Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

poppy1
22. máj 2012

@katarinajurikova aj vam!! 😉

endzi30
22. máj 2012

@estterka - ahoj 😉 ked uz sme mali cez dva roky a mala teda svoje sedadlo, tak sme raz tak leteli, ze mala mi bola na kolenach, ale nie preto, ze chcela, ale preto, lebo tak zaspala 😅 ked som ju posadila na sedadlo, tak sa klaaatila na bok, no chudatko....chcela som, aby si polozila hlavu na moje nohy, ale to musis mat zdvihnutu tu opierku na ruky a to pri starte a pristavani nemoze byt...tak som si vypytala pas a dali mi....takze uz pri nastupovani si ho vypytaj, ak by si ho potrebovala...

urcite ale nech malinka, ak by sedela na tebe, nech ma ten pas - v ziadnom pripade ju nepriputavaj svojim! ak by ti ho nedali, tak radsej ju posad samostatne na jej sedadlo, aj keby plackala 😒

estterka
22. máj 2012

@endzi30 ona je vzdy priputana svoji pasom,aj ked viem,ze ide spat,nechavam ju priputanu na mne,keby nahodou bolo treba priputat pocas letu,aby som ju nemusela zobudit a riskovat,ze bude z toho nervozna 😅 no hej,tak som to myslela,ze ci ked si vypytam mi ten maly pas daju,hanka je zvyknuta sa dojcit vela v lietadle a to je idealnejsie,ked sedi na mne pri tom 😀

estterka
22. máj 2012

@bubelko dakujem,no my ausedacku nikdy nenosime so sebou,ked letime 😅

@kacena4 dakujem,tak asi je to ok,si to dieta dat na kolena a priputat ako do dvoch rokov,ved aj 24 mesacne deti su este v podstate male a ako pises.toto je podla minimum nechat 25 mesacne dieta priputat ako pred mesiacom ako ho nechat rozculit sa a trapit atd.

estterka
22. máj 2012

@poppy1 ahoj,kocik sa nerata ako prirucna batozina. a myslim si,ze vzdy sa moze doniest az k lietadlu. po prilete zalezi do letiska,niekedy ho dostanes rovno pri vystupe z lietadla,ale su letiska,kde ho dostanes az na pase spolu s ostatnou batozinou.
zobrat mozes malej co chces,ak teda letite napr. z blavy,ja mam skusenost,ze nie su az taki mili sice ti zamestnanci na kontrole,ale ja prenasam bezne 2 litre vody. jedine ta z toho mozu nechat ochutnat,ale ak je to jednorazova krabicka(nepoznam to) tak podla mna ta nenechaju.
nocne lety-nasa vacsiou spala,ja som preferovala nechat ju hore co najdlhsie a nech spi v lietadle. zas zalezi ako zaspava,ja dam malu na prsnik a spi nech je kdekolvek,ked je unavena 😅
myslim si,ze pri tychto spolocnostiach ti moc nepomoze zavolat dopredu.

@ikke ked neletim nizkonakladovkou,zvyknem si zavolat a doteraz mi vzdy rezervovali prvu trojku pre mna a malu(aj ked bolo len par miest v lietadle volnych) a tam je v tychto lietadlach viac miesta a mala som istotu,ze vedla mna bude jedno volne,kde viem drobca posadit,takze v tomto pripade ja volavam.

endzi30
22. máj 2012

@estterka - no pevne dufam, ze ti ho daju...neviem ake su predpisy pri tomto, moze sa stat aj, ze ti ho nedaju...fakt neviem, netusim 😕 ono keby bola vacsia, mozno 3-4 roky, tak ti ho nedaju, lebo to by uz asi nebolo bezpecne, ak by sedela na tebe...ale presne ako pises, ci ma malinka 24 mesiacov alebo 25, tak tam co sa velkosti / vahy dietatka tyka, tam by nemal byt problem 😉

poppy1
22. máj 2012

@estterka dakujem za rady. a ty myslis, ze by som malu nemala davat spavat, ked vyrazame okolo polnoci - pol jednej rano z domu? To je asi moc nie? :-/ Toto je najhorsi cas... keby sme vyrazali o desiatej, tak jasne, ze ju uz nenecham spat, nech mi spi potom ale takto ju zrejme budem musiet budit :-/ uff no som zvedava ako bude reagovat. Ona pri zaspavani potrebuje svoj pokoj, dost sa obavam, ze spinkat pocas letu nebude... no snad to nebude peklo. Ale tak snad nejako zvladneme...

estterka
22. máj 2012

@endzi30 tak hanka uz porazila 15 kil,teda asi uz teraz nezapada do noriem 😀 😝 no ak nedaju,ja nemam problem aj priputana sa k nej natocit takym sposobom,ze sa bude dojcit ked treba,ale myslim,ze potom mi ho uz velmi rychlo donesu 😀

endzi30
22. máj 2012

@estterka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

no a co sa vahy tyka, tak moja tiez nepatri medzi musie vahy 😀 😀

kacena4
22. máj 2012

@poppy1 spinkat by som malu dala vecer, alebo presnejsie cez den nie a vecer skor, nech sa radsej do polnoci prespi aspon trosku a nie je mrzuta kym sa nedostanete do lietadla, to je najhorsie to cakanie a v lietadle moze zaspat a ked nezaspi tak nevadi. my tak chodime na ranny let o 6.30, t.j. z domu okolo 2 hod. a takto sme to spravili naposledy. drzim palceky nech je malicka dobra a adaptuje sa

mia___
23. máj 2012

Maminy, ako ste to robili s kocikom? Dost sa bojim, aby mi ho neponicili. Urcite ho budu hadzat, predsa len ho mam celkom rada. Sice su to len golfky, ale pouzivali ste take tie fusaky, co na to su? Alebo radsej to nechat obalit tou foliou?

zuziq8
23. máj 2012

@mia___ My berieme kocik na palubu 😉 normalne az k lietadlu ho vezmeme, tam ho dame letuske a potom by nas mal cakat pri vystupovani z lietadla.. urcite by som nedavala kocik do batozinoveho priestoru... akokolvek zabaleny

endzi30
23. máj 2012

@mia___ - ja som tiez hakliva na svoje veci a "serie" ma kazdy skrabancek 😅 ja tiez cestujem stale s golfacom a ked s nim pridem k lietadlu, tak tam ho zlozim a zabalim do original obalu, co som k nemu kupila...ono je predsa len hrubsi a co to vydrzi (ale bohuzial, aj tento obal uz mam tak potrhanyyyy 😠 😠 , ale zachranilo mi to kocik aspon - ono ti chlapici, co to nakladaju, tak tym je to suma fuk...hadzu s tym jak s handrou, plesknu kocik na kocik atd)

este uplne na zaciatku, ked som letela s normalnym kocikom, tak som ho dala do tensieho obalu a ten to chudak tiez nevydrzal a mala som skrabance na rucke 😠

no treba s tym ratat, ale tak radsej ho daj to toho original obalu 😉 ja som si dokonca vytlacila logo kocika, zalaminatovala a zavesila karticku na kocik, aby vedeli, ze to vlastne je KOCIK, lebo veeela krat som tu moju buginku videla uz nalozenu na tych vozikoch s ostatnymi kuframi a uuuuuuuplne na spodu 😠 😠 ta karticka je dost velka a viditelna, tak neviem kam pozeraju 😀 😀

@zuziq8 - 😀 takmer vsetci beru kociky az k lietadlu (malinko mamin/tatov ich odovzda uz na check-ine)...no a potom VSEEEEEEETKY kociky idu do batozinoveho priestoru 😅 😅 oni ich nedavaju hore na palubu - tam nie je miesto...pekne krasne idu tam, kde kufre.....akurat ich davaju na kraj, aby ich ako prve vylozili z lietadla a rychlo dali ku schodom, kde ta bude opat cakat (alebo niekedy to nerobia a cestuju spolu s batozinami na ten pas, kde si ho vyzdvihnes)

zuziq8
23. máj 2012

@endzi30 urcite nejdu vsetky do batozinoveho priestoru, kamoska tak cestuje a stale berie kocik na palubu, stale to na check-ine povie a ma ho na palube... na palube miesto je, davaju tam aj kufre, ktore sa predavaju oficialne ako "palubne" (neviem ako ich nazvat 😀 ), teda nemozu ti ho nezobrat na palubu - su to napr. kufre do airbusov a do boingov sa nevojdu hore do tych skriniek, tak ich ulozia do priestoru kde su letusky a tam vedia ulozit aj kocik, vozik a pod.

endzi30
23. máj 2012

@zuziq8 - mmm, no nechcem sa hadat 😉 lebo to neviem samozrejme na 100%, ale este som o takom niecom nepocula 😅 mozes sa jej spytat akou spolocnostou letela? ze v ktorej jej vyniesli kocik az hore? 😕
autosedacku som zazila, ze aj mne vzali hore na palubu, ale urcite, keby nas tam bolo 20 mamin s autosedackou, tak ich nevezmu vsetky hore, lebo tam to miesto nie je 😅

ja som len predpokladala, ze @mia___ leti bud nizkonakladovou spolocnostou alebo ide na dovolenku, kde jej ten kocik na 100% hore nevezmu

kali23
23. máj 2012

@zuziq8 to záleží od ochoty leteckej spoločnosti, či dovolia kočiar na palubu alebo nie 😉 tie lepšie samozrejme zoberú a nerobia s tým žiaden problém 😉

zuziq8
23. máj 2012

@endzi30 spytam sa a napisem 🙂 ale vuem ze aj minuly rok tak letela na dovolenku do turecka, presne na to som sa jej pytala kvoli tomu, ze aj my sme chceli brat kociar.no to je jasne ze ked tam bude vela mamin, nevezmi kociky hore...ale stale lepsie ked bude kocik posledny nakladany, ako keby mal byt pod tou hordou kufrov 😀

endzi30
23. máj 2012

@zuziq8 - tak asi natrafila na veeelmi ochotny personal, presne ako @kali23 pise 🙂 🙂 🙂

jo jo, ja sa vzdy modlim, ked otvorim ten obal na kocik, aby som z neho nemala puzzle 😀

zuziq8
23. máj 2012

@endzi30 no teraz cestujeme na dovcu s tou istou spolocnostou ako ona, tak snad bude aj k nam personal ustretovy...ale inak mame taky lacny golfac, takze az tak velmi by ma nebolelo, kebyze mi ho oskreli 😀 aj ked samozrejme dufam ze puzzle z neho nebude 😝

endzi30
23. máj 2012

@zuziq8 - ale tak aj lacny stoji peniazky, nemaju s nimi co tak hadzat 😠 😎

tak potom napis, ci ti ho vzali hore, alebo teda niekomu inemu (ak by ich bolo vela) 😉 a kraaasnu dovolenku prajeme 😵

katarinajurikova
24. máj 2012

@endzi30 ahojky my berieme tentohttp://smartmomma.com/Graco-Trekko-Stroller-Met... ,na to sme ho aj kupili aby mal maly na dovolenke pohodlicko ,lebo on je strelka a za ruku nepojde ani za nic...videla si aj väcsie kociky na letisku?

ikke
24. máj 2012

@katarinajurikova ja som na letisku videla uz aj kocik pre trojicky 😀 tento ti zoberu uplne bez problemov, spytaju sa, ci je to z jednej alebo dvoch casti, daju ti na to pri check-ine visacku a pred lietadlom (pod schodami alebo v rukave) ho poskladas a oni ho daju rovno do batozinoveho priestoru 😉 pri pristati rovnako, ale v opacnom poradi 😀

katarinajurikova
24. máj 2012

@ikke vazne?dakujem ,lebo kazdy mi husti do hlavy ze mam zobrat golface ,ale ako som pisala maly je diablik ,rad sa vozi ,za ruku nechce ist ,ked ho davam bezkat tak len tam kde nechodia auta kde neni cesta...ale to uz odbocujem od temy dakujem 😉

ikke
24. máj 2012

@katarinajurikova jasne, zober to, co je jednoduchsie pre vas. kocik nema 30kg, neboj, takychto kocikov tam uz videli stovky 😉

katarinajurikova
24. máj 2012

@ikke 😉

mia___
24. máj 2012

Tak o tom som este nepocula, zeby sa mohol kocik zobrat az na palubu. Mala som na mysli odovzdanie kocika az pred nastupom do lietadla. Nemam iluzie zeby s nim zaobchadzali lepsie ako s ostatnou batozinou. Hodia to kam sa im trafi bez rozdielu leteckej spolocnosti.

estterka
24. máj 2012

deti,ktore uz vedia chodit nemaju narok na prenesenie tekutin cez kontrolu-stretli ste sa s tymto?

endzi30
24. máj 2012

@estterka 😀 😀 😀 😀 😀 co mal dnes ujo/teta pri kontrole zly den?? 😀 😀 😀

estterka
24. máj 2012

@endzi30 no,ako tento 27let nam pokazil statistiku "stastie na ochotny personal" 😠 😠 😠 som skoro tu flasu rano o piatej po nom hodila...tento ujo teda bol velmi,velmi neprijemny...

endzi30
24. máj 2012

@estterka - a musela si ju fakt vyhodit? 😠 😠 no ja by som sa s nim dokrvi hadala, ze tvoja malinka MA na to narok! kebyze ma uz viac nez 2 roky, tak by som sklopila usi, ale takto??? 😠