Boli ste niekto v Bulharsku autom?

petrasalajova
13. jan 2020

Chodíte niekto do Bulharska autom, nie cez cestovku?
Ako je to tam s ubytovaním, kde hľadať ubytovanie (na akých stránkach).
Cesta? aké majú cesty, aké sú ceny za mýtne poplatky?
Stravovanie? - dá sa tam prestravovať tak, že nebudem variť? (Lebo toto je v Chorvátsku problém)
Ďakujem za každú radu, skúsenosť. Poprosím prípadne aj linky poslať na konkrétne ubytovania

saskia_98
13. jan 2020

Ja chodim uz dlho, chodim sama s autom. Najprv z kosic cez madarsko a bud ides na Oradeu (Rumunsko) alebo na Soboticu (Srbsko). Ja chodim cez Rumunsko, čiže idem na Oradeu. Platim len dialnicne. Vacsinou hned ako prejdes hranice mas na prvej pumpe dialnicne znamky. Toto ti staci. Co sa tyka ubytka, uz mam take pani podla miest, u ktorej byvame. Ale neni problem aj ked prides tam, hned daco najst. Oni prenajimaju vo velkom domceky. Co sa stravy tyka, ja tam nikdy nevarim. Stravujem sa vylucne vonku. Rano stale do pekarne po cerstve pecivo, cez den obed sa ides najest, mas kopu miest kde varia cestou na plaž a vecera ides do mesta. Strava je to najmenej. Najhorsie je tam zaparkovat. Too ked trafis flek, ze mas kde parkovat, auto uz stoji az kym nejdes domov. 😅 ked mas male deti, odporucam ist vecer okolo 6tej ze celu noc spia a vtedy prejdes najviac. Ja vyrazam o 6-7 a za noc dam Maďarsko a polku Rumunska cca. Podla toho ako autu dupem na plyn. Este ma napadlo, tankovat treba na normalnych čerpačkach tam a nie pofidernych lebo si zaserieš motor. Mne nafta vychadza do Rumunska, tam musim tankovat lebo uz by som sla do Bulharska len na rezervu čoo neni najlepši napad. Inac ti treba ist cca tych 16 hodin ked tomu dupes a bez prestavky. A este je vyhodne platit kartou vsade. Cestou na cerpackach atd. Ked pojdes do bg kukni si kurz lebo ti treba menit na levy potom. Ja vacsinou vyberiem na sk cca 1000cku v eurach a tam uz len zmenim podla toho ako mi treba. Malo co tam vyberam lebo banka si potom za vyber pyta dost velke peniaze..