Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

midu105
16. sep 2011

@aliza dakujem

aliza
16. sep 2011

@endzi30 cize si mala vanicku aj autosedacku? tak asi preto si platila. Mozes mat jeden kocik a jednu autosedacku alebo teda tu vanicku. Inak my sme boli tiez pripraveni platit za tu autosedacku, tak sme to z tej ich stranky pochopili a boli sme prekvapeni, ze netrebalo.

endzi30
16. sep 2011

@aliza - no tak to si perfektne pochodila 😀 😀 😀 😀 to muselo za tym check in deskom sediet nejake teliatko, aaaalebo ti chcela urobit radost 😀 😀 😀 este to male vajicko by som pochopila, ale ty si mala uz tu velku sedacku??? 😀 😀

aliza
16. sep 2011

@endzi ja som myslela take kociky, kde pri skladani musis dat dole sportovu cast, tam sa neplati

endzi30
16. sep 2011

@aliza - praaaaaaaaaveze nie!!! ja som mala namiesto tej vane nakliknute na kostre to vajco....cize to bol dokopy len jeden kocik!! a platila som....preto mi je to nejake divne.... 😒

aliza
16. sep 2011

@endzi30 ved aj my sem pozerali ako tie teliatka 😀 no ale nebudem sa hadat, nie?

endzi30
16. sep 2011

a extra kvoli tomuto som tam volala! cize vyzera to tak, ze som nemusela platit, ale za telefonom sedelo tiez telaaatko a teta ENDZI zacvakala, aj ked nemusela 😠 😠 😀 😀 😀 😀 tak ale hlavne ze sme zivi a zdravi...co uz s tym narobim 😀 😀

aliza
16. sep 2011

@endzi30 tak to je divne, ako cely ryanair 😀

endzi30
16. sep 2011

@aliza - no mala si sa do krvi hadat, ze to chces zaplatit 😀 😀 😀 😀

aliza
16. sep 2011

@endzi30 osobna skusenost, volat sa absolutne neoplati! my sme isli na letisko s tym, ze uvidime, co povedia, prinajhorsom zaplatime

endzi30
16. sep 2011

@aliza - hej su to vychcaaanci...stale za nieco nejake poplatky a stale su vyssie a vyssie 😠 😠

endzi30
16. sep 2011

@aliza - tak uz viem aj ja 😀 😀 😀 😀 ale ja som sa zasa chcela vyhnut tomu dvojnasobnemu poplatku ak by bolo treba platit.........no a vidis...mohla som usetrit 😀 😀 a hodit peniazky do prasaaaaatka 😎

aliza
16. sep 2011

@endzi30 mozno keby ste tam len tak prisli, mala by si na kociku sportovu cast a sedacku solo, tak by si neplatila, mozno by to inak klasifikovali, no kto sa v tom ma vyznat, ze?

endzi30
16. sep 2011

@aliza - ono zalezi vela aj na ludoch, co sedia za tym check inom...vela krat ma pustili aj s nadvahou (nie mojou, ale na kufri 😀 ) a raz, jedinky raz tam sedel nejaky chren a mala som 15,2 kg a ani za nic na svete mi to nechcel vziat...ze si mam zaplatit nadvahu, alebo vylozit nejake veci 😠 ......tak som masirovala vykladat tych 0,2kg 😀 😀

aliza
16. sep 2011

@endzi30 hej, Ryanair je taky, aky je, ale stale sa to oplati a tak si aj hovorim, ze za tu cenu sa to da. Jedine ta 15-kilova batozina mi robi vzdy stresy lebo kazde kilecko navyse je pekne drahe, tak uz som si kupila ultra lahky 2-kilovy kufrik, aby som don co najviac napchala 😀. Kym sme namali maleho, mali sme len prirucne batoziny a to bolo super. Ale teraz musim mat ruky prazdne, kedze nosim maleho, tak je lepsie si zaplatit batozinu.

aliza
16. sep 2011

@endzi30 naposledy, ked sme leteli z UK na Sk som mala asi 15,7kg a baba ma kludne pustila, nic nepovedala. Na SK to beru prisnejsie, tam netoleruju ani gram.

endzi30
16. sep 2011

@aliza - jasne....su stale najlacnejsi...ale uz nie je daleko od toho, aby sa prestali volat nizkonakladovy 😀
presne aj ja som minule rozmyslala, ze si musim kupit novy kufor, lebo teraz co mam, tak sam o sebe vazi 7kg!!!! cize do tych zostavajucich kil musim zbalit seba a malu 😠 😠 no nemozneeeee 😀 😀

mna zbuzeroval za tu nadvahu v brusseli...praveze zasa mne sa zdali mili na SK 😀 tam mi vzdy nechali prejst viac kil 😅 raz som mala 17kg a uplne v pohode...som sa ale triasla....ale chlapec ani nepipol...ja som bola z toho az prekvapena, ze ma ani neupozornil...tak ked som uz mala letenku v ruke, tak som mu podakovala, ze mi ani nic nepovedal a ze som nemusela platit...vies aky bol prekvapeny?? 😀 😀 😀 ze to sa mu nestalo, aby mu niekto podakoval, ze niekoho nebuzeroval 😀 😀 tak ale obaja sme boli poteseniii

endzi30
16. sep 2011

@aliza - mnooo...tak sme si pokecali 😀 😀 😀 😀 baby teda nedostali jednoznacnu odpoved ohladne kociku 😅 a budu si to musiet zistit same 😅 lebo co tu citam vela prispevkov, tak kazdy vravi nieco ine aj ked letia s tou istou spolocnostou 😕 hodne zalezi na koho clovek natrafi

prajem dobru noc 😵 😀 (vy mate o hodku menej, tak este mozes buntosit) 😀

lilla244
17. sep 2011

@endzi30
@aliza baby,tak ste ma riadne doplietli teraz 😀
mam bugaboo cameleon,nesklada sa ako jedna cast,ale ako dve casti.. letenku este nemam, viem ako sa bookuju letenky,len tiez som podobne ako aliza z tej stranky pochopila, ze jeden kocik je zadarmo
ja mam skor pocit,ze platis v pripade, ze mas kocik a plus este beries zo sebou car seat alebo travel postielku alebo cokolvek ine...
ja neviem ?? !!!! help 😒

endzi30
17. sep 2011

@lilla244 - no veru 😀 😀 je v tom teraz bordel, co?

vidis, ja som mala jeden kocik a platila som za autosedacku, ktora bola teda sucastou toho kocika a
@aliza mala kocik a PLUS navyse autosedacku (dokonca uz tu vyssiu triedu - cize nie vajicko) a neplatila....takze ani moj ani jej pripad voooobec nesedi potom na to, co pisu na stranke 😠 😠 😕

normalne si zavolaj na info a uvidis co ti povedia a prinajhorsom to sprav tak ako aliza a uvidis, ci ti povedia, ze musis platit alebo nie 😅 ale samozrejme s tou vyssou taxou 😅

aliza
17. sep 2011

@lilla244 ahoj, ak musis dat dole sedaciu cast aby si mohla zlozit kocik, cize podvozok zvlast a sedadlo zvlast, tak by to malo byt v jednej cene, ved ty predsa za to nemozes, ze prave tvoj kocik sa neda zlozit vcelku, ved nemozes vozit dieta na konstrukcii, nie? nikde nie je pisane, ze kocik musi byt z jednej casti, takze podla mna v pohode, nic dopredu nebookuj, myslim sucasti kociku a tak, proste pridete na letisko a ked sa vas tetuska spyta, ze z kolkych casti sa sklada kocik, tak povies 2 a hotovo.
Problem je len ked sa berie este nieco navyse kocika, napriklad autosedacky. Mna pustili bez platenia a endzi musela platit.

aliza
17. sep 2011

@endzi30 a prave ma napadlo, ze asi preto som mala autosedacku zadarmo lebo isla aj dcera, cize kocik mal syn a ona tym padom mala sedacku zadarmo. Zeby zahada rozlustena?

nikak23
17. sep 2011

ahojte, chcela som sa spytat, neviete ako to je ked: chceme letiet do Azie, cesta tam by mala byt kym maly este nebude mat dva roky a cesta spat po jeho druhych narodeninach. V cestovke mi povedali, ze to vsetko zavisi od leteckej spolocnocti. Vacsinou lietame austrian airlines, som bola celkom spokojna, az na poslednu cestu🙂. No pokial viem do veku 2 rokov dieta nema narok na sedadlo a plati len nejaku smiesnu sumu z letenky ale za 2+ rocne dieta sa plati 70% z celkovej ceny letenky. Nemate niekto takuto skusenost? To nejako rozdelia tu letenku, alebo ako... podla ceny letenky sa nakoniec rozhodneme. vdaka.

endzi30
17. sep 2011

@aliza - hmm...kedze ta autosedacka nebola pre babo (cize nepatri do kategorie infant equipment), tak mozno to brali ako batozinu tvojej dcery....mala este tiez svoju batozinu, ci e e? ak mala aj batozinu, tak potom uz fakt nechapem 😀 😀 😀

@nikak23 - dokonca niektore spolocnosti rataju za infanta dieta LEN do 23 mesiacov...pozerala si na stranku spolocnosti ktorou letite? ci to este nevies? a to idete cez cestovku? ak ano, tak takuto info by ti mali poskytnut tam asi 😅

aliza
17. sep 2011

@endzi30 no sedacka nebola pre babo, ale deti vseobecne maju narok na sedacku, myslim, vsak v EU uz je povinna, my by sme nemohli ist ani z letiska domov bez nej a mala iba prirucnu batozinu.

endzi30
17. sep 2011

@aliza - ked mala iba prirucnu, tak by to potom sedelo, ze to brali ako batozinu....leeeenze zasa Ryanair si uctuje aj za batozinu 😀 😀 😀 😀 cize mne stale vychadza, ze proste ste to mali zdarma, aj ked to tak nemalo byt a pomylili sa 🙂 😀

aliza
17. sep 2011

@endzi30 uz nech to bolo akokolvek, my to tu asi nevyriesime 🙂. Nastastie mam uz na Sk sedacky pre oboch, takze to na najblizsie roky nemusim riesit

endzi30
17. sep 2011

@aliza 😀 😀 😀 presne ako vravis....co sa stalo sa neodstane a bohvie ako pochodia ostatne baby 😅
ja presne tak isto...tiez mam na najblizsie roky sedacku na SK 😀

monikabe
18. sep 2011

@nikak23 Ja som tiez takto letela, ale ja som mala pre istotu letenku aj na cestu tam. Pricom cestou tam este nemal 2 roky, ale cestou spat uz ano. Je to omnoho pohodlnejsie, ked ma dieta svoje vlastne sedadlo. Hlavne ked mi cestou spat zaspal, Pekne si lazkal na svoje sedadlo a nozky si dal na moje a ja som tam tiez nejak sedela. 🙂

ajkalc
18. sep 2011

@endzi30
@zoska
@aliza
dakujem,pomohli ste mi