Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

meleri
15. mar 2009

takže v letadle na přebalení nic není..dík...tak to ho přebalím na letišti....

no můj malý má 4 měsíce, a dneska jsme byli asi půl hodky v kavárně a nevydržel na kolenou ani tu půlhoďku... 😖 tak to fakt nevím....když stojím tak vydrží v šátce nebo v klokance, ale sedět prostě ne a ne...

takže to bude zážitek....

s Lufthansou nemáte někdo zkušenosti?

trixi
15. mar 2009

meleri, ja mam skusenosti s Lufthansou. Uz som pisala, ze som sa stretla len s velmi ochotnym personalom a hoci niektore letusky neboli sympaticke, boli velmi ochotne mi pomoct. V lietadle aspon v jednom z WC je vyklopny prebalovaci pultik, zatial v LH (lufthansa) lietadlach vzdy bol.
Meleri, ked sme leteli so synovcom tak sme vzdy mali pre neho vankus so sebou, v lietadle si ho mozes vypytat, tak isto aj deku, ale ten ich vankus je maly, my sme nosili taky dlhsi a uzsi a na kratkych letoch, ked nam nedali tu postielku co davaju na zaoceanskych letoch, ked sa mu chcelo spat, tak sme si ho na to polozili aby sa mu lepsie lezkalo na mne alebo sestre a na tom vankusi potom aj zaspal. Aj teraz beriem taky vankus pre maleho. Letime cez obed kedy je maly zvyknuty spavat, tak neviem ci zaspi v lietadle.

bzucka4
28. mar 2009

ahojte, ma tu niekto skusenosti s lietanim s skyeurope a bmi baby? berieme so sebou skladaci kocik, dak dufajme, ze ho nam zoberu. viem, ze skyeurope v pohode zoberu (aspon sa mi zda), len neviem ako je to u BMIbaby....vdaka

zukab
28. mar 2009

pred par dnami sme leteli s malou zasa, bolo to s british airways. nemozem sa na nic stazovat. kocik zobrali uz pri check in-e, sedacku nam dovolili az na palubu, ale samozrejme sme ju nemohli pouzit, letuse si ju dali k sebe niekam do kuta.
mala na mne krasne celu cestu sedela/lezala priputana, nastastie ani necekla.
pri vzlietani a pristavani som jej dala mlieko a caj, takze uska mala v poriadku.
letuse dokonca presadili tretieho spolusediaceho na ine miesto, aby sme mali jednu sedacku vedla nas volnu a tym padom viacej miesta.
a pri inom lete to suseda napadlo sameho, ludia su vacsinou zlati 😉
let to bol sice iba dvojhodinovy, ale cele to vsehovsudy trvalo cca pat-sest hodin, kym sme prisli fyzicky domov.

meleri, myslim si, ze maly nebude mat problem spat, ten monotonny zvuk je pre deti prijemny a uspava ich.
jediny problem je, ked v polovici letu zacne do mikrofonu hucat kapitan a vykecavat sa, kde sa prave nachadzate a podobne 😀
zober si nejaku svoju deku, nech sa maly citi pohodlne a v bezpeci. sofia ma svoju oblubenu, do ktorej ju v lietadle vzdy zabalim a drzim ju v nej na rukach.

meleri
29. mar 2009

Zukab,

dík! a jak je to s tím kojením před přistáním? kdy přesně se má dát? Jak už to přistává nebo před? fakt nevím vůbec snad mi tam někdo řekne...taky doufám že hlásí to přistání?

Trixi,

prosím tě co je to vankus? Nějaké lehátko? to jako půjčí nebo si můžu vzít svoje?
🙂

zukab
29. mar 2009

meleri, co sa tyka kojenia alebo vseobecne krmenia pri pristavani a odlete, to budes citit sama ten tlak v usiach. takze vtedy. dospely clovek si zivne, alebo prehltne alebo nejak ten tlak vyrovna, ale male babo potrebuje trocha pomoci. takze najlepsie je krmenie. niekto dava navlhcenu vatu do usi a nejake umelohmotne pohariky na usi, ale to som neskusala a zda sa mi to dost komplikovane.
v kazdom pripade, sama budes citit, kedy sa v kabine vyrovnava tlak, tak vtedy dat miminu pit. alebo moze plakat, to je tiez dobre 😉
mimochodom vankus je polstar 🙂 a zobrat si mozes svoje co len chces. aj ked podla mna je lepsia deka, je skladnejsia a pohodlnejsia. ale to samozrejme zalezi iba na tebe.

meleri
29. mar 2009

Zukab dík....

to mě nenapadlo že mě taky bude vlastně zaléhávat v uších...)

no spíš asi vezmu deku, stejně ji chci vzít...akorát jak říkám ,malý nesnáší když ho někdo drží..zůstatne tak pět minut a už si chce lehnout nebo se nosit...no a nosit v letadle? to fakt nevím jak to půjde..

zuzik_p
29. mar 2009

Meleri, nemej takovy strach, uvidis, ze to maly zvladne v pohode 🙂 Pokud nebudou turbulence, tak behem letu muzes chodit a nosit.

3558
29. mar 2009

moj maly letel uz 6 krat a vzdy som mala velky strach ako to zvladne. ale on uplne v pohode. 🙂
tiez som kojila pri vzlietani a pristavani, a cely cas mal na hlave capicu koli klime. aby mu nenafukalo do usi.
a nosim vzdy aj deku. 🙂

bzucka4
29. mar 2009

maminy ma tu niekto skusenosti s leteckou spolocnostou BMIbaby? ☹

meleri
29. mar 2009

holky, ste zlaté.... 😵 dík za uklidnění...když vás to tolik krásně zvládlo, tak snad to zvládneme i my.

majsan
30. mar 2009

ja by som chcela ist v lete domov zo svajciarska.stale som cestovala busom s prvym synom on zboznoval cestovanie tak som nemala problemy 😀 ale teraz si nemozem dovolit ist busom.maly bude mat v auguste rok a bojim sa ako zvladneme cestu.za kociky sa tiez plati? a kolko batoziny mozem mat kedze budeme traja?

slaviq81
30. mar 2009

Majsan, ved sa popytaj pri kupe letenky. Kolko leteniek budes mat, tolko batoziny mozes vziat. Predpokladam, ze mladsiemu letenku kupovat nebudes, takze bez batoziny. Mozes mensiu tasku a kociar alebo sedacku bez problemov az k brane 😉

habibi78
30. mar 2009

baby, kolko tekutín možem zobrať pre malú do lietadla?

shaula
30. mar 2009

Nejsem si jistá, protože my jsme ještě nikam necestovali, ani nebudeme, ale myslím, že pro dítě starší jednoho roku už nic... Mám pocit, že jsem to četla na letišti, ale to už je dávno, je možné, že už je to úplně jinak. Uvidíme, co poví zkušenější zcestovalé maminky.

slaviq81
30. mar 2009

Habibi, mozes mat aj tri flase tekutin ale kazda flasa musi mat maxi 100ml obsah. Po security check-u, v duty free mozes nakupit tekutin kolko len chces, bez problemov vziat na palubu 😉

stvura
30. mar 2009

Habbi, to stymi 100ml plati len pre dospelych {plus v priesvitnej flaske a sacku} ale pre deti nie. Ja som mala dve flase pre krpca, jednu s cajikom a druhu s vodou, obe boli velke 250ml. Akurat som ich musela obe ochutnat pri checkine, inac nic.

shaula
30. mar 2009

Našla jsem k tomu nějaké informace na stránkách ČSA, myslím, že to bude podobné i u jiných přepravců.
http://www.csa.cz/cs/portal/passengers/special_...
http://www.csa.cz/cs/portal/passengers/at_the_a...

trixi
30. mar 2009

ahojte, vcera vecer sme sa vratili z dovolenky. Leteli sme s Austrian a Lauda. Let bol super. A nas Matej ho zvladol vyborne. Hoci maly nemal letenku mohol mat batozinu o vahe 10 kg, plus my sme mohli mat po batozine do 20 kg, a palubnu batozinu a kocik. Leteli sme s Viedne, check in bol v pohode, kocik sme mali az ku lietadlu, vzali nam ho az pri vstupe na palubu. Mali sme dost casu, takze sme posedeli v samoobsluznej restauracii, kde sa malemu velmi pacilo, pozeral na lietadla. S prebalenim sme tiez nemali problem, dokonca tronil aj na nocniku (mame cestovny). Pri nastupovani sme mali prednost, prisiel pre nas zriadenec letiska a isli sme do lietadla ako prvi. Co sa tyka stravy a tekutin pre dieta, vobec s tym nerobia ziadny problem. Mali sme zarobeny caj vo flaske (200 ml), dzus 200 ml, vodu vo flasi (Lusku 500 ml), Hippku zeleninovu, hippku ovocnu a este aj nestle puding, nejake keksiky. Len si to overili a povedali, ze je to OK. Nic som nemusela ochutnavat a ani otvarat. Co sa tyka letu-ked sme sa usadili poprosila som letusku o vankus (polstar) a deku pre maleho, ked sa lietadlo pohynalo na start, tak mi letuska vsetko doniesla, este aj hracku a ceruzky a vymalovavanku pre maleho. Pri starte maly chumal tie kukuricne chrumky a pil vodu, takze ziadne zalahnute uska, ked sme uz leteli dostali sme teple jedlo - ja som pre maleho poprosila aby mi ohriali hippku (bez problemov mi to ohriali), Matej zbastil papanie a este aj cast mojho jedla, vypytala som pre neho este rohlicek a potom zaspal a spal vyse hodiny a pol. Zobudil sa cca pol hodku pred pristavanim, takze som ho mohla zasa napchavat sendvicom, ktory sme dostali ako druhe jedlo a letuska mi dala jeden aj pre maleho, hoci na neho nemal oficialne narok. S prebalovanim nebol problem, na WC boli sklopne pultiky, kde som bez problemov maleho prebalila. Pristavanie bolo zasa bez problemov, maly si zul rohlik a popijal cajik, pristavanie sa mu velmi pacilo. Let trval cca 5 hod.
Cesta spat bola zasa bez problemov, s tym rozdielom, ze pri pristavani si maly vypytal prso a cca 10 min. si cuckal mlieko a potom si zasa zul svoje chrumky a popijal dzus. Let spat bol kratsi, cca 4 hod a 15 min. Asi sa kapitan ponahlal domov
🙂
meleri, neboj, vsetko zvladnete v pohode. A nosit ho po lietadle mozes, ked nie su turbulencie, ale je to dost nepohodlne, pretoze aspon pocas nasho letu stale behali letusky s tymi vozikmi a raz nosili napoje, potom jedlo, potom duty free a zasa napoje a zasa jedlo, takze aj ked som isla na WC, tak som sa im len vyhybala.

bzucka4
30. mar 2009

slaviq81
pises, ze kociar alebo sedacku...a ked mame kocik, ktory je travel system a je to vlastne kocik aj s autosedackou?

slaviq81
30. mar 2009

myslim, ze nebude problem 😉

bzucka4
30. mar 2009

slaviq81
oka 😎

zukab
30. mar 2009

len chcem podotknut, ze na batozinu maju narok aj deti bez letenky. aspon teda u british airways sme na malu mohli prepravit 15 kg kufor.
co sa tyka tekutin pre deti, je to ine ako u dospelych, nemusia byt dodrzane 100 ml obsahy, ale malo by sa to na check-ine ochutnavat.
vo viedni to maju dost na haku a pustaju aj bez ochutnavky. ale to je skor vynimka ako pravidlo.

habibi78
30. mar 2009

trixi, dakujem za tvoj príspevok, na množstvo otázok si mi odpovedala.... 🙂
zuzka, ideme z Viedne, tak dúfam, že to bude ok.... ja sa len bojím, aby som pre nu mala dosť jedla, lebo letíme dve hodiny, potom tri hodiny čakanie na dalšie lietadlo a dve hodiny zase v lietadle..... 😖

3558
30. mar 2009

ak vezmes hipp presnidavky tak tych mozes mat kolko chces. piskotky, chlebik..... uz mozes si pribalit aj jedlo, nie len caj a mliecko. a len ochutnas ked ta vyzvu a hotovo. ak ti nahodou nedovolia dve flase vody / jeden krat sa mi to tak stalo zo siestich/ tak som im tu moju prevarenu a vychladenu vodu nechala a v bezcolnej zone som si namiesto toho kupila evianku. 😉

habibi78
31. mar 2009

zuzi dakujem.... myslíš, že Evian jej nemusím prevárať? Ja jej totiž stále preváram vodu....

yasmina
31. mar 2009

habibi urcite ti dovolia na palubu uzatvoreny karton kojeneckej vody Humana ta sa uz nemusi prevarat a nebudu ziadat ani otvorenie odskusane na letoch KE-BA, BA-Catania, KE-Wienna, BA - Kolyn, alebo si vezmi balenie lucky ruzovej bezbublinkovej je to pol litra a ta sa uz neprevara a tu ti nevezmu je kojenecka...nam ju nevzali a do flasticiek som si dala tiez prevarenu detsku vodu a tu som chutnala, a mala som na palube este Hipp prikrm a Fruttapura ovocne presnidavky....mliecko v prasku v davkovaci aj granulov.caj v davkovaci...no problem

yasmina
31. mar 2009

ja musim povedat ze som olutovala ze sme nekupili malym normalne letenky lebo u Skyeurope deti nemaju narok na batozinu a tym padom sme platili za nadvahu viac ako keby sme im predcasne kupili letenky... 😠

pookie
31. mar 2009

Aj ja som bola prekvapena ze sa u Skyeurope plati za deti do 2 rokov, myslela som si ze mala pojde zadarmo no uctuju 25 eur kazdym smerom, mas pravdu yasmina ze ked su akciove letenky tak by to vyslo lacnejsie a este k tomu by nebol problem s batozinou navyse a mohla by sediet v sedacke vedla mna. Nabuduce jej kupim normalnu letenku 🙂

habibi78
31. mar 2009

my máme pre malú rezervovanú letenku teda aj miestenku, hlavne kvôli nadváhe batožiny......