Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

mirkson
19. apr 2010

Kristies - keksy muzes mit, jidlo ve flastickach taky. My jsme meili presnidavky. Domaci delanou stravu nevim. My litame do Los Angeles a nikdy jsme prednost pri vystupovani a kontrole nemeli. I kdyz Kristinka rvala na cele kolo, nikdo nas v rade nepustil.
Prosim o radu. Nase Kristinka uz pije normalni kravske mleko. Kolik si ho muzu vzit s sebou na palubu?

kessiee
5. máj 2010

ahojte, baby, ak beriete so sebou aj kocik pre dietatko, balite ho do niecoho (napr. do folie) alebo mate cestovne obaly? pomozu vam tam pracovnici letiska trosku? - myslim zabalit kocik, alebo podrzat babo... asi by som ocakavala velmi, co? my letime pravdepodobne v druhej polovici juna, idem s malym sama, tak mam z toho fajn stresy uz teraz...

mirunka112
12. máj 2010

Ahojte dievcata-mamicky! Letela niektora z vas spolocnostou Ryanair s hlbokou vanickou a vajickom (nie celou autosedackou, len tou castou, co sa dava na konstrukciu kocika). Ako autosedacku som to neprihlasila, ale chcela by som to vziat so sebou, len neviem, ci nam to dovolia. Ak mate niektora z vas takuto skusenost, prosim odpiste. Dakujem.

editah222
12. máj 2010

Mirunka-já jsem lítala s Ryanair jen za bezdětna, ale pár maminek jsem tam viděla - všechny musely mít děti na klině, protože do letadla se můžou dát jen autosedačky homologované pro letadla a taky protože v letadle nebylo nikdy volné sedadlo. Přece jen to je nizkonákladová společnost a funguje to tam trochu jinak než třeba u BA nebo ČSA.
Pokud v letadle bude volno tak asi záleží na přistupu letušek, já jsem potkala příjemné i ty horší. 🙂

mirunka112
12. máj 2010

Editah222, dakujem za odpoved. Ja to vajicko nechcem brat so sebou do kabiny lietadla, chcem ho odovzdat do batozinoveho priestoru spolu s kocikom este pred lietadlom (vajicko sa zmesti do vanicky). Len ide o to, ci mi ho vezmu bez poplatku, kedze som ho ako "autosedacku" nenahlasila...

luthien.k
12. máj 2010

Holky, a co na Madeiru nebo do Španělska s TAP, letěly jste některá? Jak se tam chovají k dětem? Nevíme, zda kočárek odevzdat už u odbavení a vzít malého v nosítku nebo si ho vzít až k letadlu (asi si i kvůli tomu pořídíme golfky, protože náš sporťák se skládá ze dvou částí...). A na palubu jídlo a pití pro prcka OK?

luthien.k
12. máj 2010

Samozřejmě jsem myslela do Portugalska s portugalskými aeroliniemi... 😅

luthien.k
12. máj 2010

Nikdo neletěl s TAP s prckem? 😕

kessiee
12. máj 2010

ahoj luthien, a kedy letis? ja letim s malym do portugalska niekedy v juni, presny termin este nemam, teda ani letenku, takze ani neviem, ktorou spolocnostou poletime. ale keby sme isli skor ako ty, urcite napisem 😉 ja budem kocik odovzdavat spolu s batozinou, bude tak mozne ho na letisku aj zabalit a snad takto predideme nejakemu poskodeniu.. 😖

briketa
12. máj 2010

RE MIRKSON: do Los Angeles a nikdy jsme prednost pri vystupovani a kontrole nemeli. I kdyz Kristinka rvala na cele kolo, nikdo nas v rade nepustil.
Prosim o radu. Nase Kristinka uz pije normalni kravske mleko. Kolik si ho muzu vzit s sebou na palubu?

Mirkson, najjednoduchsie je nebrat cerstve, ale susene. Alebo urob tak, ze das si do flasky obycajne, pripadne sa budes musiet z neho pred nimi napit a maj v taske aj susesne, ak by Ti to obycajne nepovolili. Tak budes poistena, aby si neostala bez mlieka.
Ja bravam aj svoje jedlo, lebo mne maly letecku stravu nezje ani nahodou. Mlieko som nebrala, tych 13 hodin bez mlieka vydrzi. Mal vodu a riedeny apple juice. S malou som domov este neletela.

pattie
12. máj 2010

My lítaly s TAP do Lisabonu. Docela v pohodě byli... je to celkem krátkej let, 3,5 hodiny, takže v pohodě. Letušky se chovaly fajn, nemohla jsem si stěžovat, mojí Bětušce bylo kolem roku, když jsme lítaly a vždycky mi tak půl letu prospala. Řekla jsem si o volnou sedačku vedle mě a pokaždý (letěly jsme 4x) mi jí daly. Jídlo si musíš vzít vlastní a vodu dostaneš, i pro malýho, když si řekneš, ale vodu si s sebou pro dítě vzít můžeš.
S kočárkem je to těžký, můžeš si ho vzít k letadlu, v Lisabonu Ti ho pak vydají na stranou od kufrů, kde jsou na pásu nadrozměrná zavazadla. Já už ho dávám rovnou na chech-inu, protože malá už chodí, tak se s ním zbytečně netahám po letišti.

pattie
12. máj 2010

kessiee: beru si velký igelitový pytel a provázky. Jen jednou mi dali vlastní (Turkish Airlaines), ale jen na jeden let, jinak ne. Oni s tím kočárem strašně zacházejí, takže bez zabalení jsme ho dostali pěkně špinavej ☹
Když požádáš letušku, tak Ti dítě podrží, ale jinak moc ochotu neočekávej, sami se nenabídnou, alespoň mě se to nikdy nestalo... Neboj, cestu zvládneš, já lítala s malou sama docela dost a prostě se to zvládnout musí 🙂))

luthien.k
13. máj 2010

pattíe, díky za odpověď, taky kočárek asi odbavíme, protože máme i ergonomické nosítko, takže si ho vezmeme asi tam....

simicak
14. máj 2010

My ted v leteli 4x behem mesice,litam s holkama od miminek. TEd jsem letela sama s 3letou a s 9mesicni a kufry a kocarem.
V cesku mi na letisti dovolili vzit do letadla caj i mliko pro malou,v Anglii jen jedno piti pro dite a musela jsem ochutnat z lahve. Sunar uz v letadle neohrivaji kvuli bezpecnosti mi rekli-nastesti mala pila i studeny. Kocar jsem dostala zpatky vzdy cisty-litame s Rainerem,bud mi ho dali pri vystupu hned z letadla a nebo mi dojel az na pase s kufry,jak kdy. No a ja jsem dr zka,takze kdyz potrebuju,tak malou vrazime tomu,kdo je nejbliz ( Viki je o 3 mesice driv narozena,takze ma 6.5kg a je to prdola ). V anglii se mi lidi nabizeli na pomoc,drzeli malou,kufry mmi donesly az do letadla a tak samo na pasu mi lidi sundali kufr a jeden kluk me i vyprovodil z letiste,protoze jsem mela 3 kufry,kocas a dve deti,tak pomoh. A klasika na ceskem letisti mi z cechu nepomoh nikdo. Opet az anglicani co leteli se nabidli,jinak nikdo ani z personalu.
Rozhodne se mi cesovatlo dobre s obema detma a bez problemu. TAkze bych se holky niceho nebala. My leteli anglie cesko a zpatky -pres 12hod.cestovani se vsim vsudy,2hod. let a pak tri dny nato anglie - spanelsko a zpatky.

Jo a malou jsem mela v klokanku,ale musela ho v letadle sundat,lprotoze musela mit jejich pas a klokanka jsem nesmela mit,takze az po pristani zase nasadila

simicak
14. máj 2010

jo a jidlo muzete mit klidne delane svoje,kamaradky litaji i ameriku,afriku a nikde s tim neni problem,ja taky zdycky delam svacinu s sebou. Jen s temi tekutinami nekde delaji problemy.
A jak nekdo psal,tak ryanair nesmite mit autosedacky v letadle,dite musi byt na kline a pokud chcete,tak si muzete priplatit a pusti vas do letadla jako prvni a necekate ani fronty pred branou.

estterka
15. máj 2010

ahojte..chcela by som sa spytat,mozno mate skusenosti alebo info,kolko sa odporuca po narodeni drobca pockat do prveho letu?a ako to take male deti znasaju?

sakura77
16. máj 2010

nam v prahe na letisku tobili ceremonie kvoli kojeneckej vode,tetula sikovna mi otvorila tasku a slahla lucku(dojcensku vodu) do kosa,tak som zvysila hlas a potom mi ju dala naspat 😠
ale napr v dubaji sme mohli mat so sebou uplne vsetko,aj dvojlitrove flase s napojmi a nikto nic
noa tie autosedacky,niekde mozu byt ale ze pri vzlete a pristavani sa musi babo vybrat a priputat s maminou spolu

aalinka
16. máj 2010

ahojte, cca o mesiac ma caka cesta lietadlom aj s malou z Budapeste spolocnostou Malev. ma niekto skusenosti s touto leteckou spolocnostou? chcela by som vediet ako je to s moznostou zobrat kociar, tekutiny na palubu u tejto spolocnosti? dakujem

aalinka
16. máj 2010

este mam jednu otazocku.. ako je to s klimatizovanymi priestormi , letisko, lietadlo a detmi? obliekali ste ich teplejsie? mam obavy z tej klimy, aby neprechladla a dovolenka neskoncila skor ako zacne. 😕

briketa
23. máj 2010

Aalinka, ja som uz Malevom letela a vsetka spokojnost.
Dieta si do lietadla oblec napr. takto: tenke tricko s kratkym rukavom a teplacky (co najpohodlnejsie!). Na tricko daj tricko s dlhym rukavom mikinu) a ber tenku bundicku do kufra. Neviem za akeho pocasia a kam letis, ale podstatou je viac tenkych vrstiev. Ked sedis na kureni je nehorazne teplo, ked na teba fuka cely let klima, zase chladnejsie.
Do prirucnej extra tricko a tenke teplacky. Keby sa obliala.

natalia777
26. máj 2010

ahojte kocky ja budem letiet s malou ked bude mat 5 mesiacov, zatial ju len kojim stale takze netusim co si mam zobrat do lietadla ale asi len cajik nie??? takze vy odporucate aby som ju pri pristavani a vzlietani kojila? 😕 😕 😕 budeme letiet z londyna do krakowa cca 2 hodiny mam z toho strasny strach 😅 a ozaj baby kde ste prckov prebalovali? ja sa toho obavam lebo my mame let rano o 6 a moja prave v tom case pusta bomby do plienky po celej noci 😀 😅 😕

bubelko
26. máj 2010

ahoj natalia: my sme teraz cestovali vsetci styria lietadlo, jonas mal akurat 5 mesiacov ako tvoja. prebalovalasom na letisku na wc alebo rovno v hale na stolicke. do lietadla som brala caj, ale maly ho aj tak nechcel a kasu (kedze uz prikrmujeme). pocas vzlietania mal dudusku a pocas prilietania moj prst, lebo ju nechcel. kojit som kojila pri vzlietani cestou domov (akurat to tak vyslo). ale sedel vedla mna manzel a druhy syn, tak som si mohla spravit pohodlie, inak je to podla mna velmi nepohodlne a babo sa (ak je uz vacsie) ma problem zmestit. okrem toho je opasane pasom a ten mu nedovoli sa tak dobre otocit. (teda aspon nas jonas s tym mal mensi problem). kazdopadne by mala mat ale nieco v puse, aby lahsie vyrovnavala tlak. tak stastny let. 🙂

bubelko
26. máj 2010

ps: v lietadle som zatial nikdy nemusela prebalovat, aj ked bol trebars jeho cas, vzdy si pockali na to, ked budeme na zemi. 😀

natalia777
26. máj 2010

bubelko presne to ma napadlo ze ako ju mam kojit ked bude priputana??? 😖 a kasu pije z flasky?

bubelko
26. máj 2010

natalia: kasu (myslim mixovanu zeleninu) papa lyzickou. no mne aj jonasovi to bolo dost nepohodlne, lebo si nemohol poriadne lahnut a odopnut ho pocas vzlietnutia a pristavania nemozes. ale pocas letu, ked som kojila, to islo. ale ako vravim, vedla sedel manzel a z druhej strany starsi syn, takze nikomu nevadilo, ze sa jonas roztahoval 🙂
my sme skratka pouzili tu dudusku a moj prst a bolo to v pohode. pocas jedneho letu spal a pocas druheho bol hore, ale bol v pohode. pozeral sa okolo seba a bol spokojny. zober malej nejake oblubene hracky a bude to v poho. 😉

natalia777
26. máj 2010

bubelko dakujem ja asi budem ovesana cela hrackami 😀 hadam to nejako zvladneme moja este papa len mliecko odo mna a sem tam cajik aj ked ona potvorka zacala odmietat flasku 😕 a cumlik ani mysliet 😕 ja letim so svokrou tak hadam to nejako zvladneme 😕

bubelko
26. máj 2010

ale urcite hej. ked ty budes v poho, tak mala tiez. u nas je to o to horsie, ze ja sa bojim lietat 🙂 a odkedy mam deti, tak este viac 😀 niekedy mi pri vzlietani az slzy tecu a musim z hlboka dychat. ale nastastie to ide 🙂 ale pred detmi sa vzdy tvarim, ze huraaa ideme za babkou, za dedkom a bude sranda...
aj jonas odmieta dudusku, tak som mu dala cucat prst a bol taky spokojny, ani nemrnkol. musela som ich ale menit, lebo by som ich mala rozzute vsetky 😀

lucyblack99
29. máj 2010

@natalia777 ahoj, ja som tiez letela prvy krat s malou ked mala 5 mesiacov, prezila to super....hlavne preto, lebo som mala vedla seba volne sedadlo, kde som ju mohla na chvilu polozit, dokonca mi obidve cesty aj trochu pospala....neviem ako by som to zvladla ju mat celu cestu na kolenach, hlavne ked vtedy este nesedela....ja som si kupila priority check in, tak som bola v lietadle medzi prvymi a hned som zabrala dve sedadla a dufala som ze lietadlo nebude plne tak si ku mne nik nesadne....ja mam tu smolu, ze odtialto mi lieta do bratislavy v najlepsich casoch iba ryanair :(

skus to aj ty a uvidis, vacsina ludi ked vidi male dieta v lietadle, snazi sa sadnut co najdalej :D
hlavne ked letite dve, skuste si nechat sedadlo medzi sebou volne...

@bubelko mne tiez lietanie nerobi moc dobre, beriem to ako nutne zlo, ved inac sa rychlo domov nedostanem, moja lily celu cestu prezivala ovela lepsie ako ja 🙂 ja letim zase o 2 tyzdne, lily teraz ma 9 mesiacov a uz sa stavia, neposedi ani na 5 minut, uz teraz citim aka to bude sranda, neviem cim ju 2.5 hodiny zabavim, ona vidi zem a chce lozit.....🙂

natalia777
29. máj 2010

lucy dakujem velmi pekne za rady 🙂 tiez mame priority check in tak hadam sa nam to tak podari sadnut niekde do predu a obsadit 3 sedadla.......... 🙂

bubelko
29. máj 2010

my sme sice priority checkin nemali, ale tu u nas (zurich) idu rodiny s detmi automaticky ako prvi do lietadla a aj miesta su vacsinou vpredu. a aj vo viedni nas dali nastupit spolu s dalsou mamickou ako prvych. naposledy sme ale sedeli vzadu, lebo vpredu neboli 3 miesta pokope. a lietadlo bolo uplne plne. zurich-vieden je takmer vzdy obsadene cele lietadlo. 😠