Bulharsko, Primorsko. Aké máte skúsenosti?

janka_pn
11. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci uz bol niekto v tejto destinacii, konkretnejsie penzion Zoro, byvala Familia? Ideme o mesiac a velmi rada by som vedela vase zazitky, pripadne rady. Dakujem.

jarkost
13. júl 2014

kurz sa pohybuje v zmenarnach 1,91 a 1,92 leva za 1 €. Ak ma niekto ucet v UniCredit Bank tak v Primorsku je tato banka. Z jej bankomatu tam s kartou vyberiete levy za kurz 1,956 leva za 1 €. A pre ostatnych ked platite v Supermarketoch oplati sa platit kartou, kurz prepoctu je velmi podobny.

maculkac
13. júl 2014

@jarkost A kde je v Primorsku supermarket? Na tej hlavnej ulici? Ako sa volá?

jarkost
13. júl 2014

@maculkac okolo 20.6. otvorili novy supermarket pri autobusovej stanici vola sa Eva shop. Ale aj oproti Queen Nelly je supermarket.

zuzu
14. júl 2014

v noci sme sa vrátili, a koho by zaujímala tá omša či bohoslužba je pravoslávna a v nedeľu o 9:00 🙂
Počasie bolo skvelé celý čas, mne úplne vyhovovalo, cez deň teplo žiadne horúčavy okolo 30 a večer a v noci sa príjemne schladilo, more skvelé na severnej pláži, južnú sme boli pozrieť raz a vôbec sa mi tam nepáčilo ani farba mora ani nič, aj deťom bolo lepšie na severnej a to sú malé deti 3,5 a 4,5
ceny v poho všetko v poho, ale bulharsko nieje moja destinácia, môj dojem z dovolenky zachránila severná pláž

silvapokorna
14. júl 2014

@jelen4567 ahoj. ja som bola v Primorsku tento rok zaciatkom juna a severna plaz uz tiez trochu viac ozila. viac stankov s drinkami a muzikov, takze sa to asi pre mladych vylepsuje uz aj tuto. boli tam aj partie mladych co tam hrali sipky a nieco ako minikopanu a pod. prechadzka po mole na juznu plaz je super, ale dlha pre kazdy den. ale cez namestie je to fakt kusok, to si tam za par minut. ja som bola uz druhy rok a spokojnost. uzi si to. 🙂

jelen4567
14. júl 2014

@silvapokorna Dakujem, ale myslim ze si si pomylila plaze ci ? juzna je nudna a severna je lepsia ci ? 🙂

silvapokorna
14. júl 2014

@jenn44 ahoj, ja som bola v Primorsku 2x, aj so 4-rocnou dcerkou. boli sme cez cesku cestovku http://www.alexandria.cz/kontakty v hotely Belvedere a bolo super. urcite lepsie polopenzia, aby ste sa nemuseli hnad na obed. da sa pohodlne a dobre najest na "ulici". je tam jeden taky vonkajsi bufet alebo ako by som to opisala. taka miestna jedalen so sedenim vonku. chodi tam hromada miestnych a to ma oslovilo, to je zarukou kvality. a naozaj jedla ako od mamicky, za super ceny a hlavne vidis, co si objednavas, lebo to vidis cez sklo v nadobach. a takeee ze mnaaaam. 🙂 pozor, zmrzlinu davaju na vahu, takze sa ti moze stat, ze ti daju velky kus a bude ta to stat ako cely obed. 😀 a alexandria ma zadarmo klubovnu pre deti od troch rokov s programom a to nemusis byt ani priamo v tom hotely, len cez nich v nejakom. to len tak, aby by ta to zaujalo. inak pred hotelom Belveder je vzdy nafukovaci skakaci hrad velky a stoji 5 leva (co je cca 2,5 evri) za vstup a decko sa moze vysantit ako chce. nie ako tu za 5 minut, tam je to casovo potom neobmedzene, co bolo super. hned vedla je aj dobra a seriozna zmenaren. a vsade na ulici su automaty na kavu, co sa mne osobne paci najviac. a pivo doporucujem Zagorka. 😀 .....tak tolko odo mna. ja som v Bulharsku spokojna. ziaden velky luxux, ale co potrebujem tam je a hlavne pohoda a cenovo pristupne. 🙂

silvapokorna
14. júl 2014

@jelen4567 no, moze byt. teraz uz sama neviem, ktora je ktora. ja som chodila na tu, kde je hned nad nou cintorin. nie je sice vidiet z plaze, aspon som si nevsimla, ale ide sa okolo na plaz. ta ta je ktora teda? 🙂

jelen4567
14. júl 2014

@silvapokorna ja neviem idem prvy krat juzna je kde preteka rieka a je mensia mylsim a severna velka a aj s atrakciami myslim

silvapokorna
14. júl 2014

@jelen4567 aha, tak atrakcie to bude ten velky tobogan. ja som sa na tuto bola vzdy prejst na vecer a to tam bolo prazdno. tu druhu som mala skoro pod nosom, kusok od hotela. sice plna, ale dobra. ja chodim vzdy prvy tyzden sezony, takze je tam poloprazdno a pohodka. v sobotu sa to zacne plnit a v nedelu uz idem spat. ale chystam sa buduci rok s detmi koncom sezony, aby mali teple more, tak som zvedava na ten rozdiel.

milanchemik
14. júl 2014

@silvapokorna do tej vonkajšej reštiky tiež radi chodíme.... 🙂

milanchemik
14. júl 2014

@silvapokorna to je severná pri tom cintoríne

milanchemik
14. júl 2014

Ten tobogán je na južnej pláži.. máte to trošku domýlené 🙂

jelen4567
15. júl 2014

ide niekto v termine 26.7-6.7 PRIMORSKO ??

milanchemik
15. júl 2014

my 🙂

milanchemik
15. júl 2014

@jelen4567 my 🙂 akurát, že vy to trošku precestujete v čase.... my sa vraciame až 6.8. 😀

doublekatka
15. júl 2014

@katkabg chcem sa ta spytat...my prideme na autobusovu stanicu do primorska, len neviem ako daleko je najblizsie ubytovanie, neviem ci sa to bude dat zvladnut peso s dvomi detmi. ale zas aby to nebolo ani daleko od plaze..Chodia nejake taxiky??? Dakujem

barcelona94901
15. júl 2014

@doublekatka taxi tam maju

doublekatka
15. júl 2014

@barcelona94901 a nevies cca cenu???

milanchemik
15. júl 2014

@doublekatka tých 300 metrov zo stanice k aquaparku zvládnete.. a potom už bude záležať od toho, kde budete chcieť bývať......

hasleerka
15. júl 2014

@doublekatka a ako prídete do prímorska?????

adikad
15. júl 2014

@jelen4567 my 18.7.-29.7.

milanchemik
16. júl 2014

@hasleerka idú do burgasu vlakom a potom do prímorska busom 🙂

hasleerka
16. júl 2014

@milanchemik ide taký spoj priamo do burgasu?????

milanchemik
16. júl 2014

@hasleerka jasne. čítaj a na konci klikaj 🙂

Doprava do Bulharska po železnici je často podceňovaná a považovaná za komplikovanú a nevýhodnú. Cesta vlakom ponúka pomerne vysoký komfort za predpokladu, že sa rozhodnete využiť pohodlie lôžkových a lehátkových vozňov. Tento spôsob dopravy je však stále pomerne komplikovaný a nákladný. Cestu vlakom možno odporučiť tým, ktorí chcú čo najviac vidieť a nemajú naponáhlo. Samotná cesta naprieč niekoľkými krajinami a najmä potom rumunskými a bulharskými horami je bez preháňania naozajstným zážitkom. Neprijateľná je naopak pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť stráviť štyri dni dovolenky cestovaním. Cena spiatočného lístka je však pomerne vysoká, za lôžkový a lehátkový vozeň je navyše zvláštny príplatok. Možno ale využiť rôzne medzinárodné zľavy, v rámci ktorých je možné cestu vlakom na tak veľkú vzdialenosť (cca. 2000 km, 32 -36 hod.) absolvovať pomerne lacno a v porovnaní s autobusom aj dosť pohodlne.
Počas roka možno do Bulharska cestovať vlakom len s niekoľkými prestupmi. Z Bratislavy sa do bulharských miest Sofie a ďalej do Burgasu a Varny dostaneme denne spojmi, ktoré vychádzajú z Prahy, vedú cez Bratislavu, Budapešť, Belehrad (vlaky boli dlho smerované len cez Rumunsko do Burgasu, dnes jazdia aj cez Srbsko) alebo Bukurešť do Sofie (s prestupom do Varny a Burgasu) a v lete až do Varny. Od júna do septembra je však možné využiť aj priame rýchlikové spojenie a tak sa bez akýchkoľvek prestupov dostanete až k Čiernemu moru do Varny alebo Burgasu. Tieto priame spoje jazdia s lehátkovými vagónmi. Existujú tiež výhodné medzinárodné zľavy, v rámci ktorých je možné cestu vlakom na tak veľkú vzdialenosť absolvovať pomerne lacno a v porovnaní s autobusom aj dosť pohodlne.

Presné informácie o cestovných poriadkoch možno zistiť na http://www.slovakrail.sk

katkabg
16. júl 2014

@doublekatka ano chodia taxiky 🙂 vsade su len zlte taxiky

katkabg
16. júl 2014

Len oznam akurat nam ukazovali v tv novinach ze v primorsku sa vyliali dve rieky,cesta do Burgasu je blokovana.

katkabg
16. júl 2014

Fuuuu nevizera to tam dobre

katkabg
16. júl 2014

Do primorska sa zatial neda dostat

adikad
16. júl 2014

@katkabg oou to je az take zle 😒 V piatok tam mame letiet ☹