Bulharsko, Primorsko. Aké máte skúsenosti?

janka_pn
11. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci uz bol niekto v tejto destinacii, konkretnejsie penzion Zoro, byvala Familia? Ideme o mesiac a velmi rada by som vedela vase zazitky, pripadne rady. Dakujem.

ginepra
25. nov 2013

@hasleerka dík 🙂 je to aj tak pre 6-člennú rodinu s deťmi do 10 r? jedlo, služby ok? more blízko? čisté piesočné pobrežie?

hasleerka
25. nov 2013

@ginepra no neviem či sú tam aj nejaké izby pre 6-člennú rodinu .. čo sa týka raňajok, my sme sa fajn najedli ... aj keď čašníci 2x príjemný neboli, ale to ma netrápilo ... ja som sa v kľude dobre najedla ... jedlo vždy dopĺňali .. snažili sme sa vždy tak do 9 chodiť ... upratovali každý deň, uteráky sme hádzali na zem aby nám vymenili ... 1x vymenili aj posteľnú bielizeň ... okolie nič moc, kto je náročný, kachličky pri bazéne trochu rozbité, ale neriešila som tiež ... more trošku ďalej, tak 10 minút cesta, ale my sme to mali ako prechádzku, nejak nám to nevadilo ... more čistučké nebolo, ale kedže my sa nepotápame, takže v pohode nám to nevadilo ... zase nejaký bordel nebol, tie chaluhy tam plávali ... občas nejaká špina od turistov ... čo mi vadilo je že sú určité časti platené pláže ale teda údržba nič moc...

ginepra
25. nov 2013

@hasleerka hmmm... vďaka za info 😉

junovka
4. jan 2014

Hotel Perla Beach 3* all inclusive, bol tam uz niekto??Ake mate s tym skusenosti a cez aku cestovku je tam najlepsie ist???...a este mate niekto skusenosti s pobytom v BG na prelome jun/jul?

magdus999
4. jan 2014

@junovka ahoj, my sme tam boli s manželom pár rokov dozadu a veľmi sa nám páčilo. Izby veľmi veľké, stravu sme mali len raňajky, lebo sme sa tešili na večerné prechádzky po reštauráciach 🙂 raňajky boli super. Je hneď pri severnej pláži, stačí zbehnúť po schodoch dole k pláži, kde boli tiež bary, za tie sa asi platilo, neviem, či mali AI aj na pláži, skôr nie. Do mesta to bolo asi 8 minút peši, čo sa nám páčilo, boli sme mimo rušnej ulice. Tá je veľká, plná obchodov, dá sa tam super prebaviť. Boli sme pár krát v BG na prelome júna/júla a vždy sme mali super počasie 🙂 na severnej boli super vlny, čo sa nám veľmi páčilo 🙂 na južnej sme boli 1x, ale to bola nuda 🙂 až príliš tiché more 🙂 ak nemáte v AI lehátka+slnečník, odporúčam si kúpiť priamo tam, je to tam veľmi lacné (už máme doma 4 slnečníky 😀 ). Pre zaujímavosť, od 1.júla šli ceny všetkého pomaly hore, aj pivo na pláži bolo zo dňa na deň drahšie (sezóna). Hádam som pomohla, kľudne sa pýtaj 😀 😀 😀

cukroska
8. jan 2014

Primorsko je super myslím po každej stránke 😵

hasleerka
10. jan 2014

ja keby som mohla, hneď tam idem zase...

1zuzka1
10. jan 2014

Minuly rok sme boli v Grand hotel Primorsko- super dovolenka 🙂

pampel
14. jan 2014

Ahojte, tak ja sa tohto roku vraciam do Primorska po 5 krat, a to budem mat v marci 20 rokov 🙂 rada som tam chodila aj ako dieta s rodicmi a teraz po druhy krat sa tam vraciam sama s priatelom. Uzila som si o tam aj ako dieťa aj ako "dospela"- ceny boli priatelne na letnu dovolenku, nijak nepredrazene ako chorvatsko a grecko,rodicia nam kupili vsetko na co sme mali chut, more krasne ciste, pieskova plaz pre deti idealna mali sme sa kde hrať, v mori sa dalo tiez riadne vysantit, kedze ma aj vlny, vyborna praca plavcikov ktorych je naplazi dost, vecer je kopu miest kam sa ist pozriet ci mesto, ci vystavane korzo medzi juznou a severnou plázou, kto ma rad vylety blizko je mesto sozopol-velmi peken doporucujem. Byvala som v hoteloch ambasador-dva krat, maly rodinny hotel moderne zariadeny, bolo tam velmi cisto- nema ani bazen a ani klimatizáciu v kupelke je sprchovy kut a neponuka ani jedlo , pre tych komu to nevi je vybornou volbou, je blizko k moru a k mestu. Dalej Mirage-ten uplne doporucujem! Ma bazen, aj detsky su tam lehatka aj slnecniky, ma klimatizáciu, rozumeju po slovensky/ českykrasna kupelka aj s vanou, ma vlastnu restauraciu- mali sme raňajky boli výborne na vyber vajicka, sisky, sunka syrparky, ovocie, zelenina, kava a asi 4 druhy nealka- citronada, caj, malinovky, a samozrejme aj mlieko. No tento rok sme nasli len all inclusive a to sa nam nechce, chcem si uzit restauracie, a ani neviem ci ej to typ hotela na all inclusive ale ranajky boli vyborne 🙂 a tento rok ideme do hotela Flirt, tam som este nebola ale priatel tam bol - tiez cisty hotel, bazen, klimatizácia len ze ranajky su chudobnejsie a kupelna je bez sprchoveho kutu je tam ale typicke pre bulharsko-ako to volam ja weckosprcha, proste sa len tak sprchujete v kupelke kde je wc a na zemi je oddtok. Vsetky tri hotely na tej istej ulici, kt preferujeme ma blizko k "hlavnemu" vstupu na severnu palz a do mesta je to kusocek . Kto pozna primorsko tak je to pri cintorine nad severnou plazou. Ak by mal niekto nejake otazky kludne napiste.
Prajem prijemnú dovolenku ! 🙂

hasleerka
14. jan 2014

@pampel ja viem kde to je ... juj hned by som šla s tebou ... ja tam určite pôjdem ešte

zuzla2
19. jan 2014

@junovka my sme boli min. roku avsak ubytovany sme boli v 4*...ono v podstate vsetko maju spolu rovnake az na ubytovanie...k moru zides iba dole po schodoch...boli sme zaciatkom jula...ako ked to porovnam s Tureckom ci Rhodosom alebo Tuniskom na prelome augusta a septembra,tak tam bolo na prvy pocit pre nas chladno...presnejsie teploty okolo 29-30...a my sme zvyknuti pri mori na vacsie teploty 😀 ale ako inac vsetko super bolo...az sa niekedy znova rozhodneme vratit do Bulharska,tak urcite to bude znova Primorsko a ten hotel🙂

nikolka1992
19. jan 2014

my sme boli minule rok v bulharsku v 3*** hoteli ale krása inak,aj hotel ,bazen +bar pri bazene+okolie hotela,recepcia aj upratovacky milé,dokopy za 2os. sme zaplatili 550 e za 10dní,takže super a v tom jedlo,cesta +poistenie ,objednali sme si to v zime,preto taká cena,more super,teplo,aj pobrežie nádhera,odporucam kazdemu! ...

hasleerka
22. jan 2014

@zuzla2
@nikolka1992 baby v ktorých hoteloch ste boli ???
inak ja by som tam išla tiež len prelom júl/ august ... mne by tam bola v júni zima

nikolka1992
22. jan 2014

@hasleerka bola som v hotel sredec, kukni na google zadaj si obrazky mne sa lubilo velmi 🙂

zuzla2
22. jan 2014

@hasleerka hotel Perla Beach 4*

hasleerka
22. jan 2014

@nikolka1992 a to je v prímorsku???

nikolka1992
23. jan 2014

@hasleerka to je bulharsko -slnecne pobrezie alebo inak hovorene sunny beach

bullinka
23. jan 2014

V Primorsku som bola asi 4 roky dozadu. My sme tam boli partia mladych luci, parada. Ale bolo tamm hodne rodin s malickymi detmi, len par mesiacov mali. Je tam velmi dobra plaz pre taketo deturence, vola sa Juzna, uplne bez vln, niekolko metrov od brehu sme stale mali vodu po kolena. Naproti tomu severna plaz bola burlivejsia, to klesanie tam bolo, ale nie take mierne.
Cenovo to vtedy bolo len o nieco lacnejsie ako u nas, rozdiel asi do 50halierov ( vtedy boli este posledny rok koruny ). Vyborne pivo - Tuborg mali, uzasne syry. A v jedlach sa dost orientuju na cesku kuchynu, kedze je tam vela Slovakov a Cechov.
My sme boli v penzione SIM, ciste izby, prijemny personal, majitelia. Zalezi od toho, aka si narocna. Ale vtedy tam dostavovali uzasny hotel "Grand hotel Primorsko" a tam by som sa este raz chcela pozriet.
Na prechadzky je kam ist aj v ramci Primorska, hoci je to skor len rekreacne orientovane mestecko, ziadne historicke veci tam nehladaj. Za tymi treba vycestovat. my sme boli v Szozopole, oplati sa, v starej casti mesta su typicke drevene domy tejto oblasti, mne sa pacilo. V Szozople boli o cosi vyssie ceny ako v Primorsku a to bol asi len 20-30 km dalej.
Slnecne pobrezie je zevraj velmi predrazene.

sunny381
5. feb 2014

baby nejde niekto do prímorska queen nelly začiatkom júla?

alenanr
10. feb 2014

Primorsko je úplne super. Samozrejme pokial tam idete kontrolovat prasknutu kachličku, alebo vrzgajuce dvere tak vtedy je lepsi hotel ritz v ženeve, len sa tam blbo kúpe v mori 🙂
ale napre hjotel Perla Sun Park je práve aj pre tých vysoko náročných
www.edovolenky.sk/Zajazd/Bulharsko/Primorsko/Pr... 😉

admi
10. feb 2014

@teriqe Ahoj, čítala som, že minulého roku ste šli do penzionu Vasimo do Prímorska. Mohla by si mi napísať aké to tam bolo,?

teriqe
11. feb 2014

@admi 🙂 no takze...neviem cim by som zacala🙂 Bulharsko je pekna krajina🙂 more bolo super 🙂 teda az na tie riasy...asi 3 dni ich bolo tolko na niektorych miestach, ze ma teda velmi nebavilo byt vo vode...dovolenku sme si uzili...ale penzion Vasima je pre nenarocnych..)(ja nie som naročná, ale niektoré veci mi prekážali...).Mnohokrát nesla tepla voda...hocikedy vtrhli do vnutra aj bez zaklopania ! A najvacsie "2 goly" ! Pri vymene postelnej bielizne...dostala som pokyn aby som si vyziekla periny...ona to odniesla a polozila mi na postel ciste obliecky(s tym som sa este nestretla, neprekazalo by mi to, keby aspon sa usmiala a nemala som pocit, ze jej vadim...).No a este jedna vec...krivo nas obvinili z pouzivania klimatizacie...neskutocne ma to vytocilo...snazili sme sa im vysvetlit ze sme sa toho ani nedotkli...iba oni mali ovladace na klimu a obvinili nas, ze sme si to nejako mechanicky museli spustit pomocou skrutkovaca :D:D ja som im na to povedala, nech zavolaju policajtov a daju nas na detektor lzi, alebo nam zoberu odtlacky, ale my sme sa do nicoho nemontovali :D ani sme nemali s cim...asi tolko...
Ale ubytovanie bolo fajn,zrekoštruované, úplne dostačujúce 😉 ...ale mohli za 10dni aspon raz pozametať...Už by som sa asi nevratila...

hasleerka
11. feb 2014

@teriqe dobre vedieť že si nebola moc spokojná s Vasimou .. ja sa tam totiť hodlám ešte niekedy vrátiť a tento penzion bol blízko pláže ... tá voda by veru aj mňa naštvala ... my sme ale v hoteli Belica ale nemali oblečene paplony .. my sme spali len pod plachtami a tie nám dali raz čisté

admi
11. feb 2014

@teriqe
@hasleerka Ďakujem, tú zmluvu s CKasi nepodpíšem, teraz už by som spokojná nebola. A už keď dám 1300 € za niečo, čo by som nechcela, asi dám o 200€ viac a dobré recenzie som čítala o Queen Nelly. My ideme dvaja s dospelým synom. Pred piatimi rokmi sme boli v hoteli Ambassador, tam sme boli spokojní, ale rada by som skúsila aj niečo iné. A nároční tiež nie sme

hasleerka
11. feb 2014

no kukám že som si to trošku pomýlila ... ja som myslela penzion da vinci ten je blízko mora ... do vasimy sme chodili jedávať, čo sa týka varenia bolo dobré

syja
15. feb 2014

Ahoj my ideme tento rok prvy krat do primorska.ideme s ck alfatravel.boli ste uz niekto cez nich ake mate skusenosti?

frotta
15. feb 2014

my sme boli minuly rok v Grand hoteli Primorsko na last minute a oplatilo sa bolo super

hasleerka
15. feb 2014

@syja my sme boli cez nich minulý rok ... boli sme spokojný, nemali sme problémy ... kamarátke ochoreli deti, zavolala delegátke a tá vybavila doktora na izbu ... kde budete ubytovaný ???? juj hneď by som sa tam zase vrátila

syja
15. feb 2014

@hasleerka hotel north beach.prave som pozerala ze je v nasom termine uz vypredany. Tak to som rada ze mate s alfatravelom dobre skusenosti.uz sa neviem dockat.rozhodovali sme sa medzi belitsou a tymto tak dufam ze dobry vyber.

hasleerka
15. feb 2014

@syja my sme boli v tej belici ... ja osobne som bola spokojná, ale tak ja nepotrebujem žiadny luxus ... upratali každý deň, zjesť bolo čo ... som zvedavá čo povieš na nort beach,, ale ten je tuším len s jedným prístelkom,