Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

ajkalc
18. sep 2011

@endzi30 da sa priorita dokupit aj na letisku?a aka je cena?lebo mne povedali,zr s babom je to automaticky priority.a ja mam sportovy kocik,nie golfac,ale ten kocik sa sklada z jednej casti,tak dufam,ze platit nrbudem....a ta taska co je na kociku,tak myslis,ze ta sa rata ako prirucna?

ejuska79
18. sep 2011

ja som cestovala s malou ked mala necelych 11 mesiacov..stastie ale bolo, ze som ju kojila...lebo skoro celu cestu bola nacucnuta, inak velmi plakala, co bolo dost neprijemne...ona je dost ziva a samozrejme tam nechcela sediet - teda mne na kolenach...

endzi30
18. sep 2011

@ajkalc - ano da sa dokupit (podla toho co pisu na ich stranke) priority boarding aj na letisku...

cez internet by ta to vyslo 5 Eur jedna cesta, ak to budes pytat na letisku tak 6 Eur....pocet ludi na priority boarding je obmedzeny (sa mi zda nieco medzi 60-80 ludi...tiez to niekde pisu), takze sa moze stat, ze uz nebude 😅, ale to sa podla mna nestane 😉 (len aby si vedela, ze aj to moze nastat)

s tym kocikom asi teda problem nebude 🙂

tasku co mas na kociku, presne ako pises, povazuju za prirucnu! ja som tak tiez chodila...teraz dost buzeruju na letisku...tiez som mala len takuto tasku, ktora bola vlastne plna len jedla a pitia a vyziv a flasiek pre malu a ja som v nej mala pre seba len pas, penazenku a mobil, kluce 😀 😀
moze vazit do 10 kg 😅 snad sa nejako pobalis

endzi30
18. sep 2011

@ajkalc - a urcite v Ryanair, ked mas babo to neberu automaticky, ze mas priority....to bolo kedysi daaaavno..teraz pytaju uz peniaze za vsetko

u inych spolocnosti je to uplne normalne, ze babatka idu ako prve

lencita
1. okt 2011

baby možem sa spytat, ake ste mali skusenosti s casovym posunom? ako velmi to narusilo rezim dietat? chcem cestovat s malym, ked bude mat rovne 4. mes. do USA, ale bojim sa toho posunu ( 6 hod.) ma pekny rezim, a bojim sa, ze sa to tymto cele narusi..dakujem...

nelicefo
1. okt 2011

@lencita ahoj ja by som sa toho nebála. Aj my sa chystáme do USA a čas. posun neriešim. Moja rodina ktorú tam mám,im sa v júni narodilo mimino a už od júla lietajú Rakúsko-USA,USA-Rakúsko a pohoda. 🙂 Ja sa skôr bojím toho 12hod. letu,s jedným prestupom 😝 Lebo moju prdolku už mrle žrali keď sme leteli do Burgasu,čo je hodina a pol letu. A to lieta od malička 😝

lencita
1. okt 2011

@nelicefo dakujem za odpoved 🙂 my by sme isli priamym letom (10hod.) tak dufam ze to bude ok 🙂

nelicefo
1. okt 2011

@lencita Za máličko. 🙂 Hej? A akou leteckou idete? My chceme ísť zo Schwechatu, prestup v Londýne a v NY City na Kennedyho letisku by sme prileteli. 🙂 A cez American Airlines 😅

estterka
1. okt 2011

@ajkalc ak letim normalnou spolocnostou,kde mam miestenku,chodim do llietadla posledna. nevidim dovod tlacit sa tam . ak idem s ryanairom,dokupim si priority-da sa to kupit cez net za par euro,lebo si chcem obsadit miesto. cez nich dieta nesmie mat ziadnu batozinu,ani prirucnu. ale das sa to zbalit.

neviem,ci som to sem spominala,ale fakt sa oplati zavolat si pred odletom do spolocnosti a rezervovat si miesta napriklad ja mam perfektne skusenosti s austrianom,rezervuju mi pre mna samu s malou vzdy komplet tri sedacky uplne vpredu.

lencita
1. okt 2011

@nelicefo my by sme tiez isli zo swech. a tiez na JFK NY, isla by som autrian airlines..ale este nemam kupenu letenku, lebo musim ist dohodnut vsetko s Dr. lebo este sme ani nestihli ockovania a tak....teda jedno mame za sebou a este dve pred sebou, a neviem ci to mozu potom dokoncit aj v USA ci ako sa to da..mozno nakoniec ani nepoletime....

estterka
1. okt 2011

a este mi napadlo,ze ine spolocnosti maju menej ako 10 kg prirucnu. austrian ma 8 kg a airberlin ma dokonca len 6 kg!! ale ja som vzdy popri svojej prirucnej u nich prepasovala este napchatu prebalovaciu tasku 😀 co by som si pri ryanairy netrufla riskovat 😉

nelicefo
1. okt 2011

@lencita Ani my ešte nemáme kúpené letenky. 😅 Ešte uvidím čo v práci,ale hádam všetko víde. Aj tebe to prajem nech sa to dorieši s Dr. 🙂 A smiem sa spýtať,idete na dovolenku či na nákupy alebo za rodinkou? 🙂 A odkiať si bookneš letenky? Cez net či? 🙂 Lebo my chceme cez pelikan.sk 😝 😅

lencita
3. okt 2011

@nelicefo dneska som bola za dr. a povedal ze kedze uz sme rozockovany tak treba to dokoncit..este dve vakciny mu treba...takze nejedeme ☹ asi az po vsetkych tych povinnych ockovaniach...chcela som ist za sestrou..uz som ju nevidela 2 roky ☹ stale niektora z nas rodi 😀

aliza
3. okt 2011

@lencita a na ako dlho chcete ist? ockovanie podla mna nie je problem posunut o nejaky ten mesiac, vobec nic sa nestane, ak bude zaockovany neskor. ved je kopec deticiek, co mali bud reakciu alebo su/boli chore a su ockovane s odkladom aj niekolkych mesiacov. ja by som sa od takejto cesty urcite odradit nedala 😎, pokial nemate ine zdravotne problemy

lencita
3. okt 2011

@aliza chcela som ist aspon na 3 mesiace..ale uz som sa s tym zmierila..pojdem neskor 😉

aliza
3. okt 2011

@lencita ok 😉

lilla244
4. okt 2011

baby, neviem ci sa tato otazka sem bude hodit, ale dufam,ze mi poradite.. bude to zniet asi trochu hlupo,ale mame novy kocik v svetej farbe a trochu sa obavam toho, v akom stave sa mi vrati z lietadla spat.. ake mate skusenosti? je treba kupit tu cestovnu tasku ( do coho sa mi moc nechce,kedze nie su extra lacne) alebo sa strachujem uplne zbytocne.. stalo sa mi totiz par krat,ze mi cestovne tasky vratili dost spinave.. za akukolvek odpoved som rada dakujem 🙂

ichbinich
4. okt 2011

@lilla244:
Ked si kocik vezmes az ku lietadlu a oni ti ho extra nalozia ako posledny kus batoziny a vylozia ako prvy kus, tak sa mu nic nestane. Ja som mala tiez obavy, ale kociaru sa nic nestalo.
Musi sa kociar ale dat zlozit a mat cca. 10kg (nas ma 11,5kg, volala som aerolinii a povedali, ze mozem zobrat aj tych 11,5kg).
Ja som ho este zaistila pasom-"opaskom" na kufre, aby sa neotvoril.
Pri check-in povies, ze kociar beries az do lietadla, daju ti nan cedulku. Asi ho budes musiet trepat do vsetkych roetgnenovych pristrojov, aby ho skontrolovali. Pri lietadle bude cakat zamestnanec, ktoremu odovzdas zlozeny kociar, on ho da ku kufrom. Pri vystupovani by si uz mala mat kociar vylozeny pri lietadle.
Ja mam napriek pociatocnym obavam dobre skusenosti (leteli sme v ramci Europy s Austrian).

evlyn
4. okt 2011

@lilla244 Urcite tasku nebo nejaky jiny obal - nemusi byt prece nutne original na kocarek, rozhodne se k nemu nebudou chovat jemneji jen proto, ze je svetly a novy...

evlyn
4. okt 2011

@lilla244 zalezi na firme s kym letis - s Wizzair si sice maminka, co jsem videla, privezla kocar az k letadlu a sel pod letadlo posledni, ale pak ji ho normalne hodili na vozik k ostatnimu a dostala ho az na pasu s ostatnimi zavazadly - takze prosel standartnim procesem jako ostatni zavazadla - slo o cestu CR - London (Luton nebo Stansted, ted uz nevim presne).

aliza
4. okt 2011

@lilla244 to riziko je tam vzdy, ze ti ho oskru alebo zaspinia, s tym proste musis ratat. My sme sa toho nacestovali ajajaj, BA-UK, s Ryanairom a kociky to prezili bez velkej ujmy, mozno nejaky ten skrabancek. Ale boli sme napriklad na dovolenke v Turecku a tam nam kocik riadne dokatovali ☹. Myslim, ze vramci Europy by to malo byt v poho, mimo EU nemam skusenost. My tu tasku mame a aj tak ju neberieme lebo je to dost pracne narvat tam ten kocik, jeden to nezvladne a proste to zozere vela casu a kedze si kupujeme priority, tak by nam bola tak na dve veci...kym by sme napchali kocik do tasky, tak by nas vsetci oredbehli 😀.

@ichbinich A inak, neviem o tom, ze by mal kocik obmedzenu hmotnost, nikdy nam ho nikde nevazili a moj ma viac ako 10kg.

ichbinich
4. okt 2011

@aliza:
To s tymi 10kg je v podmienkach spolocnosti Austrian... Preto som si tam zavolala, ze ci mam kvoli 1,5kg kupovat novy kociar 😉 Na telefone mi potom povedala, ze to je v poriadku, ze hlavne, aby sa dal kociar zlozit (nemusi byt ako golfky, aj ked to tiez maju napisane spolu s tymi 10kg).
Ked kociar pride s batozinou na pase, ako pisal niekto hore, tak to urcite neprezije uplne bez ujmy, to by som sa aj ja bala...

aliza
4. okt 2011

@ichbinich aha, dakujem za info, Austrian som este neletela 😉

nelicefo
4. okt 2011

@lencita Tak to je mi ľúto. ☹ Prajem bezproblémové očkovanie a potom daj vedieť kedy idete. 🙂

nelicefo
4. okt 2011

@lilla244 Rozhodne si kúp nejakú tašku. Pri check-ine im povedz že kočiar si berieš ku lietadlu(oni ti tam dajú tú pásku) a pri lietadle ho odvzdáš tým čo tam dávajú tie batožiny.
Tiež som sa s tým stretla že po prílete kočík hodili k batožine a poslali na pásy 😠 Preto si ho radšej hneď keď vystupujete vypýtaj. 😉

zuzkap2
4. okt 2011

@lencita preco by si nemohla letiet? ved ak bol maly ockovany teraz niekedy v 3-tom mesiaci, tak druhe ocko bude mat v 5-tom a tretie az o 6 mesiacov po druhom. My sme tiez ocko mali posunute koli dovci o mesiac a nic sa nestalo,tak sa nedaj odradit 😉

lulupopo
4. okt 2011

ahojte baby, potrebujem pomoc, v novembri letime s nasim 1, 5 rocnym sidlom prvy krat a potrebujem vediet, co vsetko si mozem zobrat do lietadla pre krpca a co nie...taktiez by som chcela vediet, ci sa golfovy kocik rata ako batozina navyse -letime Ryanairom, ja som si sice dokupila cez net preventivne batozinu navyse do 15 kg, ale fakt mam teraz bordel, lebo niektore spolocnosti kocik uctuju ine neuctuju, taktoez chcem vediet od tych, kt. leteli touto spolocnostou, ci je lepsie kocik mat zbaleny v taske, alebo ho az nakoniec odovzdat....taktiez ci si mam radsej este online dokupit prednostny vstup na palubu....letenky uz mam zabukovane vyse mesiaca, letime v novembri...uz teraz mam z toho zaludok na vode, lebo moj synacik je strasne cislo a neobsedi ani minutu v pokoji, takze sa bojim tej cesty, nebojim sa o nas, my sme uz zvyknuty, len mam strach, aby ostatni cestujuci na palube lietadla, nemali pokazeny let a nekomentovali to mudrymi poznamkami... takze budem vdacna za kazdu rada

zuzkap2
4. okt 2011

@lulupopo ahoj my sme leteli Ryanairom minuli tyzden v utorok do UK a v sobotu spat. Kocik som odovzavala az pri lietadle a ani sa ma nepytali ci ho chcem odovzdat z batozinou, brali to automaticky, len sa pytali ci sa sklada z jednej casti aby mi nan dali stitok ak by boli z dvoch a viac, tak stitok musi ist na kazdu cast. Jeden kocik mas vzdy zadarmo ak letis s dietatom do dvoch rokov. Priority sme mali zaplatene a nelutujem, v klude sme nastupili do lietadla medzi prvymi, v BA sme mali priority len 5-6 ludia a az ked sme sedeli v lietadle pustili ostatnych. V UK sme zas medzi prvymi boli v rade a v pohode nastupili. Takze ked letis s malym urcite si prednostny nastu do lietadla dokup. Jedla som mala vela aj pre malu aj pre nas to nam ani nekontrolovali, len z caju pre malu som v BA na kontrole musela odpit. A neboj sa ak by aj maly behal po lietadle, tak sa nic nestane pretoze, tam urcite nebude jedinne dieta, s nami letelo este asi 5 deticiek do 1 roka jedno bolo tak cca mesacne a nikto nic proti tomu, ked behali alebo plakali nic nemal

lencita
4. okt 2011

@nelicefo dam vediet 🙂 ved este len potom budem stresovat 😀

@zuzkap2 dalsie ockocvanie ma 26.10. a potom o 6 tyzdnov dalsie..takze by mi to aj tak nevyhovovalo..lebo ja som do 20.10 mala stihnut USA, kvoly porodu mojej sestry..aby som jej pomohla s malou pokial bude v porodnici 😉 tak pockam uz ozaj po tych ockovaniach a v klude si to uzijeme 🙂

lulupopo
4. okt 2011

@zuzkap2 dakujem ti velmi pekne, myslis, ze sa da priority dokupit k uz kupenej letenke online?