Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

zuzkap2
27. jan 2011

@endzi30 ano mam klasicky kocik s vanickou ( mam ho aj v albume ) a je dost velky aj ked ho poskladam. Moja bude mat v case letu skoro pol roka tak golfky mi budu viac vyhovovat a chcem ich ajtak nechat pri mm v UK

za ten "preboarding" sa plati teraz 8 € (3x8) ale to nevadi a hlavne ked ideme s detmi prvy krat letiet

s Easyjetom moj muz par krat letel, prave koli tomu skorsiemu odletu, ale to som ho na letisko vozila ja, no ale ako som ostala tehu tak lieta z BA a cestuje na letisko busom

estterka
27. jan 2011

@zuzkap2 a kedy treba zabookovat ten preboarding? lebo mi uz letenky mame kupene 😒

endzi30
27. jan 2011

@estterka 😀 😀 😀 😀 - ahaaa, tak vidis, to som zasa ja nevedela, ze ta usadia vpredu 😅 🙂 nabuduce pozistim viac, ked nahodou zasa s nimi poletim...ale pamatam si, ze uplne vpredu bola Bussiness trieda...tak neviem neviem 😀 😀 a plus, neviem ci by mi tam mala v tej koliske vydrzala a po druhe v tu doba bola uz dost tazka (neviem do kolko kg to je) 😀 😀

no celkom dobry napad, ze das kocik s batozinou ked mas nosic 😉 aaaaaaaale tu som si nie ista, ci za to nebude treba platit ako za batozinu...treba sa spytat na check-in 😉 😉 skor by som povedala, ze nebudes platit ako budes 😀 😀

mam aj druheeee aaaaaaale......radsej si ten kocik vezmi so sebou! a preco? nikdy nevies, ci nebudete mas dlllhe meskanie, co je v dnesnej dobe uplne normalne...cize musis ratat s tym, ze babatko budes nosit v letiskovej hale aj 4 hodiny 🙄 vtedy ta uz ku kociku nikto nepusti a nikto ti ho nedonesie 😠
pozri, ste dvaja...to zvladnete uplne v pohode 😉 ak sa chces vyhnut tomu zmatku pod schodami a skladaniu kocika...tak to spravte takto: ako uz budete cakat v gate, vsetci ludia uz budu dnu a uz cochvila sa zacne s nastupovanim, tak ty si pekne daj malinku do nosica, tatino zlozi a zabali kocik a vezme do ruky a mozete vyrazit k lietadlu 😉 pri schodoch by mal byt pozemny personal, date mu kocik a vy mozete ist spolu hore do lietadla 🙂 tak a mate problem vyrieseny 😀 😀 😀

ano, ten preboarding ...vlastne oni to volaju presne: Priority boarding sa da zakupit aj dodatocne (ale skor ako spravis online check-in)...potom to uz nejde...len priamo na letisku, ale to platis viac 😠 to znamena, ze najprv si das na ich stranke "manage my booking"..ci tak dajako 😅 tam si mozes priplatit co len chces...dalsiu batozinu, vajicko, lyze atd atd az nasledne sa pustis do online check-inu 🙂
asi som zabudla podotknut, ze tie 4 eura na osobu je len na jednu cestu 😠 😠 cize ak mate spiatocnu letenku, tak vas to oboch vyjde na 16 eur 🙄

este ma napada...asi je to samozrejmost pre teba, ale nic za to nedam, ked to spomeniem....ale ty kojis, tak aspon pre tie maminy, co maju deticky na UM 😉 treba brat vseeetko do rezervy!! vodu, caj, umele mliecko, plienky, nahradne oblecko, nejake hracky, jedlo na cely den(ak uz papaju)...tiez je dobre mat nejaku deku, lebo nie vzdy kuria v lietadle podla vasich predstav a tiez tam dost "fuci" z tej klimatizacie...
...ak mate to UM, tak si berte so sebou aj termosku s horucou vodou (NIKDY neberte vodu pre babatko od letusiek-voda je sice horuca, ale nie prevarena a plus nadrze na vodu v lietadle dezinfikuju nejakym "humusom", ktory je bohvie aky bezpecny) 😅

ja som raz letela z Nemecka do Bratislavy...kruzili sme hodinu nad Bratislavou, co sme nemohli pristat kvoli hmle. Potom nas poslali pristat do Polska!!!!! mne sa uz oci prevracali...keby ze som sama, ok...ale mala som malu so sebou, nastastie bola so mnou mamina, tak sme si ju prehadzovali z ruk do ruk...uz nevedela obsediet 🙄 (vtedy sa mi tak fajnovo pokakala, az za usi 😀 )...nastastie som mala navyse UM, jedlo...vystacili sme 😅 horsie bolo, ze nas chceli poslat z Polska do BA autobusom!!! neviem ako by sme prezili v autobuse dalsich 12hodin (tolko mlieka som zasa nemala so sebou)!!!odvtedy som brala celu pixlu-rezervu aj do batoziny-kufra)..nastastie sa pocasie umudrilo a sli sme naspat....namiesto o 8:00 sme pristali v BA poobede okolo 13:00..

😀 😀 😀 😀

endzi30
27. jan 2011

@zuzkap2 - tak to je super, radsej ber golfac 😉 za ten neplatis nic...za ten kocik by si musela platit...teda nie za tu konstrukciu, ale za tu vanicku...lebo to je akoze "extra" 😉

estterka
27. jan 2011

@endzi30 😀 😀 kurnik,to mi nenapadlo tiez,my uz teraz mame cez 9 kil a letime zaciatkom marca,ktovie do kolko kil je ta koliska..na stranke je napisane do 18 mesiacov,ale kila nie su 😀 vies,ono my mame kocik skor ako modny doplnok,mala v nom vydrzi tak 20 min. a potom ho pouzivame uz len ako prebalovaci pult 😀 v tychto lietadlach,co z viedne k nam letia,nie je prva trieda,takze by to nemal byt problem. len kojim,takze nastastie o starost menej,ale nahradneho oblecenia musim zobrat vela 😀 😀 ryanairom letime do nemecka k rodine,potom odtial do viedne airberlinom a ja pojdem naspat tiez s nimi,takze len toho prveho letu sa obavam.

endzi30
27. jan 2011

@estterka - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak aj vy mate miniSumo doma? 😀 😀 😀 😀 my mame uz pomaly 12kg 😀 😀 😀
nooo ked pisu ze do 18mesiacov, tak to asi este unesie malinku 😀 😀 😀

a kam letite? do Dusseldorfu (Weeze)? 😉

estterka
27. jan 2011

@endzi30 hej,z kanarov tam.a no snad ju to unesie,mishcelinka nasho 😀 😀mame len 5 mesiacov a len o 3 kila menej ako vy 😀 😀 😕 prilietame o pol noci,tak mozno aj prespi let 😵 😵 a dnes maju akciu na airberlin,takze super lacnu letenku sme kupili z nemecka do viedne,sa tesim 😀

endzi30
27. jan 2011

@estterka - 😀 😀 😀 my sme mali v 5,5 mesiaci 8705g 😀 😀 😀 cize rovnako skoro 😀 😀 lavu ruku mam vies aku vymakanuuu?? 😀 😀 😀 😀 v pravej ju nenosim, s tou robim ine operacie 😀 😀 😀

jaaaaaaaj, aj ja sa vzdy vytesujem ked oplieskam na letenky menej 😀 😀 tento tyzden by som mala tiez pozriet nejake na april 😅 😅 normalne sa tesim, ked bude mat mala vyse 2 rokov, cize bude mat narok na sedacku, plus bude moct mat batozinu prirucnu do 10kg a plus letenka pre nu bude lacnejsia nez pre babatko (samozrejme ak natrafim na vyhodne ceny) 🙂

dovenka
3. feb 2011

chystam sa letiet s 15 mesacnym dietatom do australie bez naroku na sedadlo. pocula som, ze tie postielky v lietadle su iba pre male babatka a aj tak velmi male, ze sa mi mala nebude aj tak tam mestit, v tej postielke sa dieta aj nejako priputava? ked je dieta u vas na kolenach, tak sa pravdepodobne priputava nejako o vas, ide to odopinat a zapinat aj sama, alebo je potrebne vzdy asistenciu, pri takom dlhom lete by som bola rada, keby som schopna sa sama o seba co najviac postarat, kedze letim sama.
ma niekto skusenost s takym dlhym letom a s takym malym dietatom? ako to zvladali?

warholette
3. feb 2011

@dovenka ano, postielky, tzv. bassinety su malicke, pre deti tak do 6 mesiacov. dieta na kolenach sa moze a nemusi priputat, zalezi od aerolinky. ak sa bude priputavat, tak ti daju taky "opasok", ktory prevlecies cez svoj pas a rovnakou prackou ako budes mat ty ho pripnes okolo dietata. ak dokazes otvorit svoju pracku, dokazes aj detsku 😉
na dlhy let si zober hlavne vela jedla, hraciek, deku, oblecenie na vymenu, plienky, vlhcene utierky. pitie ti v lietadle daju, s jedlom je to horsie. ak budes mat stastie, moze ta letuska usadit na sedadlo bez suseda, aby si mala viac pohodlia 🙂

dovenka
3. feb 2011

warholette, ak je ta postielka taka mala, je mozne aby som tam dieta aspon na chvilku posadila?

warholette
3. feb 2011

@dovenka myslim ze ano, ale zavisi od vahovych limitov, kolko udrzi a kolko vazi tvoje dieta. postielku si vsak treba vypytat pri nastupe do lietadla a maju ich len obmedzeny pocet. mne sa napriklad dva razy stalo, ze som prisla neskor do rady a postielky uz boli obsadene. a nezarucila mi to ani rezervacia, kde som si ju vopred vyslovene ziadala. takze ak prides neskor alebo bude pred tebou viac deti, tak ta posadia niekde mimo. ale napriklad ja som ju ani nepotrebovala, maly sa vyspal na mne a ja posediacky s nim 😉

nikak23
5. feb 2011

ahojte, my za 3 dni letime Schwechat - Dili, budem letiet sama s 15 mesacnym synom. Letime Austrian, FYI: Austrian ma od 1 februara nove limity na batoziny aj pre dieta do 2 rokov je batozina 23 kg, ak bude niekomu malo da sa na letisku pred check in dokupit za 50 euro dalsia batozina. baby basket maju obmedzeny do 11 kg a pokial si v rezervacii ziadate a mate ho potvrdeny, je garantovany. Potom strava je dovolena vsetka a napoje su 10x 1 ml balenie plus mam nahlasit ake pitie bude maly potrebovat a letuska mi ho poskytne. Nemozem vsak brat termosku s vodou a vsetko ( vratanie plienok, UM) musi byt original balene ( cize sa nesmie mlieko odsypat do nadobky). Tak som zvedava ako to zvladneme.

estterka
5. feb 2011

@endzi30 no nevravim,ze ta "koliska" nam aj bude mala kym budeme letiet? 😀

@nikak23 plienky musia byt v originalnom baleni?

endzi30
5. feb 2011

@estterka - 😀 😀 😀 tak pekne supitom na dieeetku 😀 😀 😀 😀 ale nie, srandujem 😉
urcite bude mat menej nez 11kg 😀 😀 nepriberie snad za mesiac 2kg 🙂 a mozno si tu postielku budes moct dat k noham, keby si sa bala ze sa to urve 😅

@nikak23 - fuuuuha...tak taketo obmedzenia som este nepocula 😕 😕 😕 to si citala na ich stranke, ci ti to osobne povedali? 😕 😕 ak ano, tak to je teda 😠 😠 😠 nebude to tym, ze letite do Dili??? este by som ako tak pochopila tu termosku, ale plieeeeeeeeeeenky???? 😠 😠

nikak23
5. feb 2011

@estterka
@endzi30 no tak mi to bolo povedane priamo z Austrianu. Ale to je vraj obmedzenie dane security letiska a nie Austrianom, tak neviem. Ved uvidim, dufam, ze vsetko bude ok. A nebude to tym letom do Dili, kamosky bezne lietaju tento let s malymi detmi a nikdy nic take nechceli, ale to je novinka od 1. feb.

estterka
5. feb 2011

@nikak23 no a to ako ked nimi pojdem,musim si zobrat balenie 78 plienok,lebo tu ine nedostanem? tak to sa mi nezda,lebo to nema vyznam absulute ziadny,co sa bezpecnosti tyka.divne fakt.

endzi30
6. feb 2011

@nikak23 - mmmm...skus si zavolat / alebo sa osobne spytat este raz, mozno tam bude ina zamestnankyna....a povie ti bud to iste alebo nieco ine 😕 😕 lebo toto su trosku mesuge poziadavky 😅 ved za opytanie nic nedas 😅

a vravis, ze je to teda od 1.februara? a ked je to teda tym letiskom a nie Austrianom, tak snad by to mohli mat pisane aj na strankach ci uz Schwechatu, alebo toho Dili letiska...kedze je to ich obmedzenie...idem mrknut 😅

endzi30
6. feb 2011

http://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/data/...

tak tu je zoznam Viedenskeho letiska, co povoluje vziat na palubu cez security....neviem ci to pojde tuto otvorit

endzi30
6. feb 2011

tie tekutiny, co si spominala vyssie platia pre dospelych, pre deticky nie su obmedzenia 😉 a je povolene aj to praskove mlieko....ale vsetko len na dobu letu... o plienkach tam nic nie je...

takze uz ostava len to letisko v Dili 🙂

endzi30
6. feb 2011

a este tu som skopirovala z Austrianu:

Hand luggage restrictions

Liquids
Liquids may only be carried on board in a resealable clear plastic bag.

Please make sure you observe the following rules, otherwise your liquids may be confiscated at the security checkpoint:
Liquids, gels and sprays must be held in individual containers not exceeding 100 ml (max. filling quantity as printed on container, not actual contents).
The individual containers must be placed in a resealable (e.g. "zip-top") clear plastic bag with max. 1 liter capacity.
Only one plastic bag is permitted per passenger.
Please present the plastic bag for separate screening at the security checkpoint.

You may also carry the following additional items:
baby food
special dietary food
medicine

....cize baby food si vziat mozes 😉

estterka
6. feb 2011

@endzi30 no lebo zatial nevieme,ci naspat poletime airberlinom alebo austrianom,ale ak som dobre pochopila,tak aj v austriane moze mat mala kufor a dokonca dovolia viac kil ako airberlin. inak co sa deje s kocikom ked prechadza kontrolou? prezeraju ho nejak specialne?

endzi30
6. feb 2011

@estterka - hej v austriane ty mozes mat 20kg kufor a malinka 10kg...teda podla toho co pisu (economy class)....a hore do lietadla mozes mat ty batozinu do 8kg a malinka kocik alebo autosedacku...ona uz inu batozinu asi nesmie mat 😅

co sa tyka kocika....nic extra s nim nerobia, proste ho len zlozis a polozis na ten isty pas, kde svoju tasku a prejde to len tym rontgenom....len keby sa im nieco nezdalo, tak by ho pozreli podrobnejsie 😉

lodgermaniacka
6. feb 2011

čaute maminy 🙂 my ideme o 3týždne na velmi dlhy let s 10mes.babom, dovolia mi preniesť do lietadla prevarenu vodu v termoske aj sušene mlieko? letime troma lietadlami a potrebujem väčšie množstvo, keby som aj zobrala original zabalene mliečko, tak pri dalšom lete bude už otvorene 😒 poradite mi, nerobia problemy? a jasne že potrebujem aj detske vyživy, aspon to čo spotrebuje v lietadle, diky moc 🙂

endzi30
6. feb 2011

@lodgermaniacka - ahoj 😉 no podla doterajsich informacii, vsetko co si napisala si mozes so sebou vziat na palubu 😉 nemal by byt problem 😉 a keeeeeeeeby nahodou robili caviky s tou vodou v termoske, tak ju prinajhorsom vylejes a vo freeshope si kupis original flasku s vodou a tu si daj v lietadle potom ohriat....a vlastne aj na palube maju flasky s vodou, takze si mliecko zarobit budes moct 😉 ...urcite ale nepytaj od nich vodu, ktoru oni pouzivaju na kavu a caj...ta by nebola vhodna pre babatko..

a tie mliecka co su original zabalene, tak to ake su velke? nedaju sa ti kupit 200ml krabicky?

julianna78
6. feb 2011

Ahoj lodgermaniacka,my sme leteli teraz s malou 12hod a mali sme jeden prestup.Na lietadlo som si brala v pohode 1l termosku s horucou vodou,2 hippky hlavné jedlo a 2 hippky ovocné,hipp čaj aj džusik v sklenenej flaše a na chrumanie piškoty a tyčinky a nutrilon som brala najväčšie balenie 800g a bez akýchkolvek problémov,akurát termosku som musela otvorit a pozreli či je to voda.

lodgermaniacka
6. feb 2011

@endzi30
@julianna78 dakujem za informacie 😉 😉 😉 letime cez british airways, my poletim cez 24h 😨 😨 😨 mam velke obavy ako to zvladneme, ideme my s malym 10m a sestra s 5m a potom ešte 11h čas.posun, no napíšem sem potom aj naše skusenosti 😉 julianna mali ste prosim ťa aj tu vaničku v lietadle? my ju budeme mať, ale to je ta ich v lietadle, akoby polička alebo čo..tam detičky spinkaju, maš aj s tým skusenosť? dik 🙂

estterka
6. feb 2011

baby,ja vas obdivujem na tak dlhy let ist..ja mam strach aj z toho 5,5-hodinoveho 😀 a to len kojime,flasu vobec nemame,takze o problem menej..ale aj tak..

dovenka
6. feb 2011

lodgermaniacka a kedy letite? pravdepodobne do australie? ja letim o mesiac sama s 15 mesacnym do australie. ze ci neletite skor a potom neporadite 🙂

julianna78
7. feb 2011

Lodgermaniacka letu sa neboj,deti to zvládajú lepšie jak my.My sme mali hlavný let nočný a malá zaspala pri štarte a zobudila sa po pristáti lietadla.Časový posun máme 8 hodín a len prvý den ked sme prileteli išla spat namiesto o 8mej a 10ej od druhého dna má rovnaký režim jak doma.Postielku som nemala tú dávajú myslím len do roka.Nám spala malá tak,že som sklopila dve tácky na jedenie,položila som dve deky a spala v pohode a aj my.
Ked budete štartovat a pristávat daj malej pit,aby ju neboleli ušká.
Prajem príjemnú dovolenku 🙂