Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cesta autobusom do Čiech s 1,2 ročným dieťaťom

deniskami
19. apr 2014

Ahojte,potrebujem poradit.V lete cestujem s malou k otcovi do Ciech.Cesta trva 12hod. a jedine priame spojenie bez prestupovania je autobusom.Ako zvladnut taku dlhu cestu s malym dietatom?Dcerka bude mat v juli rok a dva mesiace.

janinah
19. apr 2014

určite by som zvolila vlak,hoc aj s prestupom....

deniskami
autor
19. apr 2014

@janinah Tiez som nad tym rozmyslala ale vlak je v Prahe rano o 6tej a bus potom k otovi ide o pol 9tej.

janinah
19. apr 2014

@deniskami je oveľa pohodlnejšie prísť lôžkovým vlakom do Prahy ,tie 2hodiny nie je tak straaašne dlho,vlak občas aj mešká.....úprimne napíšem,že nechcela by som v tom autobuse byť vaša spolucestujúca....

bronia13
19. apr 2014

aj ja by som sla urcite vlakom tam v noci prespite a potm sa mozes poprechadzat po Prahe trosku tie 2 hod nie je tak zle neviem si predstavit 12h v autobuse a ak mala bude nesvoja a umrncana tak si viem predstavit tie pohlady cestujucich, vo vlaku sa poprechadzas a skor ju upokojis, pre obe to bude pohodlnejsie podla mna.

pribinak
19. apr 2014

Určite chod vlakom, aj napriek prestupovaniu, je omnoho pohodlnejší

marionmarion
19. apr 2014

Rozhodne odporucam vlak s prestupmi...dieta tak dlho zavrete v jednom malom priestore nevydrzi a uz vobec nie, ak bude dovtedy aj chodit...bude potrebovat sa trochu hybat, co sa vo vlaku da v pohode, mozes tam dieta aj prebalit uplne v klude, su na to specialne vozne pre matky s detmi. Takisto si zoberte so sebou nieco cim ho zabavite, ci uz hracky, knizku, tablet s rozpravkami...dieta bez podnetov bude podrazdene, unudene, uplakane. A vrelo odporucam zaobstarat si nosic pre dieta, v ktorom moze kludne aj spat a v ktorom sa vzdy velmi rychlo upkoji, keby bolo nespokojne...my sme takto cestovali odkedy malo dieta pol roka, v nosici to zvladol uplne super, lebo tam citil maminku a aj rychlejsie zaspinkal...zatial sme sli max 7 hodin, museli sme to rozdelit na dva prestupy, inak by to nezvladol...

zita19
19. apr 2014

@deniskami Chod urcite lozkovym vlakom. Za tie 2 hodiny budes mat co robit aby sis as s kocikom dostala z hlavneho nadrazi na autobusovu stanicu Florenc. Je to sice kusocek na mape, ale treba trosku kluckovat ulickami. Malemu urcita taky prechadzka spravi dobre. V buse by ste sa ani nevyspali a mozno by maly bol nervozny a obtazoval spolucestujucich placom. Cestovala som nocakom do a z Prahy mnohokrat. Boli vo vagone malicke, male aj vacsie deticky a vedeli sme o nich len vecer pokial pobehovali vytesene po chodbicke. Potom zaspali a stretli sme sa az rano pri vystupovani. Kup si dolne lozko a vyspita sa v pohode obidvaja. Teda maly sa vyspi, ty mozno len sem tam zadriemes ale urcite to bude lepsie ako sediet 12 hodin ako skrcenec v buse. Kociarik ti vezmu aj priamo do vagona (aspon nezazila som ziadny pripad, keby sprievodca poslal rodicov s kocikom do batozinoveho vozna).

deniskami
autor
19. apr 2014

dakujem za rady....to ozaj pojdem radsej vlakom 🙂

sunshineka
20. apr 2014

Pre blaho svoje aj ostatnych cestujucich v ziadnom pripade nechod busom.dieta ti tam nevydrzi,bude upistane,uplakane.vo vlaku sa mozte prechadzat a nebyva tam detom zle.v buse deti povacsine zvracaju.v prahe je velka stanica,takze 2 hodiny tam vydrzite,pripadne sa mozte aj po okoli prejst.batozina sa da dat zatial do uschovne

moni244
20. apr 2014

@deniskami ja z malou cestujem vlakom od jej 3 mesiacov a určite by som autobusom nešla takú dlhú trasu, uvidíš že aj tebe dobre padne ísť vlakom a potom sa von poprechádzať, alebo sa niekde najesť. Ja stále pozerám spojenia vlakom, aj keď idem dlhšie a prestupujem, autobusom by som išla max. 30 minút 🙂

gabikula
20. apr 2014

@deniskami, my cestujeme o dva týždne vlakom do Prahy a to mladší bude mať 1,5 roka. Pôjdeme autovlakom, auto naložíme a my šup do lôžkového vozňa. Malého si budem môcť pritúliť k sebe ak zaspinká, tak si možno cez noc oddýchneme aj obaja. Autobusom si neviem predstaviť ani hodinovú cestu, kde by som sa ani pohnúť nemohla, ani prejsť sa, malého prebaliť, ...stále pod dozorom celého autobusu,...bol by to strašný stres a trápenie pre malého, mňa aj všetkých spolucestujúcich.

deniskami
autor
20. apr 2014

zistila som,ze budem mat z Prahy hned vlak tak o 10min.takze fajn 🙂 len mi na mobile nejde zistit cenu listka.

zita19
20. apr 2014

@deniskami Kup si CityStar. Je to spiatocny. Odkial cestujes? Ja ti pozriem. Ides sama s malym?

deniskami
autor
20. apr 2014

Cestujem z Michaloviec do Mladej Boleslavy...od nas ide 19:50 v Prahe je 7:37 a cca 7:48 ma dalsi odchod do boleslavy.Idem sama s malou. @zita19 dakujem 🙂

moni244
20. apr 2014

@deniskami super že ide vlak, bude to jednoduchšie na prestup

zita19
20. apr 2014

Lozko v 3 miestnom kupe stoji 12 euro, v 2 miestnom 18. Spiatocny CityStar Kosice Praha stoji 60,70, Takze s Michaloviec to bude trosicku viac a mozes si rovno kupit Michalovce - Mlada Boleslav. CityStar sa da kupit do kazdej rychlikovej stanice a predavaju ich na kazdej rychlikovej stanici. Chod si kupit cim skor na stanicu v Michalovciach. Lozka sa daju kupit 30 dni pred nastupom, rezervovat myslim 60 dni. Listok ti vystavia s platnostou v den cesty a je platny 30 dni. Hned si kup aj lozko naspat. Vlak do Mladej Boleslavi ti ide z hlavneho alebo z Masarykoveho nadrazia? Ak z hlavneho tak by si to mohla stihat za tych 10 minut, ak z Masaricky tak potrebujes aspon 20 minut na presun. Ale do Boleslavi chodia vlaky pomerne casto, takze ak aj nestihnete pre meskanie tak dlho cakat nebudete. S pitim po ceste si nerob starosti, sprievodca ti da horucu vodu ak by si potrebovala spravit mlieko. Zober si do vlaku nejake papucky ak by si potrebovala chodit po vagone a na spanie nejake domace oblecenie. Perinky su vo vlakoch teple a cistucke. Samozrejme vlhcene utierky na ruky, aj ked sa mi nestalo, ze by netiekla vo WC voda a nebol toaletny papier.
A skontroluj si presne vsetky datumy. Mne sa stalo, ze som si kupila lozko na zly den a potom som Prahe pobehovala po stanici ako odtrhuty vagon stornovat lozko. Nastastie pani sprievodkuna bola taka mila, ze za ten cas mi nasla miesto v inom vagone ale bol to riadny stras, lebo som 20 minut netusila ako pojdem domov.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli