Bulharsko, Primorsko. Aké máte skúsenosti?

janka_pn
11. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci uz bol niekto v tejto destinacii, konkretnejsie penzion Zoro, byvala Familia? Ideme o mesiac a velmi rada by som vedela vase zazitky, pripadne rady. Dakujem.

hasleerka
16. júl 2013

a ešte tiež k tým chodníkom, tiež ked som prvé dva dni vyšla z hotela a videla ich rozbité a k tomu kopa smetných košov, tiež som nebola nadšená ... ale potom som si to prestala uvedomovať, bo som začala vnímať iné veci, ktoré sú tam naozaj pekné ... takže tento rok ma vôbec nebudú trápiť

mayca20
16. júl 2013

@hasleerka ahoj, bola som uz v primorsku viac krat, podla mna tam nejde o cinske restiky..aspon mne, ale o ochutnanie tej domacej 🙂
my stale jeme niekde inde 🙂 a my odchadzame v piatok 🙂

mimi1234567
16. júl 2013

@hasleerka myslela som to tak, ze nikde nechodim do cinskych, ani na SK ani na cestach, ja tie ich jedla nejem vobec, tak preto, viem, ze su tu min 2, ale nebola som, viem ale, ze moj kamarat bol a bolo mu 2 dni zle, na tej poliklinike mu museli dat infuzku... Ale mozno to nebolo z jedla v cinskej... V bistre Bratislava sme boli uz 3x, aj ked na mna su to jedla tazke, vybrala som si.

hasleerka
16. júl 2013

@mayca20 a do ktorého hotela idete???? možno sa aj náhodou uvidíme ...

@mimi1234567 my sme boli v tej jednej , ani sme možno nejedli čínske jedlo, ale dali sme si také teliacie mäsko s ryžou a s hranolkami a to nám veľmi chutilo ...

čo také by ste nám ešte odporučili vyskúšať ... my sme si dávali najviac gyros, pizzu, decká tie jedli najviac palacinky ... skúsili sme makrelu, kranasa, inak špagety, ja som raz vyskúšala jeden šalát len neviem ako sa volal ... tak poradte v akom hoteli a čo dobré??? a tie grilované kuriatka v tých stánkoch sú dobré???

mayca20
16. júl 2013

@hasleerka hotel odyseus.my idete kam?tie kuriatka vyzeraju chutne..ale neskusali sme.ja milujem hlavne ich palacinky

hasleerka
16. júl 2013

@mayca20 my ideme do belice ... kúsok od queen nelly ... no tie palacinky aj nám hrozne chutili, najmä od tých chalanov čo predávajú pri severnej pláži...

mimi1234567
16. júl 2013

Grilovane kuriatka su velmi dobre, kupujeme si na hlavnej ulici pred potravinovymi obchodmi, niekedy tam predaval len jeden pan, uz ich je tam viac, ale my nemenime predavaca, osvedcil sa nam, tak sa ho drzime. Ja tu jedavam grilovane makrely, grilovanu zeleninu, mega velke zemiaky, salaty, aj giros - zasa len na hlavnej ulici oproti baru orgazmus, a tak.

hasleerka
16. júl 2013

@mimi1234567 aj na tej ulici ako je queen nelly aj tam predávajú nie??? ... to máme blízko do hotela ... žeby sme aj tie vyskúšali, lebo niesť ich až z hlavnej ulice, to vychladne .. jedine žeby sme sa rozložili niekde na námestí a spapkali tam...

magda1212
17. júl 2013

ahojte ide niekdo do hotela Penelope v juli?

magda1212
17. júl 2013

chcela som vediet ako sa vam tam pacilo a ci ste boli spokojny.V primorsku sme este neboli.

hasleerka
17. júl 2013

@magda1212 to je tuším kúsok od nás, my budeme v belici ... myslím že okolo neho sme chodili na pláž ... nám sa moc páčilo a preto ideme znova ...

len panuje u nás riadna nervozita, hádam deti nepochorejú

elvera
18. júl 2013

@magda1212 My sme chceli ist, ale su volne posledne izby na prizemi a to som kvoli malemu nechcela zobrat, takze nakoniec volime sv. Valentin, som zvedava :_/

zuzla2
18. júl 2013

Ahojte..my sme sa v utorok vratili z Bulharska..hotel Perla Beach 4*...isli sme s obavami, nakolko som si na Bg precitala rozne recenzie...preto sme aj volili pobyt na 7noci...musim povedat,ze sme spokojni a urcite sa do BG este vratime...aj,ked na 1. mieste stale u mna vedie Turecko...hotel skvely...all inclusive...sice nie je tolko toho v ponuke ako v Turecke, ci Grecku, ale hladovat urcite nebude nikto...blizko more...blizko do centra...ceny zhruba ako u nas..niektore veci stoja aj menej...trocha som bola sklamana z mora...nie som zvyknuta na take vlny..plus poobede boli vacsinou v mori aj riasy....nastastie pocasie nam vyslo super..neprsalo ani jeden den..aj,ked som zvyknuta na vacsie teploty pri mori:D:D:D akurat,ked sme odchadzali,tak bolo troska pomracene a,ked sme boli uz na letisku,tak v Burgase bola vacsia burka...urcite BG ako alternativu lacnejsej dovolenky odporucam 😉
teraz citam ohladom tych chodnikov..priznam sa ani som si to nejako nevsimla...akurat,ze je problem chodit s kociarom,nakolko maju dost vysoko obrubniky...poriadok urcite vacsi ako v Turecku ci Tunisku...bankomaty sme na tej hlavnej ulici nasli asi 5 (aj,ked sme nepotrebali vyberat peniaze)..
a ak by vam nedajboze ochoreli deti ako nam (1x sa nam to stalo pocas dovolenky), tak sa nebojte...delegat nam poslal auto,ktore nas odviezlo k lekarke aj k zubarovi 😉 obaja rozpravaju cesky...lekarka mi este i kavu urobila 😎 co sa mi este na SK nestalo 😒 akurat som trocha pri navrate domov stratila nervy na letisku...hrozny pracovnici pri kontrole a ako "prekvapenie" nas doma na letisku cakalo,ze z 3 kufrov mame 2 uz nepouzitelne..vylamali nam zamky..v jednom sa dokonca prehrabavali..nastastie nezmizlo nic...

lenyy
18. júl 2013

v primorsku sme boli 2 sezony dozadu a moc ma to tam teda nenadchlo. promenada ako u ciganov, same smeliny ale ozaj smeliny, hluku a moc sa nedalo nikde prechadzat. plaz obstojna ale more prilis vlnite / boli sme s 3 ronzm chlapcekom, neprichadzalo do uvahy aby bol co len pri brehu sam lebo tak vlnite more som hadam este ani nevidela a aj dospelak mal co robit. btw plno rias tzm ze bolo stale vlnobitie tak ich vzplavovalo. uz by som tam nesla.

hasleerka
18. júl 2013

@zuzla2 fúha to som prekvapená že vám otvárali kufre ... inak ja ich ale vôbec nezamykám... a boli ste v nemocnici čo je tam v meste, či niekde na nejakej ambulancii...

zuzla2
19. júl 2013

@hasleerka no nam sa toto stalo 1x,ale tak co uz...ten najvacsi kufor bol na dva zamky a este boli i na kod,tak ho asi radsej nechali tak 😉 boli sme v tej budove v nemocnici,ale bola to asi normal ambulancia...zabudla som napisat,ze mi dr. este dala aj na seba cislo,ak by bol nejaky problem..nabalili nas liekmi...

epelino
19. júl 2013

@zuzla2 To som tiez este nepocula, ze by sa hrabali v kufroch, sila..
Inak, aj nam maly (2,5 rocny) ochorel v Bulharsku, mal teploty a tiez cestovka zabezpecila vsetko.

zuzla2
19. júl 2013

otvorili dve..ale hrabali sa iba v jednom...ten druhy asi radsej nechali tak,ked videli,ze na vrchu su same plienky:D:D:D

mimi1234567
19. júl 2013

Ahojte, niektore cestovky to maju tak, ze vam zabezpecia odvoz na polikliniku, alfatravel to ma tak, ze do polhodiny od telefonatu s delegatkou pride lekar priamo do hotela na izbu, s lekarskym kufrikom, zakladnymi liekmi, ak treba na polikliniku, odvezie vas priamo on a vsetko aj vybavi s poistovnou, nikdy sme nic neplatili lekarovi ani sme nemuseli ist do lekarne, vsetko doniesol on, nechal cislo a aj nasledne prisiel pozriet, ci je vsetko OK, vo vedlajsom hoteli v pondelok bolo zle nejakemu panovi, prisiel lekar takmer zaroven so zachrankou s dalsou lekarkou - zachranarkou, ale nebol to slovensky turista, ani slovenska ck, ale lekar bol ten isty. Ochota a mily pristup lekarov vas prekvapi, co je smutne, lebo si myslim, ze by to malo byt samozrejme vsade. Ozaj, jazykova bariera ziadna ani s turistami, co nerozumeju bulharsky, lekari v pohode komunikuju aj anglicky, rusky alebo nemecky, ak treba. Takze sa nebojte. Zelam vam vsetkym, aby ste nemuseli osobne skusat sluzby bulharskych lekarov a mohli si nerusene uzit dovolenku.

barcelona94901
19. júl 2013

@mimi1234567 aj hechter to tak má,no tu nemocnicu maju troška biednejšu,ale aj tam su lekári ,čo študovali u nás,v čechách,takže sa dohovoria aj v našom jazyku 😉

barcelona94901
19. júl 2013

@zuzla2 nám sa hrabali už viackrát a v rozných krajinách ,niekedy námatkovo a niekedy kvoli hláseniu ,že sa čosi preváža,aj tak našli napríklad mladým chalanom zvieratá ,pavuka,korytnačku..v zápalkovej škatuľke 😕

mimi1234567
19. júl 2013

@barcelona94901 no veru, je taka jednoduchsia, ale lekari sa tam snazia, a zo skusenosti kamaratov viem, ze osetria aj tych, co nemaju cestovne poistenie, bez problemov a bezplatne, oni sli sami na polikliniku a tam povedali, co ich trapi

hasleerka
19. júl 2013

@mimi1234567 no my ideme cez alfatravel, tak si ma potešila takou službou ... aj ked dúfam že delegátku budeme vidieť na začiatku a na konci tak ako minulý rok ...

barcelona94901
19. júl 2013

@mimi1234567 jednoduché v pohode
ale vážnejšie čo ja viem,aj lekárka odtiaľ hovorila,že keby sa jej niečo stalo,vezu ju do Burgasu
náš známy si zlomil ruku,namiesto dlahy vyfasoval kus parkety,u nás na to pozerali ako puci ,ale narovnali a pomohli,to je hlavné 😉 na zvyšku nezáleži ,aj oni tam napriek tomu chodia nadalej, ved uraz sa stane kdekoľvek

mimi1234567
20. júl 2013

@barcelona94901 ved jasne, ze do Burgasu vezu vsetko, co nemozu osetrit, ved Primorsko je len dedina 🙂

hasleerka
20. júl 2013

tak my zajtra už letíme ... možno sa s niekým stretnem... ahojte

lubek609
21. júl 2013

ludkovia ...zdravim som tu uplne novy..citam tu tie prispevky o bulharsku,laka ma navstivut tu krajinu aj s rodinkou..moze my niekto povedat kolko ma taka dovolenka bude stat dvaja dospely a meme dve deticky ...chceme ist vlastnym autom,asi ta na tyzden !!!!dakujem vam vopred za poskytnutie info...a pekne leto vsetkym!

deanko
22. júl 2013

@lubek609 zalezí od toho ci penzion alebo hotel, ale urcite nie vela ked ides vlastnym autom. my sme sa minuly tyzden vratili a boli sme letecky 2dospely a trojrocne dieta a dovolenka nas vysla 800€ plus strava co sme si chodili do restik.

zuzu205
23. júl 2013

@mimi1234567 ahoj tak nakoniec sa nam po unavnych telefonatoch podarilo nieco zohnat aj ked to bol problem..ceny strasne vysoke oproti minulemu roku...kedze nasi uz absolvovali dovolenku v Turecku tak sme vybrali nieco jednoduche....len sa ta chcem spytat idemne do dest. OBZOR...netusim kde to je ci tam skapal pes alebo sa da....dakujem za rady predsa len ty budes mat viac info..odlietame teraz v piatok

adus123
23. júl 2013

@lubek609 ahoj, my sme boli dvaja dospeli a dve deti (4 a 9 rocne) na Slnečnom pobrezi all inclusive. Hotel **** (ubytovanie + strava + poistenie) nas vysiel 1100 eur. Plus sme este platili naftu, nakolko sme sli vlastnym autom. ale to neviem presne kolko bolo. Takze samotny pobyt 1100 all inclusive + cena za dopravu. Boli sme na 10 noci.