Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

zuzkap2
4. okt 2011

@lencita ale to potom este ockovany nebol?? iba v nemocnici asi na 4 den vsak?? lebo ja som si myslela ze uz jednu davku hexa vakc. ma a po druhej sa ockuje az o pol roka. No nevadi poletite inokedy 😉

zuzkap2
4. okt 2011

@lulupopo ano priority sa da dokupit aj online, ale musis si ho dokupit este pred tym ako spravis online check-in

lulupopo
4. okt 2011

vyborne, tak to spravim, este jedna otazocka, mozem mat na palube v prirucnej batozine detske vyzivy v sklenenej flaske, myslim hipp, hami....

lencita
5. okt 2011

@zuzkap2 nie bol ockovany, niekedy zaciatkom septembra dostal prvu hexa, dalsiu ma dostat 26.10...ja mam aj tak pocit ze to tusim kazdy dr. ockuje nejako inak 😀

estterka
5. okt 2011

caute,vcera sme leteli z blavy ryanairom a super v podstate,nechali ma prejst s prirucnou 11 a pol kilou,respektivne nikto nekontroloval vahu a jeden chlap z ryanairu mi povedal(nemal zrovna nikoho na fakturacii a poprosila som ho,ci si mozem odvazit kufre,to este nas let nemal otvorenu fakturaciu) ,ze to je jedno vaha,len sa musi zmestit do toho skusaca pirucnej. a ja mam v blave uz druhykrat skusenost,ze s priority bordingom pustaju bez toho skusania,zvysok cestujucich to tam musi napchat pred tym,ako idu do lietadla. inak som presla v pohode cez kontrolu s dvoma litrami vody(ze pre malu 😀 ) a strasne vela vyziv som mala,asi 8 ak nie viac a tie som ani vyberat nemusela. a mala som este aj veci mimo prirucnej,dole v kociku-tu vodu a hracky vacsie a aj sa pozrela ta zenska pri kontrole,ale nic nepovedala.mozno posobi to,ze letim sama s malou 😀 inak vam poviem,ryanair je pre mna stres od chvile ked vkrocim na letisko kym nesedim v lietadle,lebo furt mam stres z batoziny 😅 u ostatnych spolocnosti sa nebojim,lebo som mala tolko krat nadvahu,pri airbeline raz aj 6 kil a maximalne na to upozornia,ze nabuduce si dat pozor na kila ale vzdy ma nechali s tym odletiet bez poplatkov.

zuzkap2
5. okt 2011

@lulupopo mozes mat na palube vyzivu aj hippky ale urcite ti daju z kazdej ochutnat
@lencita moze byt ze kazdy dr ockuje inak ,ale tretiu ajtak musi pichnut az 6 mesiacov po druhej
@estterka mala si statsie ze si natrafila na super zensku na kontrole 😀 ja som mala minuly tyzden chlapa a musela som odpit z caju pre malu a aj prirucnu mi vazili

aliza
5. okt 2011

@zuzkap2 na letisku v BA nedavaju z hippiek skusat, iba tekutiny, cize flasa na mlieko, na vodu.

nelicefo
6. okt 2011

@lencita Niečo mi hovor. 😅 😀

nelicefo
6. okt 2011

@estterka Super teda. 🙂 Si natrafila na super "kontrolu" 🙂

estterka
6. okt 2011

@zuzkap2 ale kdeze,ja som mala minimalne 8 hippiek a aj som s pytala,ci ich mam vylozit a ze nie,mozem ich nechat v taske,len z vody som si odpila,ale to nevidim ako nejaky strasny problem. keby kazdy hippku otvorim tak ich mozem rovno do kosa hodit,kedze sme leteli presne o 12tej naobed a domov sme dosli az v noci a tie vyzivy tolko otvorene nevydrzia bez chladnicky.

@nelicefo ja asi vyzeram velmi zufalo,ked sama cestujem s hannah,ze ma nechaju vzdy so vsetkym prejst a nie su ku mne protivni 😀 😀 😀

nelicefo
6. okt 2011

@estterka 😀 Bože ty si,ale čo si. 🙂 Vidia krásna mladá mamina s krásnou bambuľkou 😵 🙂)

ajkalc
9. okt 2011

chcem sa este opytat,ze ako to je s prenosnou postielkou.vazi asi 2-3 kg,ale aj po poskladani je asi 70 cm dlha.kolko stoji dokupenie?mozem si ju zobrat na palubu?asi nie,vsak.

lilla244
18. okt 2011

@ajkalc ahoj .. na palubu urcite nie 🙂 to budes musiet checknut ako baby equipment 🙂

lilla244
18. okt 2011

baby letela tu niekotra z vas s 2mesacnym (takmer 3mesacnym) babinkom? ak hej .. ake mate skusenosti? dakujem za odpovede

endzi30
18. okt 2011

@lilla244 - ahoj 😉 ja som letela s dvojmesacnym babom........tiez som bola z toho vystresovana a bala som sa....ale dnes uz mozem povedat teda, ze cim mensie babatko, tym je vsetko jednoduchsie 🙂 hlavne taky mrnusik veeeeeela spi a papka len mliecko....to je vsetko co potrebuje 😵

lilla244
19. okt 2011

@endzi30 dakujem za odpoved.. no ja sa priznam,ze som bola cool okolo toho,ale teraz par dni pred letom zacinam riadne stresovat, a to mam toho nalietane naozaj dost .. po prvy krat vsak letim buducu sobotu s drobcom .. dufam,ze to zvladneme dobre 🙂

endzi30
19. okt 2011

@lilla244 - 😉 a letis uplne sama, ci s niekym? ak pojdes este s niekym, tak trosku menej stresu bude, ale zvladnes to aj sama....ja som tiez letela sama s malinkou a vsetko bolo ok... najviac som sa bala, aby ju uska neboleli pri starte a pristati...nastastie ani nepipla...

ak kojis, a stuplik by plakal, tak das len didu a je to...ja som nekojila, mala som ale pripravene uz zarobene mlieko vo flaske...alebo ak pouzivate dudel, tak pouzi ten...proste nech cucka, to je uz jedno co...jedine tak jej/mu mozu odlahnut uska

letis Ryanairom? kup si aj priority boarding 🙂 a babatku urcite aj nejaku ciapocku na hlavicku, bo v lietadle dost fuka z tej klimy...ale tak predpokladam, ze take miminko ju bude mat..a nejaku decku 😉

zvladnete to, neboj....uvidis, neskor budes milo spominat...ked bude mat mrnus 2 roky, az vtedy si mozes zacat trhat vlasy 😀 😀

adunka73
19. okt 2011

@endzi30 souhlasim s posledni vetou 😀 😀 z vlastni zkusenosti muzu potvrdit,ze letet s dvouletym mrnusem je riskantni dobrodruzstvi,skoro jsem si vytrhala vsecky vlasy!!!Let trval jenom 1,5 hodky ale stal za to,mala intenzivne kricela celych 30min.unavou,nemohla zaspat,meli jsme za sebou uz dlouhou cestu vlakem pres celou Ceskou republiku a na zaver nas cekalo letadlo...hruuuuuza,litovala jsem vsechny pasazery,nebylo kam utect,neslo ji uklidnit,proste kricela a kricela az do pristani.Pak mi usnula v naruci a ja jsem ji musela tahnout na rukach az ke kufrum,16kg a ja ve 21 tt,skoro jsem se z toho pocikala nez jsme dosli k exitu.Nikdy na tuhle cestu nezapomenu a na ty hrozne odsuzujici pohledy vsech lidi kolem 😝 .Letet s dvoumesicnim miminkem je proti tomu prochazka ruzovou zahradou 😉

endzi30
19. okt 2011

@adunka73 - 😀 😀 😀 😀 tak musim sa naozaj smiat, aj ked to vtedy pre teba smiesne nebolo, co? 😀
ja som mala nieco podobne, tiez let trval len 1,5 hodky......bola strasne unavena, ale samozrejme musela prekutrat cele lietadlo od zaciatku po koniec...komplet vsetko (akurat cockpit vynechala 😀 😀 😀 ), ja som behala za nou, upotena a takto pendlovala 300x hore dole...potom bola turbulencia trolilinku, ale nechali svietit "pasy", cize som ju musela udrzat pripuuuutanu a to sa jej hoovadsky nelubilo....videla som na nej ze chce spat, ale nedalo sa jej....vrieskala, ze som sa fakt hanbila ako pes...tak ale co uz narobim 😅 zaspala mi tesne pred pristatim... 😀 😀 😀 a to som ju uz chcela zasa udrzat aby nezaspala, aby som ju nemusela nosit...tak ale odkvacla 😀 😀
bola prave vtedy zima, takze som ju spiacu musela navliect do bundy, salu, capice, seba tiez, vzala som ju na ruky, tazku tasku, potom dole tymi zabijackymi schodmi a pod lietadlom som musela zlozit kocik (nastastie mi letuska prisla pomoct podrzat malu) 😀 lialo zo mna ako z vola....preto som sa smiala, ked som citala, co si ty pisala...lebo som mala to same...akurat mne dali ten kocik pod lietadlom a ty si este bola k tomu s bruskom, tak klobuk dole 😅
my letime opat teraz v decembri, tak sa tesim 😀 😀 😀

adunka73
19. okt 2011

@endzi30 ....no nejsme v tom samotne vidim,ja taky casto litam do rodnej vlasti,tak mam zkusenosti jak se zaopatrit s malyma detma,ale tento posledni let byl fakt extremni. 😠 😠 Jsem moc rada,ze ted dlouho nepoletim,moje mama dorazi za nami,ja v decembri poletim akorat do porodnice 😅 😅 😅 To co popisujes jsem zazila minule leto,kdyz mala mela 1 rok,taky neposedela ani minutu,stale mi skakala na nohach a nebylo ani mozne ji pripoutat pasem.Nastesti byl personal tolerantni a primhourili nad nama obe oci.Aspon ze byla potichu a nevriskala,zabavila se sklapecim stoleckem na protejsim sedadle a v dobrem bavila lidi kolem veselou naladou,i kdyz byla pulnoc. 😵 .Preji vam na buduce klidny let 😲

endzi30
19. okt 2011

@adunka73 - 😉 dakujeme, nastastie pride k nam tiez mamina a poletime do SR spolu, tak mi pomoze 😀 😀 inac chodim stale sama a na konci dna som uplne K.O. 😀 😀 lebo to este z letiska ideme 2 hodiny autom a tam je dalsi vreskot, kedze sa nerada vozi (respektive vozi sa rada, ale je nerada priputana) 😅

prave pozeram, ze miminko pride na Vianoce k vam 😵 😵 😵 tak prajem vela zdravicka mrnuskovi aj tebe 😵 😵 😵

adunka73
19. okt 2011

@endzi30 dekuji moc 🙂 🙂 🙂 aaaaano,taky z letiska musime jeste nekolik hodin vlakem,a pak jeste hodku autem,celkem 350km z Prahy na sever Moravy,je to naprosto vycerpavajici cesta,kdyz ma clovek s sebou male dite.To amte super,ze poletite spolu,taky to nekdy resime timto zpusobem.Moje mama zas naopak s sebou tahne svoje psa-yorksira,takze toho ma taky dost a muj manza ji proto poleti naproti do Prahy.Nejhorsi je,ze to bude tyden pred terminem porodu a jak zustanu doma bez neho 😀 😀 😀 😀 moje nervy,urcite porodim,nez se vrati,zustane tam par dnu u sveho otce.To bude prekvapeni,jako od Jeziska 😅

lilla244
20. okt 2011

@endzi30 letim sama, priority boarding booknuty (to bola pre mna samozrejmost 😀 )
snad bude drobec v dobrej naladicke 🙂

nelicefo
21. okt 2011

@lilla244 neboj. ja som letela keď bola malá drobček (a to dokonca predčasniatko) a všetko ok. 🙂

megg
26. okt 2011

pls help: ako je to s mlieckom pre dieta? Mate ho osobitne voda osobitne prasok mlieka, alebo spolu? a kolko vam naozaj realne povolili zobrat mliecka?

mia258
26. okt 2011

@megg Ja som mala mliečko už urobené, museli sme sa z neho napiť (buď sa napiješ ty alebo manžel) a množstvo sme mali presne podľa pokynov.

megg
26. okt 2011

a ako reaguju na prasok? isiel tak niekto, ze mliecko urobil az na palube?

endzi30
26. okt 2011

@megg - ahoj 😉

ak cestujes v ramci Europy, tak uuuurcite mozes mat pri sebe praskove mlieko 😉 co sa tyka letov do Ameriky, tak to neviem

Ja som nikdy neprenasala uz urobene mliecko. Naco? Ak si mliecko spravis doma, potom sa motas po letisku, prejdes cez rontgen, pasovu kontrolu, tak to mlieko uz ani dobre nebude,alebo bude studene 😅 Ja si vzdy na let k sebe do tasky beriem minimalne 3 davky praskove mlieka. Nikdy nevies, ci lietadlo nebude meskat, ci sa lietadlo nepokazi, alebo bude zle pocasie a vy budete trcat na letisku ani nevies kolko a tam mlieko praskove nepredavaju. S praskovym mliekom urcite problemy nerobia. Keby si to mliecko mala zarobene, drobec ti ho vypije a co potom ak by bolo to meskanie.
Ja som raz letela, vsetko prebiehalo super, jedno mlieko mi mala vypila este na letisku. Ked sme uz mali pristavat, tak nam kapitan oznamil, ze letime na ine letisko kvoli zlemu pocasiu. Na tom druhom letisku mala stiahla druhu flasku a ja som sa uz zacala obavat, ci sa dostaneme nacas domov. Pomaly to vyzeralo tak, ze nas poslu na min. 14h cestu autobusom. A ja som mala pri sebe uz len jednu davku...no pot ma oblieval 😀 😀 Odvtedy si beriem aj celu krabicu do kufra, lebo clovek fakt nikdy nevie 😅

A zober si termosku s horucou vodou a mliecko si v klude sprav na palube. Vela leteckych spolocnosti nema tu moznost ohriat mlieko na palube a urcite nepouzi od nich horucu vodu (ta po prve nie je prevarena - len horuca a po druhe pre male babatko nie je vyhovujuca, co sa tyka kvality).

No moc som sa rozpisala, odpoved teda znie, prasok mozes kludne mat 😵 Prajem pekny a pohodickovy let 🙂 🙂

kosta123
26. okt 2011

@megg - ja som išla s malou keď mala 4m. do anglicka a mala som normálne 2 flase neviem koľko ml tam bolo ale asi okolo 150ml,,, v jednej bol čaj v druhej normálne zarobený sunar.Jediné čo som musela urobiť bolo to, že som sa musela napiť pred nimi z flašiek. 😉

endzi30
26. okt 2011

@megg - co sa tyka mnozstva tekutin pre babatko, tak tam nie je ziadne obmedzenie 😉 akurat musis z kazdej flasky odpit, ochutnat 😎