Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

sasenkah
9. okt 2013

@janka2512 neviem kto tam lieta, pozri napr. cez opodo.de , tam kupujem ja letenky.

janka2512
9. okt 2013

@sasenkah a prečo nie ryanarom? máš zlé skúsenosti? alebo o čo ide, ak smiem vedieť.. ?

sasenkah
9. okt 2013

@janka2512
Zle skúsenosti, poškodený kocik a ine...

havana_frost
12. okt 2013

Deti do roka by vôbec nemali lietať, to je postoj (zodpovedných) lekárov. V lietadle je tlak ako v 2400 mnm a na to detská hlava ešte nie je uspôsobená. Majú problémy s dutinami a aj preto revú. Odhliadnuc od zdravotných rizík je to aj pre spolucestujúcich nepríjemné, keď malé dieťa neviete utíšiť (ach kolkokrát som to už zažila). V prípade strašnej krajnej nevyhnutnosti by som letela s minimálne polročným miminom na krátku vzdialenosť (do 2 hodín), inak určite až po roku, ešte lepšie až vtedy, keď sa s dieťaťom viete "dohodnúť", aby neobťažovalo krikom aj ostatných.

erinka123
24. okt 2013

@janka2512 podla niektorých lekarov hlavne pediatrov po 3rokoch, niektorý po roku hovoria...mne ušna lekarka povedala že sa može lietat a vsak let by nemal presiahnut 3hodiny ak je dieťa mladsie ako 1 rok,povedala čo mam robit počas letu ,moj maly mal 8 mesiacov a neplakal vobec iba sa jedoval lebo nechcel byt priputany ale potom ako som ho odputala jedna radost,škeril sa na ostatnych a potom spinkal cestu tam i späť zvladol na jednotku,ale každe dieta je ine ,a može sa stať ze ked snim budem letiet na rok tak to može byt uplne inak.

diorka
29. jan 2014

Ahojte dievcata, v maji letime s detmi do Pariza, budu mat 2,5r. a 5,5r., letime cez airfrance. Zaujima ma, ako je to teraz s pitim pre deti a s jedlom, s nejakymi keksikmi (sladkostami), pustia nas s tym na palubu? Obcerstvenie na palube nemame. Dakujem

celasapremenim
29. jan 2014

lietame s dvomi od ich dvoch rokov, podla mna je to individualne a zalezi od dietata, nase zvladaju lety v pohode a tesia sa z uplne vsetkeho v lietadle aj na letiskach.....neboja sa
niektore deti su narocnejsie a tam je vyslovene potrebne kocirovat to zo strany rodicov, no a uz som zazila aj hodinovy plac dietatka...a nebolo to kvoli uskam.....maminka bola zufala.....nastastie tam boli normalni ludia, tak to neriesili, ale co som pocula, rozni psychopati letia, co potom nadavaju rodicom

prasiatko30
29. jan 2014

@diorka tam bude zalezat od letiska z ktoreho odlietate - obycajne nie je problem preniest stravu aj pre deti - keksy a dokonca aj nejake tetrabrickove dzusy a pod srandy ale napr v amsterdame nenechaju preniest ani len omrvinku chleba a je im suma fuk jedno ze letis s detmi 😨

pokial letite z ba alebo z viedne tak by ste nemali mat absolutne ziadny problem s jedlom - normalne si priprav nejake chlebiky, nieco na vyjedanie nejake ovocie - snaz sa to dat do nejakej jednej tasky aby si im to tam mohla pri skaneri vytiahnut aby videli co v tom mas a hotovo.

lusyinka
2. feb 2014

Ahojte dievčatá. V apríli by sme mali letieť s naším 14-mesačným chlapčekom do dominikánskej.. Je to skoro 20 hodín aj s prestupmi. Má niekto skúsenosť? Ako ste detičky zabavili a čo papali? Prosím napíšte mi IP. Ďakujem pekne!

diidi9
13. feb 2014

Ahojte. Ako to je s platenim leteniek ked cestujete s babom??? v rayneri sa za babo plati ci neplati ?? ..........sestra mi vravela ze sa vraj plati okolo 30eur. a ja som pocula ze babatko letia zadarmo . Neviete poradit ??? Dakujem

stormie
13. feb 2014

@diidi9 ak od minuleho roka nic nezmenili tak dieta do 2 rokov ma fixnu cenu za letenku tych 30 eur, ale pozor nema narok na sedadlo, takze musi sediet rodicom cely cas na nohach a takisto nema narok na prirucnu batozinu co si beries so sebou na palubu

prasiatko30
13. feb 2014

@diidi9 tak ako povedala @stormie baby plati len taxes a jedine na co mas narok navyse je brat lahko skladatelny kocik - buginu teda rayanair u inych spolocnosti ke to inak

diidi9
13. feb 2014

no len nechapem ako co platim ten fixny poplatok ked babo sedi na mne a vazi minimum kil ako fakt to je hovadina riadna ....ved to zaplatis viac dospely ked dobru cenu letenky vychytas :DDD a ked si kupujem uz aj spiatocnu letenku aj s babom tak platim 60 eur hej :D

ricci33
4. apr 2014

dobry den, chystame sa cestovat s malym 8mes synom do anglicka. viete mi poradit ako to funguje s detskym kocikom a prirucnou batozinou pre dieta? Vopred dakujem

sweetjanka
4. apr 2014

@ricci33 uplne v pohode.my sme leteli s oboma ked boli batolata a v pohode. S kocikom az k lietadlu, potom bol az pri batozine,my sme mali príručny kufrik na kolieskach na ktorom sme vozili deti po letisku po prilete. S vodou ani s jedlom nebol absolutne ziaden problem.

palomka
4. apr 2014

@ricci33 na 8m dieta sa nevztahuje ziadna prirucna batozina. Ty si mozes vziat prirucnu hore max.do 5kg, niekde je to do 10kg, podla toho s akou spolocnostou letis. Ak mas so sebou vodu, pri kontrole ju musis ochutnat. Kocik sa odovzdava pri nastupe do lietadla a taktiez pri vystupeni z lietadla 😉

adazdca
25. apr 2014

@monika15 čítam túto staru temu o lietaní 🙂 Chcem sa spýtať, že ked je dieťa do 2 rokov, t.j. neplatí sa letenka a to znamená, že sedí na nohách rodičom celú cestu? Môj drobec bude mať teraz 2 roky, stihli by sme to aj bez letenky, len má už 16 kg a neviem si dosť dobre predstaviť, že mi bude sedieť 3 hodiny na nohách ☹

tenerifka
25. apr 2014

@adazdca ak lietadlo nie je plne obsadene, uz pri check-ingu si popytaj miesto, kde bude vedla este jedno volne, ale ak je lietadlo plne, budes musiet mat dieta na svojich kolenach. Zalezi od dlzky letu, ci sa to da zvladnut, ak je let dlhsi ako 5 hodin, asi by bolo dobre kupit pre dieta normalnu letenku....

sirinka
25. apr 2014

@adazdca ked bude miesto, tak vas tam mozu usadit, pripadne letenky pre deticky byvaju lacnejsie, ale mozem povedat, ze akonahle moje deti dokazali chodit, tak v lietadle nikdynepresedeli cely let ale behali v ulicke hore dole a tak aj vacsina ostatnych deti v lietadle. Neprijemne to je ked donesu kavu a nejake jedlo, priestor nie je bohvieaky velky, ale 3 hodinkvy let sa da zvladnut, pripadne si ho aj prestriedate s muzom alebo s kym pojdete.

milan_branik
25. apr 2014

male dieta radsej autom.... minimalne kombik na veci
http://autobazar.pozri.sk/vyhladavanie-ponuk/op...

je to ovela pohodlnejsie........ da sa kedykolvek zastavit, oddychnut, je viac sukromia.......

yanni
25. apr 2014

@milan_branik uz si isiel s dietatom 8 hodin autom? Asi nie, lebo by si tak nehovoril. Tych 8 hodin autom je lietadlom za hodinu. Je to pomalsie, stresujucejsie, zapchy, v lete horucava, stresujucejsie, decka su po case uz nervozne. Cestovanie auto s detmi vobec nie je pohodlnejsie. A ake sukromie? Byt dlhe hodiny zavrety v malo priestore. Prestavku si urobis ano, ale tiez nemas sukromie. My cestujeme vela a po celom svete. Autom, lietadlom, vlakom. Dopravne prostriedky si vyberame podla situacie a vzdialenosti.

monika15
25. apr 2014

@adazdca ja som si kupovala sedadlo... mi sme leteli 8 hodin a potom 1 .
podla mna je to ovela lepsie pohodlnejsie ako sa tlacitdvom v tych malych sedadlach ...
ja osobne by som kupila aj znova 🙂))))

sirinka
25. apr 2014

@milan_branik
@yanni da sa aj autom aj s troma detmi aj 12 hodin.... No ona pisala o trojhodinovom lete a to asi bude trosku dalej 😉

buburka
29. apr 2014

Ahojte baby. Chcem sa opytattych skusenejsich a zlietanejsich ako je to s batozinou. Teda konkretne ma zaujima ci neviete ako sa pocita napriklad odrazadlo. Berie sa to podobne ako kocik, ci blbost? Treba doplacat ci? Ide o to, ze sa stahujeme, maly ma oblubenu motorku a uvazovala som akym sposobom by som mu ju mohla vziat 😅 poradite mi?

kuwait
29. apr 2014

@buburka zabalit do krabice a vziat ako nadrozmerne zavazadlo alebo inak zabalit a brat ako sportove naradie,doplacat asi budes,podla toho kolko to vazi.

buburka
29. apr 2014

@kuwait dakujem ti za odpoved. Ono je v podstate lahke, len velke:-/ take ze sportove naradie ani neviem najst ponuke leteckej spolocnosti... 😨 😕

yanni
29. apr 2014

@buburka my vlacime po lietadlach stale sportove "naradie". Lufthansa ma napr. za Golfbag 40 €, za bicykel (dospelacky) v cyklotaske alebo cyklokufry 120 €. My lietame bussines class tak neplatime nic. Moze byt, ze jednotlive letecke spolocnosti maju tie ceny rozdielne. KEd nenajde nline nic, tak tam jednoducho zavolaj.

bubelko
29. apr 2014

@buburka urcite zbalit a poslat ako normalnu batozinu, akurat sa to odovzdava ako nadrozmerna batozina. ak to das ako sportove nacinie, budes doplacat. ak to das v ramci batoziny, len je to neskladne, tak ti zarataju hmotnost normalne k tvojej, takze ak neprekrocis povoleny limit, nebudes platit nic.
akou spolocnostou letis?

prasiatko30
29. apr 2014

Najlepsie je informovat sa priamo u spolocnosti ktorou letite v tomto sa mozu podmienky odlisovat.

buburka
29. apr 2014

@bubelko letime cez wizz. Ak by sa to tak dalo s tou batozinou tak to by bolo super, kedze budeme platit za batozinu zvlast a to su 3 kufre do 35kg, co si myslim, ze nepresiahneme vahou ani nahodou, ale zas motorku do kufra samozrejme dat neviem 😅