Bulharsko, Primorsko. Aké máte skúsenosti?

janka_pn
11. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci uz bol niekto v tejto destinacii, konkretnejsie penzion Zoro, byvala Familia? Ideme o mesiac a velmi rada by som vedela vase zazitky, pripadne rady. Dakujem.

mariana1
20. júl 2014

@babulka82 leteli sme v noci. Drobec mi prespal cely let. Davala som mu stale pit vodicku, ked sme vzlietali. Horsie holo ked sme pristavali, bol to horsi tlak na uska, cumel nepomahal. Tak som mu davala vodicku, ale velmi nechcel

mykka
20. júl 2014

@141984 ahoj, v dare boli znami, su to vastne 2budovy (dara1 a 2), v jednotke sa tusim jedlo a pri dvojke je maly bazen, v pohode zopar zaberov na jednu dlzku, detska cast je pekne ohradena....je to - podla nich - prijemny penzionik, skor takeho rodinneho typu, mali to zaplatene s ranajkami, boli sme aj na izbach pozriet, taky standard by som povedala, hlavne bolo, ze vsetko fungovalo ako malo....
ten lunapark konci tusim o desiatej, alebo jedenastej (ich casu)? Ale nie je to ze az tak moc hlucne, zeby si si musela davat vatu do usi, je to v pohode...ti znami sa vonkoncom nestazovali..mali 3-rocneho chalana, zaspal furt jak sa patri 😀 my sme s malou chodievali z mesta z vecere okolo pol desiatej, ale nezdalo sa mi zeby to fest hucalo...
k severnej plazi z dary je to asi 10min, na metre neviem...ide sa tam cez piesocnu dunu, piesok je miestami "hlboky", tazsie sa preslapuje, proste piesok no...hlavne ked sme v obednajsej horucave chodievali si na izbu pospinkat 😀 , ale taka v pohode prechadzka, po ceste sme si kupovali nejake ovocie... a do centra je to asi tiez tych 10min. tam proste vsade kam ides tak sa dostanes za 10-15min, nemozes sa ani stratit lebo furt ta to niekam dovedie 😀

mykka
20. júl 2014

@milanchemik my sme chodievali na severnu, nasli sme tam aj jedny toalety, take desky zbite dokopy, normalne splachovacie wc-ko, aj tekute mydlo aj toaletak sme tam nasli, 0,50L 😀

lula6612
20. júl 2014

@cusmonik Ďakujem krásne za infošky, ideme zhruba o týždeň a ideme 4 rodiny, tak nám bude lepšie ak budeme vedieť nejakú dobrú reštiku dopredu. 🙂 A podľa teba ten hotel Vermona je v pohode?

cusmonik
20. júl 2014

@lula6612 tak boli sme tam pred cca 5-6 rokmi ale mne sa tam pacilo 🙂 (aj ked to je malicky skromny penzion... nic pre extra narocnych) a dokonca aj vecer tam nebolo takmer vobec pocut hluk z okolia takze to bolo super na balkone sme chytali wifi z inych hotelov lebo tento mal vtedy spoplatnenu (netusim ako je to teraz). potom aj mali na prizemi miestnost na nafukovacky a kolesa a pod. kde si to po prichode z palze mozete odlozit aby ste im nezmacali celu recepciu a nemuseli sa stym navlacat po schodisku. upratovalo sa tam kazdy den a pre kazdy pripad sme mali v kupelni aj mop aby sme mohli pekne postierat piesok z podlahy co som osobne uvitala lebo tiez som nechcela cely den cakat kym to niekto spravi ...to by uz bol piesok asi vsade 🙂 (stalo sa ze nam dokonca ze upratovacka poskladala veci prehodene cez postel a pekne ich ulozila na komodu takze bola asi velmi poriadkumilovna a jej to nejak nedalo :-P) inak ako som pozerala tak tam uz maju aj bazen...pred par rokmi to este nebolo ale asi podla pozemku aky tam bol asi nebude velmi velky 🙂, v izbe bola mala chladnicka...pri prijazde ju musite zapnut sami, potom rychlovarna tusim tam bola tiez a ked este nieco vypichnut tak mi osobne chybal fen na izbe takze to by som si tam nabuduce pribalila 🙂

milanchemik
21. júl 2014

@mykka heeeej.. teraz ma napadlo, že áno..... ale ešte som ich ani raz nepoužil.. a ani manželka 😀

terina25
21. júl 2014

@141984 ahoj.kedy idete do primorska?my 19.8.tiez budeme v hoteli dara.ked tam ides skor,tak ta chcem poprosit ci by si potom nenapisala nejake info aby som mala cerstve informacie.budem ti vdacna

terina25
21. júl 2014

este sa chcem opytat ci sa da na plazi ,,robit,,tak ze si objednam v restke na plazi nejake pitie a mozem byt pod ich slnecnikom.kedysi sa to dalo.dalej ma zaujima ci je na plazi dost miesta pre tych co maju vlastny slbecnik.lebo vacsinou je to tak ze tam kde je naj flek su slnecniky za kt.sa plati.neviete kolko stoji slnecnik kwd si ho kupim?mame doma sice slnecnik ale nechce sa mi ho vlacit.tak zvazujem ze kupim a potom ho tam nwcham.lebo pozicanie asi vyjde drahsiw ako kupa...ti co ste boli 2dosp.+2 deti-kolko vas vysiel obed spolu s pitim?myslite ze sa najeme za 20 eur ci viac?kolko stoji 1jazda na kolotoci?my to vyuzijeme urcite kedze mame hotel Dara🙂este sa chcem opytat ci je tam aj nieco ine pre detiark nechceme.da sa ist niekam napr.na detsku diskoteku do hotela-asi velmi nie co?bol niekto v delfinariu-kolko ste platili,ako dlho trvala cesta,oplatilo sa?
neviem ci to bolo spomenute-ako dlho trva transfer z letiska?bolo nam povedane ze cca hodinu.ako dlho po prilete ste sa ,,zdrzali,,na letisku?
ti co ste boli v hoteli Dara-v apartmanoch-je na izbe rychlovarna kanvica?mali ste wifi aj na izbe?

terina25
21. júl 2014

ospravedlnujem sa za chyby-pisem z mobilu

terina25
21. júl 2014

davali ste pri prichode nejaky tringeld ked ste chceli lepsiu izbu?mali ste notebook so sebou?rozmyslam ze vezmem ale bojim sa kradeze...ospravedlnujem sa za tolko otazok ale uz len mesiac a letiiime tak chcem byt pripravena a mat info.

syja
21. júl 2014

@terina25 ahoj my sme sa vratili pred tyzdnom volne miesto na slnecnik je v pohode len sa naslapes trochu dalej. slnecnik tam stal od 10 lv zalezalo od velkosti. ak nie ste narocni a vyberiete si z tych hotovych jedal tak cena za hlavne jedlo je 2 eur. plus pitie takze v pohde do nejakych 12 eur. ak uz chcete nieco ine okrem tych hotovych jedal co maju v obedovom menu tak trochu viac ale tiez to nie je horibilné. kolotoce stali 3 az 5 lv. maju tam super stvorkolky za 5 lv na 6 minut ak mas vacsie deticky. nasa 10 rocna sa tam vyvazala kazdy vecer. transfer trval necelu hodinku ale zalezi kolki budete v autobuse a v kolkych hoteloch budete stat. po prilete sme cakali na batozinu asi 15 minut a potom dalsich 15 pri buse kym sa vsetci nazbierali.

syja
21. júl 2014

@lula6612 priamo na plazi alexander beach celkom v pohode. maju tam dobru grilovanu makrelu a zopar hotovych jedal taka ta klasika kurca ryza a podobne. celkom usla aj palmite ale ta je uz pri kolotococh tam boli super ceny. uplne ze naj bola kuma lisa ale ta je dole pri juznej plazi ale ze mnam. stoji za prechadzku aspon raz. odporučam vlčí sač. z toho sa najete v pohode cela rodinka ak si k tomu objednate este nejake hranolky salatiky a tak. potom sme boli este v ancore hned pri severnej plazi ale tam nam vobec nechutilo. a este v zopar ale nazvy si nepamatam.

terina25
21. júl 2014

@syja dakujem ti velmi pekne za info.tie stvorkolky asi nevyuzijeme-deti maju 4 a 5 rokov😉je tam nieco aj pre nich?
ak pojdeme na plaz poobede napr.o tretej,tak si najdeme v pohode miesto?ci s tym je problem?kamoska ma strasila ze vraj je na plazi vela ludi..ja mam rada siroke a dlhe plaze a nech ta nie je kopec ludi -hlava na hlave.
bol tu spomenuty nejaky amfiteater ze je tam program.plati sa tam nieco a kde to je?
este k strave-pizza kolko stoji,aka je chutovo?je v meste aj cinska restika?pytam sa preto lebo ked sme boli v careve tak tam bola super cinska restika.uzasne velke porcie za super ceny.az sa mi slinky zbiehaju🙂🙂

141984
22. júl 2014

@terina25 ahoj my odlietame 15.8 ak sa bude dať a bude tam wifi tak určite dám vedieť,mám trošku obavy ideme s malou dcerkou 2r.tak snád to bude oki ,obávam sa ale tej vzdialenosti odtial,predtým sme2-krát bývali v komplexe Levteri a odtial sme to mali všade pomerne blízko,ide my hl.o malú,ale nevadí,už sa ale aj napriek tomu moc tešíme,ešte dosť velkú obavu mám z letu kvoli malej,odlet máme o 4.30, a aj naspäť na Skk ideme o 5.00,takže paráda,

141984
22. júl 2014

terina25 vôbec sa netráp za to tolko otázok,ja mam tiež obavy z toho všetkeho,je to s malou prvá dovolenka ,najlepšie je ked to máš s prvej ruky ,lebo tie info,ktoré ti dajú v cestovke nestačia,nám totiž napr.tvrdili že na pláž je to len neakých 150m 🙂 super odhad !!! hl.ked som sa tu dočítala že je to na páž 500-750m a to je už ozaj rozdiel,aj ja vopred dakujem za všetky info,ktoré tu dávate..snád nám to všetko dobre dopadne dovču si super užijeme 🙂

syja
22. júl 2014

@terina25 boli tam aj take detske kolotoce mala retiazkova, vlacik, potom ten taky maly kde su vselijke lietadielka a tak co chodi do okolo tie boli myslim po 4 lv. My sme s miestom na plazi nemali problem v ziadnu hodinu ale boli sme od 4.7. do 15.7. tak to nebola este sezona v plnom prude ale pokial nemusite byt priamo pri vode tak dalej vzadu bolo vzdy miesta dost. my sme chodili na severnu plaz za Alexandria beach restauraciu. amfiteater je pri mestskom urade je to zdarma a su tam vystupenia ludovych suborov a detských suborov z celej europy je to kazdy alebo kazdy druhy vecer. program mas vylepeny hned pri amfiteatri. pizza tak asi ako u nas mozno trochu lacnejsia. boli sme len raz aj to v sozopole velmi pizzu nemusime ale bola fajn. cinske restiky su tam dve ale ani v tych sme neboli kedze cinsku kuchynu nemusim takze ti neviem povedat.

terina25
22. júl 2014

@141984 my ideme už na dovolenku 3x s deťmi,ale aj tak mám obavy,tak ako asi každá z nás. Vždy pred dovolenkou si zisťujem recenzie,aby som bola ako tak pripravená.my by sme mali asi letieť ráno 9.35 z Košíc -čiže na letisku o cca 7.00.Naspäť to bude horšie - prílet asi o 8.30,takže odlet o 7.00.Na letisku skor o 2 hod. - tj.o 5.00+hodina cesty busom na lestisko - takže predpokladám že odchod z izby bude cca 03.00-3.30.čo bude doooosť horor.Ale zvládneme - musíme.
My ešte nemáme rozpis letu,ale našla som na nete,tak hádam to bude tak.
Ja som v Ck ani nebola pri vyberaní zájazdu,ale tiež vraveli,že pláž 150 m a napr.o tom kolotoči som nevedela. Ale vieš čo?Ja mám taký vnútorný pocit,že bude super na dovolenke.Neviem prečo 😉 A moje pocity ma ešte nesklamali,tak dúfam,že to bude aj teraz tak.Hlavne sa treba pozitívne naladiť a bude všetko ok.
My sme boli už 2x letecky - raz na Kréte a raz v Egypte.No a samozrejme,že deti nám boli choré.Tak možno preto som teraz tak naladená,že teraz bude všetko ok. - do tretice všetko dobré 🙂

lula6612
22. júl 2014

@cusmonik Ďakujem krásne za vyčerpávajúce info. 🙂

lula6612
22. júl 2014

@syja Ďakujem krásne, čo sa týka vzdialenosti reštaurácie budeme výber prispôsobovať, pretože ideme 4 rodiny. 🙂

syja
22. júl 2014

@lula6612 ja myslim ze najjednoduchsie je riadit sa tym kde je kopec ludi. Ak je restika prazdna radsej hladat inu

milanchemik
22. júl 2014

@terina25 Ak budete chodiť ku koncu severnej pláže, tak tam veľa ľudí nie je...... tak akurát. Ten "amfiteáter" je v strede dediny - cez večerné prechádzky ho rýchlo nájdete.. je to jediné námestie v strede Prímorska. Pizza mi tam veľmi chutí a veľký trojuholník stojí tuším 2,50 lv. A tá čínska reštika je nejakých 80 metrov od toho námestia - a fakt tam majú skvelé jedlo a obrovské porcie 🙂

milanchemik
22. júl 2014

@141984 cestovky s tými vzdialenosťami fakt dosť odrbávajú..... tuším sme písali o tom, že budete bývať niekde pri AQUAPARKU.... Posielam Ti obrázok. V červenom štvorci je Aquapark. Červená čiara je cesta na južnú pláž a podľa mierky to vyzerá na nejakých 450 m, modrá čiara je cesta na severnú pláž - jej zadnú časť, kde je menej ľudí a výborne a od Aquaparku to vyzerá aj na 900 m a zelená čiara je do stredu severnej pláže, kde je plno ľudí a málo miesta a podľa mierky tých 700 m. cca.

milanchemik
22. júl 2014
milanchemik
24. júl 2014

No a v nedeľu na obed už budem kráčať tou modrou lajnou na pláž.. akurát, že iba od polovice, lebo budeme bývať bližšie k severnej pláži 🙂

katkabg
24. júl 2014

Fuuu dnes boli dobre burocky pri mori...aaa tieto dni davaju konecne hic :D

milanchemik
24. júl 2014

@katkabg Kukal som predpoveď na 15 dní.... píšu len slnečno, teplota cez 30, 0% zrážok..... dúfam to tak aj bude .-D

silvapokorna
24. júl 2014

@milanchemik Juuuj, zavidím závidím a zároveň veľmi prajem! 🙂

katkabg
25. júl 2014

Som stastna ze zijem v Bulharsku.....uuuuplna pohoda....ludia maju male platy,ziju skromne ale ziju naplno a uzivaju si kazdy den naplno

milanchemik
25. júl 2014

@silvapokorna Tak poďte aj vy 🙂

susan65
25. júl 2014

4.8.-11.8 ideme do Primorska, tento rok sme zvolili Queen Nelly... ide niekto v tomto termine 🙂 ?