Bulharsko, Primorsko. Aké máte skúsenosti?

janka_pn
11. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci uz bol niekto v tejto destinacii, konkretnejsie penzion Zoro, byvala Familia? Ideme o mesiac a velmi rada by som vedela vase zazitky, pripadne rady. Dakujem.

milanchemik
18. júl 2014

@hasleerka na tie sa aj moja manželka najviac teší..... a ja ako správna opora ju sprevádzam.. 😀

bejanka14
18. júl 2014

@babulka82 bolo to myslené skôr všeobecne 🙂 Kopy jedla predávajú priamo na pláži ,keď sa nám nechce ísť do reštiky a večer sa prejdeme, posedíme ( hlavne nech nemusím variť ja 😀 )

mimi852
18. júl 2014

Ide niekto 13.8 - 24.8. ? 🙂)

lula6612
18. júl 2014

@mhas Ďakujem krásne za odpoveď....ak by ste ešte natrafili na nejakú dobrú, tak prosím o info. 🙂 Príjemnú dovolenku prajem 🙂 My ideme 29.7. 🙂

lula6612
18. júl 2014

@mhas A ešte by som sa chcela opýtať, v ktorej časti zhruba ste, kde by som našla ten hotel opal? ďakujem.

mhas
19. júl 2014

@lula6612 My sme v severnej časti,pri Hoteli Belitsa napríklad.

babulka82
19. júl 2014

@milanchemik
@bejanka14 no tak ale mne by sa maly nenapapal z toho zemiaku alebo z pizze na plaži ,Potrebuje aj nejaku polievku napr.

milanchemik
19. júl 2014

@babulka82 taký malý valibuk že nedá dole fajnový pečený zemiačik? 🙂

jelen4567
19. júl 2014

Ahojte, o tyzden idem do Primorska a chcel by som sa spytat ci niekto bol na vylete spojenym s rybolovom s fishpiknikom ??
Dalej by ma zaujimalo ci aj niekto skusal chytat ryby v primorsku. Ak ano tak poprosim rady a tipy. 🙂

bejanka14
19. júl 2014

@milanchemik ešte sa ťa chcem spýtať ako je to s veckami na pláži , sú priamo na pláži alebo len v reštikách a ako je to s ich čistotou?

cusmonik
19. júl 2014

ahoj tak pred par rokmi som bola s manzelom na vylete spojenym s rybolovom s fishpiknikom priamo s odchodom v primorkom pristave... trvalo to par hodin a nam sa to velmi pacilo ale neviem pises na konikovi takze predpokladat ze ak idete s detmi tak by som to vylucila z planu ... islo sa malou plachetnickou do takeho zalivu kde boli pre nas kajaky a plutvy a mohli ludia ostat na lodi ked chceli rybarcit ze im dali udice ale tak neviem zeby sa vtedy nieco aj realne chytilo ....skor sme sa potapali po musle ktore nam potom uvarili 🙂 oni uz mali pre kazdeho ucastnika rybu aj tak chytenu a teda kym sme sa vsetci zabavali tak oni nam spravili super obed vela ovocia zeleniny vinko, pivko, zemiaky pecene tu rybu samozrejme a tak.... potom sme sa este cestou naspat vyblaznili ze nas tahali za lodou ked niekto chcel 🙂 .... ale pre deti tam nic nebolo a zaliv bol kamienkovy a hlboka voda , nebezpecne skaly po ktorych sme mali my problem lozit takze s detmi urcite nie @jelen4567

cusmonik
19. júl 2014

@lula6612 neviem či vieš kde je hotel Belitza ale pred hotelom Opal je stanoviste vlacikov do kitenu a na perlu takze je to blizko lunaparku rovno po ceste na plaz 🙂 ( pred hotelom velke zelene slnecniky) ked chces poslem foto 🙂 vyborne tam varia napr. zapekane zemiaky v kaskavale ... tie si neodpustim nikdy ked idem do primorska a to sme tam kazdy druhy rok ....🙂

jelen4567
19. júl 2014

@cusmonik Ahoj, no deti nemam, nasiel som len tuto super diskusiu, tak som sa registroval 🙂) dakujem urcite to vyskusame s priatelkou 🙂

lula6612
19. júl 2014

@mhas Ďakujem, tak sa mi bude lepšie orientovať. 🙂

lula6612
19. júl 2014

@cusmonik Ďakujem, neviem, ale nájdem si mapu a podľa toho sa nejako zorientujem. 🙂 Foto nemusíš, nájdem na nete. 🙂 Ešte raz vďaka. 🙂

lula6612
19. júl 2014

@ mhas asi to bude tam niekde zhruba ako budeme my, ideme do malého hotela Vermona......

lula6612
19. júl 2014

@cusmonik tou cestou niekde nie je aj malý hotel Vermona? Lebo ako som pozerala na mape tak sa mi to tam poblízko zdá... 🙂

hasleerka
19. júl 2014

tak sa mi ozval spolužiak z prímorska ... všetko je tam OK....

cusmonik
19. júl 2014

@lula6612 Vermona je velmi blizko...tam som byvala ked som bola v primorsku 1.krat. od vermony ked vydes ztej "strkovej" ulicky tak smerom ku kolotocom asi druhy alebo treti hotel. hned vedla hotela mirage a oproti je tusim salena 🙂

mykka
19. júl 2014

My sme v utorok odleteli z BG, boli sme v Primorsku, hotel Belitsa***. Počasie bolo po celý cas super, voda v mori príjemná osviezujuca, nebola studena, tých 23-24 isto mala. Chodili sme na severnú pláž - bolo menej ludi, voda cistucka, aj piesok sa mi videl cistejsi, su tam ale vlny, ked fúka alebo je niekde búrka, tak su silnejšie (2x sme mali červenú vlajocku). Na pláži všade niečo predávajú pod zub - kukurica 2L, palacinky 2,50-3L, kebab 4-5L, pivo/radler okolo 3L. Za slnecniky a lehatka sa platí - na severnej po 5L, na južnej tuším 6L som dávala. V meste taký lunapark, okolo hotela Opal, Dara smerom ďalej do centra...naša sa kolotocovala iba na jednom, stál 3L, ale tuším aj 8-10min sa vozila....a koľko krát tam len sama sedela, normalne ze V.I.P. 😀 Mali sme len raňajky, takže obed sme si vždy dali nejakú maličkosť, cestou na plaz sme kúpili nejaké ovocie a vecerali sme v restikach, je ich tam pllllno, menu aj po cesky, stále veľmi prijateľné ceny...max sme platili tuším 28L (2dospeli a krpata), väčšinou okolo 23-25L sme platili...robia neskutocne veľké porcie...odporucam si dat tu panvicu (mäso+zelenina)- velice dobré, aj mutácia polievka výborná (je taka hustejsia, veľa bieleho maska).

mykka
19. júl 2014

kks...oprava, pisem cez mobil...*kuracia polievka 😀

mykka
19. júl 2014

Jooooj a este som zabudla...je tam taka pekná promenáda okolo mora, spája akoby severnú s južnou časťou, je to taka pekná prechádzka pi výdatnej večeri, muž si to mobilom akoby "odkrokoval", vyšlo mu to zhruba 3km... Naša dcéra 3,5r. to v pohode prešla pešo, pozdĺž celej promenady su betónové lavičky, ale su dosť drsne, tak ked sa chce pohodlne posediet, treba niečo pod zadok... Ak by ta niečo viac zajimalo, kľudne napíš 😵

denisamko34
19. júl 2014

Babenky my sme boli v Bulharsku asi pred 7rokmi a teraz ked citam vase prispevky tak sa mi vratil cas a citim ako by som tam bola zas.Ako vidim vela sa nezmenilo.Stale krasne dovolenky a hlavne jedlo na kazdom kroku.My sme vtedy byvali asi 5min.od mora a uplna parada aj piesok aj plaz.Bolo tam sice vtedy velmi vela ludi ale vzdy sa dalo najst nejake tiche miestecko.A ked by som mala porovnat Bulharsko a Turecko maju nieco spolocne more,piesok a dobre jedlo i ked v Bulharsku je to jedlo urcite lacnejsie.Tak vsetkym peknu dovolenku ci uz v Bulharsku alebo niekde inde.

iguska
20. júl 2014

ja som sa ráno vrátila z Primorska a bolo super. bola som prvýkrát, najprv som to videla na nie veľmi dobrú dovolenku ale keď bude možnosť určite sa tam vrátim (syn sa tam chce rovno presťahovať 😎 ) bolo aj trošku vzrúša, po búrke sme museli meniť hotel. raz sme boli na severnej pláži, tam sa nepáčilo. južnejšia bola lepšia a širšia. síce po búrke sa rozdelila na niekoľko častí 😉

141984
20. júl 2014

@babulka82 ja by som sa tiež rada zapojila,my sme uz boli 2-krát v BG a musím povedat ze uz o necelý mesiac tam ideme znovu,nech si hovorí každy co chce,ale radsej si uzivat, kupit si co chcete,jete co len chcete,nakupíte si co chcete a hl.po navrate na SKK nemáte pocit že vás dovolenka stála celý majland,mala som tu cest navstivit aj Chorvátsko a ta dovolenka nebola bohvieco,plne auto potravín atd,..nemozem povedat ze sa mi tam nepacilo ale zdalo sa mi to tam vsetko hrozne predražené.

141984
20. júl 2014

@mykka ahoj rada by som sa ta niečo opýtala,my sa tam chystáme s priatelom a 2r.dcérkou o necelý mesiac a ubytko máme v Dare,už vieme ze je to v blízkosti lunaparku,ale je to tam moc hlučné? a asi ako daleko je to na severnú pláž a do mesta? dakujem za info🙂

atinkaa
20. júl 2014

@141984 Lunapark je hlucny rovnako ako ubytka pri ich hlavnej ceste kde je ruch a moje bambulecky teda v oboch miestach klido spinkali v nositku ked sme sli okolo,tak snad vam to nebude vadit🙂 a co sa tyka vzdialenosti,tak od oboch plazi je to kus cesty,ak chces presny odhad tak pisnem ked vstane manzel 😉 ja tie metre nejak nemam v oku 😅

danielik23
20. júl 2014

Zdravim, my sme sa 10.7.vrátili z Primorska, letecký 2 dospelý a dcérka 11 mesiacov, boli sme na kludmejsiej strane hotel Prestige city II, mali sme all inc., prestravovali sme sa aj s malinkou, dalo sa vždy niečo vybrať aj keď ponúka bola jednoduchšia, more krásne priezracne a pláž dlhá čistá, chodili sme skoro kazdy deň aj do centra, v ramci prechádzky s kociarom, dolo to blízko. I keď v krajne je vidieť že sú ešte krok za nami, preto majú aj dobré ceny...

milanchemik
20. júl 2014

@bejanka14 Na severnej pláži som WC nevidel. Teda aspoň nie tam, kde sme my. Ja chodím do dún, ale väčšina ľudí to cvrkne do mora podľa mňa. Na veľkú idú do hotela. Na južnej som videl nejaké prenosné kadibudky 🙂

milanchemik
20. júl 2014

@141984 na severnú pláž si to odtiaľ budete musieť trošku vyšliapnuť...... nejakých 500 metrov rátam.... na koniec severnej, kde je menej ľudí aj 750. Do mesta to máte pár metrov 🙂