Cestovanie autom s bábätkom. Máte skúsenosti?

eva4444
15. feb 2007

este to sice nie je hot aktualne, ale uz teraz o tom musim premyslat. v maji sa nam narodi babetko, a kedze byvame asi 800km od rodicov, chceli by sme ist po nejakych tyzdnoch na slovensko (aj kvoly papierom, krstu atd). Je mi jasne, ze sa nevyberieme s tyzdnovym babetkom na 8hodinovu cetu. Mate niekto nejaku skusenost, kedy by to asi bolo mozne? je to nase prve, takze ja nemam skusenosti ziadne. Mame v aute klimu, ratam, ze v lete bude dobre teplo. Lenze problem klimy je aj ten, ze po takych 8hodinach cloveka zacne niekedy skrabat v hrdle, hlavne ked je vonku hic. Je lepsie cestovat na noc? Soferi sme obaja, takze by sme to zvladli, a pokial by som kojila, myslim, ze aj strava by bola vyriesena.Prebalovanie by po ceste snad bolo mozne, na viacerych pumpach su prebalovacie miestnosti. Nemam sajnu ake vsetky uskalia na nas cihaju, ak mate niekto skusenosti alebo rady napiste please.

u2jana
3. máj 2009

ahojte,
poradte ako prezit cestu s 8mes babom... teda ideme len do BA to je asi 3hod cesty, ale vcera sme s nou boli na navsteve, cesta trva ani nie hodinu a tu celu prerevala az sa zadusala... bolo to fakt hroze, nepomohlo ani spievanie, ani hracky nic... ku koncu ma uz ani nevnimla, tak par km pred domom som ju zobrala na ruky - ja viem , ze sa to nesmie ale len plac sa nedal pocuvat...

dada1212
3. máj 2009

Skúsenosť nemám, ale myslím že naplno pustená klíma nie je zdraviu prospešná pre nikoho a tobôž nie pre malé dieťa. Takže ak ju pustiť tak mierne alebo vôbec a preto mi príde lepšie cestovať ked je vonku chladnejšie, teda skôr v nocí, ráno, večer ako cez obed.
A inak problém nevidím, podľa mňa je horšie cestovať s väčším dieťaťom, to sa počas dlhej cesty nudí, malinké ju skoro celú prespí 😉

u2jana
3. máj 2009

ahojte
poradte ako prezit cestu s 8mes babatkom... ideme len do BA cca 3hod
ale vcera sme boli na navsteve - ani nie hodinu cesty autom, a celu ju prerevala... nepomohli ani hracky, ani spievanie, nic... pritom som ju pred cestou nakrmila a vyrazali sme ked mala spat... ale vobec nezaspala len plakala... strasne, az sa zadusala, normalne som mala pocit ze ma ani nevnima... tak som ju par km do domu zobrala na ruky a trocha sa upokojila...
co vam pomaha, pri ceste autom? co robim zle?

dada1212
3. máj 2009

u2jana Možno si potrebuje len zvyknúť cestovať autom. Prípadne možno bola unavená, potrebovala spať a zvuk motora ju vyrušoval.

u2jana
3. máj 2009

tak ako to mam urobit? nam ju nechat pred cestou vyspat? neviem si predstavit, ze tam bude kludne 3hod sediet... 😒
na kratsie cesty celkom zladala ale vcera to bol horor

dada1212
3. máj 2009

u2jana Myslím že áno, možno to bude lepšie. Neviem po akej ceste ste šli, ale na väčšine ciest sú výmoly, možno že jej to bolo nepríjemné.

mikalove
3. máj 2009

naša malá je na auto zyknutá,cestujeme často,len asi pred týždnom sme mali problémy,išli sme asi na trojhod.cestu,malej bolo zle,strašne vracala,cesta bola nekonečná,často sme stáli,potom sme ju už ani neprezliekali,boli ovracané celé sedačky,aj ja,mala som ju vzadu na rukách,musela som ju vybrať zo sedačky,pokuta nepokuta,nenecham ju zadusiť zvratkami,ved kym by som ju porozopínala....cesta späť už bola v pohode

u2jana
3. máj 2009

je pravda, ze na dlhe trasy moc nechodime, ale zvycajne tu hodinku v aute vydrzi a prespi... nechapem co sa vcera stalo... zajtra musime ist do BA na vysetrenie, takze ideme na urcitu hodinu, tak neviem, ako to mam spravit, aby sme to v tom aute prezili... ten plac bol vcera hrozny ☹
je strasne ju tak pocut nevediet jej pomoct... jedine co ju upokojilo, bolo ked mi bola na rukach - ja viem, ze sa to nesmie... ale co uz 😒

aponchie
3. máj 2009

mala cestuje dlouhe trasy od 3tydnu a zadnej problem nikdy nebyl ted s druhym budeme cestovat do zahranici v jeho trech mesicich takze pohoda,mnohem horsi je to pozdeji kdy uz nespi 😎

atemi
12. júl 2009

Nas krpcek ma 3,5 mesiaca a zatial sme nikdy necestovali v klude. Mam uz stres z kazdej cesty, aj 10minutovej. Skusali sme vsetko, ci uz inak nacasovat, cestovat ked je vyspaty, alebo ked je unaveny, hracky, spev, zabava, aj ignorovanie, radio, rychla jazda, pomala,... nic nepomaha. Je to rovnake vo vajicku aj vo vanicke. Place v aute ako keby ho rezali. Presne ako pisala u2jana, ten plac je az taky, ze ma ani nevnima a ide sa zadusit od placu ☹ Poradte prosim co mam este skusit? Vdaka.

mikalove
12. júl 2009

atemi to ti nezávidím,u nas pomáha na dlhšiu trasu ked vyrážame predtym ako má ísť spať,chvílu sa pohra a potom spí kym nezastaneme,horšie je ked zastaneme a preberie sa,to už reve ako pavián až domov 😠 skus tam povešať nejaké hračky,niečo čo by ho zabavilo

atemi
12. júl 2009

No nas zaspi len ked ho "uhojdame" v sedacke a tak ju dame do auta a rychlo frcime... to je ale tak na 15 minut, potom sa zobudi a zacne zufalstvo. Je to strasne hlavne ked sme na dialnici a nemozeme zastavit, aby som ho utisila (to sa da len na rukach, alebo kojenim)... Viem, ze recept na kludne cetovanie s nim mi asi nikto neda, ale nemate aspon radu ako ho aspon trosku vytrhnut z toho strasneho zachvatu placu, ked uz nevladze ani dychat? Aspon trosku ho ukludnit, nech tak velmi netrpi chudatko...

jaja07
11. feb 2010

Ahojte mamulky, povedali mi nech sa spytam tu. Aku mate skusenost, je lepsie cestovat dlhe trasy s malym babtkom v noci, alebo cez den? Ako to zariadit tak, aby sa nenarusil rytmus? Dakujem.

marryaa
11. feb 2010

jaja07,ja mam velmi dobre skusenosti 😉
byvam vo Svajciarsku a prvykrat sne cestovali s malou na svk,ked mala 3 tyzdne.samozrejme celu cestu prespala,ale na konci uz preplakala,lebo bola vlastne 9 hod vo vajicku,stale pokrcena. 😔
teraz,ked je uz vätsia,je to horsie,neobsedi ani hod bez placu,tak sa trapime kazdu cestu na svk.a podotykam,ze uz mam sedacku pre vätsie deti.ale ani to jej nevyhovuje. ☹
ale kazde dieta reaguje inak.no,ta nasa bohuzial zle ☹ a preto sme naposledy leteli na svk.bola to len hodinka. 😉 a nasiej sa zakazdym narusil rytmus,ale za 2 dni bola zakazdym ok. 😉

jaja07
11. feb 2010

Marya, to si ma nepotesila... Nasa mala bude mat v tom case 6mes 3tyzdne, takze este vo vajicku. Takze odporucas radsej na noc?

marryaa
11. feb 2010

zase,nenaplas sa hned.pisala som,ze kazde dieta je ine. 😉nasa neobsedi ani doma,furt sa niekde prehana 😀 ale ty pises,ze v tom case jej bude skoro 7 mes.tak to hej,ja myslim,ze radsej na vecer cestovat. 😉

zelmirka1
11. feb 2010

ja si myslim ze kazde babo to znasa inak a pokial naozaj velmi place tak proste netreba cestovat daleko
lebo je to trapenie pre neho aj rodicov. Aj my dospeli sme ini, niekto cestuje rad a citi sa fajn a niekomu je napr.
v aute zle a podobne. Niektore deticky su v pohode a spinkaju, ine nie, treba vysledovat svoje dietatko.
Moj maly ma 16 mesiacov a mame svokrovcov 500 km ktorych odkedy sa narodil sme navstivili len 2x /radsej prisli oni/ lebo ked nespi tak je mu dlho v autosedacke, vydrzi max. hodinku dve ked ho zabavam a potom uz je to zle. Naposledy sme isli na noc a bolo to lepsie, takze ja odporucam aj ked nemusi to kazdemu vyhovovat.

blazka24
11. feb 2010

presne každé bábo to znáša inak náš malý cestoval z nitry na liptov ešte ako trojmesačný a pekne prespal celú cestu bez problémov a už sme boli asi dva krát takto a nič, sem-tam zaplače, dám čajíku alebo zastaneme a nakrmime a znova ideme ďalej 😀

andrejka77
12. feb 2010

nas mal 4mesiace ked sme tiez cestovali k svokrovcom asi 5hod.cesty..ale zvládol to v pohode aj cestu spat.cestovali sme cez den- ráno .a malý vôbec nespinkal len cumkal von oknom .dal si asi pol hodinky slofika a inac cuminkal .naspäť uz pospal trochu dlhšie bol aj neaky 5minutovi plač ale inač pohoda.bola som milo prekvapená tiež som sa bála tej cesty 😲 ale ozaj kazde babo je ine...aj teraz ked ideme autom tak pol hodky nespinka aby mu asi nieco neuslo
😀

alti
12. feb 2010

Tak moje děti to zvládají rozdílně. Starší dcerka od malička neměla problém, cestování se jí vyloženě líbilo, jezdili jsme do Maďarska na dovolenou a bez problémů spala, hrála si nebo koukala ven, prostě pohodička. 😉

Ovšem náš malý drobek od narození vydrží v autosedačce tak nejvíc hodinku, potom se začne nudit a chce ven - teď už chodit, myslím, že by nevydržel ani jen tak v autě bez sedačky (samo, že to nejde), ale prostě chce být v pohybu. Nejlepší je vyzkoušet nejdřív do 2 hod. a potom víc. My jezdíme za rodinou do Jeseníku asi 2,5 hodiny a to je maximum co vydrží. To ještě plánujeme cestu v době kdy chodí spinkat, aby alespoň hodinku prospal. 😖 😖

Chtěli jsme se známýma v létě autem do Chorvatska, ale kvůli malému to nejde. Zkoušeli jsme i noční cestu, bohužel stejné jako ve dne. Už jsem to vzdala a zkusíme v létě letadlem - to snad přežijeme. 😀

cmulinko
12. feb 2010

S mojim prvym synom sme isli z Irska domov na Slovensko s autom ked mal len 4 mesiace a odvtedy cestujeme len autom a zvlada to...dokonca odkedy mame aj mensieho tak sme tiez boli doma a mali vtedy 2 roky a druhy 4 mesiace.Nemam najmensi problem s nimi a to ani nahodou nestojime na kazdej zakrute,ale tahame az domov non stop-stojime len v pripade biologickych potrieb 😀

karolinkafe
13. feb 2010

My sme cestovali s malickou z korziky - 1400km, ked mala 4mesiace. Kojila som ju, vacsinu cesty prespala, najma v noci, ked videla, ze je vsade tma. Problem bol trosku cez den, ked sa jej nechcelo spinkat a nechcela byt v sedacke, ale to len par sekund poplakala a hned aj spala 😉 Ked sa zobudila, stale bola vysmiata, pokojna 😵 Zvladla to krasne a aj cestu domov, ked mala 5 a pol mesiaca 🙂

danu
8. mar 2010

ani3012 • 2d • Dnes o 08:09
My ideme cez v júl do Talianska.Kto ma s tým skúsenosti? Na čo si dávať pozor ? Aké sú diaľničné poplatky v Rakúsku a mýtne v Taliansku? Hlavne ma zaujíma cena mýta .Koľko si treba pripraviť peňazí? Deti v čase dovolenky budú mať 6,5 a 1,5 roka. Ako sa pripraviť,aby cesta bola bezproblémová ?
ďakujem 🙂

ani3012 • 2d • Dnes o 08:10
š píšem jak tatar! cez leto- v júli som skombinovala všetko možné 😀

musko • 2d • Dnes o 08:19
ani - hlavne necestovať sobota sobota - resp. sobota noc - lepšie je keď už - tak v sobotu ráno, alebo ísť cez týždeň - ideál je utorok - utorok
Sobota - sobota sú všetky zájazdy cez cestovky a je zápcha na cestách v tom hrúcom lete nič moc..... A po vlastneju skúsenosti by som si našla a zabezpečila všetko cez net sama a šla......

ani3012 • 2d • Dnes o 08:26
my už máme ubytovanie zaplatené a vychádza to od 24.7-sobota.Cestovať sme chceli práve v sobotu okolo 4 ráno.Tak by to malo byť ,aspoň čo som z tvojho príspevku vyčítala ,dobre. 🙂

Ubytovanie máme v apartmáne cez cestovku. Nemám odvahu vybavovať také veci celkom sama.

hanka274 • 2d • Dnes o 08:44
ani, neni problem na mieste...najlacnejsie.../okrem lastminutov/...ale k veci...
ja by som trosku skor sla ako o 4h rano...bo chytite zacpy rano az do 11h...pokial tam nedojdete...teda neviem kam presne idete...ja by som sla okolo tej 1h a kebyze idete sem hore nad Benatky, co je Caorle, Jesolo, Bibione a pod...tak ste tam za dakych 7h...to by sa dalo...

proste trosku skor by som isla ako o 4h... 😉
peknu dovcu, juj ako vam zavidim taliansko 😵 😵

musko • 2d • Dnes o 08:58
presne - hanka má pravdu :o)
A nemusíš sa báť - my sme si tak sami vybavili leteckú dovču v Chorbatsku a bola suprová, leteli sme vtedy so Sky - teraz už nie sú, ale isto by sa také lacné letenky našli - a nemenila by som. Hlavne s malými deťmi.
Ale ako píše Hanka - vycestujte skor, lebo chytíte zácpu na cestách

hanka274 • 2d • Dnes o 09:04
no...presne, 24.7. v strede leta taliansko...to musela byt riadna palka 😒 cez cestovku...
inac, ja uz by som si ani nemohla takto naplanovat dovcu, neviem si predstavit...praca, nahodne ochorenie-prechladnutie...hocico...peniaze v tahu...neni nad lastminuty...alebo na blink xixi... 😀 😀

ani3012 • 2d • Dnes o 09:15
vieš ono keby som nezajednala dovolenku hneď,tak by sme potom už ani neišli 😀 a Už by sme nemali ubytovanie tam kde chceme.
Aj mm chce vyraziť skôr ako ja plánujem,tak teda ďakujem-ste nás rozsúdili. 😀 A ubytko nebolo drahé 350 eur na 7 nocí. Máme apartmán spolu so sestrou a jej rodinou. Ideme priamo do Caorle.

musko • 2d • Dnes o 09:20
ani, tak to nie je také hrozné.... Ale na nete nájdeš krásne ubytko za dobré ceny s individ dopravou po dohode s majiteľom.
My sme boli tu www.villamarin.hr

hanka274 • 2d • Dnes o 09:43
tak si to uzite, taliansko je super pre decka...Caorle je krasne 😉 😉
ja sa dost casto kocham tu na livecam...aj v zime...xixi... www.caorle.com

hanka274
8. mar 2010

dakujem 🙂

ani3012
8. mar 2010

baby ste zlaté ! Hlavne ta web kamera 😠 teraz budem pri tom vysedávať a tešiť sa každý deň 😀 malý už začal

a tie poplatky za cesty sú aké? Ako to funguje? My sme boli už v Caorle,ale pred 12 rokmi a autobusom

jalao
8. mar 2010

ahojte...ja som odoslala svoj prispevok a kde je? prave vtedy zamkli temu... ☹
No chcela som sa trosku pridat a povedat, ze aj my planujeme v juli HR, ostrov Vir. Chceme si to zajednat tiez uz teraz najneskor do konca marca, lebo ideme 5 aut a to by sme na blink nenasli nic pohromade, takto budeme v jednom dome s 1 spolocnou terasou vsetci. dufam, ze to vyjde, mala nie je velmi dobra cestovatelka, neposedka, vymysla, tak mame aj dilemu, ci ist na noc, ci podvecer, ci zrana... Je to cca 850km, takze to nie je taka dialka a vacsinou po dialniciach 🙂

hanka274
8. mar 2010

jalao, v noci by som sla...zrana-budete cestovat cez teplo,zapchy...podvecer-dojdete nad ranom-nikde nic a nikoho 😀 ....5aut...waw, to bude dovca 😉

ani, prajem peknu dovcu, lucim sa...

hanka274
8. mar 2010

jalao a ked je neposedna...tak v noci bude aspon spat...tiez by som sla o tej 1-2h...aj vam peknu dovcu!!!

a vecer radim obom, decka nedat spat...zabavit ich, nech sa balia, DVD...radsej nech si lahnu trosku poobede v ten den, resp. den predtym.

jalao
8. mar 2010

Hani, ale sofer by si lahnut cez ten den rozhodne MAL 😀 😀 , ked aj deti nie...Presne tak, MM chce ist na noc, ale ja z toho dobry pocit nemam, ak sa mame aj striedat v soferovani, uprednostnila by som denne svetlo, mne noc nevyhovuje, ale ak si trufne ist celu cestu sam - necham sa presvedcit 😝 MM vzdy reaguje na moje obavy stylom - co sa bojis, dame jej kinedryl a hotovo! 😒 😒

jalao
8. mar 2010

No a teraz som si vsimla, ze v nazve temy je pisane "cestovanie s babatkam....atd", ale ved aj vacsie decka maju tazkosti s cestovanim, tak snad tu nikomu nezavadziam 😕 😕