Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

lauraa
2. apr 2012

@katarinajurikova emedyl, len neviem ci sa daju kupit na sk , my zijeme v at, ale urcite ked sa poradis s vasou lekarkou nieco ti urcite odporuci, ja mam dobru skusenost s cipkami (homeopatika) viburcol su aj na sk....

matilde111
14. apr 2012

prosím vás nemám čas čítať celú diskusiu...neviete čo a aké množstvá jedla a tekutiny je možné si zobrať na palubu lietadla pre malé batoľa??? ďakujem za odpovede

bonaquaba
14. apr 2012

@matilde111 pre male si mozes zobrat co chces na jedenie, a co sa tyka tekutin, tak tam ti dovolia tie 2 deci, ale musi to byt vo flaske pre batolata a este ti daju aj aby si odpila z toho, ja som vzdy mojim detom brala do lietadla do flasky a stacilo im to, a ked budes chciet a prejdes cez kontrolu tak su tam obchody a dokupis si tam pitie aj pre teba aj dieta a to by som ti teda odporucala, lebo v lietadle je clovek smadny ako keby tyzden nepil,aspon ja, pretoze ked mas este dieta tak s nim narabas a si spoteny a hlavne smadny 😀

matilde111
14. apr 2012

@bonaquaba ďakujem...pomohlo..🙂

vanda8
15. apr 2012

Ahojte maminky 🙂... Potrebujem vase rady, citala som sice tuto diskusiu, ale uz mam z toho mix po tolkych stranach. Ked som dietatko nemala, nikdy som sa o lietani s malymi drobcami neinformovala.. Mam 4mes dcerku a o mesiac chcem letiet domov na SK . Prosim poradte mi ako je to s kocikom, ci ked mam k nemu vajicko, ci to nebude problem zobrat, lebo ked som citala diskusiu, tak baby pisali ze sli s vajickom dolietadla a tam im to povolili pokial nebolo lietadlo plne.. Alebo vajicko zobrala letuska.. Budem letiet s Ryanair.. Teda kocik by mi mali vziat az pri schodikoch do podpalubia ..??
Este som sa chcela opytat ci mate skusenost s kojenim na palube, kedze moja mala este flasku ani nevidela 😝 . a som hambliva, ale co neurobis pre babatko 😀 Dost mam z toho bobky a navyse idem sama...
Dakujem mamicky, prosim napiste mi ze to nieje take strasne , dodajte mi odvahu a ak mate nejake tipy comu by som sa mala vystrihat a co robit .. Dakujem krasne a pekny vecer 🙂

zeleny_cajik
15. apr 2012

@vanda8 s vajickom som este neletela a obavam sa, ze Ryanair ti nedovoli ho vziat. Kocik ti vezmu az tesne pri lietadle, aj s vajickom. Ja som s letela s dcerkou, ked mala 3,5 mesiaca a bolo to v pohode, kojila som uplne normalne, hodila na seba plienku a neriesila. A kuk Moj fotoblog, clanok 😉 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zeleny_cajik...
Ked pojdes s Ryaniar, zaplat si prioritx boarding a sadni si uplne dopredu k oknu, tam budes mat najviac sukromia. Ak tam nebude volne, sadni s radsej k ulicke, aby si mohla s malou lahko vstavat a pripadne sa prejst, keby ti plakala. Keby si bola zacviknuta pri okne a vedla teba do ulicky by si musela s babom preskakovat dvoch susedov, nebolo by o nikomu z vas prijemne 😉

cicimon
16. apr 2012

@vanda8 ja mam a ryanairom rovnaku skusenost ako @zeleny_cajik , aj co sa tyka kojenia a vajco som tam nevidela nikoho mat, tak to asi nepredje, a to tam mali fakt male deti, vsetky boli na kolenach rodicov

prasiatko30
16. apr 2012

ja som letela asi dva krat s vajickom a veru ja som ho vzdy fakturovala ako batozinu - zaplastikovali mi to a posielala som to ako batozinu - tiez je pravda ze to nebola nizkonakladovka ale v ryanair by som sa aj dost cudovala kebyze ti ho povolia na palubu - a este k tomu na palube je ti na nic lebo na sedadlo ho nemozes dat a mala by si len o jeden balik na viac. skor by si mohla zafakturovat cely kocik pri checkin a potom uz niest dieta len v klokanke alebo satke - pokial si este necestovala tak ti to bude omnoho pohodlnejsie.

vanda8
16. apr 2012

@zeleny_cajik dakujem za odpaved 🙂 no to je super trosku ste ma baby povzbudili 🙂.. tak to je super ze to vajicko mozem zobrat.. hoci len po schodiky, ale aj tak fajn. Ked mi ho zoberu a odlozia dole aj s kocikom to nevadi.. mne ide o to, aby som ho mala na SK 🙂))) joj tak fajn 🙂 dakujem .. Ozaj a ako to je s batozinou? ja 15 a priricna a dost???Alebo ma malicka narok aspon na prirucnu? ja neviem ako sa pobalime .. mame totiz aj svadbu aj krst na SK 🙂 treba brat dost vela veci 😅

zeleny_cajik
16. apr 2012

@vanda8 pockaj moment, ak chces brat kocik plus vajicko, to ti podla mna nedovolia, ked mas vajicko prikliknute na podvozok kocika, malo by to byt ok, ak som uz v Ryanairi videla letiet maminy. Ale ak chces aj vajicko aj kocik, vajicko musis zaregistrovat ako zvlast batozinu (myslim, ze na to maju kategoriu, ked budes vyplnat online check in formular) a kocik si vezmes az po nastup do lietadla.

vanda8
16. apr 2012

@zeleny_cajik no kocik mam taky ze vajicko sa da nan zakliknut , ale vypada to dost velke.. cely ten kocik aj s tym..Myslim ze aj ked budem kocik skladat musim vajicko odlkliknut.. A vies poradit prosim ako je to s batozinou? dakujem

estterka
16. apr 2012

@vanda8 ja dojcim aj cely let vzdy,aj dnes budem v lietadle dojcit a to mam vacsie dietatko-ziadny problem. dojcenie mne osobne velmi ulahcuje let-kedze ona na prsiku rovno zaspi a aj sa ukludni,ak by bola z cesty nervozna atd. a dalsie plus,ze ked bola vo veku tvojej-to bola parada cestovat,pre malu som nebrala nic na jedenie ani na pitie,lebo bola len dojcena. dnes to vyzera inak-mam kufor plny jedla 😀

miriam2deturence
16. apr 2012

@bonaquaba Ahojte dakujem za prave aktualnu temu pre mna, letim prvy krat v zivote s mojimi 2 detmi 3 a 6 rokov a dalsie je na ceste, takze tehotna... kolko teda vody mozme brat? Len 2dcl na toho najmensieho, co bude mat 3r v juni a to mi nechaju v pohode? Alebo aj ja si mozem vziat/kolko? A 6-rocnej kolko? Ceny napojov za kontrolov, keby sme si kupovali napr 0.5litrove vody nie su 10-nasobne?? A prosiim neviete kolko batozkov si mozeme vziat? Aj ja aj deti male na palubu mozme? Este leti s nami moja mama, tak...snad to zvladneme. DAKUJEM ZA RADY, ak vas napadne nejaka instruktaz pre tuto nasu vypravu /v zivote som neletela/ tak budem vdacnaaaa

bonaquaba
17. apr 2012

@miriam2deturence Ahoj pre dieta mozes mat tie 2 deci, ale musis to mat v tych detskych flasiach co im davas mlieko a pri kontrole z toho musis ty pred nimi odpit, inac ti nedovolia v inych flasiach brat,a spon ja co som vzdy cestovala, tak som mohla mat len tuto v detskej flasi, ale predtym sme mali vodu a pred kontrolou som sa vzdy poriadne napila a deti tiez. My vzdy detom potom kupujeme vodu v bezcolnej zone,nie je to tam az take drahe , lebo tam si mozes kupit vody kolko chces a zobrat potom do lietadla potom ta uz nik nekontroluje, a vlietadle nekupujeme, lebo tam je to velmi drahe, a ja som vzdy v lietadle velmi smaadna, lebo deti ma vycerpaju, ale kedze mas vacsie deti,tak 6 rocna by to mala byt ok,len s menism to bude trochu tazsie, to vydrzat sediet v lietadle,ale kedze kazdy bude mat svoje sedadlo, tak to je v pohode mala by si to ok zvladnut a este ked cestujes s maminou, tak to nebude problem,ona ti pomoze. A este ak by si chcela brat nejake lieky pre deti,ale tekute napr Nurofen alebo nejake sirupy, tak na osobu mozes mat 1 dcl, len to musis mat vtych flastickach co byvju lieky, ale max 1dcl flasticka, ak bude veci 150 ml alebo 200 tak ti to nedovolia vziat, flasticka musi mat iba 1 dcl a to potom na osobu moyes brat takze, ked ste 4 tak ich mozes 4 zobrat. A ak mate letenky priority boarding tak hned na zaciatku vyhlasia,a by ste isli do predu,lebo vy mate narok ist prvi do lietadla, kedze ste si priplatili tu sluzbu, tak potom chodte dopredu, aby ste nemuseli stat v dave, lebo s detmi to nie je sranda, aj ked sa to da vydrzat, a co sa tyka kociara ak nahodou beries so sebou, tak si ho mozes kludne zobrat az k lietadlu a dolu pri schodikoch ho iba poskladas a oni ti ho daju do batozinoveho priestoru. A este k tym taskam, na osobu mozes mat 1 tasku rozmery ti neviem presne povedat, ale my vzdy mame kufre ale tie mensie a kedze ste 4 tak 4, ja som vzdy mala este aj igelitky, ale mala som to dolu v kociari, takze to nik neriesil, kolko mam batoziny, len potom bol problem ked som nastupovala do lietadla, bola som ako Mikulas 😀 obhadzaana taskami. Ak mas este nejake otazky tak s akludne pytaj, nie je to az take hrozne,len je to trochu stresujuce, ja mam vzdy taky zvlastny pocit, ked ideme letiet, ale to je zo vsetkeho toho balenia a ci nahodou nemam daco v taske, co nemam mat, ale ja tam vlastne len veci na oblecenie mavam, a este noznicky mannikurove si tam ani nedavaj, bo ti ich nedovolia brat a budu ta poriadne potom prehladavat nic co je ostre tam nemozes mat.

prasiatko30
18. apr 2012

@miriam2deturence tak tekutiny budu asi zalezat na tom ktorom letisku a na tom ktorom cloveku co ta prezera - nazorny priklad spred tyzdna - let z amsterdamu s 2m dietatom - kazali vyhodit vsetku vodu co mala mamicka pripravenu vo flaskach, let z alicante s tym istym dietatom - preniesla bez akehokolvek problemu 3pripravene flasky s vodou + este nejake 2flasky s vodou bez problemov ani jej nekazali vyberat flasky a otvarat a skusat 😅 mne sa presne to iste stalo v amsterdame pred 3-4rokmi - s vacsim babetkom ktore uz nepotrebovalo kojenecku flasku ale samozrejme som niesla pitivo pre obidve deti - musela som vsetko vyhodit, minuly rok som v amsterdame presla s tetrabrickovymi dzusmi - cize kolko pitiva a v akom prevedeni si u deti budes moct preniest bude zalezat na tom ktorom cloveku co ta prezera takze si pribal nejake to pitivo ale s tym ze ti to mozu vyhodit - tot moja skusenost.

prirucna batozina - zalezi akou spolocnostou letite - u nizkonakladoviek vacsinou jedna prirucna batozina na jeden listok (ak mas babetko tak vacsinou jedna prirucna+kocik) ak je to normalna spolocnost tak ja som chodila obvesana taskami ako vianocny stromcek - vacsinou jeden vacsi ruksak+taska na hracky a tam ta nikto nekontroluje - pokial samozrejme sa nesnazis vrazit do lietadla s 10timi kuframi na jedneho cloveka 😅 - vy to budete mat do pohody lebo v podstate ti vyjde jedna prirucna na kazde dieta kde si zoberu svoje hracky a zabavky a veci co potrebuju. treba si skontrolovat co povoluje ta ktora spolocnost na ich www.

priority boarding - tak ako pise babenka predo mnou - pokial idete v nizkonakladovke je dobre aby ste mali, zase ak idete normalnou spolocnostou vacsinou oni automaticky na zaciatku nalodovania vyhlasuju ze rodiny s detmi vstupuju prvi bez akehokolvek predosleho platenia a objednavania.

miriam2deturence
19. apr 2012

@bonaquaba Dakujem moc moc moc. No dnes zvazujem kvoli mojej tehotnosti a tym dvom detom ci ist. Budem v 31TT a lekar uz ma nepovzbudzuje len vravi ze je to na mne, neviem ci to stoji za to cele. More je na Kanaroch 20stupnove v maji, vzduch 23-25, tak do mora ze sa moc neda, bazeny neviem pri 23-25 stupnoch vzduchu.... dnes to este mozem odvolat je to velmi tazke rozhodovanie. Letenie sa teda uz po zisteniach a doporuceniach az tak nebojim, hoci by som sa trochu mala. Ach ach.

miriam2deturence
19. apr 2012

@prasiatko30 Dakujem velmi pekne za rady!!!

bonaquaba
19. apr 2012

@miriam2deturence ja som tiez tak letela ako ty, ked som bola tehotna, ked som isla do NO tak som bola v 28 tyzdni a naspat som isla v 36 tyzdni, a bolo to ok, myslela som,ze to bude riziko,ale nie je to uplne v pohode, tak sa neboj vsetko dobre zvladnes,

lenka112
19. apr 2012

Všetko sa dá zvládnuť, len netreba zbytočne stresovať, pretože dieťatko to cíti. Prvýkrát sme leteli s malým, keď mal 9 mesiacov, druhýkrát keď mal 13 mesiacov ( pri tomto lete sme veľa premýšlali, kedže sme šli do Dubaja ) malému išli zúbky + troška iné počasie ako tu u nás, ale zvládli sme to. A dnes máme za sebou aj prvú dlhú cestu autom a zvládli sme to perfektne 🙂 Takže maminy žiadne stresy a aj vaše bábo bude v poriadku, veď ako sa hovorí - Spokojná mamina = spokojné dieťatko. 🙂

alenka600
19. apr 2012

Baby, leteli ste niektora s easy jet? Dakujem

vanda8
20. apr 2012

Baby co myslite ??? ked sa mi da vajicko zakliknut na kocik, ale pri skladani ho musim odkliknut... ci mi to uzna Ryanair ako sucast kocika, alebo to mam radsej zaplatit.. kuk foto.. Dakujem za rady 🙂

vanda8
20. apr 2012

Ach snazim sa sem dat fotku mojho kocika, len mi to nejak nechce zobrat..prepacte baby ze to tu takto kazim..

cicimon
20. apr 2012

@vanda8 ak budes maj vajicko aj vanicku tak to tak nemozes brat

vanda8
20. apr 2012

tak tu je to baby poradte prosim 🙂

vanda8
20. apr 2012

@cicimon hm ten kocik vypada tak velky 😠 ja som s nim velmi spokojna ale teraz mam tazku hlavu .. no vanicku som uz vytiahla.... no ale ak budem musiet zaplatit , tak uz co uz nieje to cely svet, len som trosku zmatena ci mozem ci nie... riskovat nechcem...dik za odpovad 🙂

cicimon
20. apr 2012

@vanda8 no to je jedno ci je velky, ale ak beries vanicku vajco bude asi ako batozina brane... to si over

vanda8
20. apr 2012

@cicimon mhm toto je foto uz bez vanicky.. 😅 to je tam to vajco prikliknute.. len ho musim dat dole ked ho skladam ..ja neviem .. pozerala som tie podmienky, ale je to dost nezrozumitelne.. ak im nieco bude sediet na nose tak budu piskovat 🙂 asi to booknem ako batozinu ... a bude pokoj 😎

andrealisy
20. apr 2012

@vanda8
ak beries iba vajicko a mas ho nakliknute na sportak (dieta sedi vo vajicku) nemusis nic platit ani to davat ako batozinu, pri lietadle to rozlozis na 2 casti a to je ok, pri chceck in sa ta bubu pytat z kolkych casti sa sklada kocik, povies ze z 2 a dostanes 2 nalepky. Ak beries vajicko aj vanicku tak jedno z nich musis dat ako batozinu a zaplatit za to.

cicimon
20. apr 2012

@vanda8 presne ako pise @andrealisy - ak beries obe tak jedno ide ako batozina, ak len vajc bez sportaku/vanicky tak je to zadara

vanda8
20. apr 2012

@andrealisy jupiiiii a mam to 🙂 super.. ano bude sa to brat ako dve casti.. vajicko a kocik 🙂 vanicka je uz pomaly mala tak tu uz ani nepouzivame 🙂 teraz je mi uz vsetko jasne 🙂 dakujem pekne za rady 🙂... hah hned mi je lepsie .. uz iba zvladnut cestu a je to 🙂 a s batozinou je to ako? jedna velka a iba jedna prirucna? alebo ma aj mala narok na nejaku batozinu? napr kabela s plienkami . Vela krat som letela este ako nemamicka a pamatam si ze ked som mala nejaku kabelu mimo prirucnej, kazali mi to narvat do kufrika. teda aby bola prirucna len jedna..