Boli ste v Španielsku v júni?

kikina84
29. nov 2012

maminy bol niekto tento rok v španielsku..v mesiaci jún? aké je tam počasko takto skoro? bojim sa ze ked k nam tento rok prisla zima dost neskoro ze aj to leto sa posunie :(

kmkke
29. nov 2012

@kikina84 Ja som bola v máji, prvé dva týždne a bola zima. Leteli sme 30.apríla, bolo 16 stupňov a pršalo jak z krhly. Keď sme sa 10.mája vracali, už bolo nejakých 23 stupňov a slniečko svietilo, ale vraj je to tam ešte také premenlivé. Voda v mori strašne studená, asi len 13 stupňov, v bazéne sa kúpal len manžel, aj to posledné 3 dni (síce som bola v 6 mesiaci a na slnku som myslela že zdochnem ale až taký masochista nie som 😀 ). Inak pocitovo bolo teplo (na slnku), v chládku mi bola zima, ja som si nosila taký prehoz s dlhými rukávmi do pol chrbta lebo som furt mala zimomriavky. A to sme boli na juhu pod Malagou (Torremolinos), dokonca jeden deň v Maroku na výlete a tam bola ešte horšia zima ako v Španielsku 😀 Ja by som tak skoro nešla, predsa je to blízko prieplavu a odtiaľ prúdi z oceánu dosť studená voda, ktorá sa na začiatku leta nemá šancu nahriať (to isté bolo keď sme boli na Kanárskych. Koncom júna bol oceán ledva 21 stupňov, známy boli v polke septembra a voda mala úžasných 24-25, och joj)

babika003
29. nov 2012

@kikina84 ja som bola na prelome júna a júla, a bolo úžasne teplúčko, 27-30 stupňov, v Barcelone sme boli na výlet, a tam bolo 33 🙂

radddus
30. nov 2012

Ja som tam pracovala ako delegátka od júna do septembra (2 roky) a mňe teda bolo v júni príjemnejšie (koncom júla a v auguste by som tam už dobrovolne nešla - v noci o 3- 4 ráno 27 stupňov...) Mne jún viac vyhovoval bolo do 30 stupňou, voda cez 20 a ešte to tam nebolo preplnené turistami. Ale je jasné, že každý rok môže byť počasie iné... a určite záleží aj od toho, akú teplotu si predstavujete🙂

kikina84
autor
21. máj 2013

@radddus no ved prave teraz je to s tym pocasim dost zle..zima neskoro skoncila a leto nejako nie a nie poriadne zacat,,za normalnych okolnosti by mi uplne stacilo toto počasie,,ale predsa more je more.a myslim ze 18 stupnova voda asi nieje moc na kupanie..ideme v polke juna a nevyzera to celkovo dobre s pocasim..trocha som sklamana..jedine co ocakavam, ze to je tam vnimane inak s podnebim ako u nas..a aj ked tam bude 23 stupnov,bude v celku teplo.inak ma slak trafi 😀

prasiatko30
21. máj 2013

@kikina84 zatial je to biedne - o tomto case som uz po minule roky behala v sandaloch a dneska som vysla na ulicu o 12:30 a bolo na ulicnom teplomeri ze 10st - prosim pekne este stale nosim prechodny kabat a je mi zima ako na sibiri dokonca sme cez vikend pustali kurenie a detom som vytahovala este zimne bundy :/ otras

Pomaly sa zacne zlepsovat pocasie od konca tyzdna ale nie nejako vyrazne okolo 20-23stupnov a to ti hovorim aj o murcii kde je obycajne tiez omnoho teplejsie

martini
21. máj 2013

síce sme neboli na jar, ale jesen je nejakým spôsobom podobné obdobie na dovolenku : my sme boli v marbelle v septembri a teda nič moc...kosa, ale hlavne taká studené more, že sme tam takmer ani nevliezli :( ešte upresním, teplota vzduchu bola vcelku ok, ak by nefukal taký ten chladny a dosť ostry gibraltarsky vietor...a to sme tam boli 2 týždne a počasie takmer stále rovnaké.

janinah
21. máj 2013

v Andalúzii veľmi studené more,ak ideš s malými deťmi,tak si to zváž

prasiatko30
21. máj 2013

@kikina84 a kde ides presnejsie do akej autonomnej oblasti?

kikina84
autor
22. máj 2013

@prasiatko30 cala millor

prasiatko30
22. máj 2013

@kikina84 islas baleares - pekne - ale ako hovorim tohto roku je pocasie absolutne otrasne este sa mi nestalo aby som musela behat 21. maja v kabate a tohto roku proste zima nie a nie skoncit. inaksie ak chces pozriet predpoved pocasia v mieste kde chcete ist tak si pozri www.tutiempo.net - tam vcelku sa trafia a maju predpovede na 15 dni dopredu alebo potom treba vbehnut na stranku agencia estatal de meteorologia http://www.aemet.es/es/portada tam tiez maju dost presne predpovede

kikina84
autor
22. máj 2013

@prasiatko30 dakujem pekne za typ..mozem sa spytat ake počko je teraz? na kupanie asi moc nie vsak? 😒

prasiatko30
22. máj 2013

nie na kupanie nie mozno tak svedi alebo nori by sa aj vykupali ale domorodci behaju v zimnych kabatoch 😀 😀

kuwait
22. máj 2013

Ja som bola minuly rok okolo 26 juna a podobne aj predminuly rok v Barcelone a v Lloret de mar bolo jeden den 38 stupnov,strasna horucava a na druhy den prsalo a bolo len 24 stupnov a tak to bolo cely tyzden ,striedalo sa to raz horko taz chladno a dazd.V july sa nam tam take nieco nestalo,to bolo stale horuco.

prasiatko30
22. máj 2013

@kuwait minuly rok bol minuly rok a predminuly tiez - ja som tiez uz o takomto case ani nevedela ze existuju cele topanky a ponozky ale bohuzial tohtorocna zima je zimna a nechce sa jej ist 😀 predpoved na najblizsich 15 dni je fakt slaba - a napr na balearoch prvy junovy tyzden predpovedaju tak teploty okolo 18-20º a to nie je nic moc. len taku perlicku - minuly tyzden som musela este vytahovat zimne bundy pre deti a znovu obliekat pancusky - neznasam toto pocasie :(