Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

elli
14. sep 2011

Ahoj
@monikabe mohla by si mi pls. poradit s tym liekom. Letim o 2 tyzdne sama s 2 detmi (5r,1r) do azie. nastastie business class, takze dufam, ze to bude zvladnutelne, ale mladsie dieta mam momenalne fazu neustaleho pohybu a neviem si predstavit, ako to zvladneme. musime absolvovat aj jeden prestup. dost sa toho desim, ale radsej na to nejdem ani mysliet.

monikabe
16. sep 2011

@sisaha
@elli
Cestou tam som mala slovenske homeopatika, ale tie proste nezabrali. No a cestou spat som mala tieto americke-CALMS FORTE 4 KIDS. Davaju sa 2 tabletky do pusy, rozpustia sa hned, chutia ako praskovy cukor a zaberaju tak, ze najprv sa dietatko skludni , po dalsej davke ma dobru naladu 🙂 a je skludnene a po 3.davke si pekne lazkal na moje ruky a ulozil sa spat. Dovolene je dat 8 davok v pribehu 2 hodin, ale lekarka tvrdila, ze zabera uz ta 4. davka . Nelakajte sa toho davkovania, ak mate skusenosti s homeopatikami viete, ze niekedy je davkovanie aj kazdu hodinu. 😎
Ja osobne uz bez toho nepoletim, kto si zazil let ako ja, vie o com hovorim. 😖
Je mi luto toho dievcatka co tolko vrackalo, muselo to byt tazke pre malu aj pre maminu.
Mojmu syncekovi velmi vadil ten tlak v uskach, cely cas mi ukazoval uska.
Ja som mala cestou spat tiez prestup. V Parizi, bolo 9 hodin, ale my sme mali este americky cas, 3 hodiny rano, moj syncek tam cupital vedla mna, ale dalo sa. Lenze uz nechcel do toho druheho lietadla nastupit, cely cas som mu hovorila, ze to bude kratsi let a na konci nas uz caka nas tata 🙂
Dievcata, drzim vam palce 🙂

ajkalc
16. sep 2011

ahojte.potebujem poradit....letim s 9 mes synom cez Ryanair.ako je to konkretne u tejto spolocnosti s kocikom?moze byt len golfáč?teda,ak si ho chcem vziat do lietadla dnu

endzi30
16. sep 2011

@ajkalc - ahoj 😉 ak si beries golfac, tak ten je zdarma. Je uz na tebe, ci ho odovzdas priamo s kufrom na check-in, alebo si ho vezmes az k lietadlu (co je podla mna lepsie, vyhodnejsie...nikdy nevies kedy ho budes potrebovat)...ale pozeram, ze mas este mimino, takze urcite tak spravis 😉 )....
pred nastupom do lietadla, priamo pod schodami malinkeho vylozis, golfac zlozis a pozemny personal ti ho nalozi do batozinoveho priestoru...a po pristati, ked zasa budes pod schodami, tak by tam mal na teba cakat...aaaaale moze sa aj stat, ze ho tam nedostanes a pojde spolu s ostatnou batozinou cestujucich na ten pas, kde si ho vyzdvihnes....kludne ked ho dole nezbadas, tak sa spytaj opat pozemneho personalu, ze ci ti ho mozu dat (co sa mne stalo vela krat) a ak bude personal zlaty, tak ti ho donesu.....ja som minule videla moj kocik uz zahadzany ostatnymi batozinami, ale vybojovala som si ho (aj ked ti vykladaci boli zjavne nas*ani)...ale urcite kazda mamina vie, ake to je vlacit sa s babom na rukach a este aj s prirucnou batozinou 😅

pokial si chces vziat kocik, ktory sa skladna viac nez z jednej casti (napr. teda "podvozok" a vajicko), tak to tiez mozes, aaale tam sa uz za to plati....a samozrejme aj s takymto kociarom mozes ist az k lietadlu 😉

tak pekny let prajem....ahaaa...a este nieco....ak mozes, tak si kup priority boarding!!

lilla244
16. sep 2011

@endzi30 ahoj mozes sa spytat, s ryanairom som letela x krat, no tento krat sa chystam po prvy krat s mojim syncekom, kedze je este malicky,nemame golfac,ale "normalny" kocik (bugaboo), nerozumiem presne, "kde" mam zaplatit za moj kocik, pri bookovani letenky, je tam poznamka,ze jeden kocik je zdarma, nie je tam nic o blizsom rozdeleni kocikov 🙂 budem to platit az na letisku alebo ako? dakujem za vysvetlenie

maria131
16. sep 2011

ahoj Silvi, pred dvomi tyzdnami sme sa vratili z dovolenky v Rime, mame malu 7 mesacnu dcerku, a oba lety /tam aj spat zvladla super, je dolezite akou ides spolocnostou, a male budes mat na kolenach pripasane zvlastnym pasom pre neho. mne mala spala cestou tam aj spat, cestou spat zaspala pri papani
drzim prsty a nech to zvladnete tak ako my 🙂

zoska
16. sep 2011

@ajkalc s ryanairom sme leteli v juli do Skotska,pri odovzdani batoziny nam na golfac nalepili tu hlupost ako na batozinu a kocik sme si brali aj do gate-u a pri lietadle sme ho zlozili a odovzdali cloveku ktory tam bol na to urceny...mamicky nemali len golface ale dokonca aj hlboke kociky, a vyzeralo to ze stym nieje ziadny problem
ked sme vystupili v edinburgu tak kocikov nebolo a poslali ich rovno na pasy s batozinami, co ma dost stvalo lebo milion ludi a aj ked sme v EU tak kontrolovali pasy 🙄 prisli 2 lietadla a ja som tahala tasku, malu a mm dva prirucne kufre...a vytah nefungoval...no uzas cele edinburgske letisko 😖
ale cestou nazad nam v blave dali kocik hned ako sme vystupili z lietadla 😉
stastnu cestu

aliza
16. sep 2011

@lilla244 za kocik sa neplati, nech je akykolvek 😉

aliza
16. sep 2011

@endzi30 za kociky z viacerych casti sa neplati, len sa olepi kazda cast zvlast

endzi30
16. sep 2011

@lilla244 - ked bola moja mala este malinka, tiez som nemohla vziat golfac, cize brala som ten podvozok s autosedackou. za ten podvozok som neplatila, lebo to brali ako golfac, ale ta autosedacka (alebo vanicka)...proste to je jedno co, ale je to uz druha cast kocika, tak za tu treba zaplatit!

ak uz mas kupenu letenku, tak PREDTYM ako urobis online check-in, si na ich stranke klikni na MANAGE MY BOOKING a tam sa preklikas az ku moznosti, ze chces navyse tusim sa to vola INFANT EQUIPMENT (uz si to moc nepamatam, kedze to bolo davno) a tam potom priamo zaplatis (presne takym istym sposobom, ako ked si si kupovala/bookovala letenku)....

ak letenku este nemas, tak sa mi zda, ze tam mas tiez moznosti, ze co navyse si chces zakupit, ci tu vanicku, autosedacku...lyze atd atd...

davaj pozor, ak si to nezaplatis skor ako spravis ONLINE check in, tak to budes musiet zaplatit na letisku a to ta vyjde drahsie... 😠

hned na hlavnej stranke, v hornej liste klikni na FEES a tam najdes INFANT EQUIPMENT a uvidis, ze ked si to zaplatis dopredu, platis 10libier na jednu cestu...ak tak spravis na letisku, tak platis 20libier

budes mat vanicku, ci autosedacku? tak ci tak, ti radim, zozen si nejaky obal na obe casti ak chces aby ti ho nevratili oskrety!!! ja som obal mala (original ku kociku-cize dost pevny) a I TAK som ho mala rozsklbany a aj kusok na golfaci!

endzi30
16. sep 2011

@aliza - nemas pravdu moja....Ryanair su hajzlici...pozri si ich stranku 😅 ja som platila a tak isto to pisu aj na stranke...kopirujem nizsie aspon nieco:

Infant Equipment* (car/booster/travel cot) Fee charged per Item/ Per One Way Flight - maximum weight of 20kg per item (1 pushchair per child carried free of charge). £10 €10

endzi30
16. sep 2011

@aliza - a ano, olepia kazdu jednu cast jednym stitkom ...to je tiez dolezite...ci uz v pripade straty, poskodenia atd atd 🙂

aliza
16. sep 2011

@ajkalc nie, nemusis mat len golfac, proste kocik, aky mas, taky zoberies. uz pri check-ine sa ta tetuska spyta, z kolkych casti je kocik a ak je z viacerych casti, tak ti musia olepit kazdu cast zvlast, aby vedeli, ze to patri spolu a tak to aj zoberies k lietadlu, tam kocik rozlozis a oni ho daju do lietadla, teda do batozinoveho priestoru. Do lietadla dnu sa neberie ziaden kocik 😉, kociky sa nechavaju dole pri schodikoch.

endzi30
16. sep 2011

@lilla244 - teraz som sa pozrela na stranku...takze klikni na MANAGE MY BOOKING a tam si vyber ADD INFANT EQUIPMENT (teda ak uz mas kupenu letenku 😉 )...a rovno ti radim, zakup si tiez priority boarding 😅 ...ak cestujes sama s babom, taaaaak sa da aj bez toho prezit, ak ale cestujes s dalsim dietatom a nebudes mat ten priority boarding, tak sa moze stat, ze kazdy budete sediet inde

aliza
16. sep 2011

@endzi30 1 pushchair per child carried free of charge
cize jeden kocik na dieta zdarma, nie golfac a kocik moze byt aj z viacerych casti, to tam nie je definovane, pushchair je pushchair, akykolvek. Nam dali aj autosedacku zadarmo, vraj mame na nu narok, aj popri kociku, tiez Ryanair.

endzi30
16. sep 2011

@aliza
@ajkalc - tak tak, presne ako pise aliza....akurat, ked si bude kocik z dvoch casti a oni uvidia na letenke, ze si si nezaplatila za tu druhu cast, tak pekne zaplatis 20libier, alebo eur (jeden let)

aliza
16. sep 2011

@endzi30 a za co si vlastne platila? za kocik?

aliza
16. sep 2011

@endzi30 jaaaj, teraz som to pochopila, ty si myslela viacero sucasti kocika a ja som mala na mysli vacsie kociky, ktore sa nedaju zlozit vcelku, ale podvozok je zvlast a sportova cast/popripade vanicka zvlast- za to sa neplati

midu105
16. sep 2011

@aliza chcem sa opytat, akykolvek puschair plati len pre Ryanair?Letim s malou do Usa a neviem ci vziat golfac, alebo normalny kociarik...dakujem

aliza
16. sep 2011

@midu105 podla mna to plati vsade, este som nepocula, ze by niekoho nutili do golfiek.

endzi30
16. sep 2011

@aliza - no ano, pushchair je zdarma, ale vana a autosedacka je za ten poplatok 😅
je mozne ze si mala stastie a neplatila si...ja som si zasa volala a mne povedali to, co som pisala vyssie 😠

takze je mozne aj to, ze aj mna odzubali a nemusela som platit....bolo to cca pred viac ako rokom a pol...ty si kedy takto letela? 🙂

endzi30
16. sep 2011

@aliza 😀 😀 😀 😀 😀

no mame tu z toho mis mas 😀 😀

ja som platila len za autosedacku 🙂

midu105
16. sep 2011

@aliza dakujem to som rada,mala je na svoj kociar zvyknuta a golfac sa mi zda nepohodlny pre rocne dieta...tak dufam, ze nebudu nijake problemy, a ten dlhy let nejako prezijeme xx

aliza
16. sep 2011

@endzi30 hej, trosku sa nam tie kociky poplietli 😀. Tu autosedacku nam dali zadara tento rok v maji. No ale ked das vanu na kocik a povies, ze kocik je z 2 casti, tak by to malo byt OK, nie? niektore vane idu priamo na podvozok a niektore sa davaju priamo na sportovu korbu, takze by s tym nemali robit problem. Ale s tymto ja osobnu skusenost nemam, preto som kupovala kocik, ktory sa sklada z jednej casti a je vhodny od narodenia, cize ziadne vane netreba 😉.

aliza
16. sep 2011

@midu105 a aky kocik mate?

endzi30
16. sep 2011

@aliza - ja ale z tej ich stranky tak chapem...ze pushchair (teda podla mna golfac alebo hocaky iny kocik, ktory ked sa zlozi, je to len proste jedna cast)....su aj velke kociky s vanickou, sportovou castou, ktore sa pekne bez toho aby sa rozobrali pekne zlozia.......ja som mala bohuzial taky, ze ci uz vajicko, alebo vanu som proste musela odkliknut a tym padom som mala dve casti..........a tyyyyyyyyyyyyyym padom ma pozemny personal viac roboty a tym padom Ryanair si za to uuctuje 😠
teraz ma to fakt zaujima, ci som ja platila mirnix-dirnix, alebo ci si ty mala stastie 😀 😀

midu105
16. sep 2011

@aliza sportovy babypoint skladatelny z jednej casti.golfac som si pre istotu pozicala,ale neda sa dat do polohy lahu len do polosedu, tak preto som vahala...dcerka mala od narodenia graco, ale nebola tam opierka na nozicky,tak sme jej kupili novy aby jej neviseli nozicky...a s tym babypointom som spokojna, a malicka si v nom rada pospinka...

endzi30
16. sep 2011

@aliza - my sa tusim stale nechapeme 😀 😀 😀
takze ty si mala normalne velky kocik a extra v ruke autosedacku a to bolo zdarma? 😀 😀

aliza
16. sep 2011

@endzi30 mala som kocik PP switch, cize 'velky' golfac a autosedacku som brala pre dceru, tu velku od 4 rokov

aliza
16. sep 2011

@midu105 malo by to byt v pohode