Bulharsko, Primorsko. Aké máte skúsenosti?

janka_pn
11. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci uz bol niekto v tejto destinacii, konkretnejsie penzion Zoro, byvala Familia? Ideme o mesiac a velmi rada by som vedela vase zazitky, pripadne rady. Dakujem.

tigra440
15. jún 2013

@saona ja som nasla recenzie ale praveze v pohode jedina nevyhoda to ze je veliky ale zo sluzbami v pohode .........a kedy idete ???

mimi1234567
15. jún 2013

@tigra440 : tak to budete byvat v tych vedlajsich budovach, nie v hlavnom hoteli, tie su trochu inak zariadene ako izby v hoteli, povodne boli urcene na predaj ako apartmanove byty, ale predalo sa ich menej, tak ich ponukaju CK. Napisem ti nieco cez IP.

saona
15. jún 2013

@tigra440 my ideme 11 júla, ideme prvýkrát , tak som strašne zvedavá....

raduzkach
15. jún 2013

@mimi1234567 ahoj prosim ta,vidim ze v Bulharsku si ako doma 🙂 nevedela by si mi poradit nejaky vylet ktory by stal za to ?

tigra440
15. jún 2013

@saona my 9 jula a tiez prvy krat bulharsko

hasleerka
15. jún 2013

my až 21 ... šak dovtedy nevydržím...
my sme minulý rok neboli nikde ale možno tento rok by som rada išla pozrieť do Szopolu ... prípadne ak nám tu
@mimi1234567 niečo lepšie odporučí, nechám si poradiť...

mimi1234567
15. jún 2013

@raduzkach: ak ides do Primorska, tak sa robi ooldenny fish piknik, rano sa vyplava z pristavu na jachticke s kapitanom, zakotvi na otvorenom mori, chytate ryby, ak mate stastie, uvudite delfiny, ak nic nechytite, nevadi, plavite sa dalej, kapitan kadeco porozprava, ukaze, zakotvi pri plazi, kym sa kupete, rybari vam urobia gril party, okrem ryb aj cevabcici, zeleninu, na ochutnanie aj vino, poobede sa plavite naspat, vacsinou sa plavi k plazi Perla, prip do takych zalivcekov, nie je to drahe, tak max 15 eur za dospeleho, odporucam; ak mate radi folklor, chodte na bulharsky vecer, zavezu vas do nejakej dedinky, kde je ochutnavka jedal a napojov, dost bohata, ukazu vam tance, zvyky a predvedu tanec na zeravych uhlikoch, vsetko mozete vyskusat tiez, byva tam super atmosfera, su to Balkanci, takze temperament vzdy strhne, ak mate radi folklor, odporucam; plavba do Kitenu - kazdy den z pristavu, trva to chvilu, mozete si pozriet Kiten, ak pojdete rano, mozete sa v Kitene kupat, vecer sa vratite; mozete si pozicat bicykle a prejazdit okolie, poziciava ich alfatravel + niektore dalsie ck; mozete ist do Burgasu - taxikom alebo busom, bud pozriet mesto alebo aj nakupit, ale to sa musite v Burgase trochu vyznat, je tam aj plaz s molom siahajucim daleko do mora, uzasne fotky, prazdna plaz, je tam muzeum, ked som bola ja, bola vystava trackych pokladov, sperkov, predmetov zo zlata a drahych kovov - krasne; alebo mozete ist do aquaparku (tatralandiu necakaj), do lunaparku, je priamo v meste; cca od 1.7. - 14.7. je v Primorsku kazdy rok prehliadka folklornych suborov, dospelackych a detskych, na namesti - zaujimave, zadarmo, dobra atmosfera; mozete si ist pozriet rezidenciu Perla - vlacikom alebo pesi po plazi, ale priamo do zahrady a na terasy sa uz nedostanete, zasa ju strazia; alebo mozete ist do Istanbulu na 1 alebo 2 dni, busom alebo letecky, je to blizko Turecka, ale cesta busom je aj tak dost dlha, tam som nebola, nie som zvedava. Keby ste mali auto, poradila by som vam aj ine, ale poziciavat si auta kvoli vyletu sa vam neoplati. 🙂 Dufam, ze som poradila

teriqe
17. jún 2013

@alexsk ideme presne o mesiac 🙂 17.7 🙂 uz sa neviem dockat 😀

hasleerka
18. jún 2013

@mimi1234567 nevieš aké sú ceny v tom aquaparku??? som našla len celodenný lístok ale my by sme išli až poobede, vtedy je to nejak lacnejšie

alexsk
18. jún 2013

@mimi1234567 ahojky a kam sa prosim ta oplati ist pozriet autom z primorska? dakujem

mimi1234567
18. jún 2013

@hasleerka: ceny si nepamatam, my sme boli len na poobedie, ale ovela lacnejsie to nebolo. Tobogany nie su take "jemne" ako u nas, myslim tie spoje a ani Urampa sa mi nezdala - mala som pocit, ze ten dopadovy bazen je kratsi, ako by mal byt. Hned za vchodom si vezmite take nafukovacie kolesomatrace, lebo potom sa k nim uz nedostanete, kazdy si strazi a neodklada, nechavaju si pre seba a potom sa nacakate na atrakcie. Necakajte ziadnu Tatralandiu ani Aquacity, je to taky aquapark ako napr na niektorych nasich kupaliskach, ale na Primorsko staci, napr. Cesi su z neho hotovi 🙂

hasleerka
18. jún 2013

@mimi1234567 my sme v tom aquaparku boli už minulý rok a mne osobne sa tam páčilo .... možno aj preto že tu na SK nechodím do žiadnych tak my sme si to užili ... tiež tam chceme ísť radšej až poobede, to stačí...

mimi1234567
18. jún 2013

@alexsk: blizko Primorska a Sozopolu pri hlavnej ceste je "hrad", dost rozlahly, stavia ho sukromna osoba, uz dost dlho, je zaujimavy, majitel sa nezdraha ukazat ho, vyzera ako z rozpravky, aj ked nie je hotovy. A cca 5 km od Primorska je Beglik Tas, nieco ako Stonehenge, ale ma tracky povod, Trakovia su povodni obyvatelia na uzemi dnesneho BG, rozdiel medzi Stonehenge a Beglik Tas je ten, ze tieto obrovske kamene su oble, okruhle, obrovske, vyzeraju kuzelne, smerove tabule su, ale autom az k nim sa neda dostat, budete si musiet dokracat. Toto miesto objavili az v roku 2003, paci sa to aj detom, ale neviem, ake velke deticky mas. Neviem, ci ta nieco take zaujima. Autom sa da odviezt aj po pobrezi na miesta, kde su neobsadene plaze, pri ktorych nie su hotely a penziony, taketo miesta su v blizkosti Primorska, Djuni, Sozopolu, len musite hladat.

kentoska
18. jún 2013

@samada My ideme na slnecne pobrezie 5.7 do hotela Kotva a 11noci na stalo pre stvorclennu rodinku 1300e ,ale ideme autom.

alexsk
19. jún 2013

@mimi1234567 dakujem pekne, nieco ako stonehedge ma urcite zaujima, dufam, ze to najdeme. Kolko tam treba kracat, uvidime to z dialky a je to smerom na co? vdaka

mimi1234567
19. jún 2013

@alexsk: z Primorska je to smerom na sever, smerovacky su v Primorsku, v podstate sa tam ide cez les, ktory je okolo Perly, ja by som tam sama asi netrafila, my sme isli priamo z Primorska s clovekom, co tam uz bol, ked sa spytate domacich v hoteli, poradia vam, kracat treba asi 1 - 1,5 km, nie je to brutal turistika, ale ked je teplo, je to horsie, urcite treba mat dost pitia so sebou, pri vstupe bude taka dvojica "vratnikov", ktorym zaplatite minimalne vstupne, mozno je dobrovolne, to neviem, daju vam popis arealu, co jednotlive kamene predstavuju, lebo toto je 100% tracka svatyna, pri Stonehenge nevieme, co to bolo na 100%, ale tu ano. Napr je tam kamen Muz a Zena, potom taky, co vyzera ako srdce, atd, je to krasne a zaujimave, mne sa to paci viac ako Stonehenge. Mozte tam byt aj cely den, fotit si, kolko chcete.

saona
22. jún 2013

oplatí sa do primorska brať aj plážový polostan?

zuzu205
25. jún 2013

mimi1234567
@mimi1234567 ahoj super citala som si tvoje prispevky, pojdem hned popozerat tie penziony a hotely......ja idem do Bul. po 10 rokoch 3 dospeli a dve deti a znama v cstovke mi ide hladat last minute tak som zvedava.....26.7 musime letiet tak hadam den dva pred odchodom nieco najdeme....chcela som ist all inclusive ale stale sa presviedcam ze je to asi zbytocne..nie ani tak kvoli jedlu ale kvoli napojom.....paci sa mi hotel blue pearl tak dufam ze pojde aspon 50 per.dolu 🙂 pred 10 rokmi som bola v Primorskua hruza des zima a meduzy ziadne kupanie......tak hadam to teraz vide...chodime kazdy rok Turecko a Bulharsko je asi so zluzbami na inej urovni ako Turecko,ze:::??? mna by zaujimalo ci su v Primorsku aj supermarkety na jogurty atd ako u nas kvoli detom.....zvazujem aj Slnecne ale vsade pisu e je spinave......tiez zvazujem zlate piesky ale o nich sa moc nepise..preco??? je tam chladno oproti slnecnemu pob.??? alebo draho??? nevies mi poradit ci su na Zl.pieskoch nakupne moznosti ako napriklad na slnecnom??? lebo beriem pekne tucne vreckove aby som si nakupila oblecenia pre decka a muza...aspon v Turecku vzdy perfektne nakupim za super ceny aj ked su to fekjy nevadi ale kvalitne......ddd za info

zuzu205
25. jún 2013

myslim ze pred 10r. sme byvali v Levteri.....ale to sa tam odvtedy asi dost pomenilo 🙂))

zuzu205
25. jún 2013

aspon viem ze tam bolo minimum restauracii a na plazi nic aani lehatka ani bary proste nic a chodili sme dolu na plaz po dlhych schodoch....

zuzu205
25. jún 2013

@mimi1234567 no a uz viem co ma napdlo ako sa pohybuju ceny v restikach v eur?? napoje v eur?? dakujem aby som si to vedela prepocitat ci sa nam viac neoplati all inclusive na kt.sme zvyknuti z Turecka.....lebo vsetci pisu lacno lacno ale co je to lacno za obed alebo veceru ????dakujem

nadula01
25. jún 2013

ja som bola nie sice konkretne v Primorsku ,ale na Slnecnom pobrezi..moje poznatky,co sa tykaju Bulharska...nemenit peniaze v miestnych zmenarnach a ak tak si dat naozaj bacha za aky kurz sa meni..pozor taktiez na ceny taxikov.Inak uzasne jedlo..lacne restauracie..teda pomer kvalita.cena a to ,ze sa nachadzas v dovolenkovej destinacii..prijemni ludia,super nocny zivot,diskoteky,bary a pod.Trosku som bola sklamana z pristupu domacich..na plazi nic moc servis..hlavne spaky od cigariet v piesku...bordel..Ale ak to mam zhrnut..tak podla mna urcite sa mas na co tesit..

mimi1234567
25. jún 2013

@zuzu205 tak fejkov je v Primorsku habadej, kazdy rok je hitom ina znacka, ale maju aj vsetky standardne, detom a vam nakupis dost, minuly rok letel Ralph Lauren, 2011 Ed Hardy, 2010 Lacoste, okrem toho klasika adidas, puma, nike, s kamoskou sa smeje a tipujeme tento rok Desigual. Zlate Piesky su velke stredisko, dost drahe, tam chodia mladi Nemci, Iri, Anglicania, preto je drahe, je tam chladnejsie ako na juhu, Slnecne je tiez velke, hotelov namraky, drahsie ako Primorsko, takze napr do centra sa z niektorych hotelov ani pesi nedostanes, to v Primorsku nehrozi, dokracas aj do Kitenu 🙂 Alebo Sozopol - tiez mozes byt kazdy vecer v centre. All inclusive je v BG zbytocne, hlavne preto, ze musis odist z plaze, o napoje sa neboj, voda sa kupuje v 10 - 12 litrovych velkych flasiach za dobru cenu, maju vsetko od colaloca, ispep, ale aj tie napoje od tychto firiem, co u nas nie su, maju velmi dobre dzusy, pre dospelych pivo, vsetky druhy alkoholu. S jedlom nie je problem - v pekarnickach kolace od vymyslu sveta z kysnuteho cesta, velke palacinky, kebab, rybky caca, atd.na kazdom rohu, v restauraciach naozaj vyborne jedla, velje porcie, my si casto musime vziat so sebou, lebo nevladzeme dojest, hlavne nechodte do cinskych, skuste bulharske, masa a zelenina na grile im naozaj ide. S jogurtami nie je problem, v Primorsku je asi 5 velkych potravin a 20 malych, jogurty maju vsade, hlavne si kupujte tie ich bulharske, nie svetozname, bulharske maju lactobacilus bulgaris, su najzdravsie na svete, tato bakteria neznesie prepravu, takze mimo BG nemas sancu. Maju aj jogurtove mlieka, len pozor na ajran, to je slane jogurtove mlieko. Mlieko v tetrapaku je drahsie ako na SK (retazcove znacky), to aby ta neprekvapilo, inak nizsie ceny ostatnych pitravin, alkohol neviem, nepijeme, ale vsetci mladi sa tam chodia opijat, takze asi je lacnejsi 🙂

zuzu205
25. jún 2013

@mimi1234567 a teraz som pozerala a zaujal ma hotel Plamena Palace myslim ze moze byt este do 26.7 za super last minute....a pises aj ty ze je dobry....su tam v okoli nejake resstiky ????

zuzu205
25. jún 2013

@mimi1234567 alkohol nie nepijeme mame deti a zodpovednost za ne 🙂 len som si nevedela predstavit cca kolko vide menu obedove....

zuzu205
25. jún 2013

@nadula01 zname co boli v primorsku aj na slnecnom svorne tvrdie ze ceny rovnake....aj tam aj tam....len mi neodporucaju juznu plaz lebo je spinava oprosti severnej....

zuzu205
25. jún 2013

@kentoska o kotve som pocula ze je super ale ze plaz pri nej je otras.....bola tam minuly rok sesterka a ta spominala ze nech nejdeme tam ze sa s detmi kupali len v bazenoch

zuzu205
25. jún 2013

no ja si lehatka neplanujem kupovat budeme mat plazovy stan a pri detoch teda ani lezat nebudem ani minutu tak naco...a co to znamena??? ze nebudem moct lezat na plazi pri lehatkach??? to ma vyzenu niekde mimo???tak mi to pripada opravte ma ked sa mylim....

mimi1234567
25. jún 2013

@zuzu205 Plamena Palace je super hotel, myslim, ze v roku 2006 ho otvarali, kazdy rok je vynoveny, udrziavany, ja by som dala 5* Plamene, nie Grand hotelu Primorsko, Plamena ma aj vlastnu restauraciu, na vedlajsich uliciach je ich dost, najlepsia je na ulici Iglika, nazov si nepamatam, ale v mure od chodnika maju take drevene kola z vozov, figurinu oblecenu v kroji pred vchodom, kazdy vecer plna, na hlavnej ulici Treti mart je velikanska restauracia, kde je gril priamo v mure a gril tam pohana koleso, sefkuchar je taky velky, dobre ziveny pan, velmi mily a sympaticky, vari vynikajuco, na uliciach maju aj grilovane kurence z takych velkych grilov, vyborne. V restauracii za 2+3 osoby, komplet s napojmi by ste sa za 15 eur mali najest, niektore restauracie su lacnejsie, niektore drahsie, v niektorych ponukaju grilovanu misu - kopcom nalozene viacere druhy masa, to je pre viac osob, alebo cele koleno, chlapi si tam olizuju prsty 🙂 A v penzione Vasima je bistro Bratislava so slovenskym jedlom, obsluhou aj napojmi, ale velkostou porcii a cenami sa bulharskym nevyrovnaju, ale ak vas pochyti chut na vyvar alebo svieckovu, gulas, syr, viete, kde mate ist.

zuzu205
25. jún 2013

@mimi1234567 super za info asi fakt zacnem uvazovat iba nad ranajkami a keby nam rodicia postrazili deti je tam aj nejaka disco tak pre 35 roc? 🙂