Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

briketa
1. jún 2010

baby a neziada sa vam ist posledne? ja naschval vzdy cakam ist uplne az na konci, ved sa potom nasedim az az. a cim su deti neskor v lietadle, tym pre mna lepsie 😵

bubelko
1. jún 2010

briketa > mne nie. hlavne kvoli autosedacke, ktoru v poslednej dobe vlacime so sebou a aj kvoli tomu, ze kym sa usadime, potrebujeme aj viac miesta a ked je lietadlo plne, tak nemame. a hlavne nemame kam strcit prirucku a pod nohami je tazko sa k nej dostat, ked mam na sebe dieta, druhe v autosedacke. 😉

molnarovak
1. jún 2010

My letíme z Viedne spol. Austrian Airlines a všetci ma plašia, že nemôžem deťom vziať na palubu tekutiny.
Ja sa dosť obávam zmeny tlaku pri vzlietaní a pristávaní, tak som chcela dať malej zakaždým piť vodičku alebo čajík.
Myslíte, že mi dovolia vziať tekutiny na palubu?
A ešte by som sa chcela spýtať, či sa kočík ráta ako batožina. Myslím tým, či sa hmotnosť kočíka zarátava do celkovej povolenej hmotnosti batožiny.

bubelko
1. jún 2010

monarovak: ja som letela austrianom pred dvoma tyzdnami:
1. tekutiny pre dieta zobrat mozes uplne bez problemov. aj masticky a kremiky. ja som mala 260ml flasu s cajom a neviem co ine.
2. pocas zmeny tlaku je dobre ak ma dieta nieco v puse - moze byt caj alebo voda - my sme mali cumlik.
3. kocik - ak sa da sklopit mozes zobrat az k lietadlu a odovzdat bud priamo na ploche alebo v rukave. teraz som kocik nemala, ale ked som letela s lukasom 1x mal 6mes a brala som kocik s latkovou vanickou. tu som pred nastupom vybrala a niesla v nej lukasa k miestu, kocik som zlozila a zviazala, lebo je z 2 casti, tak aby sa nerozpadol (kocik ma vahu 12,5kg). ak mas buggy tak je to este jednoduchsie.
tak stastny let. ak sa ti nieco nezda, pozri este tu:
http://www.austrian.com/Info/FlightPreparation/...
http://www.austrian.com/Info/FlightPreparation/...

molnarovak
1. jún 2010

bubelko, veľmi ďakujem za odpoveď. 🙂

molnarovak
1. jún 2010

pozerala som si tie odkazy a je to tam dokonca aj napísané. Prečo som si to skôr neprečítala??? 😅

bubelko
1. jún 2010

lebo ta to nenapadlo? 😉
to je v poho, tak stastny let 🙂

vicky
1. jún 2010

Baby, maly bude mat 4 mesiace, ked budeme letiet z London (Luton) do BA, ja budem mat svoju prirucnu batozinu a maleho veci (flasky, plienky...) by som chcela dat do takej tej tasky co je na kociku. Len neviem ci si ju mozem zobrat so sebou na palubu alebo vsetko musim strcit do tej svojej prirucnej.

Viete mi este poradit ci je lepsie uz zarobit mlieko, ale zobrat nadavkovane vo flaske a vodu v termoske? Bo ak budem mat zarobene mlieko, tak uz bude studene na palube a netusim ci mi ho letusky (ryanair) zohreju. A ak vodu budem mat pripravenu v termoske, tak sa akurat tak popalim, ked ju budem musiet pit.

evlyn
2. jún 2010

S dítětem jsem ještě neletěla, ale při jedné cestě s rynairem na Luton jsme narazili na maminku se třema dětma, které letušák odmítl vydat kočárek (který narozdíl od jiných přepravních společností musel jít pod letadlo) a vůbec jí odmítli jakkoli pomoct - nakonec jí příruční zavazadlo vzali spolucestující.
A stran příručního zavazadla - teď nevím jestli to byl přímo rynair, ale jedna ze společností trvala striktně na tom, že zavazadlo musí být jenom jedno - musela jsem i svou zrcadlovku (ve středně velké brašně) strčit do batohu, aby byli při odbavení spokojení.
Jo a létáme Praha - Londýn, ale třeba je to v BA jinak.....

bubelko
2. jún 2010

vicky: co sa tasky tyka, najlepsie ak pozries na stranke leteckej spolocnosti, pripadne tam zavolas. ryanair nepoznam 😒 vyslovene zalezi od spolocnosti. v danube wings mozes mat napriklad s babatkom, ktore sedi na tebe batozinu len 15kg. s austrianom 30kg - dieta ma narok na vlastnych 10kg. takze asi tak.
mlieko ti na palube nezohreju. takze si zober termosku a pripadne prevarenu ale vychladnutu a zmiesat si to na palube. ja som raz chcela nechat zohriat prikrm a povedali mi, ze sa to neda. ale mozno sa to odvtedy zmenilo 😉

lucyblack99
2. jún 2010

@vicky
na palube ti nic nezohreju, je to kvoli bezpecnostnym predpisom ( vraj )....a s ryanairom sa radsej priprav na neochotu ako na to, ze ti niekto z personalu pomoze, to zalezi od toho na koho narazis
mne v BA kocik dali hned pod lietadlom, ale v Birminghame ked som letela naspat som ho dostala az hore pri batozine....
ryanair ti dovoli zobrat iba jednu batozinu, raz som dokonca videla, ze pred nastupom do lietadla kontroluju velkost prirucnej batoziny !!!!
ja som to s mliekom uribila tak, ze jedno mlieko som mala urobene a mala som ho v takej flaske, ktora je ako termoska

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002OHHQ04/r...

a druhe som mala nadavkovane vo flaske a poprosila som mamu ked pre mna prisla, aby mi doniesla na letisko prevarenu vodu v termoske....ja som letela v casoch ze mala jedla na letisku v anglicku, potom raz v lietadle a potom po ceste domov na slovensku.....
ak ti mozem poradit, zeber si so sebou do lietadla co najmenej veci....ja som isla ovesana ako vianocny stromcek , este k tomu bola zima, tak som mala aj bundy, deku a tak....to bolo strasne 🙂 jedna taska ti bude urcite stacit...
drzim palce 🙂

ikke
2. jún 2010

@bubelko
cize poskladany kocik mozes vziat az k lietadlu?
lebo na strankach aua pisu, ze do lietadla len skladacie kociky priblizne vo velkosti dazdnika - z coho usudzujem, ze do kabiny mozes zobrat iba golfky...
a ked idem so skladacim kocikom (nie s golfkami) a odovzdam ho na check-ine, pocita sa to do tych 10kg batoziny pre dieta alebo je to zvlast?

bubelko
2. jún 2010

ikke: kocik (skladaci) ani golfac nemozes brat do kabiny, ale len ku kabine. odovzdavas ho bud v rukave pred nastupom, alebo priamo na ploche pri vystupeni z busu. na checkine ti ho oznacia speci vysackou,. ak ho odovzdas ako batozinu, rata sa ako batozina, len pravdepodobne bude musiet ist ako cargo batozina, nie ako kufor (vacsinou separatne odovzdavana).
co sa tyka velkosti kocika - ano standard su buggy, lenze zalezi aj od tolerancie spolocnosti, najlepsie je si priamo zavolat do leteckej spolocnosti, s ktorou letis, vysvetlit situaciu a popytat sa na moznosti. ja som s tym kocikom (hartan, 12,5kg) letela uz viac krat, lenze nikdy nie nizkonakladovkou, to je tiez pravda. preto - najlepsie opytat sa priamo v leteckej spolocnosti. 😉

ikke
2. jún 2010

vdaka, ideme austrianom a beriem kocik teutonia, ktory ma podobne rozmery ako hartan (teda ak nemas buggy), tak snad ho budem moct zobrat az k lietadlu...

kessiee
2. jún 2010

ahojte, trosku sa vam sem zamiesam..
ja s malym tiez zakratko letim a kocik som chcela brat najskor az k lietadlu, ale to by som ho potom nemohla nijako zabalit, resp. by som to tesne pred nastupom sama nestihala a s malym v rukach by to bolo dost tazke 😖 tak som sa nakoniec rozhodla, ze ho odovzdam pri chek-ine (k nadrozmernej batozine), aby sa mi s nim nic nestalo.
@bubelko myslis, ze ked bude kocik takto odovzdany a bude napr. presahovat urcenu hmotnost, budem zan doplacat?? ved to je predsa jedno, ci si ho vezmes az k lietadlu (vtedy by sa kocik asi nevazil a nijako by si zan teda ani nemohla doplacat), alebo ho odovzdas skor, v tom lietadle s vami poleti, nie? nas kocik ma podobnu vahu, tiez to nie su golfky, mame buzza. mozno hlupa otazka, s malym som este neletela, tak mam z toho tiez stresy a dufam, ze nas na letisku nic neprekvapi...

aaaaa prosim vas, neletel niekto z vas s air berlin-om?? - kolko vody (tekutiny) si mozem vziat pre maleho? a kolko jedla? - vyzivky, pohariky, pripadne nejake susienky...

newyorkgirl
2. jún 2010

@vicky s mlieckom ti neporadim,ale myslim, ze vodu by ti mali dat horucu oni na palube, ale nikto ti to nezaruci, tak sa musis zariadit... skus sa opytat v teme porod v anglicku bab...
co sa tyka batoziny s Ryanair mas narok iba na 1 tasku a pokial viem, babo nema narok na nic, takze neriskuj, ze pojdes s 2ma, lebo oni su pekne hnusni... ja som sla aj tehotna a mala som kufor presne rozmery maximalne a do tej klietky mi ho narvali a nesiel vybrat von, musela som sa sama namahat a pritom v lietadle sa v pohode zmestil... v BA su na letisku omnoho benevolentnejsi ako tuna v UK teda...

bubelko
2. jún 2010

kessiee> podla informacii na webstranke airberlinu by si za zabaleny kocik doplacat nemala. ci ho odovzdas na checkine alebo pred nastupom do lietadla - kocik poleti s vami, rozdiel je, ze po prilete ho bud mas hned po ruke alebo ho dostanes az na beziacom pase.
co sa stravy pre dieta tyka - zobrat mozes, to co budes podla teba potrebovat. ak zje maly 3 detske vyzivy, tak ich mozes zobrat so sebou. vodu/caj - kolko vypije. zalezi od letiska - niekde ich musis vylozit von z tasky pri kontrole (zurich) , inde zase nemusis (vieden).
hlavne nezabudnite hracky pre deti aby sa vam pocas letu nenudili - nie vela, ale hlavne to, co ich bavi 😉
ziaden stres. ako som uz pisala babam vyssie - v pripade otazok a nejasnosti - vzdy najlepsie zavolat spolocnost. ja som si takto overovala ten kocik a ked potom v zurichu teta povedala, ale ved je velky, tak som jej povedala, ze ako velky, ked mi v telefone povedala, ze je ok 😉 a bolo po debate.

mikailla
2. jún 2010

Fuu no ako to tu citam tak letiet s dietatom nie je lahka zalezitost,prosim Vas viete mi povedat,ze ked si berete autosedacku do lietadla mozte ju mat pri sebe alebo daju do podpalubia? 😒 ja som citala ze musi sa zmestit do odkladacieho priestoru nad hlavou... Ja este len miminko cakam,ale uz teraz mam strasne stavy ako sa dopravime domov lietame ryanairom a ozaj su to hrozni ludia,jeden den je pravidlo tak-druhy den inak. A okrem toho strasne vela mamiciek vidim ze musia na letisku z UK pit co detom beru na palubu a druhym nevezmu nic... 😢

estterka
2. jún 2010

@kessiee zalezi aj podla toho odkial letis..ja som este s babatkom neletela,ale vo viedni ako kontrolovali naposledy,tak zobrali takej rodinke s malym babom predo mnou horucu vodu a este nejake jedlo..ale mozno boli aj vytoceni,ze to nevylozili z tasky a oni im to tam hladat museli,co nesu..a tiez leteli airberlinom,ale to je pri kontrole tam jedno,s kym letis..
a potom uz v lietadle sa ti bude cestovat s airberlinom isto dobre

newyorkgirl
2. jún 2010

@mikailla no ved nizkonakladovka, co iny pracovnik, to ine maniere 😀 co sa tyka autosedacky, tak myslim, ze je to tak, ze sa doplaca 10 libier a davas to ako nadrozmernu batozinu, kocik je zadarmo a cestovna postielka alebo autosedacka su za 10 ci 15 teraz neviem presne... my sme cestovnu postielku tak brali vo februari aj kocik... ale to z SK do UK...

mikailla
2. jún 2010

@newyorkgirl no presne co iny pracovnik to ine maniere... Ahaaa tak kocik je zadarmo ? ale ked nebudem brat kocik,tak mozu povazovat za batozinu pre babatko tu sedacku a bude ona zadarmo,hmm 😒 😒 😒 kazdopadne to neni az tak drahe som cakala velku palku 🙂 dakujem za odpoved 🙂

bubelko
2. jún 2010

esterka: to ma udivuje, pretoze ja som pred dvoma tyzdnami letela z viedne do zurichu s dvoma detmi a nic mi nebrali a ani som nic nevykladala, len som upozornila, ze tam mam stravu. 2 detske flase s vodou a cajom, jednu detsku vyzivu, plus kvapky do nosa a 2 kremy. 😕
inak letiska a ich kontroly sa musia riadit smernicami eu a tam stoji, ze strava a napoje pre deti a nutne lieky je mozne vziat na palubu. 🙂

newyorkgirl
2. jún 2010

@mikailla co sa tyka autosedaciek, ja to riesim tak, ze poziciame vzdy od niekoho na SK ked sme na dovci...

newyorkgirl
2. jún 2010

@bubelko rada by som im to povedala v birminghame na letisku, ze pitie pre deti sa moze, lebo mne pre 2rocnu dceru nechceli dovolit a v blave uplne v pohode... ci len babatka?

bubelko
2. jún 2010

http://www.airberlin.com/site/handgepaeck.php?L...
newyork> podla tohto, to plati aj pre lety z velkej britannie a je to aj pre male deti a myslim, ze ako dvojrocna spada este do tejto kategorie. ja som brala flasu pre 3rocneho syna

autosedacka - ak ma dieta nad 2 roky a autosedacka je certifikovana na pouzitie v lietadle je bezpecnejsie, ak dieta sedi priamo v nej. my tak lietame odkedy ma lukas 2 roky. zatial vzdy bez problemov. ale treba si to overit aj u konkretnej spolocnosti. 😉

lucyblack99
3. jún 2010

@newyorkgirl
ja tiez lietam z birminghamu a nemala som zatial problem, mala som pre malu flasku s mliekom, flasku s cajom a potom tie male kartony s mliekom...iba som si z kazdej flasky odpila a jeden karton mi otvorili a aj z toho som si musela odpit a bolo....ale inac aj ja mam s BA lepsiu skusenost, ked som letela sama tak mi tam pomohli aj s kocikom aj s malu mi podrzali ked som isla cez kontrolu a musela som vsetko vytahovat a skladat....a v birminghame nic...iba na mna zazeral ze mi to dlho trva....asi zalezi na koho narazis
letim zase o 2 tyzdne, uz teraz rozmyslam ako dam malej lyzickou obed ked mi bude sediet v lietadle na kolenach....

natalia777
3. jún 2010

ahojte baby ja letim ryanairom a za kocik s om musela zaplatit 10 libier 😕 a tiez ked som kupovala kocik na svk a este som nemala babatko tiez som musela zaplatit 😅 tak teraz nechapem vy vravite ze je kocik zadarmo a ja som musela zaplatit, tam ked som kupovala ked si date special equipment tak vam tam vyhodi pushchair 😅 10 libier 😕

bubelko
3. jún 2010

natalia> jednak je rozdiel od spolocnosti ku spolocnosti. moja skusenost - ked som spocitala naklady na batozinu v nizkonakladovke, podmienky cestovania a porovonala to s normalnou leteckou, tak mi vyslo, ze normalna je pre mna vyhodnejsie. z zurichu lietam bud swiss alebo austrian, sem tam air berlin. takze je relativne velka moznost vybera, ceny su priblizne rovnake. je pravda, ze lietam do viedne a tym padom zhanam odvoz alebo platim bus.
neviem ale, ake su moznosti cestovat z anglicka na slovensko, pripadne do viedne a odtial na slovensko. viem len, ze som na ryanair nepocula dobre odozvy ani od ludit, ktori ho pouzili tu ☹ aj co sa personalu tyka aj batoziny. v nemecku tiez robili minuly rok porovnavanie cien a ked to vsetko zratali, vysiel ryanair vdaka poplatkom pomaly za vsetko najdrahsi. ale to bolo minule leto - mozno sa odvtedy nieco zmenilo. ale to som len videla v tv alebo pocula - nemam s nimi vlastnu skusenost 😉

kessiee
3. jún 2010

@estterka my prave letime z viedne... fuuuha, a ako to potom riesit? teda keby mi takto pobrali veci pre maleho? da sa v duty free shopoch kupit napr. kojenecka voda?? vyzivky snad ano, ale ta voda?

@natalia777 ty si mozno za ten kocik vtedy platila prave preto, ze si este babo nemala. kocik patri k batozine pre babo a kedze si ty letela s kocikom bez babatka, tak ho ratali ako tvoju nadrozmernu batozinu. aspon tak som to uz pocula zo skusenosti inych..

bubelko
3. jún 2010

kessiee: sklamem ta, ale za cely pobyt na letisku som vyzivky v duty free nevidela.
http://www.airberlin.com/site/handgepaeck.php?L...
podla tejto vyhlasky (je zo stranky air berlin) nemaju pravo ti to zobrat. ako hovorim, letela som z viedne pred dvoma tyzdnami a nic mi nebrali. 😉