Boli ste na plavbe veľkou loďou s deťmi?

tilly
13. apr 2012

zvazujem dovolenku, taku poznavacku lodou, je to po stredozemi, spanielsko, taliansko a tak... je to velikanska lod a dobra lodna spolocnost (rc), nie ako costa 😀
http://www.sonnenklar.tv/angebot/91931.html
boli ste niekto na takom niecom s detmi?

ja som bola na velmi podobnej lodi, trosku vacsej a v karibiku a bolo tam teda velmi vela deti, len som si ich nejak nevsimala, len som vnimala, ze tam su, tak neviem, ako by zvladali tie vylety a teda je to citit, ze je to lod, cize to trosku trasie stale, ze ako by to zvladali...

ma niekto skusenost? dik

satur
9. jún 2013

Oblek pre pána na lodi je asi nevyhnutný, lebo by ste sa nemohli zúčastniť gala večerov. Môj manžel mal hneď prvý deň problém. Večera - predpísané neformálne oblečenie a on, že 3/4 nohavice. Tak ho pri vstupe do reštiky poklepkal čašník, že nie je vhodne oblečený, ale, že prvý večer sa prepáči ale ďalšie nech príde v dlhých tmavých nohaviciach. Takže večere sú neformálne - to môžu muži do jedálne s obsluhou v dlhých nohaviciach, formálne vyžaduje sa oblek, gala večere to sa žiada tmavý oblek, viazanka alebo smoking. Dámy asi neriešia - veď my sme vždy za pekné. Počas večere dostanete do kajuty noviny, kde je program na budúci deň na lodi i v prístavnom meste a tam je aj predpísané oblečenie na večeru.
Sú tam ale aj bufetové reštaurácie, kde sa chodí oblečení "turisticky", teda kraťasy, tričká, holé pupky /nikto nič nerieši/.
My sme do Milána leteli a v Miláne na letisku nás čakal zástupca z lode a ten nás doprevadil ku autobusu, ktorý nás odviezol do prístavu priamo k lodi. Ale cestovali s nami aj ľudia, ktorí išli autom do Janova, tam prenocovali 1 noc a na spiatočnej ceste tiež plánovali ešte, že idú pozrieť Miláno. My sme vždy brávali buginu pre dieťa aj keď tam už nechcelo nejak sedieť. V meste to máš potom pohodlné, že si dieťa ustážiš, keď treba tak si tam pospinká a nemáš nervy, že na ruky a je mu dlho a nevládze, alebo nekontrolovatelne odbieha. Na lodi môžeš aj dieťa nechať. V detskom kútiku - primerane k veku sa Ti o dieťa postarajú - kupkajú sa vo svojom bazéniku, idú spolu papať, hrajú sa ako v škôlke a rodič ak potrebuje môže si užiť aj bez dieťaťa.

monika15
9. jún 2013

@yvonn urcite by som brala kocik !!!!

abbi
27. jún 2013

@tilly Sory nebola som tu dlhsie. Nie isli sme cez americku cestovku. ale vybavovali to priatelia zo zahranicia.

sabad
12. aug 2014

zdravim, ja by som chcela ist tento rok na plavbu lodou po stredomori.... len by ma zaujimalo ci sa oplati priplatit za all inclusive, balicek napojov alebo staci uplny zaklad? vopred dakujem za vsetky vase rady.....

chiarra8
10. nov 2014

Ahojte, sice nie je letna sezona, ale nahodou som natrafila na tuto temu, tak mi neda sa nezapojit. My sme boli na vyletnej lodi 3x a nedam na ne dopustit. Uplne uzasna dovolenka, sluzby na vysokej urovni a o zabezpeceni vyletov a celej organizacii na lodi ani nehovorim. 1x sme boli s dietatom, ked mala 1 rocik a o dalsie dva roky sme si to zopakovali uz ako stvorclenna rodina. Co sa tyka cestovania s detmi, asi budem divna, ale ja praveze odporucam cestovanie s malymi detmi, ked deti este sedia v kocikoch.. Nakolko pointou celej dovolenky je vidiet vela miest za kratky cas a teda ide o "poznavaci zajazd", ked ste kazdy den na inom mieste a chodite na fakultativne vylety. Ja som brala kocik alebo manducu, vela som videla, dieta spokojne oddychovalo a nevnimalo kde sme a co tam robime, najdolezitejsie bolo, ze sme stale vonku 🙂 Tento rok sme boli opat, ked mala starsia dcera 4 roky a to uz sa jej po vyletoch nechcelo chodit, radsej bola cely den v bazenoch. Takze si myslim, ze odteraz budeme chodit na klasicke dovolenky, kde si spravime za tyzden jeden ci dva fakult. vyletov a zvysok stravime pri mori, kde sa deti vysantia. A ak by som mohla poradit, kto si moze priplatit, nech si priplati za balkon, lebo to je na nezaplatenie, zazitok este aj na izbe 🙂 Ak by niekto potreboval blizsie info, rada poradim

martina642
4. máj 2015

@chiarra8 plne s tebou súhlasím.. my sme tiež boli aj s dcérou a bolo super.. z lode bola nadšená,už mala skoro 3 roky. My s ňou cestujeme od jej 10 mesiacov,letecky stále,dlhé krátke trasy a žiadny problém,deti nevnímajú cestovanie tak ako dospeláci,pre ne je to zážitok,a loď to bolo skvelé.. akurát kukám opäť dáku plavbu,a doporučujem všetkým čo váhajú 🙂 🙂 🙂

tilly
autor
4. máj 2015

@chiarra8 o rok, dva budete moct zas robit poznavacky... moj mladsi ma 5,5 a dva roky uz robime poznavacky a aj z toho nieco mame 😉 predtym sme chodili ako si ty pisala, len na vysantenie sa v mori, teraz robime kombinaciu, dva tyzdne poznavanie, tyzden santenie a cez rok par krat vybehneme este na poznavanie europy

chiarra8
4. máj 2015

to sa tesim baby, ze ste nasa krvna skupina, my tiez cestujeme od mala s detmi a ziaden problem, jedine znami riesia kam sa trepeme s detmi.. 😉 Tento rok nas caka Toskansko, takze bude poznavacka so santenim v mori 🙂

broonislava
13. máj 2015

My sme boli dva-krat na plavbe, tento rok beriem aj mamu. Moja dcerka /4 r./ zahlasila, ze chce ist na tu velku lod , co sme boli aj minule🙂, ziadne lietadlo, ale lod. Tak berieme aj neterku, /12r./, ktora je uz teraz nadsena! Vyzera to, ze plavby na lodi nas najblizsie roky uplne opantali a tak som z nich nadsena, ze uz som zlakala aj mojich surodencov, ktori s manzelkami asi najblizsie dovolenky budu bookovat LOD.

alenanr
12. nov 2015

Plavby na lodi su fakt parada. pre male deti to zrovna nieje ale dospelaci si uzijú.
http://plavby.edovolenky.sk/
😵 😵 😵

evicka547
12. nov 2015
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

zatial som nebola, este cakam pokial bude mat syncek viac rokov a potom by som chcela ist

moniciatko9
13. nov 2015
Používateľ moniciatko9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moniciatko9.

chcela by som ist raz na plavbu velkou lodou, len sa trosku bojim toho

emogeon
29. dec 2015

jej baby ja uvazujem nad takou plavbou, odkial ide najblizsie plavba od Ba, asi janov vsak?

martina642
30. dec 2015

@emogeon možností je moc moc, záleží aj od toho čo chce človek vidieť 🙂 🙂

kurucka93
10. aug 2016

Ahojte neviete ako je to s parkovanim v Nemecku v Kieli? Ideme odtial vyletnou lodou msc musica. Dakujem 🙂

kurucka93
10. aug 2016

@anw ahoj, prosim ta pracovala si aj na msc musica? Ideme pozriet pobaltie. Dakujem

miraliska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz