Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

katarinajurikova
31. máj 2012

@endzi30 ok diky 😉 mas pravdu letime az koncom juna 🙂

avenev
3. jún 2012

Prosim vas, ohreju mi letusky v lietadle vodu vo flasi ked budem chciet zarobit mlieko? Termosku sa mi nechce kvoli tomu brat.Letime 1.x s rocnou dcerou do Tuniska.

cicimon
3. jún 2012

@avenev pravdepodobne nie

bubelko
3. jún 2012

@avenev nie. nemaju totiz kde. jedine, co ti mozu dat je horuca voda, ktoru davaju na caj a ty si dolejes studenou na potrebnu teplotu. 😉

avenev
4. jún 2012

@bubelko Tak to by malo byt ok prevarena voda, nie? 🙂

bubelko
4. jún 2012

@avenev asi hej. ja som UM v lietadle nezarabala. len som chcela ohriat poharik a vtedy mi vravela letuska, ze oni to nemaju kde zohriat, pretoze nemaju mikrovlnku. 😉

avenev
4. jún 2012

@bubelko tak to jej zoberiem suchy rohlik, ked sa neda ohriat, vdaka za info 🙂

bubelko
4. jún 2012

@avenev ja som bravala detsku vyzivu potom - tu nebolo treba ohrievat, k tomu celozrnne krekre alebo pecivo. zalezi na aky dlhy let idete. na pitie mali vodu. a bolo to v poho. 😉

katarinajurikova
4. jún 2012

@avenev este existuje taketo nieco ,to ja beriem malemu ,nahradi to cele jedno jedlo http://www.vyzivavchorobe.sk/vyziva-deti/pripra...

spaagetka
4. jún 2012

@avenev Mně normálně ohřáli skleničku s příkrmem(nevím, jak, ale v horké vodě by mu to trvalo déle než ty 3 minuty, za které mi to přinesl 😅 Jídlo bylo opravdu horké, chladila jsem dlouho 😅 Vodu v lahvičce jsem pak dala letušce a taky ji po chvilce přinesla teplou. Zkušenost mám s ČSA, Smartwings a Alitalií - všude bez okolků ohřávají 😉

avenev
5. jún 2012

@spaagetka A leteli ste daleko? Oni mozno na dhlsie lety maju mikrovlnku

klarah
5. jún 2012

Zkušenosti s 20 měsíčním klučíkem letos v únoru na letu do Asie. Strach jsem předem měla, ale zvládnul to báječně. V letadle to totiž furt mírně klepe a furt to tam lehce hučí, takže tenhle bílý šum působí jako dokonalé uspávadlo! Skoro celou cestu prospal, tedy 2 hodiny do Helsinek a pak i skoro celou cestu (10 hodinový let) do Asie. S jídlem to bylo jednoduché. Dostal kus těstovin a rýže od nás, moc toho nesnědl. Většinu cesty byl na mě přicuclý, takže pohoda! Ani na kinedryl, co jsme měla v záloze vůbec nedošlo... A 6 hodinový časový posun vůbec nezaznamenal, takže taky dobrý.

lukava
5. jún 2012

prosím, nevíte někdo, jak to chodí u Smartwings s nakládáním/vykládáním kočáru. Pomáhají při tom např. letušky? Na složení kočáru potřebujui obě ruce, jde to ztuha a jedu sama...takže v jedné ruce dítě a tou druhou to nesložim : (
@spaagetka

lukava
5. jún 2012

@klarah a při kojení pohoda? nekoukali lidi divně? mělas něco na zakrytí?

spaagetka
5. jún 2012

@avenev Ne ne, Sardinie, to jsou 2,5 hoďky 😉 Když letíme s mezipřistáním přes Řím, tak je to necelá hoďka a pak 2 hodiny, ohřávali všude 🙂 Létáme celkem často a nikdy se mi nestalo, že by jídlo neohřáli 😉 Možná ale na některých charterech neohřávaj, páč letadla si najímají cestovky, těžko říct 😅 Mně na charteru od Smartwings ohřáli normálně...

lukava
5. jún 2012

za 9 dni letime nocnim letem nice prg, mam vyvrknuty kotnik a pojedu sama, asi to bude dobrodruzna cesta 😅

bubelko
5. jún 2012

@spaagetka no mne neohrial ani swiss, ani austrian a ani airberlin ☹ neboli to chartrove lety - boli to klasicke linkove. zakazdym boli mili a ochotni, ale zial mi vysvetlil, ze nemaju kde ohriat. ze mi moze doniest akurat horucu vodu. ale mozno sa to fakt zmenilo a uz su vybavenejsi 🙂

spaagetka
5. jún 2012

@lukava Lítám s golfkama Maclaren a mám na ně futrál. Při gatu mi říkali, že je to lepší, páč prý Smart má v přepravních podmínkách, že za kočár ručí jen když je takhle zabalenej. Nevím, ještě jsem neměla čas to kontrolovat, teď letím až v září, tak třeba do té doby dočtu. Když byl Kryšpín nesedící mimino, skládala jsem kočár až u vchodu do letadla, ale tam je to takový chaotický a spousta lidí. Pokaždý jsem malýho nekompromisně šoupla letušce a žádná neprotestovala, vlastně ani neměla šanci 😀 Teď se mi dvakrát osvědčilo kočár v klidu zabalit u gatu(malýho jsem posadila na sedačku, nebo někdo z cestujících ho podržel 😉 ) a malýho odnést k letadlu, jednou mi pomáhal pozemák, aniž bych mu cokoliv říkala, jednou jsem se ozvala sama a taky bez problémů čapnul kočár a odnesl k letadlu. Dělám to teda jen, když vím, že je letadlo blízko a nepotáhnu to daleko 😝 U nás je to v pohodě, v porovnání s Italama, to jsou hrozní ignoranti 😠
S kojením v letadle si nelam hlavu, je jedno, jak koukaj, budou radši, když bude malej v klidu a nebude hulákat na celý letadlo 😀 Já si brala košili nebo volný triko, aby šlo vše v klidu vytáhnout a nekoukalo mi přitom půl pupku 😀 Kojila jsem při vzletu i přistání, teď to plánuju stejně, do toho budu staršího okřikovat, aby nekopal do sedaček a pil - no, už se těším 😀 Jen doporučuju při odbavení nechtít první řadu, u některých boeingů nejdou zvedat područky, páč jsou v nich zasunutý ty stolky na jídlo, takže když malej usnul či jsem kojila, bylo to dost stísněný 😖

spaagetka
5. jún 2012

@bubelko Kamarádka mi povídala, že ČSA to ohřívá v té horké vodě(i tak to ohřejou fakt hodně), ale nikdy mi neřekli, že mi tu vodu přinesou, abych si to ohřála sama, vždy to udělali sami 😉 Jen na namíchání UM by donesli horkou, abych si naředila studenou dle potřeby 😉

klarah
5. jún 2012

@lukava Hele miminu teď budou v červenci 2 roky a ještě celkem na mlíku je 😅 Můžu říct, že za celou dobu se mi nikdy nestalo, že by cokoliv, kdokoliv řekl. Ale je pravda, že jsem vždycky kojila velice diskrétně, žádná "koza" venku aby všichni viděli... To mi přijde fakt nechutný, na to není nikdo na veřejnosti zvědavej. Sama si vybavuju, jak jsem viděla ještě jako bezdětná, jak nějaká mamina výtahla prso v autobuse... A že asi není místo, kde jsem nekojila 🙂 Hřbitovy, MHD, v lese... A nikdy jsem se žádnou plenou nepřikrývala, copak jsem nějaký strašidlo! Ale jak, říkám kojím diskrétně, nejsem žádný exibicionista.

lukava
5. jún 2012

@spaagetka jak to tak vidim, asi radeji vyrazim bez kocarku jen s nositkem a budu doufat, ze to noha nejak vydrzi, dik moc za info, kocar mame mutsy sportak a je dost tezky a bez futralu a pak zase resit, aby mi ho vyndali a tak, bez nej to bude rychlejsi, jen jsem doufala, ze v nem treba pri cekani usne, no nevim, jak to provedeme, letas v noci?

lukava
5. jún 2012

@klarah jj, vezmu si neco volnejsiho na sebe, mozna i satek a budu stopro diskretni, taky nechci aby me tam nekdo okukoval

spaagetka
5. jún 2012

@lukava Určitě je lepší kočár ke gatu, jinak ho musíš dát k nadrozměrným zavazadlům a na některých letištích je pak problém je najít 😒 Navíc někdy se odlety zpozdí, takže prcek může v klidu chrnět. Holt ho u letadla někomu šoupneš, když bude spát, tak ho třeba letušky položí na sedačky, to se mi taky jednou stalo 😉 Obrň se trpělivostí a připrav si milé úsměvy, to zabírá 😀 Noční let je lepší, malej ho prospí 😉

lukava
5. jún 2012

@spaagetka kocar by vezl manzel autem, o to nejde, ale spis aby pri tom cekani mohl chrupkat a prave taky kdyby se to zpozdilo a cekali jsme dele jak dve hodiny, uz ma 10 kilo, by se asi hodne pronesl, to je teda zase rozhodovani 😎

lukava
5. jún 2012

@spaagetka gate je to, kde se ukazuje palubni vstupenka, ze jo? a od gatu k letadlu teda uz bez kocaru, ten uz u gatu zajisti oni a dal bych se nemusela starat? tak to myslis? zase tak casto neletam, musi se na me polopaticky ; )

spaagetka
5. jún 2012

@lukava Jestli ti to pomůže v rozhodování, tak na Ruzyni půjčujou golfky, ale řekla bych, že nejsou polohovací 😅 Bývají přistavené hned za těma šacovacíma prohlídkama 😉

lukava
5. jún 2012

@spaagetka jo a mooooc dekuji za rady!!!!

lukava
5. jún 2012

@spaagetka njn, jenze my prave letime z nice do prahy, tezko rict, jak to budou mit francouzi 😉

spaagetka
5. jún 2012

@lukava Normálně se chodí i od gatu(jo, tam ti utrhnou palubní vstupenku) k letadlu s kočárkem, odevzdáš ho až při nástupu do letadla. Ono někdy jdeš od gatu k letadlu pěknej kousek, někdy jedeš i busem až na plochu 😅 Takže když nevidím přistavený letadlo k tomu "chobotu", kočár skládám až u letadla 😉 V Nice si ho vem až k letadlu 😉

martuska75
5. jún 2012

Chcela by som sa opýtať v akom stave ste mali kočík ked ho vyložili z lietadla ? 😉 S batožinou sa tam moc nehrajú a predpokladám že podobne dopadá aj kočík. 😒 Ale zase nerada by som brala len nejakú buginu lebo malá rada spí v kočíku takže by som chcela zobrať normálne šporťák. Je nejako poistený? Mám naň síce obal ale aj tak neviem, neviem 😖