Bulharsko, Primorsko. Aké máte skúsenosti?

janka_pn
11. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci uz bol niekto v tejto destinacii, konkretnejsie penzion Zoro, byvala Familia? Ideme o mesiac a velmi rada by som vedela vase zazitky, pripadne rady. Dakujem.

zuzu205
25. jún 2013

@mimi1234567 inak vela hotelov co si pisala som ani nenasla v ponuke ck

tweetinka.co
25. jún 2013

ahojte, my sme boli minulý rok v Kittene a páčilo sa nám - pláže aj mestečko čistejšie, príjemnejšie ako Prímorsko.. (ale subjektívny názor.)

kentoska
25. jún 2013

@zuzu205 No mne zasa známi co tam boli odporucali,ze je to super.Deti si to vybrali ,tak uz sa nevieme dockat.Dam info,ked sa vratime 🙂

hasleerka
26. jún 2013

@zuzu205 môj názor z minulého roka .. až tak strašne lacno tam nebolo ... ale all incl by som nešla ... nám sa veľmi páčilo ísť večer von a najesť sa kde sme chceli a čo sme chceli ... krásne to odvšadiaľ rozvoniava ... vody sú tam podľa mňa v normálnej cene, ja som napr. riedila babám džús s vodou, aj tú sme kupovali ... čo sa týka jogurtov ti už písala mimi ... ja som deckám v pohode kupovala ... dokonca teraz čítam že kupovať tie ich BG , tak tento rok vyskúšame... nám sa tiež páčila viac severná pláž...

zuzu205
26. jún 2013

@hasleerka no ved uvidim aj ja co mi ponukne znama z cestovky to zoberiem ci uz to budu ranajky, polpenzia alebo allinclusive......mne sa napriklad paci hotel blue pearl len pockam ked bude lacnejsi ak vobec bude, lebo tolko penazi nedam za hotel v Bulharsku......tesim sa bude to napinave nemat este nic zabezpecene 3 dni pred odletom 🙂)) ale chcem ist na super last minute tak mi hovorili z cestovky ze ench sa zbalim a oni mi zavolaju ze napriklad vecer odlietame 🙂)))

zuzu205
26. jún 2013

a ako je to z peniazmi?? mame si zobrat eur a vymenit priamo tam??? v banke??? alebo da sa tam platit kartou??? neviem musim sa opytat v nasej banke ci vymenia aj tu na SK ...aky je taky optimalny kurz??

hasleerka
26. jún 2013

@zuzu205 no ja som menila tu na sk v unicredit bank ... mám tam účet ... a vyberala som aj v BG z bankomatu unicreditu, ten je tam ... ak budeš meniť tam, radšej tam v ich banke alebo v hoteli .. v tých stánkoch by som sa bála, tak ma varovali ... a čo sa týka platby kartou, v obchodou niektorých sa dalo platiť, len treba zistiť v banke či sa ti to oplatí a nebudeš mať veľké poplatky ...

zuzu205
26. jún 2013

@hasleerka myslim ze za vyber penazi z bankomatu platis v zahranici ale ked platis kartou nie su tam ziadne poplatky..tak asi si vymenim tu nieco a zoberie aj eur a ked sa minu tak vymenim si tam eurace....

zuzu205
26. jún 2013

@hasleerka a ty si bola v primorsku??

hasleerka
26. jún 2013

@zuzu205 áno boli sme minulý rok a tento rok ideme zase ... moc sa nám tam páčilo ... no ja som za výber neplatila, neviem či je to účtom alebo tým že je to ich bankomat aj ked v zahraničí...

zuzu205
26. jún 2013

a
@hasleerka asi ze je ich bankomat tam....no ved uvidime..pozerala som teraz last minute hechter a super 60-70% zlavy tak hadam nieco najdeme ..ja chcem odletiet 26.7 od toho datumu mame dovolenky nahlasene----- tak hadam aj odletime 🙂))

epelino
26. jún 2013

@jajaada Ahoj, prosim ta, ten hotel Perla Beach, pozeram na fotkach, ze k moru sa musi chodit cez cestu??? dakujem.

hasleerka
26. jún 2013

@zuzu205 no tak sa tam možno aj stretneme ... ak sa nič nestane,tak my letíme 21.7. ... inak to sú dobré zľavy toľko %

mayca20
27. jún 2013

chysta sa niekto do primorska zo SR 26.7 autom?

jajaada
27. jún 2013

@epelino áno, ide sa cez cestu ale je to len taká skôr parkovacia cesta. Nechodia tam skoro vôbec autá. Neviem či som tam nejakému prednosť dávala 🙂 Je to k moru ozaj len kúsok. Vychádza sa bránkou pri bazéne, prejdeš cez tú cestu a potom sú tam schody ku pláži. No pri tom obžerstve som tie schody rada zdolávala 🙂 aspoň nejaké kalórie dole. Kúsok ďalej bol aj chodník pre kočíky tuším, no ten sme nepoužívali. No tú cestu ani nerieš, to je v pohode.

epelino
27. jún 2013

@jajaada Dakujem ti, a teda pre take mensie deti vidim, ze je tam smykalka a ihrisko alebo este nieco? aj strava bola dobra? dakujem ti..

hasleerka
27. jún 2013

perla beach je spojená s tým hotelom perla plaza že?????

epelino
27. jún 2013

@jajaada a este prosim ta, je ten hotel 3 ci 4 hviezdickovy? lebo raz mi to ukazalo tak a raz tak, tak teraz neviem.

zuzu205
27. jún 2013

este ma napadlo, plienky kupim priamo v stredisku??? aj hracky na piesok, nafukovacky atd??? lebo nechce sa mi trepat v kufri hracky aj plienky a aj tak ked maly uvidi na trhoch bude vrestat a nakoniec u to aj tak kupim 🙂 len ci to tam vobec dostanem..lebo do Turecka chodime bez vsetkeho tak si pokupim na trhoch aj nafukovacky, kolesa, hracky do piesku atd...dakujem

hasleerka
27. jún 2013

@zuzu205 jasné nafukovačky kúpiš, aj hračky do piesku ... plienky bohužial neviem, to som sa nezaujímala, ale určite majú aj tie...

epelino
28. jún 2013

Kupovali ste tam aj kravske mliecko? my davame plnotucne, co sa kupuje chladene, ma kratku trvanlivost, nebude treba ho prevarat? Dakujem.

jajaada
28. jún 2013

@epelino sú tam myslím že dve ihriská - taká klasika šmýkalka, hojdačka. Bazény tak ako na foto. Vybláznili sme sa na nich všetci 🙂 Je tam aj trávnik na nejaké loptové hry. Wifi pripojenie je na recepcii. Kúsok od hotela sú kolotoče, nejaké tie autíčka na vozenie. Strava bola vynikajúca. Nebála by som sa ju dávať ani môjmu 13 mesačnému synovi. Varia pre nemcov a je to cítiť 🙂 teda ak sa nič nezmenilo. Vždy boli 2-3 polievky / obed aj večera / , nejaké mäso, ryby, cestoviny, ryža, zemiaky. No úplne bez problémov. Veľa zeleniny, ovocia, koláčov. Zmrzka, víno k večeri, nápoje. No 4 kg hore min. u mňa vždy 🙂 Stále dokladali čerstvé. Inak v jedálni bolo dostatok detských stoličiek na kŕmenie. Dalo sa jesť na terase alebo vnútri. Na raňajky boli jogurty, cereálie, salámy, zelenina...no od výmyslu sveta. Mlieko bolo v džbánoch, bolo ho vždy dostatok.

zuzu205
28. jún 2013

@hasleerka ale myslim ze kupim hadam ked su tam supermarkety...a este posledna otazka..do hotelovej restauracie sa moze ist normalne v sortkach a tricku alebo sa vyzaduje spolocenske oblecenie??? mam na mysli hlavne vecere a tak.....lebo ked chodime do Turecka tam mame predpisany odev pomaly dlhe nohavice zahalene ramena a tak.....ale to su samozrejme hotely 6*

jajaada
28. jún 2013

@epelino my osobne sme na dovolenku vždy brali konvicu a sunár i keď bežne doma pila kravské. No takto mi to prišlo lepšie. Ale mlieko sa dá zobrať pri raňajkách ak pije ráno. Inak v obchodoch sa dá kúpiť v pohode krabicové mlieko a to netreba prevárať. Len zohriať neviem ako, dole v jedálni bola mikrovlnka a jedáleň bola otvorená celý deň tuším od 7,00 do 22,00.

jajaada
28. jún 2013

@hasleerka nie je priamo, perla beach 4* a perla beach 3* sú spolu v jednom areály a perla plaza je oproti Perla Beach 4* cez cestu. Ale v podstate je to jedna sieť.

jajaada
28. jún 2013

@epelino no perla je aj 3* aj 4*. Záleží konkrétne od toho, čo ste kúpili. My chodíme do 4*. To je tá vyššia budova na fotkách. Ten 3* je tá tuším len 2 poschodová budova. Tam sú menšie izby a je to staršia budova. Ale je celkom Ok a myslím že z 3* majú všetky izby výhľad na more ale sa mi zdá že skôr bočný. Zo 4* nie. Inak na recepcii sú veľmi ochotní. Dokonca nám prvýkrát keď sme nemali výhľad na more núkali že nám po 3 dňoch vymenia izbu. No nám sa nechcelo sťahovať. Doporučujem si pýtať výhľad na more priamy lebo tie izby sú 2 izbové / obývačka s rozkladacím gaučom a spálňa /. Ale všetky sú fajn a hlavne čisté. No a reštika je v 4* dole. Len dohovoríte sa len po rusky alebo po nemecky. Anglicky som moc nepochodila...

jajaada
28. jún 2013

@zuzu205 do reštík úplne normálne oblečení. Žiadny predpis. A plienky sa tam dajú kúpiť tak ako u nás. Je tam množstvo supermarketov. Prípadne aj lekárni. A myslím že výborne zásobených. Hračky na piesok a nafukovačky sú tam za facku všade, každý rok kupujeme nové a tie tam nechávame nech si ich niekto zoberie 🙂

rapotacka13
28. jún 2013

Dobrý deň chcela by som sa opýtať ideme prvý krát do Bulharka-Prímorsko do penzionu Panchev má niekto skúsenosti z tohto penzionu? ďakujem

epelino
28. jún 2013

@jajaada Dakujem ti velmi pekne za odpovede. moc si mi pomohla. uz len cakam, ci sa nezmeni cena, lebo to na nas troch vychadza 1700 EUR na tych 11 dni.. a videla som, ze to stalo aj menej, ale dva dni pred odletom. 😉 a to ma nenapadlo, zobrat sunar, ak mi ho maly este bude pit, musim vyskusat doma, al eni e je zly napad, lebo tomu mlieku v Bulharsku neviem ci by som mala verit....

mimi1234567
28. jún 2013

@epelino mlieka z obchodov v tetrapakoch sa urcite nemusis bat, my ho pre deti aj dospelych kupujeme, mlieko je asi jedina potravina drahsia ako u nas, kupovali sme nemecke, ale aj bulharske, bulharske su lepsie, my si z neho slahame penu na frape a mozes po nej chodit, take je to mlieko. Hracky a nafukovacky maju na kazdom rohu a hlavne pred plazou, plienky maju v potravinach, drogeriach, lekarnach, su tam aj obchody pre deti, jeden je uplne v centre na hlavnej ulici, baby, fakt sa nebojte, uvidite, ze v potravinach maju vyrobky tych najvacsich svetovych firiem, niektore sa len inak volaju, ovocie a zelenina vonave, cerstve, vacsinou bulharske, slany syr baleny aj na vahu, sladkosti, napoje vsetky svetozname + tie, ktore sa uz u nas nepredavaju, napr. Schweppes v asi 5 prichutiach, jogurty urcite kupujte bulharske, nie danone, lebo bulharske maju lactobacilus bulgaris, najzdravsiu bakteriu, ktora v ziadnych inych jogurtoch nie je. My berieme so sebou pudingy ole, vyborne osviezenie.