• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

7. novembra 2016 
@briketa no ved sme nad tym rozmyslali, ci si nieco odniesla odtial, teda z dovolenky, alebo z toho lietadla, lekarka sa vyjadrila ze pravdepodobne z lietadla, ze ta klima tam roznasa virusy a bakterie...tak bohvie..ale mas pravdu, mohlo to byt aj z danej krajiny alebo mozno letisko, neviem...
tam sa premelie kopa ludi
25. feb 2013 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nefertitka co lekarka povedala je blbost, s prepacenim. Ona sa rozumie do zdravia, ale urcite nie do ventilacie lietadiel :wink:. V dnesnych lietadlach je uz tka filtracia, ze doma ne,as taky vzduch... bol o tom dokument. Samozrejme ked sedis pri niekom kto priamo na reba prska, s tym si nepomozes. Ale vacsinou si virus donesies z dovolenky priamo z krajiny, alebo na letisku, nie v lietadle.
25. feb 2013 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ono to az taka blbost nie je...aj my mame s týmto problem a viem na 100% že to bolo z klímy, lebo sme mali problem v lietadle...nesla vypnúť, stále na nás fukalo.
26. feb 2013 o 00:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute kocky cestovatelky mate niektora skusenost s dlhymi letmi chceli by smme s malym ist na Sri Lanku len sa obavam letu a potom pobytu tam -maly bude mat 2 roky :wink:
28. feb 2013 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute maminky, kedy ste leteli s babatkom na zaoceansky let? Mne dnes pediater povedal, ze doporucuje az od 6-teho mesiaca, no ja som planovala skor (cca v troch mesiacoch).. ake mate skusenosti?
1. mar 2013 o 20:49  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lili ahoj...leteli sme minuly rok s 3,5 mesacnou Vanesskou cez atlantik na kubu...let trval 10 hod. a male ho zvladli uplne v pohode....cely let prespinkala, iba co sa zobudila na papanie... :slight_smile:
1. mar 2013 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dida38 no super.. mna doktor upozornoval hlavne na to, ze zmena klimy by nemusela malej vyhovovat, ale pozeram, ze vy ste mali poriadnu zmenu klimy :slight_smile: A tiez mate Tamusku :slight_smile:
1. mar 2013 o 21:25  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lili co sa tyka klimy tak uplne bez problemov....praveze nam sa tam vanesska tak upokojila...dovtedy byvala dost placliva, malo spinkala a tam nastala zmena...ostala taka kludna...podla mna im to prospelo....keby boli prasule, tak by som sla znova :slight_smile: A aj vy mate TAmcu?? a kam letite???
1. mar 2013 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dida38 chceli by sme letiet do Kanady, takze ten by bol este dlhsi, tak rozmyslam co a ako teraz spravit.. hlavne preto, ze by sme asi isli aj na dlhsie..
1. mar 2013 o 22:13  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1lili moj nazor je, ze pokial mas moznost tak ju vyuzi....deticky to naozaj zvladaju dobre....akurat ten let moze byt trosku nepohodlny v pripade, ze ju budes mat na kolenach...ale viem, ze sa daju rezervovat aj take vanicky pre babo v lietadle a tam si vlastne spinka....podla mna je vyhoda aj s takym malym lebo to len lezi a spinka...take vacsie uz moze mat problem "obsediet" :grinning: aj casovy posun zvladli...tam uplne v pohode, zato ked sme sa vratili, tak tu sme vyspavali do 12-tej obeda...tam bolo -6 hod. :grinning: :grinning: :grinning: ...ja by som sla....
1. mar 2013 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte maminy, potrebovala by som poradit, v juni by sme chceli ist na kanarske ostrovy a moj maly bude mat 6mesiacov, let trva cca 5h, maleho kojim a pevne verim, ze aj budem :slight_smile:. Trochu sa obavam toho letu ako to bude znasat. Myslite, ze je vhodne letiet ?
26. mar 2013 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jsv79 Pročti si to zpětně, je tady spousta typů a rad....myslím, že už jsem to tady taky kdysi spala-pokud je v pohodě rodič, je v pohodě i dítě :slight_smile: Pokud budeš kojit, tak to bude úplně na pohodu. Myslím, že s tím prckem budete mít míň starostí než s tou starší :wink:
26. mar 2013 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@garfie ďakujem pekne, čítala som si pár príspevkov ale nechcelo sa mi čítať všetkých 61 strán :wink:
26. mar 2013 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jsv79 kludne chod,to budeš mat super ked kojiš,ja idem v juni s 8 a pol mesačnym a nekojim tiež sice mam obavy čo bude robit ,či bude moc plakat kvoli tlaku ale zoberiem mu hračkay a snad to nejako vydržime 2,5h letu :slight_smile:
20. apr 2013 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby neviete niektora či na letisku v Bratislave za kontrolou čo je obchod ,či sa tam da kupiť dojčenska voda ?
20. apr 2013 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erinka123 no my sme sa rozhodli, ze asi nepojdeme, my sme chceli ist na Kanare a to je 5h let, ale v juni a to bude mat Hugi 6mesiacov a nechcem mu tam zacat davat umelu stravu, keby mi nahodou moje mliecko nestacilo, tak sme dovolenku pri mori tento rok odlozili na buduci :slight_smile:
20. apr 2013 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erinka123 neviem, ale nejaku dojcensku vodu si mozes aj vziat so sebou, to je povolene, akurat sa z nej mozno budes musiet napit........
20. apr 2013 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lubina to viem len som chcela že by som si kupila velku flašku,kym v Turecku prejdeš kontrolou,zoberieš kufre,prideš na hotel a ešte tam čakaš na izbu,tak nebudem mať čas ani kde prevarit vodu a moj strašne vela pije nema problem vypit aj tri flašky kojenecke vody za den,a ta jedna flaška čo si možem preniest tak mam obavy že stačiť nebude.
20. apr 2013 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jsv79 tak to už musiš ty vedieť ako si na tom s mliečkom :wink: my uz davno prikrmujeme ,takže ja viac menej niečo beriem a niečo mu tam dam čo oni navaria,nejaku mrkvičku a tak,my ideme do Turecka to je 2,5h letu a na rok tiež ideme na Kanare :wink: ale asi v maji.
20. apr 2013 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erinka123 ja myslim, ze mam dost mliecka, ale toto leto ostaneme radsej doma, predsa s takym malym babom cestovat a taky dlh let, ale buduci rok urcite pojdeme :slight_smile:, tak krasnu dovolenku :slight_smile:
20. apr 2013 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jsv79 dakujem :wink:
20. apr 2013 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erinka123 tak si zober prazdni flasu a pytaj si prevarenu vodu v lietadle od letusiek,mne vzdy dali :slight_smile:
21. apr 2013 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte maminky nechce sa mi citat vsetkych 61 stran tak sa chcem opytat.v juli letime ryanair-om na SK.mozem mat v lietadle maleho v tom vaciku-nosici?viem,ze maly musi sediet na mne ale ci moze byt v tom vaku.a ako je to s mlieckom?ja nekojim ale mam na mysli ci mam mat mlieko hotove v termo.alebo v lietadle si vypytat horucu vodu a tak spravit,ale potom by som musela mat pri sebe v prirucnej aj prasok-sunar a mozem?a ako to je v kazdej flasticke mozem mat po 100 ml?takze napr.100 ml cajiku a 100 ml mliecka?dakujem za rady
25. apr 2013 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@livuska1 musis si zobrat vodu na pripravu mlieka lebo prave ryanair su znami tym ze ti ani pohar vody zadarmo nedaju nie to este ti ho zohrievat :grinning:

Fakt ked boli problemy s tym ze meskali lietadla ryanairu koli strajkom a mali ludi zavretych v lietadlach aj zo3-4h tak sa stazovali hlavne ti s malymu detmi ze im neposkytli zadarmo aspon vodu pre deti!!!
25. apr 2013 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@livuska1 inaksie ta voda ono bude tiez zalezit od letiska v amsterdame ti napr cez kontrolu nenechaju preniest ani vodu a jedlo pre deti na inych by to nemal byt problem

S tym vakom neviem co mas na mysli
25. apr 2013 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prasiatko30 cize po poslednej kontrole si mam niekde v kaviarni opytat prevarenu vodu.ja si uz nepametam nevies kolko je povoleny limit tekutin?
25. apr 2013 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@livuska1 ja som zvycajne nemala problem preniest pre deti tolko tekuin kolkosom potrebovala - a to hovorim o flasu mineralnej vody krabickovych dzusoch a pod ale ja byt tebou tak ak ti skonfiskuju tvoji vodu tak si kup mineralnu vodu nacapujes do flasky a staci prihriat - prevarat to nemusis
25. apr 2013 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@prasiatko30 oki dakujem :slight_smile:
25. apr 2013 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby.chcem vediet vas nazor co keby som si vzala do lietadla na cestovanie hotove mliecko aptamil 2 co sa predava v 1 l flasi,myslite ze by mi to dovolili cez kontrolu?je to hotove a preleje sa to len do maleho flasticky a moze papat.
26. apr 2013 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@livuska1 to ti tusim dovoli( tekutiny pro dite jsou bez omezeni), ale muzou te pozadat abys to pred nimi ochutnala takze to budes muset otevrit a ochutnat.
26. apr 2013 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok