Bulharsko, Primorsko. Aké máte skúsenosti?

janka_pn
11. jún 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci uz bol niekto v tejto destinacii, konkretnejsie penzion Zoro, byvala Familia? Ideme o mesiac a velmi rada by som vedela vase zazitky, pripadne rady. Dakujem.

zuzu205
28. jún 2013

@jajaada super dakujem za info ja robim to iste v Turecku kupime a nechame tam..... 😀

hasleerka
7. júl 2013

baby prosím vás kde je presne ten hotel vasima, dajte nejaké súradnice, chcem tam ísť potom kuknúť

alexsk
8. júl 2013

@mimi1234567 ahoj mimi, este ta pootravujem s tymi bulharskymi kamennymi ukazmi. Tento vikend sme sa rozhodli, ze tohto roku asi letecky,no rada by som to videla. Da sa to z Primorska zvladnut aj bez auta? Ak ano, prosim ta ako sa to presne nazyva, aby som si to mohla na nete najst. A ak vies pripadne poradit cestu peso, nejaky vychodiskovy bod. Dakujem pekne

mimi1234567
9. júl 2013

Ahoj, vies co, my sme dnes dorazili do Primorska, smerova tabula je na ceste k rezidencii Perla, akoze 4200 m, ale v centre na namesti je stanok Slovenske informacne centrum a v ponuke vyletov maju safari na Beglik Tash dzipom, nie su tam ceny, ani tam ziadny kancelar nesedel, aby sme sa spytali na cenu a ostatne, takze urcite sa da aj bez auta.
Papa

hasleerka
9. júl 2013

@mimi1234567 no akurát sa idem popýtať že či tam niekto nie je, že aké je tam počasie a aké je more ...daj nám vedieť prosím...

mimi1234567
10. júl 2013

Je tu teplo, nad 30 st, upozornuju nas vsetci, ze si mame davat pozor, ale my vzdy chodime v tomto case a vzdy su tu najvacsie hice, vcera fukal tropicky vietor, na severnej plazi bola cervena vlajka, vlny uzasne, nechali sme sa vymasirovat, oplieskat tie slaniny, potom sme sa boli kupat na Perle, presli sme po plazi, tam boli zlte vlajky, voda je tepla, plavcici ti isti, predavaci ovocia a zeleniny a zmrzky ti isti, pekarnicky funguju ostosest, rozvoniavaju cele ulice z tych kysnutych kolacov, parada. Ti, co odchadzali vcera, povedali, ze oni nemali az take dobre pocasie, ale ze vydrzali a aj opaleni boli dost. Keby nieco, pytajte sa, ale budem odpovedat podla moznosti a az vecer, lebo wifi mame len hoteli a na plaz netaham ziadnu elektroniku 🙂

alexsk
10. júl 2013

@mimi1234567 tak vy ste prave na dovolenke, pekne si to tam uzite, pocasie vam teraz praje 🙂 ta odpoved s tou tabulou 4200 m bola pre mna? Tak ak by sa ti potom podarilo vyzistit cenu aj toho safari, bude to super. A v akom ste hotely? este raz peknu dovolenku.

alexsk
10. júl 2013
destinka30
10. júl 2013

@hasleerka belica je super..bola som tam minuly rok..blizko more,pekny hotel,bazenik pred hotelom a aj do mesta to nebolo daleko a kebyze mam ist znovu ,myslim,že by som opäť išla do belice🙂

hasleerka
10. júl 2013

@mimi1234567 super tak to si ma potešila že je tam už teplúčko ... na červenú vlajku sa teším, tiež sa chceme nechať oplieskať vlnami ... na perle myslíš čo je tam tá rezidencia??? ... juj až sem cítim vôňu z tých ulíc .. zase nebudem vedieť čo si skôr mám dať ...
@destinka30 no aj nám sa ten hotel páčil, preto tam ideme znova ... v akom čase si tam bola minulý rok???

monteneger
10. júl 2013

baby leti niekto 1.8 ?

mimi1234567
10. júl 2013

@alexsk ano, pre teba 🙂
Sme v hoteli Vasima nad bistrom Bratislava, v studiu S4, super hotel, domaci, vsetko. Safari na Beglik stoji 20 leva dospely a 15 lv dieta, kazdy vecer o 20:00 cca sa odchadza od Queen Nelly, prva hodina je na prehliadku megalitov, dalsia na divoke zvierata, neviem, ake, ale tigre a zirafy asi nie 🙂
Je to zaujimava ponuka, sice so mnou nikto nechce ist, ale ja asi pojdem. Tie zvery ma nezaujimaju, ale megality chcem este raz vidiet.

alexsk
10. júl 2013

@mimi1234567 dakujem pekne, ty si agentka 🙂 Potesila ma aj informacia o Vasime, lebo tam by sme chceli ist na last minute, potom daj info aj ci stale dobre varia v Bratislave a ake su ceny. Dakujem za info o tom begliku, odchadza sa len vecer, to je este nieco vidno? Ak sa ti tam postasti vybrat, budem cakat na nejake foto. Pekny zvysok dovolenky

mimi1234567
10. júl 2013

@alexsk no ved ja som sa toho delegata - informatora (z ck turancar) pytala, ci tie megality uvidim zavidna, on povedal, ze hej, ze ta prva hodina sluzi na to, ja by som radsej isla napr o piatej, aby som to videla a nafotila, minule som to odflakla, co ma mrzi... Vasima je super, v restike asi stale varia dobre, hosti maju dost, ale my zeny tu jest asi nebudeme, my sme zeleninkove, rybkove a gril-specialitove, tak my radsej v bulharskych. Ale maju capovanu kofolu! A ja vzdy trepem v kufri 2l kofoly, 2 l viney a potom sa bojim, ci sa zmestim do 15 kg 🙂 Nabuduce budem chodit na kofolu do Bratislavy.

mimi1234567
10. júl 2013

@alexsk este som zabudla, ze presny nazov je Beglik Tash, niekde to pisu bez "h" na konci, takto sa to oficialne vola, keby si sla vlacikom k Perle, vystupila z neho a nesla na plaz, ale dalej po ceste a lese, tie smerovacky ta tam dovedu, ale to je nadlho, som rada, ze vymysleli dzipom cestu az navrch, my sme si ten km odkracali v 35 st, a to bol najmenej teply den v tyzdni...

alexsk
10. júl 2013

@mimi1234567 tak s tou kofolou, to je dolezita informacia 🙂 to sa priatel potesi 🙂 Presne to ma napadlo, ze na fotenie uz nebude dobre svetlo, no ale tak aspon, ze to clovek vidi. Skoda, ze pri tych organizovanych zajazdoch ta zenu, tak by si si to v klude pochodila a pofotila. Odfotis mi potom izbu a kupelnu vo Vasime, ako to tam vyzera naozaj? vdaka

hasleerka
10. júl 2013

tak na kofole som si aj ja minulý rok pochutila ...

mimi1234567
11. júl 2013

@hasleerka pri Queen Nelly zabocis dolava a za skladom potravin Perla na lavej strane je Vasima, vidno ho aj z ulice Iglika, lebo ma reklamu na bistro Bratislava

hasleerka
11. júl 2013

@mimi1234567 to asi viem kde je, tuším do toho skladu sme aj chodili ... je to kúsok od nášho hotela ...dík ..

hasleerka
12. júl 2013

@hasleerka prosím ťa aký je teraz kurz v BG ... ja som práve menila u nás doma, tak neivem či som neurobila chybu...

hasleerka
12. júl 2013

😀 😀 😀 😀 som si sama sebe napísala
@mimi1234567 prosím ťa aký je teraz kurz v BG ... ja som práve menila u nás doma, tak neivem či som neurobila chybu...

mimi1234567
12. júl 2013

@hasleerka absolutne netusim, ja som nikde na dovolenke nikdy nemenila v banke ani v zmenarni, ja zasadne vyberam v bankomatoch a platim kartou vsade, kde sa da, tie kurzy totiz nikde pri hotovostnych transakciach neprekonaju, devizy vs valuty - jasne devizovy vitaz...

hasleerka
12. júl 2013

@mimi1234567 to vážne ... a neplatíš vysoké poplatky za výber v cudzom bankomate ... ja som bola v tom že toto sa veru neoplatí

mimi1234567
13. júl 2013

@hasleerka nie, platim rovnako ako vyber na SK alebo vramci balika mam vyber v zahranici v cene, a to nemam banku z velkej medzinarodnej siete, ti to maju este vyhodnejsie, ak ma niekto ucet v takej sieti, tak vybera zadarmo... Treba vybrat naraz vacsiu sumu. A take bankomaty su aj v Primorsku. Platba cez pos-terminal sa oplati vzdy, je bud uplne zadarmo alebo len za uctovnu polozku. Vsetky tieto transakcie su DEVIZOVE 🙂

vv88
13. júl 2013

Nedavno sme sa vratili. Hotel fajn (perla beach 4*), izby s klimou, jedlo skvele, more ciste, ihriska pre deti, ludia ochotni a prijemni, krcmicky po tretej rakiji malebne 🙂 Ceny v obchodikoch dobre az velmi dobre. Stanky s ovocim a cerstvou pomarancovou stavou. Co by som hodnotila menej pozitivne je mestecko samotne: rozbite chodniky, skarede fasady, kopec nedostavanych chatrajucich hotelov, betonovy chodnik popri mori, jednoducho sa nam tam nepacilo, nebolo si co pozriet. Ale bolo aspon cisto. Tiez ma prekvapila ponuka obchodikov: vacsinou cinsky tretotriedny brak. Nakoniec sa mi podarilo kupit aj pekne veci (perlove sperky, kozene kabelky), ale hladala som ich teda dlho. Peniaze si nemente na letisku, vyrazne nevyhodny kurz, v primorsku boli zmenarne na kazdom rohu, bankomat sme horko tazko nasli jeden. Prekazal mi tiez nocny hluk z baru pri bazenoch, viac by som sa potesila hucaniu mora, ale to som uz asi prilis narocna 🙂

klaudia2628
14. júl 2013

Ahoj v utorok cestujeme autom do primorska , vie my niekto povedať ako sa pohybuje cena ubytovania v súkromí, a oplatí sa meniť peniaze tu alebo tam. 🙂 vďaka

sjusiquatro
15. júl 2013

jáááj aj my by sme zase chceli ist do primorska cakame na daky last a uvidime....

mayca20
15. júl 2013

@klaudia2628 ahoj, my ideme buduci piatok do primorska tiez autom 🙂 kupili sme si ubytko cez cestovku, neviem si predstavit nieco hladat po x hodinach cesty. predsa mame rocne dieta a budeme mat dost sami so sebou. ale co viem, ceny sa pohybuju od 7-15eur na noc na osobu. znamy tak chodia. ja idem do primorska 3.x je tam krasne 🙂

mimi1234567
15. júl 2013

@vv88 + vsetci obavajuci sa: na hlavnej ulici Treti mart (uplne hlavna ulica v centre popred mestsky urad) je min 6 - 7 bankomatov, na ulici Iglika cca v strede ulice je tiez bankomat (novy, minuly rok nebol), Iglika je ulica, na ktorej su hotely Grand hotel Prim, Queen Nelly, Belica, North beach, Sv. Dimitar. Banky, ktorym patria bankomaty v Primorsku, su: OTP group, Fibank, Unicredit, Raiffeisen, DDB, ine nazvy si neviem spomenut. Bankomaty su aj na inych vedlajsich uliciach, presne nazvy ulic narychlo neviem, ale je ich tu naozaj dost. Ak mate ucty na SK v rovnakej bankovej skupine, vyberate bud uplne zadarmo vramci balika alebo ako na SK alebo s minimalnym poplatkom. Vzdy sa vam viac oplati vybrat v bankomate na mieste pobytu ako menit v zmenarnach a bankach v hotovosti, aj v tom pripade, ak by ste za vyber mali platit napr 5 eur. Vyber v bankomate je totiz DEVIZOVA transakcia, kurz je DEVIZOVY, teda vyhodnejsi ako valutovy pri zmenarenskej operacii. Vyber v bankomate je aj bezpecnejsi, nikto vas neoklame. Len si treba dopredu prepocitat cca na levy, kolko eur chcete vyberat a zaokruhlit to. Ak napr viete, ze potrebujete levy za cca 200 eur, zadate vyber 400 leva. V niekolkych potravinach sa da platit platobnou kartou, napr v potravinach Perla oproti Belici a Queen Nelly, obchody s handrami, fejkami, suvenirmi, hrackami - len v hotovosti... Tie chodniky a obrubniky asi uz jednotne neupravia, ale napr od minuleho roku zrekonstruovali namestie pred mestskym uradom, bude aj fontana, pracuje sa na tom, postavili novy amfiteater pred mestskym uradom, vyhnali odtial predavacov jarmocnych kravin, posadili kvety a zalozili travniky. Ulice sa vcas rano kazdy den zametaju a polievaju, snazia sa, mohlo by to byt aj lepsie, ale uvedomte si, ze je to len 3000 mestecko. Diskotek a barov je tu dost, aj dost hlucnych, restauracii namraky a zatial som nenasla ani jednu, v ktorej by mi nechutilo, do cinskych ale nechodim, v mnohych restikach vecer hra a spieva ziva hudba, bud bulharsky folklor alebo cover verzie znamych hitov, ale najdete aj take, kde vas nerusi pri jedle nic. V restauracii Bratislava v hoteli Vasima varia slovenski kuchari, obsluhuju Slovenky, capaju original kofolu, k tomu hra Elan, Zuza Smatanova, Tasler, atd. Dnes v bare Salsa vystupuje Majk Spirit, minuly tyzden Ego, buduci Rytmus. Podla mna, na take male stredisko aj dost.
Skuste sa vecer prejst po Kitene, Sozopole, Sinemorci, Achtopole, Pomori - "skapal pes..." Ak sa vam zda maly vyber potravinovych obchodov, v Burgase (55 km) je Metro, Billa, Lidl, Carefour, nakupne centrum Burgas plaza, velka trznica, atd, atd. S Chorvatskom Primorsko nemozete porovnavat, Bulharsko totiz ekonomicky a politicky boli aj bude vzdy inde, ale ochota Bulharov, ich snaha, vyborne jedlo, teple Cierne more a nepreplnene pieskove plaze (v Primorsku) su pre mna plus, kvoli ktoremu im niektore nedostatky odpustim alebo tolerujem.

hasleerka
16. júl 2013

@mimi1234567 čo si ja pamätám tak sú tam dve čínske reštiky??? bola si tam niekedy vyskúšať, prečo sa ti nepáčilo??? myslíš že tam nie je dobrá hygiena či prečo??? porad...

nám sa to už kráti, v nedelu už letíme...