Boli ste s dvojročným dieťatkom v Egypte?

bubu84
6. máj 2013

ahojte mamicky, mam taku otazku, boli ste niekto na dovolenke v Egypte s malym dietatom, maly bude mat o mesiac 2 roky, nechceme ist cez leto, ale koncom maja, zaciatkom juna, dakujem
za info 🙂

nefertitka
6. máj 2013

ahoj, sice tvoja otazka znie, ci niekto bol s dietatom v Egypte, ale s 2 rocnym dietatom by som tam nesla, pamatam si, ake sme mali my s muzom problemy pred 6 rokmi s faraonom...a to sme mali 5 hviezdickovy hotel a bol naozaj aj na urovni...a brali sme aj tie ich lieky na hnacky, ale to taj chvilu trvalo, kym nam presli

edie63
6. máj 2013

s 2rocnym dietatom do Egypta nikdy, ani do 5hviezdickoveho hotela. aj ja si pamatam niekolkodnove problemy s faraonom a pribehy znamych o tom, kolko dni stravili v nemocnici na infuziach kvoli hnacke. ☹

inuskaj
6. máj 2013

My sme boli s dvojrocnym v 5 hviezdickovom hoteli a v pohode, plus tri. starsie deti a traja dospeli, nikto z nas faraona nechytil, ale davali sme si velikaaansky pozor na to, co sme jedli a pili, detom sme davali hylak pravidelne preventivne kazdy den a my dospeli sme mali domacu slivku 🙂

jaaty
6. máj 2013

aj my sme boli s Hankou v Egypte, keď mala presne dva roky a nemala vôbec žiadne problémy. Užila si to veru riadne a bez jediného problému.
Egypt milujeme a chcela by som tam ešte ísť (boli sme x, ale len raz s Hankou), no pri súčasnej politickej situácii v Egypte by som tam s dieťaťom nešla ☹ Bála by som sa ☹

katkabalon
6. máj 2013

My sme boli s ročným v 5 hviezdičkovom hoteli a bolo super 🙂, syn nemal žiaden problém hlavne si treba dávať pozor na vodu , piť len balenú aj ovocie s tým umývať, čo sa týka stravy tak syn bol ešte dojčený , nedávala som mu polievky, len same take dietnejšie jedlá cestovinky , pečivko ovocie zeleninku, a ovocné šťavy, do kufra som si zbalila aj instantné kaše. 🙂 Aj ked momentálne je tam dosť zlá politická situácia asi by som nešla ☹

jja
7. máj 2013

my sme boli v Egypte ked mala dcerka rok a pol. ja som to brala hlavne preto ze sme sa dojcili, tak sme to vykryvali takto to pitie. a boli sme tam v auguste, ked na slovenksu boli 40-ky teploty, takze sme sa mali urcite lepsie v mori vo vode ako doma na zahrade v horucavach🙂🙂

959touareg
7. máj 2013

s 2.rocnym by som tam nesla. ono je to jedno ci si v 3 hviezickovom, ci 5 hviezdickovom hoteli. to,ci dostanes faraona zavisi od toho co konzumujes minimalne. nan vplyvaju uplne ine faktory. aj ked saMOZREJME NEVRAVIM, ZE STRAVA VOBEC NIE. momentalne vcera, predvcerom a nasledujuce dni je tam cez den v tieni 38-40 stupnov, na slnku ani nepisem, takze tohto roku sa skoro oteplilo. to znamena, ze ked tam pojdes koncom maja, palavy budu hrozne. a momentalne je tam politicka situacia OK. toho sa nemusis bat. ono sa to sice moze zvrtnut hocikedy, ale to sa moze hocikde vo svete. my ideme smer Egypt o 3 dni. 🙂

m.a.c.a.
11. máj 2013

ano, boli sme. maly nemal este ani dva roky, presne 1r aj 9mes a ja som bola tehotna. boli sme v decembri, bola tam prijemna teplota aj vody aj vzduchu, mali sme all inclusive, sukromnu plaz - to je zrejme uz tam standard a moc sa nam pacilo. Resort Sharm-Al-Sheik hotel Conrad, maly sa cele dni vyhral v piesku pri mori, obcas v mori a nebolo to preplnene turistami. mame odtial len tie najkrajsie spomienky. nemali sme ziadne zdravotne tazkosti ani my ani maly. ktrava bola prisposobena europanom, vzdy bolo min. 5 druhov jedla z toho vzdy aspon 1 cestoviny. manzel skusal, experimentoval, ja klasiku co sa mi videlo jedle vramci mojich tehu moznosti, ku koncu sme neodolali a davali sme aj zmrzlinu.....

stanislavao
11. máj 2013

do Egypta ani bez dietata a nieto este s detmi. nikdy neviete, kedy, kde a co tam vybuchne.

mircalla
11. máj 2013

Nie, bola som bez dietata, dost spina, vsade ozbrojeni vojaci (boli sme na poznavacke - pobytovke, taka kombinacia). Tiez akoze 5-hviezdickovy hotel, podla mna na urovni 3*. S malym dietatom by som zvolila inu destinaciu. Mna Egypt tiez az tak nenadchol, podla mna su ovela krajsie krajiny.

ikika
11. máj 2013

@bubu84 ked sme boli v Egypte s manzelom my, skoncila som u doktora na injekciach a liekoch - mala som faraona, ale nie typickeho s hnackami, ale besné zvracanie... do konca pobytu som si davala preventivne lieky proti zvracaniu, pretoze mi tam bolo stale zle...
Lieky proti zvracaniu sme kupili v miestnej lekarni... nakoniec som lieky od toho doktora nebrala, lebo mi dal nejake antibiotika a ine srandy - kamoska lekarka mi to zistovala podla ucinnej latky v danych liekoch... takze po tejto skusenosti by som ja s malym dietatom nesla do krajiny, kde su mozne taketo crevne a zaludocne problemy... 😔

etelka10
13. máj 2013

Ahoj, my letíme 10.6. do Hurghady, hotel Albatros Palace, je to fajn hotel, už sme tam boli takže máme overené, syn má 15 mesiacov,
beriem plnu lekarničku, a dufam, že vsio bude OK

bubinkaa
13. máj 2013

Ahoj, my sme boli s malym minuly rok, mal necelych 5 mesiacov a bolo super... odporucam 🙂

carrie4
13. máj 2013

ahojky, bola som v Egypte v máji aj v auguste a netrúfla by som si vziať tam malé dieťa... aj pre mňa to bolo dosť náročné taká zmena klímy. A isť k moru a stráviť väčšiu časť pobytu v klimatizovanej izbe alebo komplexe, tak to by som volila radšej menej horúcu destináciu.