Bulharsko, Primorsko. Aké máte skúsenosti?

janka_pn
11. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci uz bol niekto v tejto destinacii, konkretnejsie penzion Zoro, byvala Familia? Ideme o mesiac a velmi rada by som vedela vase zazitky, pripadne rady. Dakujem.

alexsk
1. jún 2013

Ahojte zienky. Ja tohto roku uvazujem nad Primorskom, mate nejake tipy kam sa ist pozriet, ktora plaz je krajsia - juzna, ci severna a ci je tam nieco, co sa oplati vidiet, pripadne nejaky ten vylet do okolia. Mate niekto skusenosti s penzionom Vasima, Priz, ci Da Vinci? Su na plazi aj musle? Minuleho roku sme boli na Slnecnom pobrezi a neboli tam ziadne, no aj tak bolo super. Dakujem za info 🙂

samada
2. jún 2013

@jajaada my ideme koncom júna do Perla plaza, je to hotel vedľa vášho Perla beach a tiež pri troch deťoch sme dali radšej aii ink.. Vieš mi prosím ťa poradiť, či niekde blízko je lekáreň, alebo detský obchod, až netrepem pakel plienok? A koľko vám trvala cesta z Burgasu na hotel?

amadea3
2. jún 2013

@alexsk my sme boli v penzione Da Vinci pred dvoma rokmi a nemozem sa stazovat 🙂 izby pekne priestranne, cistucke, asi jedine co by som ja vytlka boli postelne obliecky, boli z takeho nejakeho pokrceneho materialu, nie ze by som bola fajnovka ale podarilo sa mi slusne sa spalit na slnku a v noci na tom vlnkovanom materiali lezat bolo dost utrpenie :/ ale inak odporucam vsetkymi desiatimi, mali sme krasny vyhlad na more a na plaz to bolo asi 50m - okolo obeda vzdy manzel zbehol na izbu a priniesol nam na plaz vychladeny melon z chladnicky, to vtedy ludia okolo slintali :D
My sme chodili iba na plaz pri hoteli a muslicky tam boli 🙂 Rano bolo na plazi hodne rias, ale uz okolo 6tej tam chodili miestni domorodci na konskom povoze a vsetko upratali. A voda fakt cistucka, rano kym tam nebolo nikoho, som stala ponad pas vo vode a sledovala male krabiky ako sa posuvaju po dne 🙂
Co sa tyka pamiatok moc neporadim, lebo my sme vorvanie typy a cele dva tyzdne sme sa valali na plazi 🙂

Takze ja odporucam na sto percent, urcite pojdem zasa, sice az za par rokov ked budem mat vacsie dieta, ale uz teraz sa tam tesim a urcite zvolim zasa aj Da Vinci (aj ked seriozne uvazujem ze so sebou povleciem vlastne postelne pradlo :D )

amadea3
2. jún 2013

Inak kocky, co ste si dali po hoteloch all inclusive, poviem vam moju skusenost. My sme isli uplne bez stravy, ranajkovavali sme cerstve pecivko z miestnych pekarniciek, ktore su fakt vsade ako huby po dazdi a maju tam na vyber vsetko mozne, sladke aj slane, plnenene rajcinami, sunkou a kaskavalom 🙂 drahy vzdy vybehol rano kym som spala a priniesol este teplucke a k tomu ich miesty napoj ajran, tiez maju v tych pekarnickach. na obed nam vacsinou stacilo ovocie a na veceru sme chodili vzdy do inej restiky, vzdy sme sa najedli skvelo a za super ceny.
Skamosili sme sa tam s jednou rodinkou s detickami, ktori mali vo vedlajsom hoteli all inclusive a veruze lutovali. V hoteli varili vyborne, ale prilis kontinentalne, takze neochutnali nic miestne a navyse sa museli prisposobovat casovo podla toho ako bola otvorena hotelova restauracia.

Ja som bola v Bulharsku viackrat a vzdy systemom stravuj sa sam, nikdy sme so sebou nevlacili polotovary a salamy, vzdy sme jedli v restauraciach a pritom sme minuli mozno este menej ako keby sme dovolenkovali doma. A ked uz sme sa objedli, tak sa v potravinach vzdy dalo kupit maslo a pecivo 🙂 🙂 🙂

hasleerka
2. jún 2013

baby ja úplne súhlasím s @amadea3 ja by som do bulharska nešla all incl. ... my sme boli raz v hoteli, mali sme síce raňajky, celkom mi to vyhovovalo pekne sa ráno napapkať čo mi nachystali, akurát nevýhoda že som musela vstávať ... ale ostatné bolo super, išli sme sa najesť kedy sme chceli, kde sme chceli a čo sme chceli ... tam to všetko tak stráááááááááášne rozvoniava, že človek nevie čoby si dal jesť ... stále mu slinky na niečo tečú ...
tento rok ideme zase do toho istého hotela, bo som nejak nenašla žiadny lepší ... ten penzion da vinci si zapíšem, že je dobrý idem si hned kuknúť kto ho ponúka...

hasleerka
2. jún 2013

no už som ho kukla aj viem kde je, pôjdem si ho tam tento rok omrknúť a uvidíme nabudúce

alexsk
2. jún 2013

@amadea3 dakujem pekne za odpoved. Akurat, ze cestovka, co ho ponukala, ho nema volny v termine, v ktorom som chcela ist. Velmi si ma potesila muslami, aj tym, ze odpratavaju riasy, pocula som, ze na severnej plazi dost fuka. Velmi by ma zaujimalo, ci ma niekto skusenosti s Vasima penzionom, tam je tusim aj ta restauracia Bratislava, kde maju slovenske jedla.

jajaada
2. jún 2013

@samada Ahoj, aj hotel spolupracuje s lekárom. Jeden chlapec tam mal teploty a hneď k nemu volali lekára. Inak je tam veľké námestie a tam je super lekáreň. Všetko ako u nás. A taktiež nemocnica je kúsok od hotela. Všetko tam je na to ako zatracujú Bulharsko podľa mňa super. Plienky som tam priznám sa nekupovala ale je tam veľmi veľa obchodov a tovar cca ako u nás len lacnejší. Viem akurát že som kukala detské výživy len tak pre info. Taktiež jogurty, sušienky, pečivo no proste všetko. Ja by som iste nebrala nič. Plienky možno na tri dni, ale inak nič. Podotýkam že sa tam kupuje pitná vody, ale je lacná. Dá sa čapovať aj na hoteli, no je dobré mať aj svoju na izbe.Tá ich je síce pitná ale nechutná 🙂 Inak pre deti je tento hotel asi top v Prímorsku - v porovnaní cena a kvalita. Chodí tam veľa Nemcov tak si držia úroveň.Naše deti sa tam neskutočne vybláznili v bazénoch, na šmýkalkach, ihriskách. A strava super, v pohode by som tam prestravovala aj ročné dieťa. Je z čoho vyberať. Pláž bola tiež super, a hlave pri hoteli. Síce sa ide k nej po schodoch ale však treba aj pohyb pri tom jedení. Určite sa Vám bude páčiť. My sme tam boli 2 krát a išla by som znova len chceme ísť aj inde 🙂 No a čo sa týka na letisko je to cca hodina autobusom. A aj let je veľmi rýchly, niečo cez hodinu. Júj ale Vám bude dobre 🙂 A inak sa tam dajú nakúpiť oblečká za super ceny a aj kvalitné. My sme tam veľa nakúpili a tie veci nemajú chyby. Tak prajem príjemnú dovolenku a hlavne teplé počasie. Keby som na niečo zabudla pýtaj sa. Papa

teriqe
2. jún 2013

Ahojte 🙂
Tento rok v juli ideme s priatelom do penzionu Vasima (Primorsko). Z vlastnej skusenosti Vám neviem povedat ake to tam je, ale dostali sme velmi pozitivne recenzie od jeho sestry, ktorá tam travila dovolenku minulé leto... Tak dufame, ze bude to tak, ako vravela...penzion cisty, slusny, jedlo lacne, a Bulhasko uzasne :D (co sa tyka cien, mora, slnka...)

alibaba69
2. jún 2013

Ahojky, prosím môžete mi odporučiť ubytovanie v Primorsku v blízkosti južnej pláže? A je to pravda, že na južnej pláži býva pokojnejšie more ako na severnej? Díky 🙂

amadea3
2. jún 2013

@alibaba69 ano, Na severnej plazi su vyssie vlny a o trosku hrubsi piesok ako na juznej. Ale nie je to nic hrozne a na oboch sa veselo kupali a jasili aj deti 🙂 ale my sme preferovali severnu plaz - do juznej totizto usti riecka Ropotamo, a ked zaprsalo, rieka priniesla so sebou kadejaky bordel a voda na juznej plazi bola potom dost spinava.

alibaba69
2. jún 2013

Pred 15-timi rokmi sme boli v Kitene a do Primorska sme sa chodili kúpať, a to zrejme na tú južnú pláž, bola to taka prechádzka popri pobreží a cez lesík. Teraz máme tri deti a hľadám nejaké dobré ubytovanie.

domi1988
2. jún 2013

hotel LEVEL-primorsko... genialne.. hotel bol uplne bozi,na to ze mal 3 hviezdy fakt super, ale more... to trosku sklamalo.. jedina fakt ze velka vyhrada bola cestovanie busom,fakt nikdy viac...

sjusiquatro
6. jún 2013

@hasleerka no presne je to kusok...hodievali sme okolo belici. no presne aj ja by som zase išla tam kde sme boli je tam super a rada by som išla zase tam do toho istého hotela 😀

amisa
9. jún 2013

@alibaba69 urcite ano pokojnejsie. Inak baby neviete ako je tam tera na juznej strane s teplotou mora..planujeme na dovolenku ale bojime sa ci detom enude studene, ved toto leto sa nejak este nerozbehlo ani u nich.
😒

tigra440
12. jún 2013

Ahojte , my sa chystame tento rok do Bulharka , primorsko , hotel Gardenia mate niekto skusenosti ? a je lepsie ist s detmi na juznu alebo severnu plaz ? a budem vdačna aj za ine rady a typy ..........dakujem :D

janulabj
12. jún 2013

@tigra440 jej my sme tam boli, ked teda myslime to iste, tamto by som nazvala skor ubytovanim ako hotelom. bližšie maš na severnu čast, cetsou sa naješ, bazen celkom ok, ako maličky no stačí, reštika priamo drahšia, chodili sme do inych rozne po meste.pytaj sa čo Ta napadne 🙂

tigra440
12. jún 2013

@janulabj ano je to aparthotel mas pravdu .....je to dobra dovolenka pre deti ? su tam niekde aj detske ihriska alebo aspon smyklavky ? ci tobogany ....

hasleerka
12. jún 2013

@tigra440 cez akú cestovku ideš???? nám sa páčilo na severnej pláži ...

tigra440
12. jún 2013

@hasleerka ideme cez globtour letecky ....cez aku si bola ty a letecky?

janulabj
12. jún 2013

@tigra440 my sme tam boli ako bezdetny ešte, no detičky tam pobehovali, aj ten bazen je takto robeny,bolo tam miniihrisko, take jednoduchšie, no postačí.inak šmykalky či preliezky v meste až,aj to treba hladat, my primorsko milujeme, ist podvečer po meste je užasne ako to tam žije, ist sa najest stale niekam inam je tiež vyhoda, všimni si ako budete chodit na začiatku ulice queen nelly,mordz hotel, tam sme boli 2 roky nato.zase gardenia mala super velku izbu, dalo sa varit, velka obyvka s kuchynou plus spalna, balkon so stoličkami, čo nebolo stale sme šli do skladu a vypytali si, oni často zabudnu všetko dodat.gardenia je na konci ulice, dalej sa už len pasli kone .DDD ale isto tam už niečo vystavali, potraviny- PERLA maš hned blizučko, stale rano sme šli na pečivko a všetko, plus tam maju aj na obed par varenych veci, no cestou na plaž s anajete . na južnu sme nechodili, bolo tam velmi vela ludi, ani v aquaparku sme neboli,nam vyhovovala severna, čo najviac nalavo bolo prazdno, inde len platene miesta.ceny super, a aj ked sme boli už aj v lepšom, hned by som tam šla.

tigra440
12. jún 2013

@janulabj a boli ste letecky ? kolko trval let ? pasli sa tam kone ? to by bolo uzasne keby tam este boli nasa mala miluje kone ......dakujem za rady hned pisem na papier :D

hasleerka
12. jún 2013

@janulabj aj nám sa to páčilo ísť sa večer prejsť, všade kopa ľudí, svetlá, muzika, hocikde sa najesť, pomaly si nevieš vybrať, všade samé dobroty, vôňa ....
@tigra440 minulý rok sme boli cez hechter, letecky ... busom by ma nikto nedostal ... cesta z popradu nám trvala asi 1,5 hod. ... tento rok ideme cez alfatravel, a ideme z blavy .. a kedy sa chystáte???

janulabj
12. jún 2013

@tigra440 let ako piše hasleerka, 1,5 hodky, len tie transfery trvaju, potom busom asi hodka a pol do primorska. isto by som brala kočiar, koli presunu na plaž a po meste.koli dietatau stan na plaž, ostatne všetko lacno kupiš.
@hasleerka ten pan z hechter je fest podareny že? 🙂

tigra440
12. jún 2013

@hasleerka a kam sa tento rok chystate ?

tigra440
12. jún 2013

@janulabj kocik beriem na 100% len mam obavy z lietadla aby mi ho tam nepolamali .......a stan na plaz mam tiez kupeny a bude ho tam mat kde roztiahnut ? su tam aj plaze pre verejnost ci len s lehatkami ?

miska1981
12. jún 2013

ahojte neviete ake je teraz pocasie v primorsku? a teplota mora je aka, nie je tam este chladno, my sme takí zimomraví, preto sa pytam. vdaka.

raduzkach
12. jún 2013

Ahojte...citam tu Vase prispevky a vsedci ste mna zatial potesili ako basnite o primorsku 🙂 my ideme tento rok tak isto do primorska 8.7...Ideme krat do bulharska ,tak mame celkom obavy,co a ako to tam bude....Ja som bola pred tym v grecku a neviem si ho vynachvalit,len tento rok nam grecko nevyslo,tak ideme do primorska a tak bruzdam na nete prispevky od ludi ktory uz tam boli,aby sme vedeli na co sa mame pripravit... Ideme do penzionu Georgijevy, boli ste tam niekto? alebo poculi ste o nom uz ? Ideme cez hechter a aj to prvy krat,tak dufam ze je to spolahliva cestovka,lebo uz sa nevieme dockat 🙂 stale len pozerame obrazky na googli plazii v primorsku :D

raduzkach
12. jún 2013

@miska1981 ahoj Miska, v primorsku som sice osobne nebola ale z pocutia hovorili,ze tam byva pekne a teplucko a aj voda teplucka....ja teraz stale pozeram pocasko v primorsku a zatial co som videla od teraz pocasie do 21.6 tak su tam teploty okolo 28-29-33 stupnov..tak dufam ze tie teploty sa udrzia a vyjde nam pocasie lebo na vodu sme tiez celkom zimomrivy :D

tigra440
12. jún 2013

@raduzkach ahoj citam ze idete skoro rovnaky den ako my do bulharska my ideme 9.7