Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

prasiatko30
28. feb 2011

@estterka - to mas viac menej jedno ci to fakturejes dole alebo hore lebo hore ti ho tiez supnu do batozinoveho priestoru - nechavas ten kocik pri schodikoch do lietadla. nie - tvoja malicka nema narok na ziadnu inu batozinu a ak natrafis na nejakeho horliveho tak ti este povie ze musis mat absolutne vsetko v tych dvoch taskach a nic ineho v rukach - takze ono je to trochu o hubu - ale pri jedno m dietati sa to este da ako hovoris trochu stres pred vstupom do lietadla a potom ok 🙂

prasiatko30
28. feb 2011

@mimika4408 -no ved prave preto - ale kedze vieme ze ta ludskost personalu a hlavne u lowcostu nie je standard tak ja ked teraz uz chodim s dvomi detmi radsej si za to zaplatim a potom nemusim nadavat - lebo tu v alicante sice vsetci velmi prijemni ale napr jedni spolucestujuci - bohuzial slovaci - boli schopni ma aj preslapat aj s kocikom aj s deckom v kociku a to sme isli aj prednostne a ta zenska bola schopna sa mi pretisnut aj cez hlavu 🙄 ale kedze mas ten priority tak ta musi pustit aj keby sa pototo - pokial ho samozrejme nema - a ta ho nemala

bihan
28. feb 2011

@icejane csa nie je nízkonákladová spoločnosť.. letela som s nimi len raz a tehotná, bez dieťaťa a boli super - prístup aj služby.
@mimika4408 tak to si mala v Taliansku šťastie.. ja som si priority boarding nepriplatila (nejako mi to nenapadlo, lebo som s nim letele prvýkrát), s malým 3t dieťaťom v šatke, 3r živým striebrom, dvomi taškami a kabátmi, ľudia ma chceli pustiť dopredu, ale letušky, že vraj nemôžu. 🙄 Prístup v lietadle detto... a to bolo z Francúzska.

estterka
28. feb 2011

@prasiatko30 no ale viac sa mi pozdava,ze mi to tam supnu pred lietadlom,ten kocik,ako ho nechat na tych pasoch 😀
@bihan na ochotne letusky sa tiez "tesim"
@mimika4408 no fajn,takze zalezi od toho,aky den ma personal,ak zly,tak mi nepomoze ani priority boarding 😠

mimika4408
28. feb 2011

@estterka priority boarding musia respektovat 😉

prasiatko30
28. feb 2011

@estterka aj napriek vsetkym tym predletovym stresom ti prajem kludny a pokojny let a nech ho malinka cely prespi 🙂

estterka
28. feb 2011

@mimika4408 musim ist teda prva do lietadla? lebo ak ma daju do busu s ostatnymi,tak sa nedostanem isto s malou prva..ja sa pytam,lebo kamoska to vcera kukala na talianskych forach a tam sa kazdy stazoval,ze ich dali do busu a neboli zdaleka prvy v lietadle.lebo boarding pre mna znamena uz nastup do lietadla,ci nie?teda ja si otvorim usta a budem sa an to pytat a ziadat to..lebo vraj to beru,ako "prebehnut rad" nic ine

mimika4408
28. feb 2011

ja som s malym cestovala od 6.tyzdna , zacala som este so skyeurope 😉 , na zaciatku som brala aj kocik a k tomu to vajicko co sa prikliklo na kocik. nemozem sa stazovat, vsetci boli ustretovy dokonca mi sami navrhli, ze dieta si mozem zobrat na palubu aj vo vajicku akurat len pri strate a pristavani som ho musela mat priputaneho k sebe.

estterka
28. feb 2011

@prasiatko30 dakujeme 😵 🙂

mimika4408
28. feb 2011

@estterka to neviem , lebo my sme isli do lietadla peso, bolo blizko pristavene k letisnej hale

prasiatko30
28. feb 2011

@estterka - ono to fungovalo tak ze nas nechali nastupit aj do autobusu prvych - prednymi dverami ked dosli ku lietadlu tak otvorili len predne dvere vystupili sme ti co sme mali priority, jasne ides rychlo ku schodikom a potom otvorili dvere aj tym ostatnym - boze inaksie ked nad tym tak clovek rozmysla tak to je ina komedia 😝

estterka
28. feb 2011

@prasiatko30 teraz ako som to kupila som k tomu dostala info 😀 mam to nastavene v spanielcine,takze nebudem kopirovat ale stoji tam "priority boarding zaruci cestujucim nastup do lietadla ako prvym a moznost vyberu sedadla v lietadle" takze ja sa hned ako budeme fakturovat kufre na to opytam,ako mi to zarucia v pripade busu 😀 je to komedia,mas pravdu..a u spolocnosti ako je ryanair si treba dat pozor podla mna,ako maju co formulovane

endzi30
28. feb 2011

@estterka - ahojky 😉

no baby ti pekne odpovedali, maju vo vsetkom pravdu 😉

1. co sa tyka tej prirucnej batoziny, tak len jedna na jednu osobu, babatko nesmie mat ziadnu....v tomto bud dokladna, lebo ta budu buzerovat...ani ziadna minikabelka, nic...vsetko musis mat narvate v jednej taske, teda tvojej a malinkej veci

2. a teraz k tym autobusom....tak toto je fakt diskutabilne.....nikdy nevies kedy pojdes k lietadlu autobusom a kedy pesi...zalezi to len a len od toho, kde bude pristavene lietadlo ...ak nebude pri vasom gate (niekedy je to vidiet z gatu), tak pojdete autobusom a tam je naozaj taka moznost, ze vas nasackuju vsetkych do jedneho autobusu....ano pojdete prvi do autobusu, potom pustia za vami tych ostatnych...potom uz zalezi na autobusarovi, ci pri lietadle otvori najprv tie dvere pre priority cestujucich alebo otvori uplne vsetky, aby sa cestujucich rychlo zbavil....tak ci tak sa moc s tymto nenervuj....v pripade, ze bude uplne lietadlo, tak potrebuju min. 2 autobusy (do jedneho sa narve cca 80 ludi)...cize ty budes urcite v tom prvom autobuse 😉 a miestecko v lietadle si najdete s manzelom spolu aj keby ste snad aj ako posledni vystupili z toho prveho autobusu 🙂
a ides s manzelom, cize tvoja jedina starost je vystupit z autobusu a ist hore do lietadla...manzelik sa postara o to ostatne😵

3. v lietadle nesmies sediet v prvej rade, to su emergency exity, tam smu sediet len dospeli a fyzicky zdatni cestujuci...uz som to asi pisala...ked nemaju plne obsadene lietadlo (co je cca 180ludi), tak blokuju rady 2,3,4,5 a to kvoli vyvazeniu lietadla...cize za tie blokovane rady si mozes sadnut 😉

4. uf a vies aka som bola ja vytocena inac teraz? doletela som pred 2 tyzdnami do BA z Bruselu....kocik som si pekne zabalila do toho vaku (aby mi ho neobuchali) a videla som toho pracovnika ako ho nalozil v Bruseli...takze pohodka....pristali sme v BA, zisla som dole schodmi a cakam a cakam...pozerala som na ten pas kde vykladaju batozinu a zahliadla som tam moj kocik, vylozili ho ako prvy a na to "nadrbali" s prepacenim asi 10 dalsich velkych kufrov...no ja som sa uz pomaly lucila s golfacom (som myslela, ze ked otvorim ten vak, ze vyhadzem styri tycky a kolecka po jednom)...videla som pri autobuse pozemaka a pytam sa, ci mozem dostat kocik, ze ho tam aj vidim na pase...tak ujo bol zlaty, bezal k tym chlapikom co vykladali kufre a ukazoval na ten moj zavaleny vozik...som videla ako nadavaju ti chlapi, ale vytiahli ho a este mrmlali, ze co otravujem, ze si ho mam vyzdvihnut s ostatnou batozinou na letisku...
samozrejme vsetci na mna cakali v autobuse, dokym si rozbalim kocik a naladujem sa do autobusu....

takze moja rada znie...ak chces zabalit kocik do toho saklu, tak si zozen nejaky priesvitnyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy....lebo toto uznavam, ze ti chlapici nemali ako vediet ze sa jedna o kocik, lebo som ho mala zabaleny v tmavom obale, akurat trcali kolieska...lebo ono vela ludi si kociky nebali, takze oni ked zbadaju kocik,tak ho daju hned pod schody 😅 a nedaju ich spolu s kuframi na ten pas
teraz normalne rozmyslam, ze si na nejaky kriklavy papier vytlacim obrazok kocika, zalejem do folie a zavesim na ten moj cierny obal, aby vedeli...lebo uz inac neviem 😀 😀 😀

endzi30
28. feb 2011

@estterka - a teraz v nedelu letim naspat uplne sama s malou...tak uz teraz mam bobky 😀 😀 😀 hlavne ako sama zlozim vozik, narvem do obalu a pritom musim drzat malu....no na milion percent budem musiet niekoho poprosit aby mi ju podrzal, lebo urcite by mi zdrhla niekde vrany nahanat po celej letistnej ploche 😀 😀 😀 raz mi ju takto drzal ten chlap, co caka na kociky a potom ich nalozi 😀 😀 ale nie vzdy tam stoji, ked ma inu robotu 😒

ked som letela do BA z toho Bruselu, tak som sla s maminou a tiez sme to tak spravili, ona brala malu na ruky a ja som mala na starosti kocik, moju a maminu batozinu prirucnu....mamina sla hned hore do lietadla medzi prvymi a ja som si v klude skladala kocik pod lietadlom 😉 potom som prisla hore, mama uz sedela na sedadle pri ulicke, malinka v strede...ja som len prisla, oni sa poposuvali a ja si sadla na sedadlo pri ulicke....lietadlo bolo skoro plne, tak som sa bala, ze si k nam niekto sadne...tak som az do zavretia dveri nechala malu sediet medzi nami na sedacke...cize to vyzeralo, ze ona tam ma miesto....v pripade, ze by bolo lietadlo fakt plne obsadene, tak mame samozrejme smolu 🙂 a mas pravdu, vela ludi si sada co najdalej od malych deti...aj okolo nas presli dve daaaamy a hned jedna druhej referovala, ze jeeeeeeeezis pod az dozadu, lebo ja chcem spat a tu vpredu bude urcite vreskot 😀 😀 bolo zrejmeee, ze este nema deti 😀 😀

tak kedy to presne letite? potom zreferuj ako ste to prezili...ale neboj, urcite vsetko bude fajn... 😵 😵 😵
prajeme peknyyy a pohodickovy let 😉

icejane
1. mar 2011

no a ako je to s tymi plienkami? mozem mat v prirucnej batozine len napr. 3 plienky ? a co ovocie alebo nejaka sladkost?

prasiatko30
1. mar 2011

@icejane tie obmedzenia sa tykaju hlavne tekutin a take ako kase prip kremy a podobne. cize plienky, sandwiche, cokolady, keksy a pod si mozes kludne zobrat bez problemov - problem by mohol nastat napr s jogurtom alebo presnou davkou, etc. - to niektori nechavaju aj otvarat a ochutnavat. a tiez zalezi od letiska - mne naposledy napr v amsterdame nenechali preniest ani kvapku vody aj ked som mala pri sebe batola - a bez debaty to muselo letiet do kosa - pritom rok pred tym s tym problem nebol, v bratislave mi len prikazali aby som flasu otvorila a odpila z nej pred tou security, v madride tam som to preniesla bez problemov - cize zalezi od toho ktoreho letiska prip personalu.

lucian26
1. mar 2011

Holky nevíte jak je to s Irskou společností AerLingus?Lítám pořád,ale poprví ted v dubnu poletím s malým. Beru autosedačku.Tu autosedačku můžu mít až do letadla?Chtěla jsem si zabookovat sedadlo přes internet, ale napsali mi,že když je mimčo, tak se zarezervovat místo nedá,přitom malý bude celou dobu na mě. To budem sedět vepředu?Nevíte?A jak je to s papáním?.Beru dvě flaši po 250ml(kdyby náhodou bylo zpoždění),nemusím to mít rozlitý po 100 ml?díky za odpovědi 🙂

stresman
1. mar 2011

Dievcata o 2 mesiace letim z Wiedne do Hamburgu a o tyzden nazad. Maly bude mat 11mes. Mozem vziat na palubu mlieko? Ci asi radsej prasok a letusky mi daju prevarenu vodu? O autosedacke som ani nerozmyslala, mame uz tu vacsiu, neviem ci by sa teda zmestila. Skor sa obavam, ze mi neobsedi...je to taky tulak...bojim sa, aby mi neplakal, ze nemoze lozit, chodit - ved letusky neustali nieco riesia v ulicke, pitie, jedlo, a to s tymi vozikmi...ako ho zabavit? A kde ho prebalit? Je na wc prebalovaci pult nejaky skladaci, nikdy som si to nevsimala...uff uz stresujem...

bubelko
1. mar 2011

@stresman mlieko si mozes zobrat. teda ja som aspon vo viedni na letisku nikdy s tekutinami a stravou pre batola problemy nemala. co sa autosedacky tyka, niektore su certifikovane na prevoz v lietadle. ale predpokladam, ze maly nema vlastnu letenku, takze ti je v podstate na palube zbytocna. jedine, ak by nebolo plne obsadene lietadlo ti personal moze dovolit pouzit ju aj tak. maly bude sediet tebe na kolenach.
prebalit ho mozes na wc, je tam sklapaci pult, malo miesta, ale da sa to zvladnut. 😉
na zabavu vzdy nosim maly ruksak s hrackami, ktore maju deti radi - auticka, knizky, lego a pod. ked boli mensi tak hrkalky, hryzatka a gumene, lahko cistitelne veci. 😉
jonas je tiez taky lozec, ale v lietadle sme ho maximalne postavili pri nasich sedadlach, alebo na mna, aby viac videl, lozit ani chodit sme ho nenechali - prave, aby nezavadzal letuskam 😉

stresman
1. mar 2011

no super, dakujem, som spokojnejsia 😵

dagmarkaaa
1. mar 2011

@stresman my letíme za 2 dny a už z toho mám vítr, lítáme co 3 měsíce sice jen lety co trvají 2h ale i tak je to náááročné, děťátko na klíně neposedí, pořád chce něco řešit a nelíbí se jí ten malý prostor.... musíš se obrnit pevnými nervy, sušenkama, křupkama, knížkama, hračkama, no co má bobik rád a nějak se to zvládne!!! 😉 . S tekutinama pro děcko jsem taky neměla nikdy problém, vem si co chceš. A přebalovák na WC - no já to nezvládla, myslela jsem jednou že se malá potento a chtěla ji tam přebalit ale fakt to nešlo se tam ani otočit natož přebalit.... 😝

icejane
3. mar 2011

my letime 8.4 do Prahy a potom do Helsiniek a odital do Vassa..to bude zabavi....kufor, maly v kociku a samozrejme este aj zimusne bundy lebo tu bude krasne jaro a tam este zima...tak to bude ufff 😀

katarina7777
3. mar 2011

caute, my letime v stredu z benatok do dubaja, tak dufam ze to maly dobre zvladne, uz ma za sebou jeden kratsi let a ten bol v pohode... inak vo viedni nam nerobili problem so stravou pre maleho.

estterka
3. mar 2011

@endzi30 ahoj,dakujem ti za podrobne info 😀 na kocik mam biely sacok na smeti,lebo obal nemame..vsetko je nasackovane v jednej prirucnej 😀 urcite zreferujem,ako sme to zvladli,heh.naspat letime airberlin a uz mame aj miesta vpredu rezervovane aj tu postielku,tak to bude pohodicka..dojdeme v noci,do takej strasnej zimy,brrrr. som zvedava,ak povies,ze sa to da zvladnut,tak pojdem este pred letom mozno aj ja s malou tak-len ja ju musim mat v manduce,kedze este nechodi a boji sa velmi cudzich ludi 🙂

estterka
3. mar 2011

@bubelko super pripomienka,k tym hrackam! ze lahko umyvatelne 😉

a teda ja sa chystam prebalovat na sedacke priamo,MM sa postavi a prebalim ju rychlo,je mi jedno,co si kto mysli..

endzi30
3. mar 2011

@estterka - 😀 😀 😀 tak vidim, ze si uz pobalena, prichystana 😵 😵 😵 uz len prezit samotny AKT 😀 😀 😀

uz sa tesim na tvoj "priiibeh" 🙂 😀 😀

papa 😵

katarina7777
3. mar 2011

@estterka aj ja som rozmyslala ze budem maleho prebalovat na sedacke, jednak su urcite tie pulty na zachode malicke a po par hodinach bude wcko urcite spinave... inak v pripade nutnosti beriem so sebou aj viburcol a supnem ho malemu ak by nevedel pocas letu zaspinkat.

estterka
3. mar 2011

@endzi30 no zajtra je den D 😀 snad to nebude na smiech,ked budem pisat ako sme to zvladli 😀

@katarina7777 no ja davam viburcol na sopliky uz asi tyzden,ale nespi mi po nom 😅 ale zas mame kludne dieta,ked moze byt na mne nalepena,tak je vsetko ok.

bubelko
3. mar 2011

@katarina7777 @estterka no pokial je dieta pocikane, nikomu to prebalovanie vadit pravdepodobne nebude, pri pokakanom, vas zrejme aj letuska posle na wc - ono nie kazdy ma silny zaludok 😉

@estterka to vies, obcas nieco padne na zem a plysaky sa na letisku tazko peru 😉

katarina7777
3. mar 2011

@estterka tak ja som mu zatial dala viburcol len 2x a vzdy vecer ked nevedel zaspat lebo bol nervozny zo zubov, plakal a nevedel sa ulozit a vzdy mi po nom prespal celu noc 🙂 takze ked bude velmi demolovat lietadlo tak mu ho supnem 🙂