Bulharsko, Primorsko. Aké máte skúsenosti?

janka_pn
11. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci uz bol niekto v tejto destinacii, konkretnejsie penzion Zoro, byvala Familia? Ideme o mesiac a velmi rada by som vedela vase zazitky, pripadne rady. Dakujem.

milanchemik
8. júl 2014

@jenn44 Ahoj. peniaze si beriem v hotovosti toľko, koľko mi bude zhruba treba a potom si ich v Prímorsku zamieňam za Levy v miestnej banke.. Po ceste platím za naftu a diaľnice kartou, akurát v Srbsku mýto drobnými eurami. Z Košíc to máte bližšie cez Rumunsko. Ja som z Poltára, takže chodievame cez Srbsko. Používam navigáciu, ale mám so sebou aj mapu - odfotenú trasu z www.viamichelin.de asi na 15-tich papieroch A4 (to len pre istotu). A jasne, že poistenie musí byť. Robí nám ho známy v kooperatíve na tých 12 dní asi za 30 eur (2+1)

babulka82
8. júl 2014

baby prosim mali ste niektora all inclusiv v bulharsku? ako to vyzera? su tie stoly bohate na stravu?

alzbetabattova
8. júl 2014

ahojte všetci 🙂 prosím o nejaké info ... boli ste niekto v Primorsku v týchto hoteloch: Penzion Kompas, Hotel Diamond, Penzin Lilia, Hotel Dara+ ... ktorý by ste mi odporučili? ide mi hlavne o to aby sme boli v kludnejsom a hlavne cistom prostredi. Trošku sa obávam Bulharska, ale cenovo je pristupne 🙂

janinka007
8. júl 2014

@alzbetabattova treba googliť recenzie a dozvieš sa 😉 http://www.recenzie-hotelov.sk/recenzie/bulhars...

alzbetabattova
8. júl 2014

dakujem pozerala som recenzie, ale ak ste sa nahodou niekto odtial teraz vratili poprosila by som napisat skusenosti, nazory :-ň

milanchemik
8. júl 2014

@babulka82 Raz som bol na Slnečnom pobreží all incusive a strava bola v pohode a aj vyberať bolo z čoho. Teraz už ale chodievame na blind a stravujeme sa sami... to nám vyhovuje viac.

milanchemik
8. júl 2014

@alzbetabattova Nerieš hotely a penzióny, všetky sú na jedno kopyto. Zvonku aj zvnútra sú pekné a v pohode. Prostredie okolo nich je také.. no.. bulharské, ale to ani nerieš. Na pláži je super a potom v meste večer tiež a to je podstatné. Pozri si hlavne v recenziách, kde ten hotel leží - podľa toho, či chceš byť radšej na severnej pláži, kde sú aj vlny a ktorá je podľa mňa oveľa lepšia, alebo na južnej, kde vlny nemáš a je vhodná pre maličké detičky. Je na nej ale plno ľudí a menej miesta ako na severnej.. a hlavne nuda kvôli absencii vĺn. Ja som bol už v Nevene, Bulgarii a Maline. Tento rok znovu do Maliny kvôli tomu, že cez cestu je hotel Belitza s bazénom a môžeš sa tam chodiť kúpať cez otvorenú zadnú bránu... nikto to tam nerieši.

jajaada
8. júl 2014

@babulka82 záleží na cene a lokalite. V Prímorsku sa dá najesť naozaj za lacno tak si to treba len zrátať. Obed tam vyjde ako u nás denné menu. Potom sú tam napr. palacinky na ulici tak za cca - 1-1,5 eura...ale dáš jednu a hotovo...rôzne kebaby a nikdy som sa nebála tam nič zjesť. Ale zase my tam chodíme do Perla Beach All inc. , mne to vyhovuje. Výborná strava, nemusíš nič zháňať, nikde čakať, vieš čo si vyberieš na tanier - to sme mali problém napr. v Nesebare...nevedeli sme si objednať lebo to mali v azbuke 🙂 Ale keďže sme vyskúšali aj all aj polpenziu som jednoznačne za all. Menej nás to vyšlo...alebo potom jedine variť, je tam lacno čo sa týka surovín a supermarkety ponúkajú aj veľa hotových jedál na váhu. Aj tak sa dá...

milanchemik
8. júl 2014

100 ľudí, 100 chutí 🙂 Nám zase v Prímorsku nevyhovuje all inclusive z dôvodu, že by sa nám nechcelo trepať na obed z pláže do hotela - ak nemajú nejakú kuchyňu na pláži. Ale ani tak by som neriešil v bulharsku all inclusive. Tie ceny sú fakt veľmi prijateľné. Dám si niečo na pláži a mám pokoj. Už v takom Turecku je to iná káva. Tam len all inclusive.

syja
8. júl 2014

@alzbetabattova dara je hned pri motokarovej drahe a kolotococh tak to nie. Okolo diamondu sme isli vcera je to taky mensi hotel a v dost hustej zastavbe ale je v kludnej casti s blizko severnej plaze. Tie ostatne dva som zatial nevidela. A bulharskeho bordelu sa neboj. Tiez som sla s obavsmi ale je to tu zhruba akou nas akurat chodniky su viac rozbite. Hotely su pekne ciste teda adpon ten nad je uzasny 🙂

mhas
9. júl 2014

@alzbetabattova Asi tiež pozeráš Hechter, však? Tiež striehnem každý deň, aby sa ešte trochu pohli ceny nižšie. My chceme ísť 15.7., tiež do niektorého z nich. A vy???

milanchemik
9. júl 2014

prečo cez cestovku??????

katkabg
9. júl 2014

Ja zijem v Bulharsku 🙂 chodime len do primorska....ziadny hote a rovno na mieste vybavime apartman a varime si co chceme a kedy chceme 🙂

alzbetabattova
9. júl 2014

ďakujem vám všetkým za informácie, ešte stale prevláda v nás strach z Bulharska, pozerame a vyberáme aj iné destinácie ... no uvidíme ako sa nakoniec rozhodneme ... este raz vsetkym dakujem , pomohli ste mi 🙂

milanchemik
9. júl 2014

@alzbetabattova Bulharska sa vôbec neboj.. je tam super

lucia1181
9. júl 2014

@milanchemik dakujem,popozeram tie linky 🙂.Inac ako tam je s autami,nevykradaju sa,ked vidia zahranicne znacky? Chceme ist autom,kvoli mne,lebo sa bojim lietania a stacilo mi zazit na letisku vtedy ten teroristicky utok,v Burgase. Neviem ako decka zvladnu cestu,ale snad v pohode 🙂

milanchemik
9. júl 2014

@lucia1181 o auto sa neboj. bol som tam na aute 3x a pohodička.

jenn44
9. júl 2014

Ešte dalsia otazocka, kolko miniete v priemere ti, co ste uz v primorsku boli? 2 dospely a jedno 4r. dieta, na jedlo a somarinky? cca kolko eur/den? a na ako dlho chodievate? nie je 14 dni vela? Ďakujem, neviem sa rozhodnut, ci letecky, ci autom a chcem si to porovnat, mam ponuku letecky vsetci s ranajkami za 830 eur 8 dni, tak ci brat ci nie...

bejanka14
9. júl 2014

@hasleerka my ideme 22.7.

maculkac
9. júl 2014

@mhas ahoj, už si niečo vybrala? Ja tiež zvažujem cez Hechter Primorsko od 15.7. letecky z BA, all incl. 2 dospelí a dve deti do Grand Hotel Primorsko, do rána si to musím nechať prejsť hlavou. Už sme boli v Primorsku, vo vedľajšom Queen Nelly a bolo super, vtedy sme boli bez detí, takže len raňajky, ale dalo sa v pohode, obed na pláži - pizza, palacinky, príp. koláčiky z tých malých pekárničiek na ulici, večere v reštike. Teraz chcem zobrať mamu a netere 10 a 12, tak radšej all.

mhas
9. júl 2014

@maculkac Nechám si to na pondelok :D

milanchemik
9. júl 2014

@jenn44 sme 2+1. Cesta autom tam aj späť cca 330.-€, ubytovanie v hoteli Malina tento rok máme dohodnuté na 10 nocí za 260.-€ (dá sa aj lacnejšie) a na stravu minieme okolo 300.-€ bez obmedzovania sa. + nákupy lacného a pomerne kvalitného oblečenia.

maculkac
9. júl 2014

dovolenkári v Primorsku - neviete aké sú ceny vstupného v tom Aquaparku pri tej hlavnej ulici? Je to vstupné na celý deň, alebo je to len na niekoľko hodín? Zahŕňa to všetky atrakcie? Oplatí sa? Díky za info 🙂

milanchemik
9. júl 2014

@maculkac od 14,00 h dospelí 16lv. a deti do 130 cm 11lv. A otvorené je tuším do 19,00 h alebo 20,00 h. Bol som v ňom dvakrát a bolo super. Jasne, že v cene sú všetky tobogány a ani dlho nestojíš v rade ako v Tatralandii. Mohli sme si so sebou zobrať aj jedlo a pitie, ktoré je dnu drahé. Ale už som počul pár ohlasov, že vraj dnu nepustia nikoho s vlastným pitím a jedlom. Tak teraz neviem.

hasleerka
9. júl 2014

@maculkac dá sa tam ísť aj na celý deň aj na pol dňa ... šmýkalky sú už vlastne v cene, ale nám sa minulý rok stalo že sme nemali to dvojkoleso a nemohli sme sa šmýkať s deťmi ... ale hľadám link na ceny a nemôžem nájsť

maculkac
9. júl 2014

@milanchemik veľmi pekne ďakujem za infošky, zídu sa 🙂

hasleerka
9. júl 2014

@milanchemik máš pravdu nás minulý rok nevpustili s jedlom ani pitím ... taký vyhladovaný sme odtial išli, ešteže sa hned vonku dá dobre najesť

maculkac
9. júl 2014

@hasleerka Myslím, že niečo do ruky po ceste tam a taktiež po ceste späť to istí... 🙂

milanchemik
9. júl 2014
hasleerka
9. júl 2014

@maculkac no ved tam sme išli najedený ... ale po 4 hodinách blbnutia by človek už aj kosti obhrýzol ... ale hned ako výjdeš je ulica a kopec papania