Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

sisaka
14. júl 2014

@barbarka treba si pozriet stranku danej leteckej spolocnosti na vsetky tvoje otazky tam urcite najdes odpovede.

alenka600
16. aug 2014

Caute, budem letiet sama s dvoma detmi - jedno ma 1,5 r a druhe 2,5 r. Neberiem ziadnu batozinu, maximalne nejaky ruksak so svetrikmi, niecim sladkym na jedenie (aby som deti utisila), vodu si kupim v duty free. Proste potrebujem starosti a stresy minimalizovat. Este vazne neviem ako to urobim, dcera - 2,5r je velmi poslusna, samostatna, ale trosku bojazliva, ta sa ma bude drzat za ruku ako kliest. Syn, 1,5r je vesely, zivy, ale maximalna nasoska, ten by mi najradsej sedel rovno na hlave cely den.
Letim 2h Zeneva -Budapest s easy jet.
Rozmyslam, ci mam zobrat skladaci sportovy kocik, alebo nie. Vyhoda - jedno dieta do neho usadim a druhe mozem mat v klokanke, aby mi nebezali kazde svojim smerom v duty free zone. Nevyhoda .... no, uprimne, radsej by som NIC neriesila. S kocikom mozem ist az k lietadlu, tam ho odovzdam a potom si nanho musim pockat pri vykladani batoziny. Uz som s nim cestovala raz a nedali ho na batozinovy pas, ale pol hodinu som behala po letisku a nasla som ho niekde uplne inde. Cert ho ber, stal ma menej ako 20ecok a nepouzivam ho uz, keby sa mu nieco stalo, neva. Len fakt strasne vaham, brat, nebrat. Pomoze mi to, ze budem mat jedno dieta na pokoj v kociku, ale zas drbkat sa s nim do autobusu , tlacit sa tam a potom ho po pristani hladat...
Druha vec - musim deti v lietadle mat obe v poho, nemozu plakat a nemozu sa nudit, lebo nemozem jedno nechat bezat a druhe nechat sediet. Nejaky napad? Ale asi blba otazka, lebo kazde dieta je ine a kazde dieta sa zabavi inac.
Inac - zaplatila som si aj za konkretne letenky, kupila som upne vzadu (vprdu v tej priority zone sa nedalo zabookovat pre deti). Uf, uz aby to bolo za mnou :(

zulina9
18. aug 2014

My sme leteli do grecka, brala som kocik golfku, odovzdali sme pri lietadle, maly mi plakal cely let, prvy krat sme sli, no v grecku nam kocik hodili pekne medzi batozinu, cestou po pase sa nam stihol rozlozit, heh, takze spet sme priviazali spagatom, v lietadle sme ho zabavali rozpravkami v tablete, no ale moc nepomohlo. Bola som rada ked sme pristali v Ba. Nabuduce dam asi nejaky kinedril alebo nieco take.

katus_ka
14. jan 2015

Ahojte... mozno sa to tu uz vela krat pisalo ale zaujimalo by ma ze ako deti zvladaju cestu lietadlom.. myslim tym vyrovnavanie s nadmorskou vyskou..

dakujem

dazdovka
15. jan 2015

@katus_ka ja osobne som prvykrat letela, ked som mala 4 roky a citila som tu zmenu tlaku, usi ma boleli ak pri vzlietani, aj pri pristavani dost, pamatam si, ze mi mama davala cukrik cmulat a aj to, ze mi to nepomohlo 😔
Ale s mojimi detmi lietam od takmer roka, pri vzlietani a pristavani som kojila, resp. davala pit, je dobre ked deti vtedy piju, preglgaju, vyrovnavaju si tlak medzi uchom a nosohltanom. U nas su lety relativne pohodova vec, najtazsie bolo snad udrzat dceru sediet, ked sa naucila akurat chodit, nic ju nebavilo viac. Treba si pobrat somarinky na zabavenie, mala som penazenku krasnu, len na lety pripravenu, plnu karticiek, ktore vytahovala, namiesto minci gombiky atd., ta ju bavila 10 minut., aj to bol uspech u nas...

prasiatko30
20. feb 2015

Baby tie co lietate ryanairom - da sa kupit najprv letenka a potom dodatocne - za ten isty poplatok - priobjednat aj batozinu???

prasiatko30
20. feb 2015

tak ak by to niekoho zaujimalo a planuje cestu ryanair - tak da sa dokonca az 2h pred planovanym odletom pridat dodatocne batozina cez internet 🙂 - som sa preluskala zmluvnymi podmienkami ryanu 😎

tenerifka
20. feb 2015

@prasiatko30 Ano, ma to aj Vueling. My sme sa ale naucili zbalit kazdy do maleho kufrika do 12kg a berieme ich na palubu, je to vyhodne, ze netreba cakat na batozinu ale hned mozes opustit letisko. No napr.teraz letime s Binter a aj tie male kufre musime dat na check-in, lebo je to malicke ATR a nezmestilo by sa to hore 😀

prasiatko30
20. feb 2015

@tenerifka ked ideme na kratsie tak hej tak do dvoch tyzdnov sa da. 😀 a hlavne ked sa odlieta do teplych krajov 😀

espanola89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vavrenka
17. jún 2015

kocky, plis, poradte mi, zhanam dcerke 4rocnej, kufor na kolieskach, velmi po nom tuzi a zda sa mi to fajn na podporu samostatnosti, aj ho snad vyuzijeme. nechcem nic velke, nai mohutne, ci takze. vedeli by ste mi dat tip, s cim mate dobru skusenost? dakujem

baska29
17. jún 2015

Baby ja sa chcem spytat nahodou ste niektora neleteli Ryanerom,neviem to najst na ich stranke.Chcela by som malej zobrat kolobezku,taku tu skladaciu pre vacsie deti,do kufra sa nezmesti ale keby si ju tam pribalim tou foliou na letisku?mala ju ma novu a chce si ju zobrat zosebou a pride mi zbytocne kupovat zas novu na mieste kde budeme dovolenkovat.

nyc
24. aug 2015

ahojte, v piatok cestujeme s dvomi detmi (2 a 5 rokov) prvykrat letecky. mate prosim nejake tipy ako deti zabavit? co im zobrat na zabavu do lietadla? najlepsie kazdemu zvlast lebo spolu sa moc zahrat nevedia. dakujem 🙂
a este jedna mozno zvlastna otazka. byva v lietadle pre malinke deti k dispozicii nocnik? 🙂

prasiatko30
24. aug 2015

@nyc ber to na co su zvyknuti a nieco nove u nas vzdy zaberalo nakupit knizky na vymalovavanie, s nalepkami, nove knizky aj na citanie, ipad/telefony, nieco na vyjedanie. hlavne aby tam mali nieco nove, lebo ja som nerada ked sa hraju 2-3h len s telefonom alebo pc.

a nie pre take male deti nemaju k dispozicii nocnik - teda aspon na linkach v ramci europy som sa s tym nestretla - ja som inaksie tak malym detom este davala na cestu plienku - preco? lebo dieta ti moze vzdy zahlasit pri vzlietani alebo pristavani ze musi ist nutne na zachod a vy sa nemozete z miesta pohnut - vzdy som sa istila tou plienkou a neraz mi to pomohlo lebo akonahle sa zacalo zdvihat lietadlo dieta zacalo hlasit ze potrebuje ist - ale uz aj - aj ked sme pred vstupom do lietadla boli na wc.

nyc
24. aug 2015

mam otazku k dojcenskemu mlieku. chcem ho zobrat do batoziny ktoru odovzdame na check-in. ale, nebude to problem (hlavne ked bude balenie otvorene) ze nesiem v batozine biely prasok?? 😅

dana_l
24. aug 2015

@nyc my sme mali so sebou v malej krabicke, len tolko co som potrebovala a nikto mi na to nic nepovedal. velku krabicu som hodila "do" batoziny

ikke
24. aug 2015

@nyc nebude, takych bielych praskov oni vidia denne desiatky ak nie stovky 😉

zuzanaete
24. aug 2015

@nyc susene mlieko nie je problem, zober do krabicky iba mnozstvo na cestu. Pri detoch mozes brat aj vodu v ich flaskach a aj inu stravu (vyzivy, chrumky ...). Tu sa nekontroluju mnozstva, teda ma to byt primerane dlzke letu. Urcite sa dobre zasob na vzlietanie a pristavanie, nech cosi chrumu alebo piju, aby odlahcili tlak v usiach. Prajem stastny let.

eny999
6. okt 2015

Ahojte,cestovali ste niektora s cestovnou postielkou? Na anglickej stranke citam ze je zdarma aj s kocikom,ale na slovenskej sa pise ze zdarma je iba kocik. Mate s tym niektora skusenost? Dakujem

nyc
6. okt 2015

@eny999 odporucam zistit si to priamo u leteckej spolocnosti s ktorou letis.

eny999
6. okt 2015

@nyc Letim cez Ryanair,a na ich stranke anglickej je napisane ze 2 polozky su zdarma kde patri aj cestovna postielka. Na slovenskej stranke to ale nemozem najst a nechcem sa s nimi hadat na mieste.

nemezys
1. jan 2016

Dobry den ma niekto skusenost s letom lietadlom so starsim dietatom (6r) co sa boji letu. Ako ste to zvladli alebo nejake tipy ako mu to ulacit, prip. ci je nieco na ukludnenie deti. Dakujem

liavan
1. jan 2016

@lusyinka Ahoj 🙂 Prepáč, že ťa otravujem, len by som sa chcela spýtať, ako dopadol let? My za mesiac letíme s našou vzedy 17mesačnou na Floridu a začínam mať z toho depky 🙂 Prajem krásny večer

lusyinka
3. jan 2016

@liavan vôbec nemusíš mať depky, let dopadol perfektne. Veľmi som sa bála, lebo malý je čisté šidlo, ale spal 2x po hodine a pol a okrem toho sme pomaličky papali, pozerali rozprávky, prechádzali sme sa, hrali.... )Zvládol to na 1*-podľa mňa najlepšie z nás všetkých a časový posun tak isto... Keď sme prišlo tam, hneď sa prispôsobil ich času a keď sme sa vrátili domov, mal zase hneď späť náš čas.... Užite si dovču 🙂

alzbetka83
19. jan 2016

Dobry den,v marci cestujeme prvykrat lietadlom ,ja a dcerka,ktora bude mat vo februari 2 roky..Mozte poradit co a ako,co mozme vziat k sebe na palubu a tak...dakujeme 🙂

pelube
25. apr 2016

@alzbetka83 dobry vecer. Mozem sa opytat co vsetko ste si.zo sebou brali na.palubu? Dakujem.

alzbetka83
26. apr 2016

@pelube Mali sme dve prirucne batožiny a v nich sme mali nejaké oblečenie, kozmetiku (geliky kremiky keďže máme obe citlivú pokožku)v priesvitnom uzatvaratelnom sáčku,fotoaparát,tyčinky pre malú.. A vodu. Sedel pri nás jeden pán a ten malú celý čas zabával, takže let super 😉

janea
25. máj 2016

Ahojte, trosku z ineho sudka, ale mozno ma niekto skusenost. Ako moze dieta letiet bez rodica? co je k tomu potrebne? mam kamosov,ktory by mi zobrali mladeho na prazdniny,ake doklady musia mat pri sebe, samozrejme jeho pas, a okrem toho jeho rodny list a "splnomocnenie,ze ho neunasaju🙂"? je na to nejaky formular? neviete, ci sa da letenka dokupit k ich uz existujucej letenke (slo by o Ryanair alebo Aer Lingus) alebo by sa musela kupit hned spolu? dufam,ze sa najde niekto, kto uz toto absolvoval🙂 dakujem

nikolette75
6. nov 2016

@monikabe poprosim nazov lieku neletime do USA ale tiez 10 hod let

monikabe
7. nov 2016

@nikolette75 No nepamätám si to už, ale opýtam sa, aj keď nesľubujem.