Cestovanie bez mumps, osýpky, rubeola očkovania

dusko14
24. jún 2012

Ahojte. Zaujímali by ma vaše skúsenosti resp. názory na cestovanie s deťmi bez očkovania mmr. Chystáme sa do Grécka autom s 15 mesačným synom a 11 ročnou dcérou. Syn nie je očkovaný proti osýpkam, mumsu a rubeole (mmr). A ani ho nemôžme dať zaočkovať, pretože mu to neodporúčajú kvôli zdravotnému stavu. Je po chorobe s komplikáciami. No pobyt pri mori by mu určite pomohol. Máte skúsenosti z dovoleniek s deťmi bez základného očkovania? Alebo sa radšej vzdať cesty? Ďakujem Vám za všetky názory 🙂

latvia
24. jún 2012

@dusko14 asi by som si zistila priblizne info o zaockovanosti deti v danom state pripadne o vysklyte tychto chorob a podla toho by som sa rozhodla.ono podla mna tam skor chyti ine druhy infekcii nez mmr

dusko14
autor
24. jún 2012

@latvia Ďakujem. Skúsim si zistiť výskyt osýpok priamo v Grécku prípadne aj zaočkovanosť. No vraj riziko sú turisti.....neviem. Obávam sa, že ak to zruším, tak dcéra to bude veľmi ťažko niesť...no zdravie detí je na prvom mieste.

poleva
24. jún 2012

@dusko14 neradila si sa s lekárkou ? tá by ti to najlepšie vysvetlila,očkovanie nie je sranda - teda neočkovanie

lenka311
24. jún 2012

sestra bola so synom a v pohode, len bola v Taliansku. Zaočkovali ho po návrate odtiaľ...
Zisti si na webe nejaké info, poprípade sa spývatj pediatričky, napr. moja lekárka má takú tabuľku že proti čomu očkovať keď niekde idete.... no neviem nakoľko sú tam aj tieto očkovania.... Tú tabuľku by som si lepšie pozrela keby som vedela... ☹ ☹ ☹
Takisto kamoška odchádza v ten deň ako ja bez povinného očkovania dcéry čo sa robí v 15mes.. ale idú do Chorvácka...
Keď si vezmem koľko báb nedáva svoje deti očkovať vôbec od narodenia, tak si myslím že to bude v pohode... na dovolenky určite niektoré chodia... možno Ti tu napíše aj taká...

zuzana76
24. jún 2012

@dusko14 ja neviem, ale cestuje aj kopec ludi s detmi do 1. roka a tie urcite MMR ockovanie nemaju a neboja sa

dusko14
autor
24. jún 2012

@poleva lekár mi navrhol očkovanie po dovolenke resp. odporučil posunúť na obdobie okolo dvoch rokov. No ja som taký bojko, že som začala v hlave riešiť práve to riziko cestovať bez očkovania ☹

latvia
24. jún 2012

@dusko14 ono vezmi si to tak, ze jednu z tych ochoreni moze chytit kdekolvek, aj na slovensku. dolezite je, aby ste byvali v oblasti kde je vyssi hygienicky standard, nie blizko nejakych chudobnejsich oblasti....tusim ze staci zavolat na reg.urad verej.zzdravotnictva, tam by vam mali dat blizsie info ako je to s premorenostou v inych statoch. viem ze v statoch, kde sa prestava pomaly ockovat, hlavne osypky stupaju, tusim tu bol clanok o vyskyte osypok v nemecku, ale neviem kde presne. ja by som dovolenku asi nerusila, ak budete v cistom hoteli, pripadne spravila by som nejake hygienicke opatrenia, vratane nechodenia medzi velky dav ludi do uzavreteho priestoru

dusko14
autor
24. jún 2012

@zuzana76 veď to. Ale niekde som čítala, že deti do 1 roka sú chránené zdedenou imunitou po matke. Ale či to je pravda, to neviem....ale ďakujem.

poleva
24. jún 2012

@dusko14 a nemohli ste už počkať ?? do budúceho roku ?? moji budú mať 2 roky a radšej ešte nejdeme,more nám neutečie a to sme zaočkovaní.alebo potom ako ti radia ísť do nejakej lepšej oblasti,hotela

latvia
24. jún 2012

@dusko14 chranene su cca do pol roka, ale to este nie je zaruka ze dieta neochoreje. zalezi aj od toho, ake ochorenie vam zabranilo ockovat

dusko14
autor
24. jún 2012

@lenka311 ďakujem. Potešila si ma....skúsim prelúskať na nete tie odporúčané očkovania pred vycestovaním.

zuzana76
24. jún 2012

@dusko14 no neviem , ale podla mna ak matka tie choroby neprekonala, tak zdedenu imunitu mat dieta nemoze, lebo ockovanie vytvori protilatky len u tej ockovanej osoby, ale u dietata nie / no a na osypky a rubeolu sa uz dost dlho ockuje, takze napr moja generacia mala osypky ci rubeolu len fakt vynimocne/ a napr take ovcie kiahne, tak tam je chranene dieta do 3-4 mesiacov, pokial matka kiahne prekonala a aj to tusim len ked dojci, takze podla mna to je blbost o zdedenej imunite, je to len take chlacholenie sa, ale to je moj subjekt. nazor.

dusko14
autor
24. jún 2012

@latvia hotel poznáme. Ideme tam 4x. Je tam čistučko...a vieš, že som tiež tak hypoteticky uvažovala, že to môžme chytiť aj tu na Slovensku...veď aj k nám chodia turisti....

zuzana76
24. jún 2012

my mame v rodine uplne neockovane dieta, ma 10 mesiacov a oneldho idu s nim na dovolenku, sice len chorvatsko, ale idu.

kaja73
24. jún 2012

@dusko14 nerobila by som paniku-ved potom maly nemoze ist ani do obchodu,ci materskeho centra 😝
Kludne chodte a malemu more len a len prospeje.

dusko14
autor
24. jún 2012

@zuzana76 ďakujem. To som nevedela, myslela som si, že očkovanie matky zaistilo imunitu pre dieťatko do toho jedného roka.

evina34
24. jún 2012

...nebudem sa tu rozpisovat o neziaducich ucinkoch ockovania a o kontroverznosti vakciny MMR.
Moja dcera ju nema. Boli sme na navsteve vo Velkej Britanii {kde je ockovanie dobrovolene} takmer 2 mesiace. Nevyhybali sme sa detskym kolektivom, ani ihriskam. {boli sme v meste Cambridge kde su desattisice turistov a studentov } Jedine co sme chytili bola crevna chripka...{to je asi najvacsia pravdepodobnost, ze vas zasiahne}. Kedysi sa tieto choroby bezne prekonavali a kym neprisla na trh vakcina a marketing zamerany na vyvolanie strachu, nikto sa nad tym asi takto nezamyslal....To rovno mozete zavriet deti do zlatej klietky. Treba posilovat imunitu a nastudovat si nieco o tychto chorobach, aby potom clovek vedel ako sa zachovat...Tolko moj nazor. Ja sama som prekonala ruzienku aj osypky a zijem...

sissy27
24. jún 2012

@dusko14 riziko, že chytí niečo z tých chorôb v zahraničí je presne taká istá ako na SK... Koľko je tu zahraničných študentov, turistov, imigrantov a kadečoho? Keď sa bojíš, tak nie že necestuj do zahraničia, ale seďte doma a ani okno neotváraj, lebo nevieš kto si práve na ulici kýchol...

latvia
24. jún 2012

@dusko14 v tom linku vyssie mas aj mailove adresy na jednotlive urady v roznych mestach, cinkni si do ktorejkolvej a skonzultuj to s epidemiologom, to budes mat najistejsie.ja by som sla, mne by skor vadilo cestovanie tak daleko autom v tomto teple 😅

zuzana76
24. jún 2012

@evina34 hmm zaujimave, si moj rocnik a nebola si zaockovana? ci si dostala ako reakciu na ockovanie? ja som prekonala len mumps, na ten sa vtedy este neockovalo a tiez som tu a bez nasledkov

latvia
24. jún 2012

@evina34 v podstate s tebou suhlasim, len ide o to, ze jej dieta zrejme nie je uplne fit ked pise ze museli odlozit ockovanie. a to je velky rozdiel ci je dieta uplne zdrave alebo ma nejaky problem. ockovanie je v podstate oslabeny virus, a ked jej toto bolo odporucane odlozit, mozeme si predstavit ako by telo zareagovalo na normalny neoslabeny virus. cize z tohoto hladiska si myslim ze je dobre zvazit vsetko, tu nejde o to ci ockovat alebo neockovat

zuzana76
24. jún 2012

@latvia ona pisala,ze je po chorobe s komplikaciami a ockovanie len odkladaju do 2 rokov, tak asi len bol chory a kvoli tomu nie je zaockovany, nie ze by mal celkovo znizenu imunitu

dusko14
autor
24. jún 2012

@latvia ďakujem 🙂

kaja73
24. jún 2012

@latvia ale zas na druhej strane k moru chodia casto rodicia s detmi co praveze maju poruchu imunity-cielom je ju posilnit a chodia aj s babakami bez zakladnych ockovani za tymto ucelom.
A pri vakcine skor skodi ta chemia,nie ten oslabeny virus ci bakteria-aj ked aj to moze narobit paseku ale prave v kombinacii s tou obrovskou chemickou zatazou.
Takze je celkom mozne ze chorobu clovek zvladne-ved neobchadza ziadne obranne mechanizmus-ide cez sliznicu a postupuje presne ako to priroda vymyslela,kym pri vakcine sa preskakuje obrana organizmu a umelo sa nieco vyvolava.

dusko14
autor
24. jún 2012

Baby tak ste mi zlepšili náladu...práve pečiem dcére chlieb (sme bezlepkáči) a možno bude aj chutnejší 😀

ivv
24. jún 2012

ja malu nemam zaockovanu MMR vakcinou a ani neplanujem tak urobit, pokial nebudu single vakciny a dokial sa tak nerozhodne sama urobit ked bude dospela..
cestujeme casto, najviac do zapadnej europy, kde su bezne "epidemie" osypok, tak ako to bolo napr. aj minuly rok v nemecku a francuzsku.. rozumej epidemia = niekolko desiatok deti .. 😅
pravdupovediac, ja by som bola skor rada, keby tieto choroby prekonala teraz v detskom veku 😉 s dozivotnou zarukou, ze nebude mat problem neskor, co u vakciny nikdy taku zaruku mat nebude, skor rizika vyplyvajuce z aditiv a z neskorsieho "nekrytia" vakcinou, ked "vyprcha" jej ucinok 😝

latvia
24. jún 2012

@zuzana76 ano, citala som, len je otazne ci bolo ockovanie odlozene kvoli dajme tomu neurologickym komplikaciam alebo kvoli prekonanej silnej infekcii a znizenej imunite, preto som chcela vediet preco bolo ockovanie odlozene 😕
@dusko14 ak to teda nie je tajne 😅

latvia
24. jún 2012

@kaja73 presne ako pises, preto som chcela vediet preco neockovali. zas je ine mat astmu alebo caste zapaly priedusiek a tazsie poruchy imunity. ako vravim, ockovanie neriesim, skor nejaku prevenciu pred moznou infekciou. zabezpecit zakladnu hygienu pripadne vybrat dobry hotel, co vravela ze taky maju, a hor sa na dovcu

ivv
24. jún 2012

@zuzana76 ja som 74 a nemam zaznam o ockovani MMR 🙂 prekonala som osypky a mumps dva krat, raz na jednu a raz na druhu stranu.. 😕 oba mumpsy som dostala pocas liecenia a mam o tom zdravotny zaznam 😅
segra bola ockovana je 86 a prekonala ruzienku..