Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

erikasadek
1. jún 2009

hahojte no ja budem letiet s mojimi dvojmi zbojnikmi za mesiac uvidime ako to dopadne zatial som boça kludna ale po dnesnom infe ze sa stratilo lietadlo air france nad atlantikom s 224 cestujucili a 8 detmi a jed.om babe tak zacinam mat strach .....

ssara
1. jún 2009

chcela by som sa spztat ci nemate niekto skusenost ako je to s kocarom do lietadla? mam kocar ktory sa rozoberie na dve casti ci to je problem alebo musi byt golfac ? Inak da sa zobrat na palubu cele mlieko neotvorene alebo je to nejak obmedzene. dik 🙂

trixi
2. jún 2009

erikasadek, bud kludna, lietadlo nepada kazdy den. Kazdy den sa stane tolko dopravnych nehod, a do auta sadame kazdy den.

femme, drzim palce, nech mate kludnu cestu a aj to miesto volne 😀

femmefatale
2. jún 2009

presne tak trixi, lietadlo zostava stale najbezpecnejsi dopravny prostriedok..
ja sa spolieham na statisticky velku nepravdepodobnost, ze by sa to nad atlantikom v blizkom case zopakovalo znova, kym budeme letiet, tak klud, erika 😉

a dakujem, urcite nam tie miesta vpredu let sprijemnia 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meleri
2. jún 2009

čaute máte někdo zkušenosti s Air france nebo british airways? teda krom toho že jim spadlo letadlo.. ☹

briketa
6. jún 2009

Meleri, ja lietam od nalrodenia maleho (ma tri a pol) z Viedne do Los Angeles s British Airways (a predtym aj bez maleho uz zopar rokov) Tekutiny nesmies ziadne, ani drogeriu. Ak nieco mas, zober si len prasok a vody Ti daju v lietadle kolko chces, aj Ti ju ohreju. Kocik nosim Maclaren, ten mi pustia aj hore, pri dverach zoberu, pri vystupovani daju naspat.
Vlhke utierky nebol nikdy problem.
Personal bol vzdy velmi mily. Nemala som s British Airways ziadne problemy.

trixi
6. jún 2009

moje skusenosti s BA je taky, ze vzdy som mohla mat tekutin pre maleho kolko som chcela, kojenecku vodu, dzus, zarobeny caj a pod. A drogeriu tak isto, pre seba v predpisanom mnozstve a pre maleho nikdy nekontrolovali. Paradox je, ze pre seba som vodu nemohla mat ale pre maleho aj celu bandasku. Takze moje skusenosti su ine ako ma briketa.

erikasadek
6. jún 2009

meleri ja mam ale uz davno som s nimi letela takze tio nepomozem... anik super letecke spolocnosti...

kocky dakujem za ukludnenie..

inak briketa asi to bude tym ze do ameriky sa vela veci nesmie priniest
teda cesta do ameriky su , velmi striktne pravidla..ako medzi europske lety..

lordalea
9. jún 2009

Skuste sa spytat na www.lietajucakorytnacka.sk - je to novy portal a su velmi ochotni, naposledy som cestovala s maltezskym psikom a poradili mi co som potrebovala. Vrelo odporucam.

meleri
9. jún 2009

jo ono je to tak ze to je airfrance ale leti se s letadlem canadaair nebo british airways.
Jinak ja mam podobne zkusenosti s Lufthansou...nekdy byli v pohode, nekdy zas prisni...me spis jde o to jesti jsou jako prijemni a trochu pomuzou ale jak vidim tak to zalezi jake letusky tam zrovna budou.. jinak dekuju za odpoved.. 🙂

paskova
9. jún 2009

Ahojte baby, ja mam kocik v celku, nemozte mi nektora poradit, ako sa s takym lieta? Neviem ci sa zato plati, alebo ci mi ho zoberu vobec do batozinoveho priestoru. Chceme letiet do Spanielaska a neviem kto by mi poradil. Dakujem.

ashley
9. jún 2009

Ahoj paskova.
ja som lietala skyeurope a ryanair a som za kociar neplatila. Letenku kupujete na infant(dojca) a tym padom je kociar zdarma. Na chcek-ine treba tej pani povedat, ze mate kociar z jednej casti a ona vam vytlaci oznacenie presne take ake bude aj na kufroch. POtom mozete ist s kociarom az k lietadlu. Alebo jej na chcek ine poviete, ze ho chcete odbavit, a oni ho zoberu ako kufor.. Ale to by som sa bala aby ho neznicili.
Dufam, ze som pomohla.

paskova
10. jún 2009

Dakujem pekne za radu. 😉

macka23
10. jún 2009

Ahojte,
chcela by som sa spytat ci niekto nemate skusenosti s ryanair s babatkom 🙂
Letime v lete do UK, kociar je zadara, zaplatili sme si Extra Baby Equipment, cize autosedacku si vezmeme, ale v papieroch je aj nieco ako:
Additional infant equipment such as car/booster seats and travel cots may be carried in addition to your personal checked baggage allowance. Infant equipment (car/booster seats and travel cots) can be added to your booking online at a discounted rate of £10/€10 per item/per one way flight or at the airport or through a Ryanair call centre, the standard rate of £20/€20 per item/per one way flight.
Ale nevieme ako tomu mame rozumiet ci aj autosedacku aj travel cot alebo len jedno z tych dvoch.
Vie niekto poradit? Dakujem 🙂

debbie
12. jún 2009

Ahojte mamičky v okt. letíme po prvý krát s malou spoloč.ryanair do nederlandu. Mám pár otázočiek ak ste niekto leteli touto spoločnosťou prosím napíšte mi ako to prebieha je možné kočík odovzdať až pri lietadle? A tiež neviem či môžem zobrať malej papať a či môžem zobrať čajík vo flaške , aj mliečko vo flaške a aj termosku s čajíkom???? Má mala nárok na batožinuu ked bude letieť ako dieťa do 2rokov? A ked nie ako to mám riešiť mám to dať do kufra ku mne či manelovi či môžem mať príručnu tašku a čo hračky a plienky a tááák ako ste to riešili tiež do kufra? mám kočík väčší a neviem ako je to môžeme si vziať len golfáč či je to jeddno aj s váhou kočíka? Viem je toho veľa ale nechcem aby nás niečo zaskočilo. A ešte kojím a chcela by som pri vzlietaní kojiť malú len neviem či je to pri tom pripútaní ked bude na mne sedieť možné dakujem pekne za odpovede

zuzpolka
12. jún 2009

debbie,,, ja ti asi moc neporadim, ešte som s malou neletela ale v oktobri nas to tiež čaka 🙂
takže ti aspon napišem čo viem 🙂 kočik maš pri sebe až kym nenastupiš do lietadla 😉 priručnu batožinu možeš mať, myslim do 5 kg ale neviem či všade to tak je 😒 pre malu možeš mať pri sebe všetko čo potrebuješ k jedlu alebo na pitie, len ti asi z toho daju ochutnať 🙂 a či ma narok na batožinu neviem 😕

debbie
12. jún 2009

aj tak dakujem zuzpolka

natka189
15. jún 2009

😉 cawko prosim rychlo potrebujem ze ci si do lietadla mozem zobrat kozmetiku...diQ a co pripadne si nemozem zobrat diQiale rychlo pls 🙂

trixi
15. jún 2009

natka, kazda letecka spolocnost ma na svojich strankach co si mozes vziat do lietadla. Aku kozmetiku co myslis pod pojmom kozmetika?

erikasadek
15. jún 2009

macka, za kazde samostatne si zaplatis.. 😉 ale je povolena cestovna postielka, a sedacka.. 😉

jojolander
15. jún 2009

Ahojte, my letíme v stredu do bulharska - letíme prvýkrát - viete mi poradiť, čo obliecť malému, príp. či môžem mať v príručnej batožine aj oblečko pre malého??

Dík

trixi
16. jún 2009

jojolander, samozrejme, ze mozes. a co obliect? Nohavice, tricko, do tasky nejaku mikinku, keby bolo v lietadle chladno.

zuzube
30. jún 2009

ahojte baby,
zijeme v irsku a malej davam mliecko Cow and Gate....teraz ideme domov a neviem, ci mam kupit balenie tu, alebo to maju aj na slovensku...neviete nahodou, ako sa to vola doma??

cerstvamama
30. jún 2009

debbie
se zavazadlama je to různé, podle společnosti. My létáme s ČSA a malá může mít zavazadlo, ale jen do 10 kg. Kočárek odevzdávám až u letadla, ale dá se to i poslat se zavazadly. Jídlo mám vždy u sebe v příručním zavazadle. Mám takovou super velkou nafukovací kabelku 😀 . Termosku netřeba, letušky ti vodu ohřejí. Jinak se mi teď naposledy poprvé stalo, že jsem ochutnávala mlíko i čaj pro malou. Jindy to nechávali bez povšimnutí (Ruzyně). Kojit můžeš, ten pás pro prcka je volný, je jakoby připoutaný takovou spojkou k tomu tvému, takže mimi má docela prostor. U nás je to třeba, Adélka už neposedí, tak při vzletu stojí 😉 Já teda nekojím a tak jí dávám dudlík a úplně to stačí. Snad je to všechno 😉

cerstvamama
30. jún 2009

zuzube
Já jsem tohle řešila taky s jíným druhém mlíka. Zavolala jsem si na bezplatnou linku Nestlé a oni mi zjišťovali jak se v Rumunsku jmenuje Beba a jestli je to stejné složení. Byli moc ochotní, vzali si na mě číslo a do 24 hod. mi to zavolali.

eviska83
30. jún 2009

Ahojte,
My so synom lietame od jeho 4 mes. Dnes ma 3 roky 😀 a lietanie miluje a nikdy sme nemali ziaden problem.
Ale mam otazku, v septembri letime znova domov ,ale pribudli nam dalsie 2 deticky.budu mat 6 mes.Neviete ci mozme vsetci sediet spolu? teda 5 ludi na 3 sedadlach? myslim ohladom bezpecnosti- kolko je tam mask?
Poviem vam bude to fuska- letime ryanairom ,kedze uz velmi na vyber nemame( skyeurope by som nesla ani za svet)a prestupovat s 3 detmi nechcem.Chceli sme im kupit letenku ,ze ich dame do autosedaciek ,ale bohuzial u nich sa to neda 😠 😠 .Aj ta batozina ma dost stve- neviem ako to vsetko zbalim- este ze prirucne maju do 10kg.

pookie
1. júl 2009

Zaujimava otazka ohladom tych mask lebo 5 ich nad 3mi sedadlami asi nebude. Lepsie bude zavolat im.
Pokial viem tak na jedneho dospeleho moze byt iba 1 dieta bez naroku na sedadlo ale ako vidim vy ste v pohode.
Preco so skyeurope nie? Viem ze maju problemy ale hadam lety rusit nebudu a ak hej tak daju dopredu vediet. Ja s nimi letim zajtra tak som zvedava...

trixi
1. júl 2009

eviska, co sa tyka tych mask, zalezi od typu lietadla. Nam sa stalo, leteli sme Airbusom a mali sme pridelene sedadla s malym v trojke na lavo (ked sa divas od chvosta do predu) a presadili nas na pravu stranu, pretoze na tej lavej strane je len jedna maska pre troch, a na pravej strane su 2 masky pre 3. Uz si nepamatam typ Airbusom, ale pre boingoch sa mi to nestalo. Tak ked chces sa informuj u prepravcu.

eviska83
1. júl 2009

pookie- moja neter letela v aprili so skyeurope a aj cestu domov a aj cestu spat presunuli o jeden de(kedze oni este prestupovali prepadli im letenky) a ked nam volali ze ktory let chceme tak namiesto presunutia letu nam stiahli z karty peniaze akokeby sme kupovali novu letenku.MM na to prisiel nahodou ked kontroloval ucet - este stale maju 1 tyzden na vratenie ale velmi tomu teraz neverim.
ohladom sedadiel tam asi budem volat