Cestovanie autom s bábätkom. Máte skúsenosti?

eva4444
15. feb 2007

este to sice nie je hot aktualne, ale uz teraz o tom musim premyslat. v maji sa nam narodi babetko, a kedze byvame asi 800km od rodicov, chceli by sme ist po nejakych tyzdnoch na slovensko (aj kvoly papierom, krstu atd). Je mi jasne, ze sa nevyberieme s tyzdnovym babetkom na 8hodinovu cetu. Mate niekto nejaku skusenost, kedy by to asi bolo mozne? je to nase prve, takze ja nemam skusenosti ziadne. Mame v aute klimu, ratam, ze v lete bude dobre teplo. Lenze problem klimy je aj ten, ze po takych 8hodinach cloveka zacne niekedy skrabat v hrdle, hlavne ked je vonku hic. Je lepsie cestovat na noc? Soferi sme obaja, takze by sme to zvladli, a pokial by som kojila, myslim, ze aj strava by bola vyriesena.Prebalovanie by po ceste snad bolo mozne, na viacerych pumpach su prebalovacie miestnosti. Nemam sajnu ake vsetky uskalia na nas cihaju, ak mate niekto skusenosti alebo rady napiste please.

hanka274
8. mar 2010

nieee!!

jalao
8. mar 2010

hanka 😅 😅
Lebo ta prva tema sa volala Autom k moru, alebo tak nejak...tak tam som sa lepsie hodila s mojou skolkarkou 🙂 🙂

hanka274
8. mar 2010

jasne,sofer aj vecer do postele,maminy zatial s detmi pobalia...

jalao
8. mar 2010

Hanka a tento rok sa tiez chystate k moru, ci vynechavate? Este to si precitam a musim ist preboha makat...o hodinu este pojdem pre mladeho k ocnej, lebo mu maju kvapkat a on je potom bezradny 😀 😀

ani3012
8. mar 2010

jasne že nezavadziaš i keď táto téma je o cestovaní dojčiat a ja som chcela vedieť všeobecne, nielen ked sa cestuje s bábom.No ale keď nás sem presmerovali 😀

hanka274
8. mar 2010

staviame domcek,tak sa uvidi,najskor to vidim na zimnu morsku,t.j. V novembri,decembri egypt,ale buduci rok by som chcela uz taliansko opat.

ani3012
8. mar 2010

Hanka a zástavky sa dajú do Talianska urobiť kedykoľvek?

hanka274
8. mar 2010

jasan!!! No problema.

ani3012
8. mar 2010

ďakujem 🙂

hanka274
8. mar 2010

🙂

ani3012
8. mar 2010

jaola
aj Patrik neusedí,ale kinedril to istí. 😀 Už len preto,aby sa nám nepovracal a bude spať 😵
Malej neviem...nej sa ešte kinedril nemôže dať,že? Som zle napísala,bude mať vtedy len 14 mesiacov nie rok a pol

jalao
8. mar 2010

hanka, aj my stavame...ale uz sme neboli par rokov, tak trvam na tom, aby sme aspon to chorvatsko na nejakych 9-10 dni dali...a partia nas pravdaze velmi laka... 😎 😎 Tam sa deti zhutnia do jedneho kolektivu a my rodicia sa mozeme zhutnit po svojom 😀 😀

jalao
8. mar 2010

Ani, tak to som rada, ze nie sme len my takto mysliaci s tym Kinedrylom 😀 😀 Lebo ten homeopaticky liek na toto sice utlmi pripadnu tazobu, ci nauzeu, ale stary overeny Kin. aj utlmi 😎 😎 Vidis, a ty mas uz 6-rocneho...Nase starsie deti boli super cestovatelia, ti zaspali v aute vo dne, v noci, po 10km jazdy z domu, ale toto male sidlo... 🙄 🙄

ani3012
11. mar 2010

ďakujem za odpovede a ešte by som sa chcela spýtať,či stravu môžem variť z ich vody alebo mám nakúpiť aj na varenie?

ani3012
12. mar 2010

😒

danika1211
28. apr 2010

Ahoj..chcela som sa informovat ci mozem cestovat s mesacnym mimi asi 600 km..nie je to nebezpene? Uz som toho precitala na nete kvanta ale nazory sa tam hodne lisia..dakujem za odpovede 😉

molnarovak
28. apr 2010

danika, my sme boli s dcérkou v Lignane, keď mala presne 6 týždňov. Cestovali sme v noci autom, malá bola v autosedačke, ktorá sa dala dať až do ľahu, takže je nič nechýbalo. Každé 3 hodiny sa budila na kŕmenie a prebalenie plienky, akonáhle sme sa pohli, hneď zase spala. Doma ma všetci odhovárali, ale v zahraničí je bežné, že sa s malými deťmi cestuje. Ja mám pocit, že u nás sme strašne citliví na deti, to sa týka aj oblečenia a pod.
Bol to pre nás taký oddychový týždeň pri mori, malá bola fantastická, celý čas spinkala, šumenie mora je robilo veľmi dobre.
Cestou späť sme išli cez deň, ale nebol v tom žiaden rozdiel. Celý čas spinkala, bola naozaj veľmi dobrá, pritom nepatrí medzi kľudné deti. Takže ja z vlastnej skúsenosti odporúčam.

adka12
14. jún 2010

baby chcem sa aj pridať do diskusie. My ideme o 3 týždne do chorvátska. Dcéra má rok. Viete mi poradiť nejaké tipy, triky, čomu sa vyhnúť a tak pri cestovaní. Už máme v aute veľkú sedačku, takže malá toho veľa nenaspí v nej. Cestovať v noci, cez deň, ako často prestávky...
Ďakujem 😉

trixi
14. jún 2010

adka, presne ako pises, ked mozete, tak ist skoro rano alebo v noci. Ako casto robit prestavky zalezi od dietata ako zvlada cestu. S nasim Matkom sme robili cca kazde 2 hodiny, neviem kadial pojdete, my jazdime cez Rakusko a Slovinsko. V Rakusku zastavujeme len pri Raststation (kde su tie restauracie), kde su pre deti detske kutiky (vonku aj vo vnutri), v Slovinsku je tiez siet velmi dobrych odpocivadiel. Zasadne necestujeme v sobotu, pretoze byvaju velke zacpy, cesta trva ovela dlhsie ako mimo sobotu. A tiez vyuzivam DVD prehravac. Ten pouzivame cca od roku. Hoci som proti vysedavaniu pred telkou, pri cestovani to pomaha zabavit dieta. A tiez vozim tasku hraciek a kniziek, ktore ma maly pod nohami.

jasminet
14. jún 2010

@adka12 my ideme o par dni tiez do chorvatska a mala bude mat rok pri navrate. ideme v sobotu nad ranom, tak aby este nebola uplne vyspata a par hodin si este v aute pospala. sedacku mame este vajicko, aj tak vacsinou spi v aute (vzdy sa snazime cestovat v case spanku). ked sa preberie urobime si niekde prestavku, naje sa a budeme pokracovat. ideme len na krk, to je cca 6 hodin cesty. pevne verim, ze to mala zvladne v pohode...

adka12
14. jún 2010

no my sme z Bystrice a ideme k Šibeniku, takže cca1000km 😝
Asi pôjdeme večer o čase, ked zaspáva a bude spinkať celú noc... teda aspoň dúfam 😀

luckai
15. júl 2010

Ahojte, poraďte prosím, ako riešite obedný spánok detí po dojazde na miesto pobytu predtým ako sa ubytujete, keďže check-in býva až popoludní? Malá by si možno pospala aj v kočíku, aj keď na to nie je zvyknutá, ale malý - neviem - deka ai stan určite nehrozí, to sme už skúšali!

yanielka
16. júl 2010

@luckai my sme poprosili na recepcii, aby nam pridelili izbu hned ako tu bude mozne a vysli nam v ustrety o pol dvanastej sme uz boli ubytovani a mala sa vyspala uz v postielke, tak skuste.....

sue
16. júl 2010

Ahojte, my dnes ideme do Lotyšska...od nás je to cca 1300km, z toho po diaľnici asi len 70km, takže očakávame čistého času jazdy 18hod...celkove asi 24hodín. Pred štyrmi rokmi sme boli ešte samozrejme bez Macina a pamätám si, že to bola katastrofa 😝 😀 teraz som strašne zvedavá ako to bude prebiehať a ako dlho pôjdeme... vyrážame dnes okolo 21vej, tak nám držte palce 🙂

cmulinko
16. júl 2010

@sue myslim,ze to zvladnete...ja som nemala ziadny problem zatial...teraz sice mam len jediny a to,ze starsi syn uz nema plienky a tak pocas cesty z Irska domov musime stat milion krat a to mi vadi najviac...strasne nas to brzdi.Kym mali obaja plienky,tak som mala pokoj aspon do dalsieho jedenia a plienka sa menila co najzriedkavejsie.Vtedy sme do 28 hodin boli z Irska doma a teraz pod 33 hodin to uz nejde.

luckai
27. júl 2010

cmulinko, tak to je naozaj dost, je obdivhodne ze to tvoje deticky zvladaju (samozrejme aj vy) - kde sme my s obavami ako zvladnut 8 hodin do Talianska....

katarina.banska
27. aug 2010

prosim vas co si myslite o cestovani s babatkom. v oktobri by sme chceli ist do mnichova s 5 mesacnym babatkom, no neviem... ci sa mam na to dat. bojim sa tej cesty. od nas je to skoro 800 km, dobrych 8 hodin v aute bez prestavky. no jasne ak by sme sli, tak s prestavkami.
chodite aj s takym malym babom na take dlhe trasy? je to v pohode? co si o tom myslite?
neviem co mam robit, aby som malickej neublizila .dakujem krasne 🙂

kathynka
27. aug 2010

@katarina.banska kati, ja opatrujem chlapceka, ktory ma momentalne 11 mesiacov a je to francuz, ktoreho rodicia ziju v bratislave...takze z casu na cas chodia do francuzska pozriet rodinu alebo vybavit dolezite veci...cestuju s nim autom od jeho 3 mesiacov a vsetko bolo vzdy v poriadku, takze sa nemusis nicoho bat...pokial tvoje dietatko zvlada kratke trasy, tak zvladne aj toto...s yoanom sme vyskusali uz vsetky denne hodiny na tuto cestu (je to skoro 900km), najlepsie je to na noc, ked spi...ale dalo sa aj v poho cez den, pretoze doobeda to prespal, cez obed sme si dali setci prestavku, napapany bol aj tak v aute spokojny a poobede si znova schrupol a to uz nam vela potom neostavalo...nic sa neboj, rob len zhruba kazde 3 hodinky prestavku (aj kvoli sebe) a secko bude v poriadku...pekny vylet zelam 🙂

martinano
27. aug 2010

@katarina.banska my chodime s malym od jeho 5mesiacov autom 2000km, pretoze zijeme v zahranici, vobec sa nemusis bat, len si to dobre naplanujte, aj co papat ako zarobit mliecko keby ste sa nahodou nekojili, zelam stastnu cestu

veruska007
27. aug 2010

Cestovani s mimcem je v pohode. Manzel jezdi na sluzebky a my s nim, od 3 tydnu, i 13h v aute za den. Pohoda, kojili jsme na benzinkach, ted stihnu malyho nakrmit presnidavkou nez manzel natankuje. Dobre je vzit cd s oblibenymi pisnickami, hracky, detske krupky, rohlik (maly kdyz se nudi, tak ho trha na mikrokousky).