Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

mimave
28. jan 2012

@monika15 ty vies co, ked citam taketo prispevky, kde ludia ziju, ako dlho, kade cestuju a pod., tak mi pride aky strasne zadubeny zivot zijeme 😀 my sme nikdy nikade nechdili, preto ma napr. ani anglictina nikdy extra nezaujimala a teraz to lutujem , lebo s nou strasne bojujem. ale kvoli malemu to dam!!! 😉
ale ak nedostaneme viza, co sa moze velmi lahko stat, tak budeme musiet vymyslet plan b, lebo tu velmi ostat nechceme...

monika15
28. jan 2012

@estterka
no na sk lietame Austrian kedze do KOsic nikto iny nelieta :(
a tu v kanade ked lietame tak Sunwing... 🙂

monika15
28. jan 2012

@mimave
neboj sa, ja ked sme tu prisli mala som 18 po anglicky ani slovo, ale ked ta hodia do rieky a neni inej cesty tak sa naucis urcite, nikdy nerozmyslaj negativne....
neviem ako v zelande ale tu take leti ze cuba a vegas taaaak lacne na akcii ze az 🙂 je viacej moznosti ako z SK to mas pravdu urcite :(
skuste kanadu ak mozem poradit ale nie Ontario ale dajte iny province ... som citala ze tam beru....

monika15
28. jan 2012

@mimave
kym sme zili na sk tak najdalej sme sli do madarska nic ine... :((((

mimave
28. jan 2012

@monika15 no na zelande zas leti tonga, fiji a take, my sme boli na vanuatu, tam by moj manzel isiel asi radsej ako na zeland, ale ja kvoli malemu nie, predsa tam je to o inom. aj ked si predstavim ze do skoly by mal chodit na druhy ostrov kde bude cely tyzden bez nas a na vikend domov... no dakujem pekne. a zubar na plazi na plastovej stolicke ta osetruje, no neviem ked by som tam mala rodit druhe dieta ci by to nebolo niekde pod palmou... ale nie, zas prehanam, ale odtial-potial, tam by som velmi rada chodila na dovolenky 😉
o kanade sme sa bavili len okrajovo, ale celkom sme sa zhodli ze by to nemusel byt zly napad, aj ked zeland u nas vitazi. tam je jedina vec, ked zvladneme tu dlhu cestu a vlastne podstupime vsetky tie pripravy a teraz nas nepustia z letiska, tak tam asi skolabujem. slovaci a cesi nam tam robia velmi dobre meno, somari, tak sa dost casto stava ze nasich otacaju rovno z letiska naspat. no a my s malym... to asi nebudeme mat vyhrane... ale inak pozerali sme si teraz lety rovno z viedne do aucklandu, s jednou zastavkou, vyde to trochu drahsie ako sme isli naposledy( 45hodin asi, ci tak nejak) ale zrejme kupime taku letenku. vy ako dlho dopredu bookujete lety? teda teraz ked ides domov. je to lacnejsie ked mas dlho dopredu zarezervovane?

monika15
28. jan 2012

@mimave
jeeej ten ostrov znie krasne 🙂 ale porod pod palmami hehehehehe 🙂)))
Ani tu slovaci nerobia dobre meno velmi :( hlavne hneda populacia bleee :(
ked budu papiere v poriadku tak potom uz nemaju dovod otacat vas... dufam... 🙂
45 hodin no tak to fakt velmi daleko.........
ja som kupila v decembri este $1700 za mna a maleho stym ze malemu som uz kupila seat.
este by mi mohol sediet na kolenach za 100$ ale zial ten moj neposedi vobec sme ho neucili na ruky
takze musime seat. vacsinou ked kupis dopredu tak je vzdy lacnejsie.... teraz som pozerala to iste $2600 takze vlstne skoro o tisicku viac uz.... uz je to v sezone.... kamoska kupuje v auguste a prichadza v decembri na mesiac 🙂 Vieden toronto a 430 eura plati 🙂)) ale pisme si do IP bo nas vymazu hehehe

lilla244
10. feb 2012

@tini ja som tie letela po prvy krat,ked mal moj syncek 3mesiace a bolo to bez jedineho problemu.. prespal vsetko :O)
bol to teda len dvojhodinovy let,ale obavy boli riadne :O)
vsetko islo uplne hladko.. nastastie

lilla244
10. feb 2012

kocky lietate niektora s NIKI airlines? myslim,ze patria pod air berlin..
zaujmalo by ma,ci kocik odovzdavate s batozinou alebo az pri lietadle
dakujem

pattie
12. feb 2012

My letěli jen s Air Berline, za poslední dobu to byl nejlepší let, super společnost! 🙂 Kočár vždy můžeš odevzdat buď společně se zavazadly nebo až u letadla

alenka600
12. feb 2012

Ahojte, vedeli by ste mi poradit ako je to s easy jet? Da sa zobrat kocik s vajickom? A to sa rata ako batozina? Dakujem!

gabika84
15. feb 2012

kocky leteli ste aj same s babom, ktore ste mali v nosici? mam na mysli hlavne lety do USA/Kanady... neviem si dost dobre predstavit, pokial ma vyzvu vybrat dieta z nosica a poslat nosic cez skener, ako to cele zvladnem... na stranke americkej security je napisane: vybrat dieta, nosic cez skener, rozhodne nedavajte dieta do ruk cudzim ludom, nedavajte dieta podrzat clenom letiskovej kontroly. fiiiiiha, tak potom ako? co som chobotnica?? 😕

ruthke
16. feb 2012

@gabika84
Noo, kazda mama musi byt tak trochu chobotnica 🙂 Ale ved das nosic zoskenovat a dieta mas na rukach, nie? A co sa nosicov tyka- nedovolia Ti v nom mat dieta pri starte, pristavani a turbulenciach (vlastne vzdy ked mas byt priputana).

pattie
16. feb 2012

@gabika84 proč nemáš dávat dítě nikomu podržet? Moje skušenost je, že vždy je v dosahu nějaká ochotná paní z personálu, která Ti ráda malou podrží, abys mohla dát věci na scanner, vše pobalit atd. Případně letuška, která pomuže, když skládáš kočár. V jednom člověku se dost špatně řeší.

gabika84
16. feb 2012

@ruthke to je mi jasne, ze nemoze byt v nosici pri starte. ohladom toho skenovania som mala na mysli, ze este si viem predstavit dat ju z nosica von, dat si ho dole a poslat v kosiku na sken, ale tazko si zvladnem (bez toho, ze by som ju dala niekomu podrzat) na druhej strane znovu nosic "obliect", ked ju budem niest na rukach.
@pattie ved to, ze poletim sama 😒 neviem, preco by sa dieta nemohlo dat niekomu podrzat, co ti budem hovorit- americke bezpecnostne opatrenia 😀

cicimon
16. feb 2012

@gabika84 inac... my ked sme cestovali tak cestovala jedna pani s cca 7mes chlapcom, tiez sama... a ked potrebovala poskladat kocik, tak mi dala maleho podrzat a skladala kocik... tak ak sa ti podari, ze budes stat pri niekom "vhodnom" - nejaka sympaticka pani prip sa s niekym zoznamis, tak aj tak sa to da poriesit

gabika84
16. feb 2012

@cicimon to by bolo fajn, moze byt aj nejaky sympaticky pan- ja som slobodna mamina 😀 😝

cicimon
16. feb 2012

@gabika84 no ono si bud treba niekoho vyhliadnut alebo sa dobre postavit 🙂 ja som sla sice s mm, on drzal nasu a ja toho chlapca.... dajak si clovek musi pomoct..

prasiatko30
17. feb 2012

@gabika84 - som ti chcela poradit aby si ho dala do ruk letistnemu personalu - ja ti neviem povedat ako to bude fungovat na americkych letiskach ja ked som isla s malou v ramci EU a mala som ju v nosici tak ja som veru prechadzala aj s nosicom cez ten skanner - a potom po prechode ma este osahali - cize som rozopla nosic ona ho osmatlala, osmatlali aj dieta a znova som si zapinala nosic ale veru ked som videla ze nemam ruky tak mi pekne pomahali aj ti co tam stoja okolo - letistny personal - hlavne ked som lietala s dvomi a sama, dokonca vo frankfurte nechali starsiu dceru aby sa hrala s tymi rucnymi detektormi pokial som ja cakala v rade lebo sa to nejako "zaseklo" =niekto zdrziaval - pred nami a starsia dcera stacila prejst cez skanner a my sme este cakali na druhej strane tak sa hrala s personalom 😀

marketnieuw
20. feb 2012

@gabika84 ja jsem letela sama s malou v nositku ... vyndala ji z nositka pred kontrolou, drzela na rukou... to se dalo...
po kontrole jsem vsechno rychle sbalila a sla bokem - malou jsem si polozila na prebalovaci podlozku na stul a nandala si nositko .... je pravda, ze to byl trochu boj, protoze tou dobou uz se pretacela na brisko, takze jsem ji musela jeste sem tam pokladat zpatky, aby se mi nezkutalela na zem 😀

estterka
20. feb 2012

@gabika84 a nechces brat aj kocik? ja lietam casto sama s nosicom,hoc len v europe a mam to tak,ze aj kocik nesiem az k lietadlu.vacsinou mam v kociku po kontrole naukladane veci a malu v nosici a teda po kontrole,kym si dam nosic moze byt v kociku posadena-ale myslim,ze ju aj zvykne podrzat niekto,ziadne stresy z toho nerobili nikde. inak su strasne mili a ochotni ku mne vetci vzdy,ked ma vidia samu letiet s malym dietatom 😀 vies,ze lietadla mozu meskat aj dost a potom len s nosicom sama na letisku 😖

gabika84
20. feb 2012

@marketnieuw aj my sme vo veku otacania na brusko 🙂 s tou podlozkou je to dobry napad, mozem sa spytat aku si mala?? prepac, ze sa pytam na vsetko.... 😅

@estterka ale moje lietadlo meskat nebude, lebo by som nestihla pripoj 😀 kocik som vyriesila tak, ze som si objednala novy v USA (doma golfky este nemam, mala ma iba 6 mesiacov), uz je doruceny... tzn. budem ho brat az na ceste naspat na Slovensko, len este neviem ci ako check-in batozinu, alebo si ho vezmem so sebou az k lietadlu. neviem si predstavit (pokial by som sla na letisko sama) ako by som tlacila kocik s malou, pritom tahala kufor, prirucku (tentokrat aj laptop nechavam doma 😅 )... preto ten nosic.. a na ceste tam aj naspat mam na prestup 2 hodinky, co je pre mna super, ze nemusim s malou stepovat hodiny po letiskach... takze by som to mohla zvladnut aj bez kocika. no nic, ved dobri ludia sa snad najdu. budem sa musiet pekne namalovat 😀

marketnieuw
21. feb 2012

@gabika84 pouzila jsem normalne podlozku z prebalovaci tasky

casdante
14. mar 2012

Ahojte. Za dva tyzdne cestujem s dvoma detmi ( 3r a 1r) na Slovensko . Cakaju nas 3 lety, ten najdlhsi viac ako 11 hodinovy . Cestujem sama.... uz sa fakt tesim, ako to zvladnem. Ked som mala este len jedno dieta, brala som si moj kocik ( so sebou) .. ale mnoho krat som ho musela pri kontrolach skladat a dieta vyberat , pomoc od personalu ziadna , vzdy pomohli skor cestujuci. Teraz budem cestovat uz s dvoma detmi, takze to skladanie neprichadza de uvahy. Dievcata , neviete nahodou , ci na Londynskom Heathrow poziciava British Airways tie dvojkociky ? Caka nas tam dlhe viac ako 4 hodinove cakanie. a bolo by pohodlnejsie aj pre mna aj pre deti, kedy boli v tom dvojkociku. A ak viete , ako zabavit dve aktivne deti pocas takej dlhej cesty (24 hod), tak poradte prosim.

estterka
18. mar 2012

@lehotka ahoj,tu mame temu o lietani s malymi detmi,mozes sa kludne pytat,poradime s babami 😉 lepsie ako v otazke,lebo tam sa neda odpovedat spat. neviem,preco ti pisu,ze nepotrebujes letenku,lietame bezne a letenku vzdy mala dcera-vytlacenu,zaplatenu podla spolocnosti-vacsinou tych 70 percent. narok na batozinu ako kde ma dieta. skus pozriet aj ten clanok o lietani,co som ti tam pripla.

lehotka
18. mar 2012

@estterka dakujem 🙂

veronikam
29. mar 2012

Ahojte, prosim v utorok uz letime s malym do USA, chcem sa spytat, mozem zobrat so sebou detsku stravu v skle? Pride mi to lepsie, ako brat varenu stravu z domu. Takto ked uvidia original zabalene jedlo pre dieta, tak by mi to nemuseli vyhodit, aj ked je to v skle, nie? Lebo v plastovom obale som nenasla ziadne jedlo okrem ovocnej vyzivy. A este sa spytam, ako mam vziat do lietadla sunar, ked potrebujem iba jednu davku. Nechcem tam ist s celou krabicou, no zase s bielym praskom vo flasi alebo saciku na mna rovno poslu protidrogove komado 😀 . Ako to riesite prosim? Dakujem za odpoved.

adeladl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenka600
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prasiatko30
30. mar 2012

@veronikam - skus sa informovat priamo u leteckej spolocnosti oni ti budu vediet povedat najpresnejsie co sa moze a co nie

adeladl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz