Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

luthien.k
17. jún 2010

@bubelko, no jsem vlastně ráda, kdyby mi pořád visel na prsu, bylo by to horší 😀

bubelko
17. jún 2010

@luthien.k > 😉

lemge
17. jún 2010

baby dakujem za rady,zajazd este kupeny nemame,cakame na dobre last minute,no a ci uz to budu 2 alebo 5 hodin volako to prezijeme hadam 😵

nicolo
17. jún 2010

ahojte maminky ja lietam Pisa - Bratislava s ryanair a za kocik som neplatila... 🙂

zoja2011
18. jún 2010

ahojte ,,ja budem letiet s ryanairom ,uz zachvilu,,pojdem aj s 3,5 mesacnim babom,,aku mate skusenost s prebalovanim na palube?a ako je to s autosedackou?mozem ju dak ku batozine ,spolu skufrom alebo ju nechaat pri lietadle ako kocik?dakujem

natalia777
18. jún 2010

zoja ja som teraz letela ryanairom v nedelu a za kocik sa neplati a za autosedacku sa priplaca 10 libier 🙂 myslim ze ju odovydavas s kufrom nie som si ista ale ak sa ti da nakliknut mozno si ku mozes zobrat k lietadlu 🙂 inac ja som prebalovala na tom pulte je to v pohode 🙂

nikak23
18. jún 2010

ahojte, my sa chystame na 7,5 hodinovy let. Chcem sa spytat, ze ci neviete ako je to s jedlom pre deti? my budeme letiet s austrain airlines, kde mozeme objednat baby food ale to nam asi nebude stacit. V podstate vsetko co budeme brat na palubu je zakazane ( flasky, nutrillon, nejake hippky a podobne), neviete, ze ako je to s tymto? nechem aby mi to security vsetko zbalila. dalsia vec ci nahodou neviete... ja si pocas letu ( pred odletom, pocas letu a pri pristavani) budem musiet pichnut do brucha injekciu proti zrazaniu krvi, predpokladam, ze ani injekcie sa nesmu brat na palubu. Na info linke austrianu ma odporucili na letisko vo Viedni a tam mi zase informatorka povedala, ze sa mam dohodnut s leteckou spolocnostou a letuskou. iba ci nahodou niekto neviete. vdaka. V

bubelko
18. jún 2010

@nika23 > pokial viem lieky, ktore potrebujes pocas letu, si mozes vziat na palubu, lepisie je na ne upozornit.
http://www.austrian.com/Info/FlightPreparation/...
pravdepodobne sa ta tyka skupina 3, tym padom mas pravo aj na tu injekciu. aspon tak to stoji v texte.
http://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/main....
pozri sa na podciarknutu cast > was an bord mitgenommen werden darf > aj podla tohto mas narok na injekcie v prirucnej batozine, odporuca sa ale originalne zabalenie.
pripadne este raz skusila zavola info austrianu s tym, ze letisko odporucilo konzultovat priamo s nimi.

stravu pre dieta na dobu letu, pokial viem, mozes, len na nu pre istotu nezabudni upozornit. pripadne sa opytaj, co obsahuje baby menu.

tak dufam, ze ti to pomoze 🙂

erikasadek
18. jún 2010

@nikak23 zober si potvrdenei od lekarky , na let a nikto ti nic nebude zakazovt , staci ze mas papier a ides.. 😉 lieky vsetko..
odskusane;. 🙂
len maj paier od lekara.; nic viac. 😉

estterka
18. jún 2010

@nikak23 ja mam znamu,ktora musi mat pri sebe vzdy injekciu kvoly moznej alergickej reakcii a lieta casto,ma papier od lekara,ale vravela,ze vzdy to vylozi pred nimi,nech to vidia pocas kontroly a nerobili problem nikdy na ziadnom letisku.

nikak23
18. jún 2010

dakujem za info..cize nemusim vopred nic hlasit a podobne? tie papiere od lekarky prelozim do nemciny, resp. anglictiny a iba ukazem na check in alebo az pred vstupom do gate - u? diky.

lemge
18. jún 2010

baby,precitala som tuto temu skoro celu,no nevycitala som ci mam sancu na tu zavesnu postielku-teda aj to miesto za oddelovacou stenou,ked budeme letiet na dovolenku charterovym letom-tak sa hovori tym letom co prebiehaju v letnej sezone..? 😕 ak sa nemylim 😕 ??

-kolko je vlastne mozne byt tych postielok v jednom lietadle?pre kolko deti?
-su v kazdom letadle taketo miesta pre mamicky s postielkami?
dakujem vam za vase odpovede a skusenosti.pomozu 🙂

bubelko
18. jún 2010

@lemge > na zavesnu postielku maju narok deti do 6-9mesiacov s vahou max 11kg. co viem - austrian a swiss ich urcite maju, aledavaju sa len na dlhe trate (usa a im podobne) . to znamena na kratke lety nie je mozne mat zavesnu postielku. a tiez si to treba rezervovat dopredu, lebo pocet je obmedzeny, ale to ti teraz tiez nepoviem, kolko ich mozu mat v lietadle.
chartrove lety - zalezi od spolocnosti, ktora let prevadzkuje.
osobna skusenost - nemam, ale manzel tie postielky-kosiky videl na ceste do usa. ja som si to zistovala, ked sme chceli ist s lukasom za svagrinou do usa (nakoniec sme ale nesli), ale on uz na kosik nemal narok, lebo bol velky (mal skoro 1,5 roka).

lemge
18. jún 2010

@bubelko aha,ja som myslela ze zalezi na kg.moja mala nema ani 10 kg.neviem ci 5-6 hodinovy let sa povazuje za kratky alebo dlhy-co myslis? 😕 keby to boli 2hodky-kaslem na nu.ale ten priestor by bol fajn.
myslis ze na charterovy let si mozem tiez rezervovat dopredu miesto?dakujem ti za pomoc 🙂
pravdepodobne poletime s travel service

bubelko
18. jún 2010

@lemge > nie, aj na veku - 2 rocne dieta, ked je lahke, ma predsa len viac cm ako 9 mesacne 😉
za dlhe lety sa povazuju zaoceanske lety - usa, australia a ine (aspon myslim, ak nie opravte ma niekto).
ci si mozes rezervovat miesto dopredu v chartrovom lete fakt neviem, ked sme leteli na dovolenku s detmi, vzdy sme isli linkovym letom a mali sme extra zabookavne ubytovanie. ale skus sa na to opytat, ked budete bookovat zajazd - oni by ti mali vediet povedat. 😉 pripadne sa pozri na stranku toho travel service - mozno to tam niekde bude. 😉

zoja2011
19. jún 2010

no,ja som pocula ,ze sunar si mozes zobrat ak je v origos baleni,a termoska,?vsak to je asi normalne,ak potrebujes pre dieta sunar,tak potrebujes aj daku teplu prevarenu vodu.ja zaxvilu poletim,a neviem si predstavit,ze mi to zhabu,.to potom ako budem malemu robit papat,,po lietadle pojdeme asi 2 hodky autom..kto ma skusenost?????

bihan
19. jún 2010

Len doplním informácie o závesných postieľkach - sú obmedzené váhou, nie vekom - moja malá ešte takmer v 2r mala nárok na postieľku (napriek tomu, že sa tam vopchala len so skrčenými nohami), lebo je do 15kg (niektoré spoločnosti majú len do 10kg).

Postieľka sa poskytuje, ako spomínala bubelko, len pri zaoceánskych letoch.

Z osobnej skúsenosti stačí, ak si vyžiadaš postieľku dostatočne skoro pri check-ine, je to skôr na princípe "kto skôr príde, skôr berie", ale letela som takto 4x a viem iba o jednom raze, keď mimčo, bohužiaľ, postieľku nedostalo.

bubelko
19. jún 2010

@bihan > akou spolocnostou si letela? lebo swiss a austrian maju postielky len do 11kg, ale obmedzene aj vekom 6-9 a druha 8 mesiacov 😒

bihan
20. jún 2010

@bubelko to je divné.. ja som letela s dvomi spoločnosťami (Air France a Air Austral) a kamoška ešte s inou a nikdy nebol problém s vekom. 😕

emicka09
20. jún 2010

párkrát jsem letěla s Emmičkou - to je moc zajímavá informace s tou postýlkou, to mi nikdo nenabídl 😒 vždycky jsem měla malou klasicky na klíně, přivázanou pásem..my teda lítáme jen ca 1,5 hodiny, ale když ještě neměla sama sedět, tak se mi tenhle způsob přepravy nepozdával 😒

zoja - já mám teda zkušenosti jen z Prahy, Vídně a Lucemburku, všude byli hrozně milí, když mě viděli s malou. když jsem šla přes skener, tak se mě sekuriťák dycky jen zeptal, jestli mám tekutiny a jestli jsou pro malou a když jsem řekla, že jo, tak to nahlásil tomu, co sedí před tou obrazovkou a nikdy mi nic nevyhodili. a to jsem měla vodu v termosce, mlíko (prášek) naměřený v kelímku, flaštičku s vodou a 2 skleničky s příkrmama - ovoce/zel-maso. akorát golfky/autosedačku dycky dopodrobna prohlíželi, jestli nekde neco není..

lemge
20. jún 2010

baby dakujem vam za info.dufam ze v bratislave sa budu snazit mamicky s detmi nasikovat na tie miesta s vacsim priestorom pod nohami 😅 😉

ikke
21. jún 2010

@lemge s vacsim priestorom na nohy asi jedine do uplne prveho radu... k nudzovym dveram, kde byva tiez vacsi priestor, ta urcite neposadia, tam musi sediet niekto maximalne mobilny a silny, aby dokazal dvere rychlo vyvalit v pripade potreby 😅
inak kamoska, co pracovala pre aerolinky, mi vravela, ze matky s detmi sa vseobecne usadzaju k oknu a na take miesta, kde by v pripade mudze "nezavadzali", ked bude treba rychlo vyprazdnit lietadlo 🤐

nikak23
21. jún 2010

baby, este jedna otazka, teda 2🙂 ako je to s batozinou pre dieta? na www info austrianu je ze ma narok na 10 kg ale neviem ako s prirucnou hore do lietadla a potom, potrebujeme so sebou zobrat aj golfky a aj autosedacku, ale nie vajicko. Neviete nahodou ako je to? diky.

pattie
21. jún 2010

@nikak23 každá letecká spol. to bude mít jinak, ale často to bývá těch 10 kg pro dítě. Příruční zavazadlo mít taky můžeš, já většinou beru přebalovací tašku. S tou sedačkou to bude problém, autosedačky do letadel brát nechtějí, budeš jí muset poslat jako zavazadlo. Golfky taky tak

bubelko
21. jún 2010

@nika23 > autosedacku mozes vziat do lietadla, len ak je certifikovana a mala ma svoje sedadlo. inak musi ist, tak ako povedala pattie, ako batozina. ja som ju tak posielala uz viackarat. dobre ju zabal do nejakeho velkeho igelitu a nezabudni oznacit. prirucnu mozes mat v austriane aj pre seba aj pre dieta, ale ak nejdes este s niekym, tak 2 sa s dietatom dost zle nesu, z toho dovodu som mala vzdy jednu, ale zato poriadne velku 🙂

kessiee
21. jún 2010

@bubelko ahoj, kocik treba tiez oznacit? asi ano, vsak? a ako? alebo ho oznacia oni? potrebujem na nom mat tiez ten stitok s mojou adresou a menom? letime v stredu, tak ked sa dostanem k netu, napisem konecne aj vlastnu skusenost 😎 😝

bubelko
21. jún 2010

@kessiee > moja skusenost je taka, ze kocik ti oznacia na letisku zlotou vysackou, ze si ho mozes zobrat az k lietadlu. urcite nic nepokazis, ak si nan das aj vysacku s menom a adresou 🙂
tak prajem stastny let a dufam, ze napises len pozitivne spravy 😉

kessiee
21. jún 2010

@bubelko dakujem ti 😉 a keby som kocik odovzdavala do nadrozmernej batoziny a teda nebrala az k lietadlu? treba ho nejako specialne oznacit?

bubelko
21. jún 2010

@kessiee > myslim, ze staci normalna vysacka s menom a adresou, ale asi by som ho dobre zabalila do nejakeho velkeho igelitu. ono na letisku sa s batozinou nenaraba v rukavickach a bolo by skoda, keby ti ho nejako dotrhali alebo zaspinili.

pattie
22. jún 2010

@kessiee jak píše bubelko, zabal si kočárek do igelitového pytle a když si ho označíš adresou, nic nezkazíš 🙂 Já ho už dávám normálně se zavazadly, malá mi už ťape a je to pro mě jednodušší než ho tahat k letadlu, kde je spousta lidí a co tam s dítětem.... na některých letištích půjčůjí erární kočárky...