Cesta vlakom s dvojmesačným bábätkom

zuzanag1
2. okt 2015

dobrý den maminky, chcem sa spýtať ohladne cestovania s 2 mesačným bábom, cca 3hodka vlakom, alebo Icečkom. zvládne to? 😉 ako to prebieha? myslím či je v detskom kupé, alebo v obyčajnom, či sa da niekde zložiť aj kočík. ďakujem. cestovali ste niektorá? jedná sa o cestu BA- LM. čoi je pre dieťa miestnosť na prebalovanie. a tak. Dakujem za rady. 🙂

sue
2. okt 2015

@zuzanag 😃 odporúčam ísť bez kočíka - v nosiči alebo šatke. Miestnosť na prebaľovanie samozrejme nie je. Ak budeš trepať kočík, nakladá sa do spešninového vozňa. Rýchliky obvykle majú detský vozeň ale nijak sa nelíši od ostatných vozňov, len majú matky s deťmi prednoť pri sadaní.
Prebalíš normálne na sedačke na prebaľ.podložke...

moncicip
2. okt 2015

@zuzanag1 Ja som svojho casu cestovala s mesacnym synom. Kocik sme mali v batozinovom priestore a prebalovali sme priamo v kupe a problem nebol. Bola to cesta IC vlakom na trase KE-TN. Dieta v tomto veku aj tak vacsinu cesty este prespi. Ked uz bol vacsi a bol normalny sprievodca dovolil mi byt v tom kupe co je pre vozickarov, tam som mohla byt aj s kocikom co bolo super. Takze ak budes nastupovat do vlaku skus sa spytat aj na tuto moznost.

moni244
2. okt 2015

Vozne pre deti do 10 rokov maju prebalovaci pult na zachode, kocik som mala v batozinovom priestore aj s batozinoy, za kocik som neplatila, za batozinu ako kedy, kedze som cestovala sama s malou, bolo nerealne zobrat do kupe aj kocik, aj batozinu, mala som vzdy miestenku pre seba, aj pre malu a ju som mala vedla sebe na hrubsej deke polozenu.

sissy27
2. okt 2015

@zuzanag1 mrkni regiojet, oni majú aj nejaké detské kupé alebo také niečo 🙂 a celkovo sú tie vlaky lepšie, čistejšie, a tuším aj lacnejšie...

moni244
2. okt 2015

@sissy27 detské kupé majú, pre väčšie deti, horšie je to, že nemajú batožinový priestor ani miesto na kočík, čiže toto nedomysleli

lusyke
2. okt 2015

V Regiojet je detske kupe ale to je pre deti od 2 rokov do 6 rokov. Neodporucam s tak malym babom. Deticky sa tam hraju, skacu a niekedy su aj hlucnesie. Lepsie je ist riadnym rychlykom vo vozni pre rodicmi s detmi do 10 rokov. Na WC je prebalovaci pult a kocik sa da ulozit do batozinoveho priestoru. Ked sme cestovali s malou ked mala este len par mesiacov tak to bolo lepsie a prebalovala som ju priamo v kupe. Boli sme v kupe samy a bolo tam ticho ked si chcela pospat. Teraz uz cestujeme v Regiojet v detskom kupe kde ma priestor na hru a su tam aj ine deti a pustaju tam aj rozprávky.

betka239
2. okt 2015
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

no neviem ci by som s takym malym babom isla vlakom :/

moni244
2. okt 2015

@betka239 nie každý má auto

oskvarka
2. okt 2015

@sue
@zuzanag1 v deckom kupe je normalne aj miesto na kocik aspon v rychlikoch to plati IC som nesla.. a regiojet tam specialne miesto kde sa zmesti rozlozeny kocik nieje - ale zlozeny v pohode v ulicke na jednej strane vozna kde nemaju ten vozik... ujo by ta v pohode usmernil.. aj pomohol to je v regiojete fain...niekedy daju koliecka do toho velkeho deckeho kupecka... ale musis si kupit listok do toho vozna kde to kupe je... a je tam aj viac miesta v tom kupe a s dietatkom tam mozes ist aj ked mas napriklad vo vedlajsom kupe listok v pohode...... ale aj v tom rychliku je to ten vagon kde je miesto pre vozickara a aj batozinovi prietor asi 4 decke kupecka a potom taky vecsi otvoreny priestor kde su dva stoliky... mi chodime vecsinou tam... najlepsie je ked trafis novsi vlak.. ale uz vecsinou su len tie... mi vecsinou chodime do toho otvoreneho priestoru s tym ze s tak malinkym asi mas najlesie ten otvoreny priestor v obycajnom rychliku .. cesta bude sice trochu drahsia ako regiojet a aj trochu dlhsia ale ak zlozis koliecka len a dieta chces mat vo vanicke asi (mi sme mavali) tak tu budes mat najviac miesta .. ak by ti nevadilo dietatko na rukach a vanicka povedzme hore ako je batozina (nam sa zmestila a aj koliecka sa nam zmestili) tak v tom rychliku v tom otvorenom priestore mas najviac miesta a kocik ti pomozu nalozit aj vylozit z toho batozinoveho priestoru ktory je niekdey otvoreny niekedy uzavrety a kocik tam je zabrzdeny ale prazdny... v tomto vagone je zaroven aj vecko s prebalovacou podlozkou ... ale takehoto maleho aj na sedacke prebalis... ale je tam ta moznost v pohode je tam velikanske vecko pre vozickarou takze ja mam taketo najradsej na dlhsiu cestu.... alebo mas este moznost ist do vagona kde je znacka bicykla tam si vies kocik odstavit a prve miesta su pre ludi s obmedzenou schopnostou pohybu toto byvaju vozne otvorene len z miestami .. tie su tiez fain ale zase tam by som dvojmesacne mala asi trosku strach lebo je to preca len cely velky vozen a casto tam vali klima az nezdravo + kopec inych dychajucich ludi... ale zase netreba sa hlavne bat a citit trapne... nas ma 2 roky za ten cas sme boli 3 krat v cechach clakom (za prahou az) 2 krat v taliansku.... treba byt hlavne asertivny pytat sa mas narok aj na prepravu kocika bezplatne takze ak nieje inde miesto tak sa pytj do prvej triedy alebo ine... mi sme uz aj tak isli ... chodila som aj sama ale vecsinou s mm ... vlakom sa cestuje uplne v pohode....
ako pise @moncicip ak nemaju hlaseneho vozickara daju ta aj do kupe pre vozickara aj mi sme tak raz isli ... bolo to super lebo nam mali zrovna spal... ako sa da vseliak nieje problem..

miestenku kde netreba si nekupujeme a malemu som zatial nikdy listok ani miestenku neplatila

moni244
2. okt 2015

@oskvarka že ja, čo chodím pravidelne vlakom, som nikdy miesto na kočík nevidela a ak sa ti tam podarilo vopchať s kočíkom, klobúk dole, ale s mojím kočíkom, by som sa do uličky a do dverí nevtrepala. Tak si asi nechodila trasu BA-Košice, kde sa nikto nepostavil, neuvoľnil miesto a ty si musela čakať jednu zastávku, kým prišiel sprievodca a aspoň jedného človeka vyhodil, čo je na dve veci, keď potrebuješ viac miesta, čiže radšej si tú miestenku priplatiť a mať pokoj, ako sa furt s niekym handrkovať

lusyke
2. okt 2015

@betka239 Vlak je nahodou celkom dobry sposob prepravy deti. Autom sme isli s malou ked mala 3 mesiace a uviazli sme v kolone. Mala zacala plakat a my sme nemohli ani zastavit aby som ju nakojila a upokojila a kedze musela byt priputana tak som bola bezmocna. Bol to velky stres. Vo vlaku nemusis cakat kym zastavi...

oskvarka
2. okt 2015

@moni244 suhlas ak ides v case ked cestuju studenti moze to tak byt .. miesto pre kocik take kde je na vagone bycikel to su vlaky regionalne alebo expresy... tam nebyvaju tie decke tak tam sa chodi do takychto... ja mam kocikktory normalne ojde do toho priestoru za schodami vzdy... este sa mi v ziadnom vlaku nestalo ze by nevosiel... jedine raz ked boli pokazene dvere... alebo v aliansku v niektorych dverach mali v strede tycku a neslo ani nalavo ani napravo :D... do ulicky to uz nie to sa vsade nevojde ale v tom pre vozickarov ano a aj v prvej triede... uz som sla aj tak ze som v regiogete v horucave maleho kocikovala hodinu a pol v tej ulicke hned pri schodoch takze kadejake byva... v tych rychlikoch ale ak je tam niekto kto nema deti je povinny ta pustit... inak plati pokutu ak ta nepusti a este sa mi nestalo ze by tam nebolo volne miestocko aspon jedno... uz sa mi stalo ze s mm sme raz mali len jedno miesto... ale verim ze moze trafit husty vlak.. tomu sa ja radsej vyhybam v tomto je dobry ten regiojet ze je ku kazdemu miestenka teda nieje viac ludi ako miest... ja sa snazim si vyberat casi kedy studenti nechodia... ale uz som takym vlakom sla ze som pri dverach od zachoda na ruksaku sedela cely cas.. to sme maleho este nemali...
@lusyke ja mam uplne rovnaku skusenost s autom sme isli raz co sa nedalo tam ist vlakom uviazli sme v kolone pod strecnom .. tma mali zacal vrieskat tiez mal 3 mesiace... hruza... minule sme mali ist z cadce do skalice vlakom desna obkluka ze 6,5 hodiny autom podla google 2,5 hodky tak sme sli autom.... za 6 hodin sme tam boli :D.... este papat este kakat este prestavocka a neviem co ... no naprd.... vo vlaku prebalis nakojis nakrmis a este aj posedis a nemusis soferovat celu cestu

moni244
2. okt 2015

@oskvarka práveže vždy som si plánovala cestu tak, aby študenti nešli a aj tak plné vlaky furt a stále

oskvarka
2. okt 2015

@moni244 tak to fakt musis mat nejaku smolu... bola som aj smer na kosice aj smer na blavu ale zatial mavame teda stastie... klop klop 🙂 a to teraz ako su listky pre studentou zadarmo ?... ci uz aj predtym ?... tak skus ten regiojet slecnu uz mas veliku moze sa zahrat v deckom kupe... nas uz od roka je tam rad...

bonaqa2013
2. okt 2015

@zuzanag1 môžeš mať aj kočík, my sme chodili cvičiť s dcérou do Olomouca z MT. Mala DMO, povedali sme že dieťa má diagnozu a mali sme ju v kupé v kočíku. Takto sme cestovali 1,5 roka a nikdy sme nemali problém. Naspať ešte v ten istý deň a v pohode.

three
14. júl 2016

Ahojte 🙂 mate skusenost s cestovanim Leoexpressom ak by som chcela brat vajicko s kolieskami a tie by boli zlozene? Oni maju oficialne dve miesta na kocik, ale tie su uz obsadene na ten datum ako chcem ist. Tak som myslela ze by som mala vajicko na sedadle pre dcerku a kolieska niekde zlozene a oprete. Ide len o to, ci je ich kde opriet. Chcela by som ist business class a mala ma 7 mesiacov. Cize aj nejake miesto kde by som ju mohla dat na brusko... Dakujem 🙂