Celiakia a dovolenka

magia3
17. nov 2012

Ahojte...som tu nová, ale zaujala ma tato stranka, je super, takze pridavam temu, ktora sa tu uz mozno riesila. Rada by som isla s 3 rocnou dcerou k moru, ale kedze ma celiakiu, mozno budete vediet pridat skusenosti s cestovkami, hotelmi a tak...dakujem za odpovede

alami
17. nov 2012

@magia3 môj syn má síce inú dietu, ale ja som dovolenku riešila vlastnou stravou, teda nabalené aj strava na cestu aj základné potraviny, aby som nemusela zháňať a čítať zloženie tam. som brala z domu a varila som sama. Nám sa nedá prestravovať v reštike. Nespoliehala by som sa, že ti niekto navarí bezlepkový obed, chlieb by som si brala tiež so sebou a tam by som si ho dala do mrazničky na celý pobyt 😉 Tak som robila aj ja.

magia3
autor
17. nov 2012

dakujem za odpoved, urcite by som brala polotovary, bez peciva ani na krok, ale predsa, ak ma niekto skusenosti s destinaciami aj pre takyto typ cestovatelov, rada uvitam vsetky dotazy

maca215
18. nov 2012

@magia3 ja som na dovolenke pre muža varila....ale najlepsie je all inclusive a tam uz mas navyber toho viac....a ak sa poinformujes v cestovkach tak tie uz maju aj zoznamy hotelov so špecialnou stravou, aj tu niektore baby davali konkretne miesta, hotely....skus pouzit vyhladavac 😉

prasiatko30
18. nov 2012

@magia3 - ked si vyberies kam pojdes a do ktoreho hotela tak tam napis a opytaj sa ich ci ti mozu poskytnut bezlepkovu stravu, pokial sa hedna o restauracie jasne su aj take kde ti dokonca aj bezlepkove pecivo ponuknu - ale treba pocitat ze tie budu trochu drahsie, potom napr v poslednej dobe - teda aspin v spanielsku ponukaju aj v mcdonalde bezlpekove hamburgery, niektore pizzerie ponukaju bezlepkovu pizzu ale tiez zalezi na jednotlivych lokaloch. Inaksie bezlepkove pecivo ti uz ponuka hociktory supermarket a oznacenie je univerzalne - preciarknuty obilny klas- cize v najhorsom pripade si kupis v miestnom supermarkete pecivo a ked poziadas tak v hoteli ti otoastuju. A potom v globale treba si davat pozor na omacky - zvycajne zahustuju s psenicnou mukou, ale pokual idete do primorskych oblasti tak nie je problem tam je na vyber velke mnozstvo jedal bez glutenu.

cawes
18. nov 2012

@magia3 ahoj aj my mame doma celiatika a dovolenky v pohode. Chlieb si ale väcsinou berieme ostatne veci pozistujeme dopredu ci su schopny zabespecit

zuzu278
19. nov 2012

ahoj ja mam celiakiu, na dovolenky si vacsinou beriem chlieb aspon 🙂, bud si varim (podla ubytka), niekedy sa da dohodnut v restike (podla krajiny)...,ale velmi dobru skusenost mam s hotelom Club Palma Bay Resort na Mallorke.....celkovo ma velmi milo tato krajina prekvapila 🙂....konkretne v tomto hoteli sme mali all inclusive.....a bol tam velmi mily a ustretovy personal (skutocne vedeli co je to celiakia a rozumeli tejto chorobe podla mojho nazoru, nakolko aj hranolky mi urobili zvlast v cistom oleji ked som chcela 🙂, mne a este jednej pani varili zvlast....aj suchu desiatu ti nachystaju ak chces ist na vylet.. aj zvlast pecivo a dezerty mi chystali alebo kupili....oproti slovenskym sluzbam som bola ohromena 🙂 Tot moja skusenost....prajem stastnu ruku pri vybere....

doma1
29. nov 2012

ja mam s manzelom a detmi inu dietu (vysokokaloricku bohatu na tuky a bielkoviny), ale na dovolenku chodievame kazdy rok, najidealnejsie pre nas su apartmany s dobre vybavenou kuchynou (aj sporakom,,),,,boli sme aj s all incl., ale nejake tie nahrady "tuky" si vozime so sebou, keby nieco,,, 🙂
@magia3

flori
4. dec 2012

@magia3 dcera ma celiakiu zistenu pred 2 rokmi, odvtedy absolvovala dovolenku v Chorvatsku-hotel,kde jej varili solo obedy aj vecere,2x dovolenka v Turecku-all inc.,pecivo,susienky,...berieme bezlepkove so sebou ,ostatne riesime na mieste vyberom,pripadne sa poradime s personalom,zatial nemala zo stravy na dovolenkach ziaden problem

kvetka08
14. jan 2013

Prosím Vás, bol niekto na dovolenke v Gradači, idepandance LABINECA ? Ďakujem, popíšte mi niečo o tom.

alami
8. feb 2013

@magia3 ku sem http://europrojektdz.com/europrojekt/ tu je niečo pre teba 😉

rodinnevikendy2
14. feb 2013

@magia3 Ahoj, neviem ako je to s CK a hotelmi v zahranici. Ale co mam ja skusenosti na Slovensku, takmer kazdy hotel vie ponuknut aj oddelenu stravu pre celiatikov. Organizujem pobyty pre rodiny a mali sme uz zopar deti alebo rodicov a celiatikov a vzdy boli v hoteloch ochotni.

siskasdetmi
8. máj 2013

@flori
Ahoj flori prosim ta a v akom hoteli v Chorvatsku ste boli? Hladam vhodny hotel, kde robia celiaticku stravu pre deti.
Sisa

flori
9. máj 2013

@siskasdetmi dcera bola so starymi rodicmi v Crikvenici-Kacjak,mali polpenziu,dcere po dohovore varili bezlepkovu stravu,dokonca vraj mala lepsie jedla ako ostatni 🙂,ale myslim,ze v Chorvatsku by sa dalo na bezlepkovom stravovani dohodnut takmer vsade

siskasdetmi
10. máj 2013

Ahoj dakujem pekne za informaciu, Minuly rok sme boli v Crikvenici ale v private, tento rok chceme skusit hotel. Rozmyslame nad Falkensteiner Club v Zadare, udajne by tam nemal byt problem z bezlepkovou stravou. Ak mate este niekto skusenosti s hotelom v Chorvatsku, budem rada ak sa ozvete.