Boli ste na ostrove Rab s deťmi?

nataliamp
5. jún 2012

Rab

matova
30. júl 2017

@alias313 ano ano , ideme na tu stranu, kde ste boli aj vy ☺. Super ze rybmy kupi.e aj v konzume. A ako som citala, teda sa ani neoplati brat si z SK potraviny, ceny su takmer rovnake?

matova
30. júl 2017

@alias313 a super ze je tam pitna voda ☺☺☺, konecne som si to uz aj vygooglila. Dakujem tiez za info o karte na dialnicu, tiez nam to uz poradilo viac ludi.

alias313
30. júl 2017

@matova nieco je drahsie, nieco ako u nas..treba si pozriet letak konzum.hr. ja som brala z domu zavarene maso-rychly obed, a napr.karton mineralky..pitie tam bolo asi drahsie.coca cola okolo 2 eura, flasa v obchode.ale kupovala som tam skoro vsetko...

matova
30. júl 2017

@alias313 super.Je velmi fajn si mat s kym vymenit info, uistit sa. Pre mna velmi dolezite je vediet , ze fakt nemusim balit velky kufor cestovin, ryze, paradajkoveho pretlaku ci tvrdeho syra...
Par centov navyse nas nezabije, ak to niesu dvojnasobne ceny za zakladne potraviny. vsetko je na ukor niecoho...mame v plane vyhybat sa kadejakym detskym predrazenym atrakciam a lakadlam, tK sme si aj vyberali ubytko mimo hotelovych velkych rezortov. radsej zaplatim trosku naviac za potraviny, a viem ze navarim ako doma 🙂. Dufam ze uzijeme slnka , piesku a kludu...este doma aspon formicky naberieme. A este otazocka, podla toho co som videla nejake foto z konzumu, su tam asi v nom aj domace potreby ze? Radi by sme si urobili ziakove placky- reku keby tam nahodou v domceku chybalo struhadlo 😉. Cola nas netrapi, pijeme bezne radsej vodu obycajnu 😉.

sirell
31. júl 2017

@matova v konzume su aj domace potreby, takze vies dokupit ak chyba nieco v kuchyni. Struhadlo nie je beznou vybavou v apartmanovych kuchynkach. Co sa tyka potravin, tak my z domu berieme len karton mineralky a piva. Vodu sme pili balenu, ale varila som z tej z vodovodu. Co sa cesty tyka, tak urcite neodporucam v sobotu - to je katastrofa. My chodievame v pondelok.

matova
8. aug 2017

@alias313
@sirell žienky a ako je to napr s oblečením? Aké sú tam ceny? - neviete napr. Obycajné tricko ci nátelník pre deti ak by bolo treba... nechcem zbalit celú skrinu zas..vrr

frisnica26
10. aug 2017

@matova my sme tam boli v júli a bolo super, teraz pozrame už na buduci rok. kde ste ubytovaní prosím ťa a koľko vás to vychádza na den , dik za info.

rutie
11. aug 2017

My sme boli na Rabe pred dvomi tyzdnami a bolo vyborne. Sme akcna rodina a nam vyhovuje dobrodruzne objavovanie novych miest a nevadi si niekam dlhsie zajst pesi. Velmi si naopak nepotrpime na turisticke atrakcie. Kto tvrdi, ze na Rabe je otrasna priroda a nie su tam krasne plaze, tak na Rabe naozaj nebol. Len sa dopravil na Rajsku plaz a trcal tam. Na Rabe je uzasna priroda. Cely poloostrov Suha Punta je vyhlasena prirodna rezervacia - sluzi aj ako vyskumne stredisko pre vzdelavanie lesnikova prirodovedecov. Poloostrov Lopar - to nie je len turisticke centrum a preplnena mega Rajska plaz - to su hektare borovicoveho lesa, olivovnikove sady, vinohrady. Na zapadnej strane Loparu du desiatky nadhernych pieskovych plazi s plytkou, cistou teplou vodou, tien z okolitych borovic, vona lesa a zvuk cikad, ktore niekomu asi mozu ist na nervy. Na Suha Punta su krasne pieskove aj strkove plaze, staci si odslapat 1-2 km lesom. My sme si pozicali clnok za 50 EUR na cely den vratane paliva a oboplavali 1/3 ostrova. Objavili sme uplne carovne miesta, majaky, stredoveky kostolik na pobrezi uprostred kamenistej pustatiny a hned vedla zatoku s nadhernou okruhliakovou plazou. Okolo kvitli bodliaky a pasli sa jahniatka...

Rab je nadherne stredoveke mesto s romantickymi uzkymi ulickam, kde sa dvaja obezni neobidu a s krasnym parkom. Da sa vyviest autom na najvyssi vrch pohoria Kamenjak - a uzivat si kralovsky vyhlad. Jedlo sa neoplati nosit - mäso v supermarketoch krajsie a lacnejsie ako u nas, ostatne ceny podobne. Varili sme si pestro a kvalitne, restauracie mi pripadali drahe. my sme byvali v sukromi na Supetarskej Drage, rovno pod oknami sme mali zatoku s malou betonovo pieskovu plazou, kde sa nase deti hrali s miestnymi detmi a vnucatami domacich a nasavali tak chorvatstinu 🙂 .
Na Rab nedam dopustit. Je to uzasne miesto, ale pre tych co si ho "zasluzia." Ak niekto potrebuje atrakcie, animatorov, full service po ruke a 100% pohodlie, je na svete vela inych miest, ktore to ponukaju. Rab ponuka vsetko ostatne 🙂 Asi este okrem velkych vln a otvoreneho mora - to nam trochu chybalo.

alias313
11. aug 2017

@rutie krásne napísané..fakt krásne...👏😍

ponkal
11. aug 2017

mozem len potvrdit co pise rutie. Na ostrove Rab, konkretne v Lopare sme boli min rok a aj tento rok 2 tyzdne v juli,uplne paradna dovolenka. Ostrov Rab ma medzinarodny statut kupelov na liecbu dychacich problemov, je to jeden z najviac zalesnenych ostrovov jadranu, vzduch z borovicoveho lesa zmiesany s morskym vzduchom je nieco, o com sa aj tatrancom moze snivat. Kazdy druhy den sme si dali prechadzku cez zalesnenu cast Loparu,ide tade asfaltova cesticka, pochodili sme prirodne plaze a odporucam aj vystup na ten kamenny kopec priamo nad Rajskou plazou (nemyslim ten spominany Kamenjak, ten je inde), je odtial paradny vyhlad. Naucny chodnik s tabulami zacina za tym kempom, na kopec k vyhliadke je to asi 15-20 min od toho kempu. Kusok asi 200m odtial je aj pramen Jamnica. Do mobilneho telefonu odporucam aplikaciu "maps.me" je to free, mapy su offline a velmi podrobne a obsahuju aj turisticke chodicky ostrova Rab.

klaudi31
11. aug 2017

@frisnica26 Ja som tam bola minulý rok už druhý krát a neľutujem. Boli sme 3 rodiny dokopy partia. Mali sme jeden väčší dom kde boli 3 apartmány. Cenovo to vychadzalo cca 140eur na noc/apartman. Trochu drahšie ale bolo tam všetko, čistota + strava a bazenik pri dome 🙏

mimajo
11. aug 2017

My sme prave na Rabe, uz treti rok a je tu krasne. My sme chceli pokojnu dovolenku, byvame v dolnej Supertarska Draga a je tu ticho a krasne. Do mora 5 metrov, ziadne auta... Nadhera.

frisnica26
11. aug 2017

@mimajo môžem poprosiť nejake fotky prosím? je to pieskova plaž&?su tam lodky na výlet so šmýkalkami? reštiky na pláži a zmrzliny a ihriska pre deti?

mimajo
11. aug 2017

@frisnica26 tu priamo u nas jw pieskova plaz, no okrem jedneho baru a minimarketu nic. Trosku dalej par restauracii. Ak chcete rusnejsi zivot, radsej v inej casti rabu, toto tu je poriadny zapadakov. No presne toto sne my hladali

matova
31. aug 2017

Ahojte, tak my sme sa vratili z Loparu na Rabe a bolo super. Rab si super popisala @rutie.
@frisnica26 Neviem kde ste boli ubytovani vy, ale pytas sa ma nejake atrakcie...tak skusim ti trosku aspon priblizit cast kde sme strosku boli kuk- t.j. zapadnu cast Loparu. My sme boli ubytovani v RD na zapadnej strane, ale viac uz na sever nahor k lesom,tiez v takom "minizapadakove", ziadne lakadla ci zmrzka pobliz, ani restika a ani obchodik 😂. Ale ja som presne toto chcela🤣, chcela som totalne pokojnu cast, raz za2-3 dni sme vybehli do konzumu autom na nakup. Varila som sama. Cez den sme sa motali lesom, ci objavovali po pobrezi krajinu a miesta kde nebol mestsky ruch 😉.
Nizsie od nas-
Boli sme asi 3x kuk do "juhozapadnej" casti Loparu - v blizko pristavu- kam chodi Jadrolinija- trajekt z ostrova Krk ( co je vlastne opacna strana oproti najvacsej plazi na Lopare v hotelovej casti mestecka zvanej San Marino). Je tam tiez vacsia plaz. Z jednej strany ju ohranicuje skalny masiv, z druhej par hotelov a dalej je pristavisko lodi. Pri tejto plazi som zazrela napr. trampolinu a na vode bolo dost tych lodiek- auticok so smykalkami do vody (miestni to volaju pedalina- je to na slapanie) , ak si myslela take cosi. Tusim aj tobogan ale uz si niesom ista. Asi tam bolo dost atrakcii, ale neboli sme priamo omrknut tuto plaz. Boli sme len v jej blizskosti -t.j. v parku, kde su hojdacky a blizko je aj stanok s nanukami, hned cez cestu oproti je miniobchodik so zakl.potravinami. Stadialto chodi aj minivlacik na tu druhu stranu k najvacsej plazi Loparu. Kona sa tu tiez rybarska festa, akurat sme ju vychytili, boli tam stanky so specialitkami, napoje, pivo...a tancovacka so zivou hudbou, mali byt neskor aj nejake sutaze, ale kedze moj syn neznasa ani len nahlas hudbu (nuz podal sa na mna 😃), tak sme si dali pivco a sli pekne nazad do nasho kludu 😃.

misiatko87
10. apr 2018

@frisnica26
@rutie
@matova
Baby prosim vas nemate kontakt na ubytovanie? Moc by som bola povďačna..

slniecko87
26. jan 2019

@matesl mohli by ste napísať názov ubytovania kde ste dovolenkovali? Ďakujem

slniecko87
26. jan 2019

@ponkal môžem poprosiť názov ubytovania? Ďakujem