čo ako a kde, vďaka za dobre položenú otázku 😉

babatko88
20. feb 2011

my sme najďalej s malým boli v Turecku, leteli sme len cca 2 a pol hodiny, ale let zvládal úžasne, prvýkrát mal len 11mesiacov, teraz v auguste ideme s obomi, to bude mať mladší rok a 3 mesiace... tak uvidíme, v lietadle nepapal nič, len čajík som mu vzala, ani ten nepil... teplo (cca 38stupňov) zvládal bez problémov, žiadne zdravosné ťažkosti, proste nič, v mori sa mu veľmi páčilo, ani slaná chuť mu nevadila na ústach, dokonca raz nás vzali aj vlny (keď sme boli plávať z lode) a v pohode, smial sa ako divý, keď ho "piráti" vyťahovali 😀 ... prvýkrát som plienky niesla, no druhý rok a aj teraz kúpim tam, vychádza to rovnako ako u nás... čas.posun je tam len 1 hodina a ani to nezbadal, bol dosť unavený z vody, takže spával prekrásne, cez deň 2x po 1-2hod. a večer zalomil cca o 20:30 a spal do rána do 7h... určite by som neišla s malým 12h lietadlom, to je na nervy, ale tie 3hodky sú v pohode... 😉 tak si užite dovolenku 🙂

erikasadek
20. feb 2011

AHOJ DIDI
dlhy let je vzdy loteria nevies nikdy aky bude let, ake budu letusky, ale hlavne ludi aokolo teba 😉
normalne sa to da prezit vzdy to moze byt s nervami ale da sa....
vybrali ste si super destinaciu... neboj sa ak dodrzis zakladne hygienicke podmieky tak nic ani vam a, ani malej nebue 😉

plienky urcite kupis .. ale ber so sebou pre istotu. vzdy a vsade.. 😉 istota je gulomet.. 😉

osobne za seba prvy den casovy posun je naorcny ale podla mojej skusensti prave deti sa lepsie nastavili ako my dospeli.. 😀
takze neboj prajem peknu dovolenku.. 😉

iguazu
20. feb 2011

@ beruska.zuzanka nechapem celkom tvoj komentar....kazdy sa snazi poradit ako vie najlepsie, aj to je rada, ze to niekto neodporuci pripadne odporuci inu destinaciu. autorka temy pisala, ze zvazuje....ja by som tiez volila radsej europsku destinaciu

ginger_fox
20. feb 2011

Kamoska s manzelom a dcerou(teraz roznyslam, ze kolko mala myslim, ze 10 mesiacov) boli na dovolenke na Kube. Mala let tam zvladla uplne v pohode, cesta spat bola horsia, lebo jej to nepadlo do spanku, ale tiez zvladli. Pred dceru brali uplne vsetko so sebou(plienky, jedlo, total vsetko a co im zostalo nechali tam, ved Kuba...) A dovolenka uplne perfektna 🙂
Btw. poznam ludi, co boli s 3mesacnym dietatom v Dubaji a synov kamos z jasliciek bol cez Vianocne sviatky(mal 17mesiacov) za starymi rodicmi v USA a cestu tiez zvladol na vybornu. Takze si myslim, ze ked je rodic pripraveny, tak sa to da v poho zvladnut 🙂

mirka285
20. feb 2011

deti zvladnu viac ako si myslime,toho by som sa nebala 😉 a ked uz budes mat konkretnu destinaciu,nie je problem vygooglit,co vsetko sa nachadza okoli a podla toho sa zariadis aj s tymi plienkami...destinaciu by som vybrala taku,nech je tam aj nieco pre deti,nejake atrakcie alebo pod.,Maledivy sa mi zdaju skor taka romantika pre pary,ale neviem,nebola som tam..prajem stastnu ruku pri vybere 😉

lejlla
20. feb 2011

moja svagrina bola v Turecku s 23mesacnym babom.Let zvladli uplne v pohode,ale na plazi to nebolo celkom ok.boli na pieskovej plazi,maly si daval piesok do oci,potom padol na ceste a ta slana voda ho stipala,tak musel byt s nim stale niekto vonku na brehu.ona by po takychto skusenostiach zevraj uz nesla 😉 .plienky a vsetky veci si brala z domu.

kaja73
20. feb 2011

pre mna je dostatočny adrenalin ist s malym dietatom aj do Chorvatska vlastnym autom.Boli sme minuli rok -maly mal 6m a po 7 dnoch sme narychlo balili domov a na druhy den ho už aj operovali v Blave.Ani si nechcem predstavit,čo by bolo, keby sme boli niekde letecky.Ale prajem vam nech to ide podla vasich predstav,bez takych komplikacii,čo sme zažili my.

ivett1
20. feb 2011

@didi35 ahoj...my sme boli minuly rok v Turecku a syncek mal vtedy 21 mesiacov (dcerka uz 4 roky)...tie dve a pol hodiny lietadlom plus hodinu busom prespal...ja som brala len zopar plienok a mlieko, vsetko tam mali...more a plaz (pieskovu) "znasali" obaja super, pravdaze od tej jedenastej niekedy aj do tretej poobede sme spali (boli sme unaveni z plavania a hrania, a takto sme sa v pohodicke vyhli tomu najprudsiemu slnecnemu ziareniu) ...inak po cely cas mali na hlavach klobuciky, satky a ciapky a pravdaze sme pouzivali opalovacie mlieka s vysokym ochr. faktorom-takze ziadne spalenie nehrozilo...ale, to hadam uz viete, lebo predpokladam, ze uz ste skuseni cestovatelia, vzhladom na vyber destinacie 😉 moja osobna skusenost - s mensim dietatkom sa cestuje lepsie ako s vacsim (dcerka nespala, ani v noci, ked sme isli naspat a potom bola fakt unavena a "zla") ...ak mate tu moznost, nebojte sa a urcite ju vyuzite pokial je syncek este maly, (pravdepodobne celu cestu prespi...) a ak sa dobre pripravite, bude to urcite krasny zazitok...prajem prijemnu dovolenku 😎

adnan
4. máj 2011

my cestujeme s dcérou od malinka,prvy krat letela ešte malinka-4 mesiace do Ríma a ako 8-mesačna do Egypta,ale mame šťastie že spinka veľmi dobre a vždy sme si naplanovali let vo večernych hodinách,takže v čase spania...v apríli mala 19 mesiacov boli sme v Thajsku a tiež pohodka🙂

smarti
5. máj 2011

Ak ste zvyknutí na zmenu prostredia, tak by nemal byť problém. Keď mala staršia dcéra rok a 4 mesiace, vybrali sme sa na dovolenku na Liptov, o 2 dni sme sa museli vrátiť domov, strašne tam plakala, bola nervózna, nevedela spať, my rodičia vystresovaní. Hneď ako sme prišli domov sa upokojila a bola v pohode. Ale to nebola zvyknutá na zmenu, lebo sme veľmi necestovali. O rok sme to zopakovali, to už bolo v pohode. Keď mala 3 roky, boli sme v Bulharsku letecky, všetko v poriadku, len tam chytila hnačky. Ďalší rok sme boli v Chorvátsku, tam zase nezniesla tú horúčavu (a to sme od 11 do 4 vôbec nechodili von) a dostala 40 horúčky. Skončili sme na pohotovosti. Toľko naše cestovateľské skúsenosti. Ale nechcem odradiť, určite by som si tie pobyty pri mori zopakovala, tie problémy nám tam trvali tak 2 3 - dni.

liv1
5. máj 2011

Kamoši boli s malým, už od cca 4 mesiacov chodili každý rok aj 2 krát a velmi si pochvalovali. Ja by som sa obávala, ale oni to zvládli na jednotku. Ostatné veci netuším ako riešili, ale každá dovolenka okrem veku 2,5 roka im dopadla fakt dobre. Dokonca boli s malým aj na lodi v Chorvatku 😀

peepka
5. máj 2011

nesla by som, my sme boli na dovolenke so skoro dvojrocnym a cele sa to tocilo okolo neho, co bolo pekne spestrenie ale urco by som envyohdila velke prachy na dovcu niekde v exotike lebo s dietatom ste dost obmedzeni...a plati, cim mensie tym lepsie 😀 vela prespia....

ba80
5. máj 2011

my sme boli s 2,5 rocnou dcerkou a dovolenka bola super... 😉 ...let tam bol sice horsi, ale dalo sa przit a naspat uz bola pohoda...

tea333
5. máj 2011

My sme boli so 7 mesacnym synom, ale na Kanarskych.Na teplo si zvykol, ale my sme boli mesiac. 5 hodinovy let v pohode.u starsieho babatka by to nemal byt velky problem, najlepsie vyberat nocne lety,ak sa da.
Na palubu som brala detsku vyzivu ( ale na palube je vzdy aj detske menu pre starsich) nevidim v tom problem, ale ide aj o to,aku ma povahu.

lili2010
9. máj 2011

@didi35 ahoj,my sme boli tento rok s nasou 12 mesacnou dcerou v thajsku na dva mesiace... vsetko bolo super, let aj dovolenka....na maledivach som bola este ako bezdetna, takze ohladom plienok a pod nedokazem poradit....

katarinajurikova
30. mar 2012

Mamicky leteli ste s detmi spol.TRAVEL SERVICE???Ako to tam chodi ?Su miestenky ,ako sa chovaju k detom?

emmasarah13
12. jún 2013

@lili2010 ahoj, prosím ťa chystáme sa do thajska ešte sme sa nerozhodli či november alebo január, ale tak či onak v tom čase bude mať malá 11 mesiacov, plienky a také veci si si brala? a ako v lietadle? a brala si si aj kočár? moj manžel mi totižto povedal, že radšej kúpime tam :D

stanislavao
12. jún 2013

zadavajuca otazky pise, ze len trva 12 hodin, destinacia MaleDivy. Nechapem, co sem motate turecko a lety 2 hodiny. je to nieco uplne ine. preco nepisete len tie, ktore ste leteli 12 hodin a islo o exotiku? ja by som sa skor bala chorob. take male dieta asi nie je mozne este zaockovat proti vsetkym tym pliagam, co na ludi mozu cihat. do exotickych krajin sa odporuca ockovanie. veci si urcite berte vsetky, co potrebujete.

uankab
12. jún 2013

Boli sme v Karibiku, Magduska mala 18 mesiacov.. kvoli alergiam pre nu varili samostatne, velmi nam vysli v hoteli v ustrety.. cesta bola v pohode, podla toho s akou aerolinkou letite, ale dieta do 2 rokov ma narok na take sedadielko co je prichytene na stene lietadla, a tam pekne spinkala.. papanie na let sme jej zobrali my.. plienky zober so sebou, obvykle su velmi drahe ak by si ich chcela kupovat tam.. my sme v tom case mali uz len plienku na noc.. casovy posun je kapitola sama o sebe, kazde dieta sa s tym vyrovnava inak, nam sa prvu noc zobudila o druhej rano a chcela ist von a nechapala ze tam je strasna tma lebo pre nu uz bolo rano.. na plaz sme isli hned rano, potom spinkala cez obed a zase poobede.. mali sme kociarik so sebou, v ktorom nam spinkala, cize sme mohli byt aj vecer vonku, ju sme len prelozili do kociarika, to iste cez den...

sasenkah
12. jún 2013

Ahoj, mám s tým skúsenosti 🙂
Dcéra - 5,5 mes. Miami, 17 mes. Miami, Karibik atd.
Dcéra + syn - 5r. a 3,5 mes. Miami 🙂
Dá sa to v pohode, ak ste obaja v klude a pohode, zbytočne nestresujete a dokážete zvladat aj neočakávane situácie. Moje deti more milujú a dcéra si to uzasne užila 🙂
Good luck 🙂

zuhana2
12. jún 2013

mam dvojicky, ked mali 19 mes boli sme v Dubaji, 31 mes Maledivy, 3 a pol r. juzne Taliansko autom.Nikde sme nemali problemy.

jankaba1
12. jún 2013

Ahoj, my sme boli v Egypte v marci 2013-dcera mala 16m., vsetko bolo uplne ok-ako aj let, ktory trval cca 4h.Co odporucam je opalovaci krem Delong pre dieta.

juju
12. jún 2013

Zbytocne neber veci, plienky sa daju kupit vsade len pocitaj, ze budu trochu predrazene. S malymi detmi sa cestuje super. Nas maly mal 2 roky a bol uz v 14 krajinach a vzdy to bolo pre neho vzruso. Ja som sa bala najviac. Dobre spinkal, jedaval, mal zabavu, kedze vodu miluje. Let moze byt zly aj dobry, zalezi od letu. Na dlhych letoch maju jedlo, hracky pre deti. A slnko, riad sa vseobecnymi pokyna,i ale urcire sa slniecku nevyhybajte.

nicollmt
13. dec 2013

Ja odporúčam Maledivy, my sme sa vrátili pre 2 týždňami. Bolo tam úžasne. Náš malý má len 18 mesiacov a cestu zvládol úplne super. Predsa je to len o niečo luxusnejšie neletíte nejakým Ryanairom. Počasie bolo úžasné voda perfektná. Aj ľudia boli milý. A hlavne malému sa páčilo :D My sme boli v hotely Royal Island resort je to naozaj krásne. Bola to naša prvá exotická dovolenka a dopadla nad naše očakávania. Odporúčam prečítať tento pekný článok o tejto krajine: http://precestuj.sk/lens_portfolio/maledivy-raj...

ivinka77
18. jan 2014

my lietame s dcerami od 10 mesiacov a absolutna pohodicka... no problem...

andiga
23. feb 2016

prosim boli ste niekto s detmi v Zanzibare? ako dlho trva let, co vsetko je potrebne pred odletom absolvovat s 2 rocnym dietatom?