Bulharsko, Slnečné Pobrežie - skúsenosti

lubka055
9. jan 2014

Rady, typy, skúsenosti, všeeeetko čo viete 😉

alicek36
10. jan 2014

Ahoj ja som tam bola na dovolenke pred 3 rokmi ,,,bývala som v hoteli Yasmin,,pekný hotel s bazénom, krásne izby nemala som na izbe klímu a po tejto skúsenosti som už neabsolvovala ubytovanie bez klimatizácie, bolo strašne horúco a večer sme nemohli vetrať nakoľko no neklamem keĎ nie 50 komárov bolo, syn bol strašne doštípaný, vlastnú reštauráciu nemal tak sme chodili do vedľajšieho hotela ktorý je prepojený volal sa tuším Kokiče alebo tak nejak, raňajky bítka o dobré jedlo ,mali sme črevné problémy aj keď sme nepili len kupovanú vodu takže asi od jedla.
MORE krásne čisté aj pláž, všetko pod nosom , plavba loďou do starého mesta neďaleko,, ja som bola v termíne posledný júlový týždeň a začiatok augusta na 11 dní , po dovolenke som zhodnotila že v pohode stačilo na 7 dní..Ku koncu augusta sa tam množia medúzy v mori- povedali mi to v cestovke. Mňa osobne poštípala medúza do ruky-dosť to bolelo.Je tam veselý nočný život.,hodnotím ju ako najlepšiu dovolenku zatiaľ až na tú klímu, oblečenie som nekupovala nič moc ako u nás u číňaka, v pohode sa žienky kúpu hore bez🙂 papa
@lubka055

martina8306
10. jan 2014

@lubka055 ahoj,ja som bola pred 3-mi rokmi,aj so synom,vtedy mal 5 rokov. Byvali sme v Chaike,priamo na promenade,isli sme na zaciatku juna.Pocasie super,cez den teplo,vecer prijemne chladno. Hotel je hned na plazi,izby fajn aj s balkonom a klimou,ale nepotrebovali sme ju.Vecer je rusny zivot,ale ked som bola na hoteli,vsade dookola ticho,takze syna nic nerusilo. Jedlo sa dalo vybrat,ziadny traviaci problem sme nemali. Mali sme all in,takze inde sme jest nechodili,mali sme dost.Akurat raz,ked sme chceli skusit domacu kuchynu. More ciste,plaz cista,pozvolny vstup do mora,takze maly sa stale cvachtal a nemusela som s nim byt vo vode. Aj hotel ma celkom velky bazen aj s barom,takze kym iní este len ranajkovali,moj maly uz plaval v bazene 🙂 Super dovolenka,nemam ziadne negativne skusenosti a to sme isli autobusovou dopravou,v pohode sa dalo

drobcek26l
10. jan 2014

@lubka055 Ahoj,my sme boli na slnečnom pobreží pred 2 rokmi cez CK Seneca. Bývali sme v hoteli Sunny Day, ktorý bol asi 100m od pláže a hlavnej promenády. Kúsok od neho bol veľký supermarket a hneď pri ňom zástavka autobusu a taxíkov. Boli sme spokojní len na začiatku sme mali problémy s ubytovaním. prišli sme po 30hod. ceste autobusom a mali sme objednané 3 dvojposteľové izby, lebo sme boli kamaráti 3 páry. oni nám povedali, že nemajú pre nás ešte nachystané izby. Tak sme mali čakať. Po 2hodinovom čakaní sme išli za nimi a povedali nám že je voľná iba jedna izba. Tak sme volali delegátovi, že máme problémy, tak sa to riešilo až potom keď on prišiel. nakoniec mňa s manželom ubytovali v Sunny day a zvyšné dva páry vo vedľajšom hoteli Efír. Boli sme riadne rozčúlení, ale nakoniec to bolo v pohode, mali sme aspoň dva hotelové bazény a ako ospravedlnenie sme dostali na celý týždeň večere zadarmo.
Inak ako letovisko Slnečné pobrežie odporúčam. Pláže sú čisté je tu mnoho atrakcií, lunapark, aquaparky, množstvo fakultatívnych výletov, obchodov, stánkov, diskoték. Je tu super. Len odporúčam hovoriť po anglicky alebo rusky, lebo mi slováci nie sme pre bulharov veľmi lukratívny zákazníci a tak sa nám častokrát stalo, že sa tvárili že nám nerozumejú. aj vtedy keď sme mali v tom hoteli problémy. Keby nemáme delegáta a nevieme reč, tak by sme nič nevybavili. Tak držím palce nech sa vám dovolenka vydarí

mmonika
10. jan 2014

@drobcek26l
@lubka055 aj my sme boli v Bulharsku a presne tiež v hoteli Sunny Day... Po prvy krat sme tam boli pred cca 5 rokmi kedy tam bolo jednoducho perfektne.. nemali sme sa na čo stažovať.... a tak sme sa tam vybrali opat. do toho isteho hotela, na tu istu plaz...... ale veru už sme až tak spokojny neboli....
po prichode cca o 7-mej hodine rannej nas ubytovali az okolo 13-tej, ( tiez sme cestovali busom ) , pristelku pre deti sme nemali vobec nachystanu... čo sa tyka izby mali sme ju vzdy upratanu a uteraky kazdy den menené, len ak sme nechali cca 2 eura sprepitne na stoliku... inak sme čakali marne... tepla voda po 16-tej vobec nesla...tak sme sa museli sprchovat vo vlaznej... to ked stravite pomaly cely den pri mori nie je bohvieco... v restike si časnici doslova sami určovali sprepitne.. napr platila som za večeru 15 leva dala som 20 leva a sam časnik mi povedal, že to je ok... ked som žiadala vydať ani som sa nedočkala... je pravda, že ked sme rozpravali po anglicky, tak sme boli rychlejsie obsluzeni ako iny hostia... ale napr nelubilo sa nam ,že angličania si tam doslova robili čo chceli, chlastali do jednej do rana , kricali po celom hoteli a nik im nic nepovedal... plaž tiež už nebola tak čista ako kedysi.. všade same ohorky z cigariet, smetny kos by som hladala marne.. .takže v skratke do BG už nikdy viac, alebo až ked ma prejde zlosť...

vnika
11. feb 2014

@lubka055 pre deti je dovolenka v Bulharsku idealna, kratka cesta, pieskove plaze, lahko sa dohovoris a je tam pre nas stale pomerne lacko. So synom pojdeme do toto leto do Bulharska uz 5krat , prvy raz bol ako 5mesacny. Len sme sa zo slnecneho pobrezia presunuli do pokojnejsej oblasti k Sozopolu, do Cernomorca, je to dovolenkova dedinka so vsetkymi sluzbami, no bez ozratych anglanov.....

katka444
3. aug 2016

Prosím Vás boli ste niekto v hoteli Avliga Beach v Bulharsku na Slnečnom pobreží? zaujímal by ma Váš názor na hotel, stravu, okolie, pláž. Ďakujem 🙂

standusina
3. aug 2016

@lubka055 jednoznacna spokojnost. Sice je to tam dost rusne, ze ja by som tam z detmi nesla ale co sa tyka ostatneho tak asi najlepsia dovolenka na ktorej som bola. Je tam lacno, po obchodoch sme cely den behali. Nevyhoda akurat ze je niekedy spinave more a my sme mali 3 dni vlny

nanuskal
3. aug 2016

Ja som sa vratila teta zi Slnecneho pobrežia konkrétne z hotela Burgas Beach. V živote nikdy!!! Hotel OK, plaz a more tiez, ale je tam v okolí nejaká viroza. Deti sa tam striedali na infuziach ako na beziacom pase, vracali, hnackovali... Ja momentálne tiez... Od znamej som pocula, že tiez sa vratila kolegyna týždeň pred nami s vnukom a tiez hnackovali, ešte aj doma...
Vlny sme mali aj my, celý týždeň...a dva dni aj meduzy... Pre mňa je Bulharsko uzavreta kapitola...

martuska2
22. aug 2016

@nanuskal Ahoj prosim ta coho sa mam vyvarovať? ideme zajtra do Hotela Burgas beach a som tehotna, takže žiadne hnačky nechcem dostať 🙂 A nejake typy ohladom hotela??

nanuskal
22. aug 2016

Ahoj, no ja si myslím, že to z jedla nebolo, ale nejaká viroza tam koluje., hoci aj to jedlo nebolo bohvieco, vecera co zostalo z obeda, len na inej stave alebo zelenine. Ja by som na tvojom mieste asi urobila aspoň to, že by som si umyvala ruky po každé, co prídeš na izbu a chytala si niečo v spolocnych priestoroch. Veľa stastia a dufam, že nic nechytis 😉

sentravel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bettyb
4. júl 2018

Ahojte, deti nám ochoreli, mali sme letieť 7.7. do Bulharska, takže mám na predaj buď celú dovolenku na 14 dní alebo len spiatočné letenky pre 4 osoby, Viedeň-Varna-Viedeň. Letenky by stáli okolo 1000 € so všetkými poplatkami na 4 osoby - je to jedno, či deti alebo dospelý. Alebo celá dovolenka aj s letenkami s polpenziou priamo na pláži 2530 € komplet na 14 dní. Keď niekto má záujem prosím zavolajte, nemám čas sledovať internet: 0903 912 763 Prílet 21.7.2018