Cestovanie autom s bábätkom. Máte skúsenosti?

eva4444
15. feb 2007

este to sice nie je hot aktualne, ale uz teraz o tom musim premyslat. v maji sa nam narodi babetko, a kedze byvame asi 800km od rodicov, chceli by sme ist po nejakych tyzdnoch na slovensko (aj kvoly papierom, krstu atd). Je mi jasne, ze sa nevyberieme s tyzdnovym babetkom na 8hodinovu cetu. Mate niekto nejaku skusenost, kedy by to asi bolo mozne? je to nase prve, takze ja nemam skusenosti ziadne. Mame v aute klimu, ratam, ze v lete bude dobre teplo. Lenze problem klimy je aj ten, ze po takych 8hodinach cloveka zacne niekedy skrabat v hrdle, hlavne ked je vonku hic. Je lepsie cestovat na noc? Soferi sme obaja, takze by sme to zvladli, a pokial by som kojila, myslim, ze aj strava by bola vyriesena.Prebalovanie by po ceste snad bolo mozne, na viacerych pumpach su prebalovacie miestnosti. Nemam sajnu ake vsetky uskalia na nas cihaju, ak mate niekto skusenosti alebo rady napiste please.

qwerty01
28. aug 2010

my sme boli pred mesiacom na slovensku autom, to je okolo tych 2200 km, maly mal pol roka, tiez som sa strasne bala ako to vydrzi, ale bol v pohode, skoro stale spal 🙂 . A ked nespinkal, tak sme ho so starsim zabavali alebo papal nieco. Takze je to v pohode, urcite to vydrzi, ale treba robit prestavky, to je dolezite.

qwerty01
28. aug 2010

@cmulinko wau 33 hodin v aute to by som sa zabila 🙂, mne staci tych 22 hodin a mam dost

katarina.banska
29. aug 2010

dakujeme za rady,
no nasa kratke trasy v pohode zvlada, len sa bojim toho, ze bude hore, lebo ona velmi malo spinkava cez den. asi tak 3 az 4 krat po pol hodinke. takze si to dost dobre neviem predstavit.... :(

mamutka
29. aug 2010

@katarina.banska to je tazko povedat, vidim totiz, ze ti spava tak malo ako nas.....ten dokonca spaval od narodenia len 2-3 krat denne pol hodku...to sa vobec neda porovnat s babatkom co spi normalne, 2 krat denne 2-3 hodky....
nas maly zvladal tiez kratke cesty v pohode, ale trufli sme si aj na viac, 450 km za den, samozrejme s pauzami. nuz, mali sme moznost po cca 300 km prespat u mojich rodicov, ja som bola za, ze maly je utahany, kedze spal sice od nudy trochu viac ako bezne doma, ale aj tak, tolko ako ine deti v aute prespia, to ho neprinutim, takze sa hodne nudil, ani nijake hracky ho uz nebavili, tak som nechcela ist dalej.
mm trval na pokracovani, nech nam to nenabura plany, tak sme po cca 2 hod pauze este sadli do auta ale poviem ti, peklo...maly este chvilu pospal a potom sa strasne pytal zo sedacky, plakal, natahoval rucky za mnou a ja som ho za jazdy na dialnici samozrejme vybrat nemohla...no otras...tych 450 km sme sli uplne cely den, vdaka mnohym pauzam a aj tak to bolo nakoniec pre maleho strasne vycerpavajuce. ono ked dieta tolko nespi ako ine, tak si hodne uvedomuje tu stiesnenost v autosedacke, nemoznost zmenit polohu a inak sa bavit.....
uz presne nepamatam kolko nas maly vtedy mal, ale hadam ked tvoja je este taka malicka, snad ju to predsa len nejak ukolise a bude v aute spat ovela viac ako doma. drzim vam palce, mozno pojdete nakoniec na noc, nech proste spi a nemusis zazivat cely den to co my 😅

katarina.banska
29. aug 2010

@mamutka no my sa chystame ked bude mat nejakym 9 mesiacov, snad sa to dovtedy zlepsi.
vsak to sa neda, ze teraz kvoli malej nebudeme nikam chodit, no to je pravda, ze ona si pospinka 20 minut a potom je hore a pyta sa na ruky. ked chodime k nasim tak je to len hodinka v aute, tak sa to ta vydrzat, no neviem si predstavit, ze by mi mala v sedacke sediet dve hodiny bez spania...

mamutka
29. aug 2010

@katarina.banska joj tak snad sa dovtedy polepsi so spankom, lebo to uz bude vacsia a bude sa jej ziadat viac aktivit proti nude...
u nas to zaslo tak daleko, ze sme sa poddali...to furt manzel chodil domov s mudrostami od kolegov ako sa da ist autom vsade a dieta spi....ale sam uznal, ze ten nas proste tolko nespi a hotovo, takze u nas nehrozia daleke cesty....a to sme si myslim dost akcni, proste sme s malym uz ako pol rocnym presli Tatry, vychod, vsetko, dost vyletujeme, ale snazime sa len cesty kde nam to vyda tak max 4-5 hod v aute na den, viac nie, je to proste pre maleho unavne, sediet tam a nudit sa. hlavne je to unavne aj pre mna, kedze som pri nom vzadu a stale si nieco ukazujeme, s dacim sa hrame, no to nevydrzi velmi dlho a mne sa chce spat a maly sa nudi 😅

ono malo spave dieta sa neda do spanku donutit, to si nevedia predstavit ludia co take dietatko nemaju a potom sa navazaju do nas ze sme moc fajnovi, opatrni a nikam s malym nechodime....to sa mi stalo, ale ked sme si povedali kde vsade s nami uz maly bol, tak sklapli sanku, pretoze oni akurat tak dva krat za rok na dovcu a to im dieta prespi skoro celu cestu, lebo od narodenia spalo doobeda 3 hodky poobede 3 hodky....proste spactos...
tak mi radsej riesime kratsie ale o to intenzivnejsie vylety, kopa krasnych miest je v okoli, takze maly je uz skoro vsade doma a ani ho netrapime dlhou cestou. tak sme vsetci happy.
nuz, tak snad ti zacne lepsie spavat, inak sa priprav radsej na nocnu jazdu 😉

akme
29. aug 2010

ahojte podľa mňa je najlepšie s malým baby cestovať na noc, večer absolvovať zaužívaný rituál pred spaním a potom namiesto do postieľky do autosedačky - my to máme odskúšané a naše baby to v pohode zvláda - samozrejme záleží od dieťatka každé je individuálne, cez deň by sme ani my ďaleko nedošli

katarina.banska
30. aug 2010

no som zvedava ako na tom bude ked bude vacsia. no ja budem musiet pojest kopu kinedrilov, lebo mi byva strasne spat ked sedim v zadu. a to sa budem este musiet venovat malickej, zabavat ju, hrat sa s nou. no som zvedava na tu cestu.... no to je fakt dobry napad s tym cestovanim na noc. okupat, nachovat a sup do autosedacku.... uvidime
dakujem ajtak za vasa rady a nazory 🙂

dejka77
11. aug 2011

@qwerty01 Ahoj, precitala som si tvoj prispevok kde pises, ze si cestovala autom na sr so 6 mes. babom. My sa tiez chystame na sr ked bude mat mala asi 6 a pol mesiaca. Len by som sa chcela spytat aku ste mali autosedacku. Predsa len je to dlha trasa uk-sr a chcem aby bola mala v pohodli a v spravnej polohe. Zatial mame len vajicko, ale to podla mna nie je vhodne na taku dlhu trasu.

qwerty01
11. aug 2011

@dejka77 vajicko sme mali, este bol maly na vacsiu, islo to no nejako, ale treba robit caste prestavky, ale napr. noc prespal a my sme sa zastavili aj v Prahe u kamaratky, ale bolo to dost narocne, ale dalo sa to prezit. S prvym syncekom sme cestovali prvy krat ked mal rok a pol a tamto bolo super.

dejka77
11. aug 2011

@qwerty01 Prestavky budeme mat to je jasne. Planujeme sa zastavit vo francuzsku u svagrinej, potom mozno aj v ba u dalsej svagrinej. Dufam, ze to zvladneme. Ked mne sa zda, ze v tom vajicku sa neciti velmi dobre. Snad sa dovtedy zmesti do nejakej autosedacky 🙂

ducci
18. aug 2011

my sme s malou cestovali dlhsie trasy a v pohode to zvlada. mame vajicko - maxi cosi - a super! Robime si prestavky po 2 hodinkach, aby sa mala napapala a natiahla, jasne ze ked spinka ju nebudieme 🙂, ale jednoducho, ked chceme cestovat, tak to vzdy musime nejako vymysliet - mala sa prisposoby 🙂).

blondynka400
18. aug 2011

@dejka77 já doporučuju toto: http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed.... Jestliže je člověk mobilní a cestuje na delší trasy, vajíčka vhodná nejsou, tam by dítě nemělo být déle než 2 hodiny. Otázka je, jestli se ti tam v 6,5m ještě vejde a bude chtít ležet.... Já jela v mimi 5týdnů cestů 1500km, stavěli jsme akrát na přebalení a kojení, jinak spinkala nebo koukala a ležela jako v postýlce, takže bez omezení (za veluo odbu jsme stavěli asi 3x), pak ještě to samé v 5m (tedy to bylo tam i nazpátek), to už tedy bylo horší protože jí nebailo ejn tal ležet ikdyž jsme jeli větší čát v noci. A pak v 8m už jsme letěli, protože sleeper byl malý, vajíčko taky a hlavně bych jí v něm takhle dlouho dobu nikdy nemučila a do sedačky kategorie I zas neměla váhu, ikdyž jsem jí v tom normálně vozila, protože vajíčko nebylo na délku... Jinak teď v roce a půl mám odzkoušené, že vydrží v autě 10 hodin (s přestávkama) ale to je tak maximum co dá a přes den, na noc už bch nejela, ruší jí světla, nemůže se schoulit jak chce a přitom si ani nemůže hrát.

katarina.banska
18. aug 2011

ahojte, tak zajtra vyrazame cca 23 00 hod do Talianska.... uz sa aj tesim, no mam obavy z tej cesty.
prosim este by som sa chcela opytat na Vas nazor. mam nechat malu hore az do tej 23 00 hod, s tym, ze by som ju dala spat este o cca17 00 h? alebo ju mam dat normalne spat o tej 19 30 ako zvycajne a len ju v noci preniest do auta? neviem ako by to bolo lepsie.
vy to ako riesite ked idete na noc?
dakujem velmi pekne, za rady, velmi mi tym pomozete

sisaha
18. aug 2011

@katarina.banska ja by som ju nenechavala tak dlho hore, lebo jej rozbijes rezim a bude mrzuta celu cestu. Ak ti o pol osmej v pohode zaspi, tak ju nechaj spat a potom ju prenes do auta. Ak by sa aj zobudila, auto ju znova uspi.. 😉

katarina.banska
19. aug 2011

@sisaha dakujem, vsak tak som to myslela aj ja, ale moj manzel aj svokra vravia, ze cim neskor ju dam spat, tym dlhsie bude rano spat. no ja tomu neverim....... 🙂 ona zvykne vstavat cca o 7 00 hod.
no snad to dnes v noci nejak zvladneme.... 🙂

zebra41
19. aug 2011

@katarina.banska moja skusenost a aj deti z okolia je,ze ak maju svoj rezim,tak aj ked ich das neskor spat, vstanu rovnako a su mrzute...takze tiez by som radsej dala spat normalne a preniesla do auta
prajem stastnu cestu 🙂

kvetinqa
6. sep 2011

@katarina.banska Kati, ako ste dopadli? Kedy si nakoniec dala malu spat? A ako zvladla cestu? Nas to caka tento piatok a som z toho nervozna, tak zbieram info 🙂

katarina.banska
6. sep 2011

@kvetinqa ahoj, tam sme vyrazili o 23 00 hod, dala som malu normalne spat a potom preniesla do auta. no bohuzial sa nam zobudila.... a potom nie a nie zaspat. bola hore do cca 3 00 hod. len tak driemala, nevedela si najst polohu... no chudatko, ale bola velmi zlata, nebolo to take hrozne aj ked bola hore, lebo bola dost unavena, bola tma, takze sa to celkom dalo.
naspat sme sli o 19 00hod, no zobudila sa nam o 21 00 hod, lebo sme museli ist tankovat a na benzinke sa prebudila. zas bola hore asi tri hodiny, no dalo sa. ...
tak drzim palce a stastnu cestu

kvetinqa
6. sep 2011

@katarina.banska takze radsej dam maleho spat az ked pojdeme. aj kamoska davala malu spat normalne a ked ju preniesla, tak sa zobudila a celu cestu im mrncala.. kazdopadne vdaka za rady...

katarina.banska
6. sep 2011

@kvetinqa nemas za co. tak drzim palce, aby ste to v pohode zvladli.

taniamirco
14. dec 2011

ahojte mi sa chystame na vianoce na slovensko...uz sa tej cesty teraz desim..mam sedacku besafe...ktora sa da dat do uplneho lahu,tak som zvedava...drzte palce 😖

andreagajewska
15. jan 2014

Ahoj Evi, my mame dve dcerky a za rodicmi cestujeme viac, ako 1000 km autom. Prvykrat sme cestovali s prvorodeniu dcerkou ked mala ca 5 mesiacov. Cestovali sme v noci, takze v podstate takmer celu noc prespala, prestavky boli len na kojenie a prebalovanie, ale to sme zvladli v aute. Ked uz boli zakratko deticky dve, sli sme cez den, vtedy dy je potrebne robit prestavky castejsie, aspon kazde 2-3 hodky, prejst sa, pripadne zastavit niekde pri motoreste kde je detske ihrisko a na par minut sa tam pohrat, poliezt pobezkat, najest prebalit a ist dalej. Prajem stastnu cestu

erika_rika
24. feb 2014

Dievcata, niektorá co ste isli dlhu cestu cca 16 hodín, 1600km s približne 15 mesačným dieťaťom? Dakujem

mizu89
7. sep 2014

Ahojte maminky chcela by som sa spytat ci by sme mohli s 2 mesacnym babatkom cestovat 150km?Cesta trva 1,5 hodiny pri pomalej jazde do tych 2 hodin.chceli by sme ist pozriet rodinu.Je to mozne s takym malym ci radsej pockat este nejaky cas?Termin mam ku koncu oktobra tak ku koncu decembra bude mat 2 mesiace.

extrate
7. sep 2014

@mizu89 možné to určite je. môj synovec cestoval v aute 1000km keď mal 2 mesiace a bol v pohode. také malé bábatko v podstate stále len spí, takže 2 hodiny v aute si ani nevšimne. možno sa mu aj lepšie bude spať pri tom jemnom natriasaní 🙂

mizu89
7. sep 2014

@extrate dakujem lebo este ma to len caka ale chcela by som zmenit na chvilu prostredie lebo z toho byt len stale doma zavreta mi naskakuje husia koza. 🙂

varadero
4. jan 2015

Ahojte baby. Mate niekto skusenost s cestou do anglicka zo slovenska? Mala ma 8 mesiacov. Dakujem

martinuenda
5. mar 2015

@eva4444 super temu si otvorila! Aj mne sa v maje narodi babatko, a to v milane. Tiez by som chcela co n
najskor ist navstivit moju rodinu aj pre dokumenty atd. Asi to budem riesit lietadlom... Ono, vpodstate Nie je ziadny problem ani s dlhym cestovanim v skorom veku. Vzasade plati ze cim neskor ides, tym vacsiu imunitu bude babatko mat. Hlavne by sa nemalo vystavovat obrovskym hromadam ludi kvoli bakteriam... Dlha cesta je trosku narocnejsia najma pre rodicov ;). Do jedneho roku babatka ani netrpia nevolnostami kvoli autu atd. Ja osobne by som isla po mesiaci vpohode., ked to nahli.. Mozno dvoch. Maj najma dobru autosedacku protismeru jazdy. Jedine negativum dlhych ciest je Fakt ze babatka do 4 mesiacoch by nemali byt moc v sedavych polohach. Nemaju na to este vyvinutu chrbticku ani svaly. Nie je to pre nich prirodzena poloha a odporuca sa nechat v tych vajickach/sedackach max 30 min- hodku denne na zaciatku. Uvidis sama, aj podla rezimu babatka, ci bude dobry spac alebo sa kazdy chvilu bude budit a nieco potrebovat a potom sa rozhodnes Kedy je najlepsi cas.

miriamkela
12. máj 2016

v pripade ak niekoho zaujima ubytovanie na ostrove vir - dovolenka - apartmany cez slovenku ktora tu žije , kludne napiste IP - spravu alebo email miriam.kelecic@gmail.com 🙂