Bulharsko, Primorsko. Aké máte skúsenosti?

janka_pn
11. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci uz bol niekto v tejto destinacii, konkretnejsie penzion Zoro, byvala Familia? Ideme o mesiac a velmi rada by som vedela vase zazitky, pripadne rady. Dakujem.

tigra440
12. jún 2013

ale mení sa nam hotel na grand hotel primorsko 5 hviezdickovy bolis ste tam niekto ?

raduzkach
12. jún 2013

ahoj a cez jaku cestovku idete ? a idete letecky ci busom? My sme sa rozhodli ist busom,ale kolko hodin trva cesta sme zistili az po podpisani zmluvy,inac sme netusili ze to bude tak vela :D aspon sa z tej cesty snad poucime a na buduce pojdeme lietadlom 🙂

hasleerka
12. jún 2013

@janulabj no to vôbec netuším aký je ten pán, bo som sa so žiadnym nestretla ... my sme nevybavovali priamo cez ich cestvovku ale cez predajcu ...
@tigra440 zase ideme do toho istého hotela belica ...
@raduzkach ešte si pamätám také pocity ... tiež mala obavy , aj ked lavovka mi prímorsko riadne vybásnila ... ale nebanujem a rada sa tam vraciam ... ten penzion som veru videla v ponuke ale neviem si spomenúť kde sa asi nachádza, ale som veľmi zvedavá aký bude, potom nám daš aspon recenzie, bo ja sa tam chcem určite zase vrátiť
@miska1981 ja sledujem počasie na tejto stránke, aj ked sme boli v BG, tak som si každý deň kukla počko
http://pocasie.aktuality.sk/primorsko/

hasleerka
12. jún 2013

@tigra440 no dúfam že budete spokojní, bo som tam mala dvoch známych a im sa to moc nepáčilo ... vraj moc veliký komplex a nestíhali doplnať jedlo ... ale možno sa už polepšili ...

mimi1234567
12. jún 2013

Ahojte, na BG a specialne Primorsko je najlepsia CK Alfatravel, ja som vyskusala asi 6 CK do Primorska a najlepsi su oni, donedavna mali slogan: v Primorsku sme doma. Urcite sa nemusite bat hotelov Plamena Palace, Queen Nelly, Vasima, Djun, Miraz, North Beach, Level, vsetky Perla hotely, Sv. Dimitar - u mna jednicka, Villa Victoria, v Belitsi sa stazuju na ranajky - niektori hostia to po 3 dnoch vzdaju, stravuju sa indiv, inak je hotel standardny, izby rekonstruovane, normal nabytok, vyhoda je, ze v zahrade okrem bazena je aj ihrisko a tenisovy kurt, to inde nemate, Grand hotel Primorsko ma peknu architekturu, ale je megavelky, zbytocne all inclusive, deti nechcu 3x denne odchadzat z plaze do restauracie a potom uz nechcu ist na plaz, iba do bazena. Tieto hotely su blizko severnej plaze - piesocnych dun, vela miesta na plazi, cez duny smerom nalavo koncia platene slnecniky, mozte si tam postavit plazove stany, ale chytri obstarozni ceski nudisti si za posledne roky posunuli nudaplaz o niekolko desiatok metrov smerom od Perly k najvacsiemu plazovemu baru, co nam dost lezie na nervy, ale nekompromisne chodime na duny nadalej, drzosi. Pri severnej plazi cca v strede pri hlavnych schodoch su blizko hotely Perla plaza a Beach, Da Vinci, Golden Lion, Levteri, vila Pia, Lilija, vsetky fajn. Na hlavnej ulici je penzion Priz, blizko juznej plaze, na tu nechodime, iba vramci prechadzky, velmi kludne more, vlieva sa tam Djavolska reka, nie Ropotamo, su tam musky a rozny hmyz, ale zasa je tam tobogan + viac atrakcii. Hotel Plovdiv je akoby na brale, na vybezku, priamo v strede toho cipu poloostrova, nadherny vyhlad, ale nesla by som. Za posledne roky urobili novu promenadu, peknu, od severnej plaze az do pristavu. Urcite chodte na fish piknik, je to poldenny vylet, podvecer sa da ist lodkou aj do Kitenu, nekupujte v cestovkach, chodte do pristavu a vyberte si lod a kapitana, ktory sa vam paci, ceny su nizke, taky minivyletik. Chodte sa pozriet na plaz Perla, je tam rezidencia Perla, letne sidlo komunistickeho prezidenta Todora Zivkova, spustnute, lebo ho (podvodom) kupil mafian, zastrelili ho, stat sa sudil, atd, ale stoji za to vidiet, aku megarezidenciu mali v tom case, ta plaz bola vtedy uzatvorena, zvysok muru, siahajuceho az do mora, tam este je. More byva teple, urcite teplejsie ako Jadran, vlny super, su tam niekedy riasy, ale daju sa obist, nevadia ani detom, ani dospelym, deti su na severnej plazi mimoriadne spokojne. AI a polpenzia je zbytocna, najete sa super v mnohych restikach, ranajky su fajn, ale aj bez nich je to v pohode. Ak chcete nieco vediet, pytajte sa, ja som v Primorsku kazde leto "na prechodnom pobyte", uz to ani neberiem ako dovcu, zatial vsetci, ktorych som tam vzala alebo poslala, sa vracaju pravidelne.

monteneger
12. jún 2013

@mimi1234567 dakujeme mimi my sa chceme tento rok vratit tiez chceme ist cez alfatravel rozmyslame bud da vinci alebo dajana ktoru stranu?

hasleerka
12. jún 2013

@mimi1234567 ja som bola v belici s raňajkami vcelku spokojná ... ja mám rada sladké pečivo a mne tam vyhovovalo vyzeralo to ako bábovka .. aj chlap sa celkom najedol ... samozrejme nie je to tak ako na obrázku ...
rezidenciu si veru tento rok nenecháme ujsť, chceme sa tam odviezť tým vláčikom ...

mimi1234567
12. jún 2013

@monteneger teraz rozmyslam, kde je dajana, urcite ten hotel poznam, ale neviem si vybavit, kde je. DaVinci je cca v strede severnej plaze pri tych schodoch, priamo nad morom, plaz je akoby pod nim, medzi plazou a hotelom je cesta, vyhlad uzasny, ziadny hotel pred nim, ten penzion je cca z roku 2004 - 2006, alfatravel ho asi ponukal ako prvy. Plaz pod nim je s platenymi slnecnikmi, takze budete musiet lezat za nimi. Preto chodime na duny a hotely berieme len okolo ulice Iglika alebo priamo na nej.

tigra440
13. jún 2013

@hasleerka ideme tam bez stravy

janulabj
13. jún 2013

@tigra440 grand hotel je z tych kam by som nešla, ako hej z cesty krasny nadherny, no velmi velky komplex s jednym bazenom uprostred, strašne vela ludi, malo miesta lehatok. ale bližšie k moru no.mna hned odradilo milion izieb nakope, budova vedla budovy, hoc pekne.ked nechcete ani stravu len na ,,prespatie,, stači aj iny hotel.
ale ber to len ako moj nazor, my sme totiž stale doo boli pri bazene, tak maly spal na izbe a poo sa šlo na plaž. ono ten boj o lehatka začina o 7 rano čo je smiešne.myslim pri bazene teraz.

janulabj
13. jún 2013

@mimi1234567 že uff, super si to napisala, už sa tam zas vidím, zdielam rovnaky nazor jak na južnu plaž, tak na krasnu promenadu, plaž perla vlačikom super, my sme bolo Quen Nelly- spokojnost, Gardenia -jednoduchší no za slobodna s partiou stačil 🙂

kacena1159
13. jún 2013

Baby koľko vychádza tak taká dovolenka do Primorska pre dvoch dospelých a 3 ročné dieťa all inclusive tak na 10 dní???? A ktorý hotel by ste odporučili keď by sme šli s malou???

syrik
13. jún 2013

Stačí penzión, na čo hotel....my sme bývali 10 minút od pláže...

hasleerka
13. jún 2013

@tigra440 a dá sa ísť v tom grand hoteli bez stravy ... potom to hádam nie je také zlé ... a koľko vás to vyjde??
@kacena1159 nechod all inclusive .... pokukaj teraz last minute, ti to hned vypočíta koľko ťa to bude stáť...

kacena1159
13. jún 2013

ja len tak orientačne chcem vedieť 🙂 tento rok ešte nechceme, ale išli by sme budúci 🙂 len chcem vedieť koľko si mám asi tak pripraviť a ako to tam vlastne chodí 🙂 a vidím, že ty už si skúsená 🙂 daj nejaké rady 🙂 čo a ako 🙂 bola by to naša prvá dovolenka v zahraničí 🙂 tak chcem byť trochu pripravená 🙂
@hasleerka

raduzkach
13. jún 2013

Baby pozeram,ze spominate rozne hotely aj penziony ale nikto este nespomenul ten nas penzion georgijevy :/ zacinam mat z toho obavy,ked nevidim od nikoho ani na inych strankach ziadne recenzie k tomu penzionu

tigra440
13. jún 2013

@janulabj
@hasleerka no mali sme ist tento rok do Gardenia ale vcera nam cestovka oznamila ze sa zmenil majitel hotela a vypovedali zmluvy cestovkam a ako nahradne ubytovanie nam dali tento grand hotel primorsko takze vyberat si nemozme radsej by som brala nieco pokojnesie koli malej samozrejme ale co uz nemam na vyber ........tak aspon ze budeme blizsie ku moru a hlavne podmienky boli bazen a kuchynka a to mame ..........niesom narocna ale brala by som kludnejsie ubytovanie 🙂

tigra440
13. jún 2013

@raduzkach pozerala som tvoj penzion pokial niesti narocny klient tak by si mala byt spokojna ........fotky ma krasne aj more vyzera dobre , pekne kludne a ciste

alexsk
13. jún 2013

@teriqe Potom daj prosim recenziu na ten penzion Vasima 🙂 kedy odchadzate?

tigra440
13. jún 2013

@kacena1159 nas vychadza dovolenka do bulharska pre 6 osob z toho jedno dieta 2500 e letecky, bez stravy s kuchynkou a bazenom .....to su hlavne poziadavky

raduzkach
13. jún 2013

@tigra440 No narocny na ubytko urcite niesme, pretoze ked som bola v grecku tak sme na izbe vela casu nestravili a mali sme takisto bez stravy a vyhovovalo nam,ze sme sa nemuseli vziazat na cas ranajok,obedov atd a ked este pisete ze sa da v bg najest aj vonku za lacny peniaz tak vobec nelutujem ze mame bez stravy...v ubytku hlavne ze je cisto,ma vonavu postel 🙂 sprchu,zachod a to staci 🙂 este mame aj balkon takze snad budeme spokojny,len mna znekokokuje ze som este na nete nenasla ziadnu recenziu na ten penzion....inac dufam ze aj tie plaze budu ciste a nie moc zaludnene a ze tam pokupime nejake suveniry atd....boli ste niekto aj na nejakych vyletoch ktore by stali za to ?

kacena1159
13. jún 2013

Baby, ale ja si zasa myslím, že keď už idem niekam na dovolenku tak nech tam je o mňa postarané a určite tam nemienim variť. Ja by som chcela ísť letecky, plná penzia alebo all inclusive a aby bol pekný hotel s dobrými službami a milým personálom a hlavne taký kde bude aj niečo kde sa zahrá malá. A najlepšie by bolo niekde blízko mora. 🙂

mimi1234567
13. jún 2013

@kacena1159 - tak potom tebe odporucam hotel Jeravi, je priamo nad severnou plazou, krasny, so zahradou a bazenom, byva tam polpenzia alebo AI, urcite lepsi ako Grand hotel. Alebo Plamena Palace, to iste ako Jeravi, ale trochu starsi, len na plaz tak 10 minut cez duny. Jaj, a Jeravi je pri cintorine- je za cestou, ale architektonicky hotel otocili tak, ze ak sa nenaklonis z balkona, tak by si cintorin nemala vidiet, to len aby si nebola prekvapena, lebo to v katalogoch nepisu 🙂

tigra440
13. jún 2013

@mimi1234567 a preco je jeravi lepsie ako grand hotel ?

mimi1234567
13. jún 2013

Nie je taky velky, nie je tam tak vela hosti, ma vacsi bazen, krajsie prostredie, na rozdiel od GHP upravili aj okolie, napr ako jeden z mala hotelov ma naozaj velke parkovisko pre svojich hosti. Jeravi a Plamena Palace by som urcite dala o jednu * viac ako GHP. Ja byvam v apartmane oproti GHP kazdy rok a ocaril ma iba vtedy, ked som ho videla prvykrat komplet dostavany. Domaci, ktori na nom robili, povedali, ze sa staval hrozne rychlo, vela veci sa tam zvykne kazit alebo nefunguje tak, ako ma, potrubia, sanita, odpad, atd. Ale zasa, ak chces ist presne do tohto hotela, chod, neries, ja by som tam napr isla iba vtedy, keby bol v "brutalnom last minute", cielene by som si ho nevybrala.

tigra440
14. jún 2013

@mimi1234567 no ani my sme si ho cielene nevybrali dali nam ho ako nahradne ubytovanie lebo nas hotel gardenia zrusil zmluvu s nasou ck .....tak zistujem info o GHP ....kedze vyberat si uz nemozme ....

saona
14. jún 2013

aj my ideme do GHP, ale recenzie na nete sú strašné, tak sa začínam pomaly obávať

mimi1234567
14. jún 2013

To tigra440; saona:
No, ak vam ho dali namiesto Gardenie, tak to ste dopadli dobre, za gardeniu totiz mohli vybrat 10 inych, porovnatelnych hotelov, urcite by boli dalej od mora ako GHP, nebojte sa, neviem, ci mate AI, ak ano, tak sa snazte prist na stravu na zaciatku toho urceneho casu, aby ste si naozaj mohli vybrat, lebo ten hotel je fakt velky, upratovanie vraj tiez nie je nic extra, ale urcite su tam horsie hotely. Vsak ho budete pouzivat len na spanie, no a ziadny bazen pri ziadnom hoteli nie je lepsi ako more, tak vas to nemusi trapit, ze na taky mega hotel je minibazen. Ja rano medi 5:30 - 6:30 chodim behat a uz v tom case su vsetky lehatka obsadene uterakmi, nikde nikoho, mozno tak 3 hostia fajcia na balkonoch, ale lehatka obsadene maju, to je fakt, s ktorym musite ratat. Neviem, kolko a ake sluzby ste platili v gardenii, ale GHP je cenovo urcite drahsi. Tak si uzite krasnu dovolenku, dufam, ze GHP nebude dovod, ze sa tam raz nevratite.

hasleerka
14. jún 2013

@saona
@tigra440 hlavne si nenechajte pokaziť dovolenku tým že hotel bude nič moc ... veľa vecí tam stojí za to

tigra440
15. jún 2013

@mimi1234567 no my mame ghp bez stravy a sme v apartmane s kuchynou koli malinkej aby sme sa snou nemuseli prisposobovat jedlu lebo ona papa stale nieco :D
a myslim si ze si dovolenku uzijeme lebo nam nejde o to kde budeme spat ale s akymi ludmi ideme ved pokial mam tam postel a more my nic viac nechyba :D