Cestovanie autom s bábätkom. Máte skúsenosti?

eva4444
15. feb 2007

este to sice nie je hot aktualne, ale uz teraz o tom musim premyslat. v maji sa nam narodi babetko, a kedze byvame asi 800km od rodicov, chceli by sme ist po nejakych tyzdnoch na slovensko (aj kvoly papierom, krstu atd). Je mi jasne, ze sa nevyberieme s tyzdnovym babetkom na 8hodinovu cetu. Mate niekto nejaku skusenost, kedy by to asi bolo mozne? je to nase prve, takze ja nemam skusenosti ziadne. Mame v aute klimu, ratam, ze v lete bude dobre teplo. Lenze problem klimy je aj ten, ze po takych 8hodinach cloveka zacne niekedy skrabat v hrdle, hlavne ked je vonku hic. Je lepsie cestovat na noc? Soferi sme obaja, takze by sme to zvladli, a pokial by som kojila, myslim, ze aj strava by bola vyriesena.Prebalovanie by po ceste snad bolo mozne, na viacerych pumpach su prebalovacie miestnosti. Nemam sajnu ake vsetky uskalia na nas cihaju, ak mate niekto skusenosti alebo rady napiste please.

danona
22. feb 2007

-cestovala som aj teraz v nedelu, malinká bola pripútaná vo vaničke, aj nás v čr policajti zastavili a žiadny problém...ale opakujem, musíš mať homog. vaničku - musí sa pripásať vanička, aj vnútri vaničky sú pásy pre bábo.. 😉

erika153
22. feb 2007

prave som sa chela spytat aka to je vanicka.. 😕 my taku nemame s pasmy len klasicku 😢 ale autosedacku mame klasicku s pasmy vajicko tak bude musiet byt v nej.

androna
22. feb 2007

ahoj dievcata prave citam tu vasu diskusiu.ja som slovenka manzel cech a dieta sa narodi v cechach.k tomu pasu pre dieta vzhladom k tomu ze sa narodi v cechach a bude mat ceske obcianstvo tak urcite vlastny pas.uz su nove ceske pasy a do nich sa dieta nezapisuje.do slovenskeho pasu matky vam dieta zapisu az ked absolvujete velmi prijemnu proceduru a to bud ambasada alebo matrika na trvalom bydlisku na Slovensku kde zaziadate o akceptovanie ceskeho rodneho listu a oni to poslu do BA na specialnu matriku.tato matrika vam vyda slovensky rodny list a az s tymto mozte ist nechat si dieta zapisat do pasu.takze doporucujem vlastny pas dietata 🙂 🙂

androna
22. feb 2007

ta ambasada to som myslela v prahe a je to jednoduchsie ako chodit kvoli tomu az na slovensko.pretoze dopadnete ako ja 900km a oni maju matriku zatvorenu pretoze si matrikarka v strankovy den robi nejake skusky a nepracuje.tak sme to absolvovali na ambasade za nejaky poplatok.uplne stejne to je so sobasnym listom.pretoze na slovensku vas s oddacim listom poslu niekam....

korki
23. feb 2007

Ahoj,my byvane tiez daleko asi 750 km od rodiny.S Adamkom sme cestovali vzdy v noci,v aute pekne spal,v aute som ho na zadnom sedadle aj prebelovala,aby sa zbytocne neprebudil.Nekojila som,tak som si do flasiek nachystala davky mlieka,do termosky teplu vodu a v pripade potreby som namiesala mliecko.Traba si nachystat aj flasku s cajikom v pripade nudze.Na benzinke sme natankovali do plna,aby sme nemuseli tankovat pocas cesty,lebo svetla na cerpacku maleho ked bol vacsi zbytocne budili.Ked sme potrebovali ist na kavu,wc,tak sme zaparkovali na slabo osvetlenom parkovisku a prestriedali sme sa.Ked je dietatko malicke,je to v pohode,ale cim je vacsie,tak viac vnima okolie,zvuky,svetla,tak preto take opatrenia.Okrem toho v noci su cesty prazdnejsie a lepsie sa cestuje.

siwama
27. feb 2007

ahoj, taky přispěji do diskuze. Manžel je Polák, takže když jsme jeli k jeho rodičům, musela mít malá vlastní pas,(jsou jí 3 měsíce), nejdříve musela mít certifikát o českém občanství, fotku na které má být neutrální výraz(???), a za 2 dny byl pas hotový.Jinak cesta proběhla úplně v pohodě, cestovala v autosedačce, občas jsem malou ale vzala na chvilku na ruku, aby se protáhla.

veronika.ajka
5. mar 2007

🙂 Ahoj.
Som sama manžel v práci,dcérka už spinká a ja listujem na koníkovy.Zaujala ma táto téma.Cestovanie s dietatkom nieje nič náročné.Ja som so Slovenska a muža mám tiež čecha,žijeme v čechách a na slovensko jazdíme dost často.Stačí ked Vaše dietatko"Natálku"bude mat napísanu v pase manžel.My cestujeme len tak,manžel ma Veronku v pase a ja cestujem na občianku.A ak smiem vediet odkial si zo Slovenska?Ja som z Levoče. 🙂

bielanevesta
5. mar 2007

Ja som z Banskej Bystrice 🙂

bellasandra
6. mar 2007

Ahojte, cestujete tu niektoré aj vlakom s malým dietatom ?

veronika.ajka
7. mar 2007

🙂 vlakom necestujem,ale autobusom.A možem povedat,že som bola len nervozná.Nemáš ani sukromia,nemožeš zastavit kedy chceš a ani pre malu to nebolo idealne cestovanie.Proste niektorý ludia su hrozný vobec neberu ohlad na ženu s malým dietatkom.Cestovala som len jeden krát autobusom a aj naposledy.Teraz jazdíme vyhradne autom a som maximálne spokojná,nemenila by som.clovek má viac sukromia. 🙂

pistinka
6. jún 2007

ahojte chcela by som sa opitat ze ake stare musi byt dieta ked snim chcem vycestovat na velmi daleku cestu autom napr. anglicko-slovensko

ivka07
6. jún 2007

Mna tato tema zaujala, nakolko mna zaujima vasa skusenost, ci dlha cesta (pre dieta to moze byt aj 100 - 150km) autom negativne nevplyva na dieta - ci nie je potom nervozne, ci sa mu "nepokazi" denny rezim a podobne. Mame tyzdnove dieta, tento piatok planujeme vycestovat k rodicom. Manzel ma z toho "nerv" a boji sa.

mikca
6. jún 2007

ahoj,jela jsem se svou dcerou v roce do Madarska autem. měla jsem z toho děsný strach, protože malá po deseti kilometrech jízdy autem odmítala sedět v sedačce, ale jakmile jsme vyjeli na dovču jakoby to vycítila a celou cestu hezky seděla a byla zlatápříští rok nás čeká Makedonie tak toho se desim asi nejvíc.a pistinka já bych s mimčem vyjela někam až po šestinedělí. a asiletadlem to dobře prckové snáší 🙂

mirka414
9. jún 2007

ja som prvy x isla s dcerkou autom do svajciarska ked mala 4 mesiacky.cesta bola super spala skoro stale a to sa nam cesta predlzila o3hodiny kvoli zapche pri ZURICHU kde nas predbiehali aj slimaci.potom sme sli na slovensko ked dcerka mala7mesiackov a to sme isli euroinesom ZH-Trnava.soferovi som povedala ci mozem sediet ja,moja mamina a autosedacka s dcerkou vzadu v petke.neprotestoval a tak som mohla aj malinku raz prebalit.inak spinkala az do rana skoro po hranice.komu sa nepacilo,ze chvilu mrncala mohol vystupit a ist peso moja dcerka tiez platila listok!

slafka75
19. jún 2007

Ahojte, akú máte skúsenosť z cestovaním zo starším dieťaťom? My ideme do Chorvátska z 15 mesačným synom, no obávam sa, že v sedačke mu nebude najlepšie. Pozerali sme v obchodoch na vhodnejšiu autosedačku ale nenašli sme nič vhodné. Neviem si predstaviť, že počas cestovania bude v polosede a hlávka mu bude visieť.Viem dá sa podoprieť vankúšikom ale aj tak si to neviem predstaviť a mám z toho cestovania dosť veľké obavy.Poraďte mi prosím ako ste to zvládli.

emjee
20. aug 2008

lucaska • 1d • Dnes o 20:57
ahojte maminy, potrebovala by som radu....cestoval niekto z vas s 18.mesacnym drobcom autom taku dlhu cestu: chorvatsko????kedy je lepsie ist na den na noc???? na co si treba dat pozor??? dakujem

matica2 • 2d • Dnes o 21:29
ahoj zalezi ci sa maly rad vozi autom alebo nie. moja dvojrocna dcera mala donedavna problem vydrzat v aute pol hodinu tak sme nesli ale chceli sme. a urcite by som isla v noci. ale ked som sa niekde rozpravala na tuto temu bolo mi povedane ze deti to lepsie zvladaju ako my a vraj som sa zbitocne bala.

blcha • 1d • Dnes o 21:33
ahoj my sice nemame 18 mesiacou ale v chorvatsku sme boli sli sme na noc cesta trvala 12hodin mala ju zvladla uplne super cely as spala len sa napapala prebalila a spala takze ja odporucam ist

basado • 2d • Dnes o 21:34
ja si myslím že v noci to nie je tiež zle pretože bude malinky spinkat. ale zase by som sa bala na mikrospanok vodiča. ale keby ste išli cez den tak určite by ste si robili prestavky. 😉 ale inak prajem príjemnu cestu 🙂

blcha • 1d • Dnes o 21:36
juuuj prave ma napadlo sestra bola tiez a maly ma 19mesiacov a tiez to zvladol bez problemov.

sisidl
20. aug 2008

lucaska..my sme sa akurat vratili z dvoj tyzdnovej dovolenky v HR a odporucam cez noc. Mala krasne prespala,raz bola hore,to som ju vybrala v noci na pumpe zo sedacky aby sa narovnala po desiatich min. sme pokracovali v ceste a zas zaspala a zobudila sa az rano v Chorvatsku.A to sme este aj stali o 6 hod.rano,bo manzel si potreboval zdriemnut a pokracovali sme po hodke dalej a ani sa deti neprebrali ze preco stojime.. 🙂
Domov sme isli cez den a to uz jej bolo dlho,ale zvladla to,takze ja odporucam cez noc ,uz by som isla aj domov cez noc.A co sa tyka toho mikrospanku,manzel si pred odchodom pospal a potom rano o 6 hod. na odpocivadle ked citil ze uz ma krizu,ale necela hodina mu stacila a bol uplne v pohode,cesta nam trvala cca 10 hod.Takze uplne v pohode a deti to naozaj lepsie znasaju ako dospelaci.. 😉
Krasnu dovolenku.

lucaska
21. aug 2008

ahojte, dakujem za rady...musim ti zvazit a uvidime kedy pojdeme ci noc alebo den............trosku sa bojim ist na noc...... 😉 aj ked chodia aj s mensimi detmi, hadam to nieko zvladneme ak pojdeme..... 😉

sakura77
21. aug 2008

lucaska a aku mas autosedacku?ak mas uz tu vacsiu,co je len"naedato"takze mu bude visiet hlavicka a kymacat sa,radsej si zozen alebo najlepsie od niekoho pozicaj tu zo skupiny 0-18kg,my mame este taku a ta sa da pekne posunut na pololezato,takze nehrozi nic take zeby sa mu kyvala hlavicka hore dole.

lucaska
21. aug 2008

mame recaro ale tu do 36kg...........ved toho sa prave bojim ze ked by sme isli na noc tak sa tam tak nevyspi...... 😒

sakura77
21. aug 2008

noo,ved prave,skus vyzistit po okoli ci niekto nema taku "lezatejsiu",bolo by to lepsie pre malinkeho

sisidl
21. aug 2008

aj my mame taku sedacku ze sa da pekne posunut na lezato.takze sa vyspala pohodlne..

lucaska
22. aug 2008

sakura dakujem za tip som aj zabudla ze tie do 18 kg sa daju dat aj tak na lezato lepsie............. 😉
a bol ste niekto v chorvatsku oblast orebic???????????

lukana
24. okt 2008

ja by som chcela radu ze ja mam 2 pol mesacneho chlapceka ja byvam 1000 kilom. od mojho domova ci by to bolo mozne ist na navstevu a ze ako mam pripravit maleho ked ho nekojim davam mu mlieko z flase ja si mislim ze mi bude treba aspon tri termosky vody alebo uz mu mozem daco davat jest ? lebo jak budeme cestovat tak maly bude mat 3 mesiace este som nigdy necestovala s malim babetkom s prebalovanim by som nemala problem mi cestujeme autobusom tak jeden a pol dna 😔 😒

sirinka
24. okt 2008

nemozes ist lietadlom? okrem mliecka ale este nic nedavaj, je to prilis skoro...ale kolko to ti neporadim, my sme boli na MM...stale po ruke v akomkolvek mnozstve 😉

zuz11
5. mar 2009

ncora • Dnes o 19:55
Ahojte ma niekto skusenost ako zvladnut dlhu cestu autom s 3mes miminkom? Aby cestovanie nebolo prenho trapenie. Doba cesty tak 15hod.Dakujem za kazdu radu

jaja0110 • 2d • Dnes o 20:05
ncora- fiiiha tak s 3. mes. babetkom by som si na 15-hod. cestu autom netrufla, ved na ceste sa kade co moze vysomarit, no ale zrejme sa inak neda...tak potom by som radila vyrazit podvecer az vecer, nech moze babo tu najdlhsiu cast cesty prespat, ak kojis tak by to nemal byt problem, odpadne ti robota so zarabanim a prihrievanim UM...no a jasne nejake tie prestavky by mali byt, vyvetrat na cerstvy vzduch a hlavne aj koli chrbatiku- babetka by nemali byt v tej "klbkovej polohe" dlhsie ako 1-2 hodiny denne tak pozor na to...
No a do auta nejake CD-cko, hrkalky, mozno aj ten kolotoc co sa da zavesit nad postielku....stastnu cestu 😉

lienockaa • 1d • Dnes o 21:26
ncora, mame za sebou s 1Otyzdnovym cestu, ale trvala len 7 hodin aj s prestavkami na kojenie a vyvetranie..mali sme este jedno plus-vanicku z kocika PP, ktora je adaptovana do 10 kg vahy babatka ako autosedacka a ma pasy vo vnutri..takze ani klbkova poloha nebola, lezal si tam, tak sme to zvladli v pohode..😉ale na 15 hodin to je este raz tolko, no fuuha..

zoeno.1 • 1d • Dnes o 21:43
ahoj,tak my sme cestovali cca 18hod. na SK a potom spat,som sa toho dost bala,ale dopadlo to dobre.vyrazali sme vecer,ked mala mala cas na spanie-to tiez velmi pomoze.robili sme prestavky vzdy ked bol cas na papanie.my sme mali malu v skrupinke,lebo vanicku sme taku ako pise lienocka nemali.isto je to lepsia varianta.vyber vhodne(pohodlne) oblecenie pre mimi.a ako pise jaja...hrkalky,kolotoc...ja som malej pripevnila o sedadlo aj take to svietiace co hra melodie pri zaspavani (neviem ako sa to vola 😅 )ak by si este nieco chcela vediet,tak mi pisni do IP 😉 stastnu cestu

elizabethm
6. mar 2009

ahojte babenky............

no teraz som objavila vasu temu a rada prispejem,zijeme s manzelom v uk a od narodenia cestujeme s autom 28hodin a vsetko v pohode ked si babo zvikne od malicka na cestovanie bude to pre neho prirodzene,kojila som a prebalovaky su na kazdej pumpe takze nemajte strach a mimochodom mame klasicke vajicko.....

emjee
17. apr 2009

dupinka • 37tt • Dnes o 08:45
Hľadala som tu nejaké rady, a keďže som nenašla, chcem sa spýtať:

Odkedy je vhodné cestovanie s dieťatkom autom na dlhšie trate? Napr. 400 km autom, v lete??

denduska • 1d • Dnes o 09:07
ahoj dupinka, myslim ze tu nejaka tema je..asi

my sme isli prvykrat ked mala Emma 2 tyzdne....nesli sme sice 400 km ale takmer 300 do KE....a to bol koniec augusta, horuco jak v pekle...ale zvladla to super, 2 hodky spinkala, potom sme si dali prestavku, kojila som ju, prebalila...a potom este asi hodinu a pol sme sli... inak sa mi zda ze male deti to lepsie znasaju, vacsinu prespia, teraz uz je z nej maly cert, spi hodinu a potom sa zobudi a dozaduje sa nejakej zabavy

dupinka • 37tt • Dnes o 09:18
denduska: my uvazujeme nad cestou s 6 tt babatkom, koncom juna.

prasiatko30 • Dnes o 09:34
pokial mate klimu v aute tak vam to vobec nebude vadit - babo bude este hadam aj kludnejsie ako ked su uz vacsie, pokial nemate klimu tak by som odporucila ist v noci lebo ak chytite nejaku vlnu tropickeho tepla tak sa mate na co tesit - nie len to dieta ale aj vy

zuza.m • 1d • Dnes o 11:16
myslim že ked je babo menšie tak to zvladne lepšie
ja by som mojho uuž asi nenahovorila na taku trat.mame problem 150km.nechce spat a chce lozit.ked že musi sediet v sedačke je u nas plač.

bubatinko • 2d • Dnes o 11:44
no toto je dobra tema aj ja mam dilemu ci ist v lete s detmi autom je to dlhsia cesta cca 3,5hodiny... mladsi syn bude mat vtedy cca 9 mesiacov... a to uz bude sidlo on aj teraz nerad cestuje autom co i len na kratsiu vzdialenost.... ale to by sa asi babka nahnevala ked sme nedosli aj ked ja moc nadchnuta myslienkou na taku cestu s mojimi neposedmi niesom ....

denduska • 1d • Dnes o 12:10
zuzi, my sme boli vcera v madarsku a musela som jej na parkovisku pred obchodakom dat na zem deku aby si polozila, lebo ju uz islo roztrhnut od sedenia...aj tak z tej deky odisla a bola cierna od spiny...ale so sirokym usmevom

dupinka, 6tt babo bude urcite buvkat, a nebudete mat problem

maja22
17. apr 2009

Ja som si niesla z pôrodnice ani nie trojkilového drobca, 22 km, ale to som ani nevedela, ako ho uložiť do autosedačky. Bála som sa, aby to jeho maličké telíčko netrpelo, tak som ho nechala v perinke a cez perinku som prevliekla popruhy... Teraz s odstupom času sa mi to nezdá ako veľmi bezpečné riešenie 😅 To len tak na okraj, že neskúsené mamičky môžu riešiť aj takýto problém, druhé sa už chystám z perinky vybaliť, tých pár km snáď zvládne v sedačke aj to maličké telíčko. A tiež sa chystáme na niekoľkohodinovú cestu koncom júla, to by malo bábo mať okolo dvoch mesiacov, tak uvidíme...