Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

ewana73
26. okt 2011

baby a preco sa vlastne tekutiny viac ako 100ml nesmu brat na palubu?aby sa neviliali alebo?naposledy mi vyhodila uuuuplne novy gel na vlasy a odlicovaci krem 😠 ...

estterka
26. okt 2011

@ewana73 kvoly teroristickym utokom. ak sa nenylim tak v anglicku pred par rokmi predisli nejakemu utoku na palube lietadla,kde prave chceli poskladat bombu na palube a vtedy s tym zacali . viem,ze v tych dnoch bolo vsade v spravach letisko,asi londyn a plne smetiaky tekutin a kozmetiky,ruzov atd..
uprimne sa cudujem vsetkym,co sa im toto stava. je ok,ze zabudnes nieco z kozmetiky v taske,ale ked sa niekto na kontrole rozculuje,ze mu neico zobrali..je to uz roky a vsade velkym napisane,aj na letenkach,aj meil mi zatial snad od kazdej spolocnosti prisiel o tom,co si mozem vziat na palubu a co nie.

endzi30
26. okt 2011

@megg - trosku sa poopravim s tym mnozstvom tekutin - objem tekutin pre babo moze presiahnut povolene mnozstvo tekutin pre dospeleho, ale len v takom mnozstve, ktore je potrebne na let....cize ak budes mat u seba povedzme 30 flasiek, tak zrejme neprejdes 😀 😀 lebo to by babo nevypilo za ten den...kopirujem nizsie, co som nasla napr. na letisku Heathrow, tam dokonca predavaju aj to praskove mlieko (ktore ale zasa nemusi pasovat nasmu babatku, ze ano)

What about liquid baby food, bottles or cartons of prepared milk or sterilised water? Do they need to be a maximum of 100ml?

If you are travelling with an infant, these items can exceed 100ml and do not have to fit into the resealable bag. However, the amount must be sufficient for your trip only and you may be asked to open the containers and taste the contents. There are no limits for formula milk powder.

ewana73
26. okt 2011

@estterka no tekutiny chapem to viem,ze obmädzene mnozstvo,aj ked napr.pre maleho som mala plnu flasu vody , ale kozmetiku som fakt netusila.. teda,ze tuhy gel a krem sa moze ratat za tekutinu ..

estterka
26. okt 2011

@ewana73 no vsak podla mna skor za zmontovat bomba z niecoho v tube/krabicke od kremu,gelu ako z flase z vodou..ja to uplne chapem.

endzi30
26. okt 2011

@ewana73 - hej hej, vyhodia ti vsetko 😅 ak by si ale ten tuhy gel a krem na ruky mala v tube ktora je mensia ako 100ml a mala to v sacku, tak ti to nevyhodia 😉

endzi30
26. okt 2011

@ewana73 - mozes mat tekutin a gelov v priehladnom uzatvaratelnom sacku ale len v takom mnozstve, aby kazda ta jedna vec nebola vacsia ako 100ml a dokopy aby to nepresiahlo 1l

ewana73
26. okt 2011

@estterka no ja si myslim,ze skor naopak..

megg
26. okt 2011

@endzi30 dakujem za odpoved. To si ma celkom potesila, kedze nas caka pretupovy let s cakanim asi 6 hod 😢 a to mliecko potrebujem prave tam. Takze zoberiem si prasok. Uvidim ako prejdeme, snad to bude OK. Ale aj tak mam z toho dobry stres 😖

endzi30
26. okt 2011

@megg - uha, az 6 hodin budes na letisku? no to nezavidim 😒 tvoj malinky je skoro rovnako stary ako ta moja, tak si viem predstavit, co sa tam nabehas 😅 😅 letis sama s oboma chlapcami, ci aj s niekym?
a kam letite?
este ti spinkava drobec? urcite si vezmi (co asi vezmes) bugginu - bud na spanie ak ho to chyti, alebo aspon aby si ho nejako udrzala, ked sa inak nebude dat 😅

a neboj, to zvladnes...ja lietam s malou skoro kazdy 2-3 mesiac a v strese som zakazdym 😠 😠 to ma asi kazda mamina 😀

och
26. okt 2011

@megg ja som letela s malou cca 1 rok a 8 mesiacov a mliečko som vyriešila tak, že som kúpila v krabičke už zarobené, v rakusku v Bipe dostaneš aj hippkové zarobené krabicové 2 decové a prihrejú ti ho aj v lietadle aj v ktoromkoľvek bare, kaviarni či reštike na letisku 😉 sú aj také čo majú slamku a môže si ho vycucnúť aj na "studeno" 😀
moja dcéra bola super v lietadle, cestou tam som mala zopár drobných tronfov v rukáve, novú hračku či malú knižku, strašne sa jej páčilo keď sme vzlietavali, tlieskala a tešila sa a cestou domov prespala celý let 😀 zobudil ju až kapitán keď oznamoval že za 25 minút pristávame 😉

megg
26. okt 2011

@och, dakujem za tip, celkom dobry napad. Tak to mas zlate dieta, ked este aj prespala let 🙂 Moj jdrobec je total neposeda, takze ako pise @endzi30 nabeham sa tam jak blazon a to neratam starsieho co sa bude "nudit" 🙂 Ale letime s mm spolu, takze nejak sa budeme motivovat aby sme to zvladli. Kocik beriem, bez toho by som ani nesla, to je moja zachrana 🙂

megg
26. okt 2011

inak kocky obdivujem kazdu jednu z vas co ide sama s babom 🙂 ale asi je to zvyk a ziskana prax, co je super 😉

endzi30
26. okt 2011

@megg - hej hej, to je dobry napad s tou krabickou, akurat ze ked natrafis na colnika, ktory sa zle vyspal, tak ti aj tu krabicku moze dat otvorit a ochutnat, tak ako ochutnavas vsetky ostatne tekutiny pre babo....ale vacsina je v pohode a ini zasa buzeruju, tak aby si aj s touto moznostou ratala 😅

endzi30
26. okt 2011

@megg - no aspon ze tak, ze letis s manzelom 😀 😀 to hodne pomoze, kazdy mozete utekat za jednym spuntom 😀 😀

megg
27. okt 2011

@endzi30 asi tak 🙂)

lulupopo
6. nov 2011

ahojte nam sa lodlet pomaly blizi a neuroza mojho manzela stupnuje, strasne ma strach,a ko bude nas certik dorabat, tak som zvedava ako dopadneme, prosim vas baby, neviete kde by som kupila, cestovne balenie umelohmotnych flasticiek na kozmetiku? viem, ze sa daju kupit malicke umelehmotne flasky, v priesvitnom obale, kt. nemaju viac ako 100ml, rada by som si tam poodlievala odlicovac, pletovu vodu, mlieko a pod....

estterka
6. nov 2011

@lulupopo v HM maju urcite a mozno aj v DM alebo lekarni

nelicefo
6. nov 2011

@lulupopo pozri tu som nasla. 😉
http://www.usikovnychruk.sk/usikovnychruk/eshop...
A kam letite? 🙂 Neboj urcite to zvladnete 😉

megg
6. nov 2011

tak sa ozyvam uz z inej "planety" 🙂) Docestovali sme v poriadku, ale bolo to poriadne narocne - hlavne vydrzat zabavat decka v lietadle, hlavne mladsieho (20m). Ale aj pospal, takze fajn. Bola som prekvapena ale vo Schwechate ziadne kontroly mliecok ani vody neprebiehali, uplne paradne sme presli aj s mlieckom do lietadla 🙂 Leteli sme cez Istanbul a tam taktiez ziadna kontrola vody ani mlieka ani odpitie nic. Jedine kociar sa nezmestil na pas, ale to vyriesili colnici kontrolou kociarika aj zo spodu a z kazdej strany ho "presli pipacmi" to bolo cele 🙂

lulupopo
6. nov 2011

@nelicefo dikes za tip nastastie nejdeme na ziadnu exotiku, len som kupila muzovi na narodeniny vylet do Rima, a muz ma stres velky, ze ako to dobojujeme, kedze s mimcom sme este neleteli

nelicefo
6. nov 2011

@lulupopo Super teda. nebojkaj zvladnete to. 🙂 lavou zadnou 😉

nelicefo
6. nov 2011

@megg wow super teda. 🙂 A to 6 hodinove cakanie ste prezili v poho? 🙂 A kde ste vlastne teraz? 😅 🙂 "na akej planete" ? 🙂 😅 😀

lilla244
7. nov 2011

@endzi30 ahoj tak sme to zvladli na 1 😀 presne ako si pisala.. drobec prespal vsetko
huraaaa 🙂
vsetko islo ako po masle,az som tomu nechcela verit :o)

lilla244
7. nov 2011

mamicky zijuce v zahranici, ako casto lietate na slovensko?
resp myslite,ze prilis caste lietanie moze babatku nejakym sposobom ublizit?

endzi30
7. nov 2011

@lilla244 - 😉 😀 😀 no vidiiiiiiis moja 😉 uvidis, este budes spominat, ked bude mrnus vacsi, ze akeee to bolo fasa ked bolo len babatko 😵

no ja zijem v zahranici a lietam na SK cca raz za 2-3 mesiace...nemyslim, ze by to babatkam skodilo ak su zdrave 😅

lulupopo
17. nov 2011

@nelicefo nahodou nevies o nejakych homeopatikach pre deti na ukludnenie, ak nejake su tak by som ich radsej mojmu dorbcovi pred cestou podala, baby taktiez som v starsich prispevkoch citala, ze treba sedacku do lietadla, ked idem ryanairom....alebo som zas nieco zle pochopila, diik za odpovede

nelicefo
17. nov 2011

@lilla244 ja ked som zila v zahranici som v poho lietala kedy sa mi zachcelo. 😅 😀

@lulupopo homeopatika neviem...nasej malej nikdy nebolo treba

deniskaka
17. nov 2011

@lulupopo Děti letící ryanair naopak nesmí mít sedačku, ani autosedačku, pokud jsou ve věku 8dnů - 23 měsíců. Musí cestovat na matčině (otcově) klíně, kde jsou připoutány pomocí přídatného pásu, který se navlékne na pás dospělého. Ryanair nepovoluje žádné přídatné sedačky na palubě. Více info přímo zde: http://www.ryanair.com/cz/terms-and-conditions#...

deniskaka
17. nov 2011

@lilla244 Létání by nemělo ublížit. Nebezpečí nehody je všude, i v autě (navíc těch leteckých je o dost méně). Co se týče změny tlaku, dříve se nedoporučovalo létání lidem s kardiologickými problémy, ale vpodstatě tlak je rovný jako při projíždění vysokých hor 😉 Proto žádný problém 🙂