Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

andynkotrpaslik
28. jún 2017

@kenkoska ahoj,prosim ta mame v plane ist s muzom a s nasou malou dcerkou ktora ma 6 mesiacov do Anglicka. Ako ti vnimalo dieta ked ste stupali a klesali ? Moc sa toho obavam :( mam strach ci jej to nebude robit zle ,ked pojde v plnej rychlosti hore ,samozrejme aj dospelemu cloveku bud zalahne v usoch alebo nieco ine. Dakujem.

bienennest
28. jún 2017

@andynkotrpaslik Ahoj, ja som lietala s mojimi chlapcami od 4.mesiaca a musim povedat, ze z takymi malickymi to bolo omnoho jenoduksie ako ked su vacsi 🙂. Dolezite je len pri odlete a pri pristavani im ponuknut pitie (ked su vacsi najlepsie zuvacku), ak este kojis tak mozes samozrejme aj kojit aby sa im vyrovnal tlak v usku (na to je potrebne aby preglgali). Ine problemy asi mat nebudes, takze sa nestresuj, neboj, vsetko dobre prebehne.

willino1
28. jún 2017

my sme s 2 ročnými deťmi leteli do Egypta... obaja v pohode... ale sú deti citlivejšie na ušká a tak... ja som brala fľašky s mliekom aby počas pristávania a štartovania pili (a pregĺgali aby odľahlo v uškách) keby bolo zle ale boli ok... a vôbec im to nevadilo... pristávanie dokonca celé prespali 🙂

lienka_1
28. jún 2017

@andynkotrpaslik My sme pred rokom leteli s malou do Londyna. Bola uplne v pohode. Ako pisali zienky hore, ponuknut pitie aby sa vyrovnal tlak v usiach.
Letiet neodporucam iba v pripade, ze ma dietatko nadchu, pripadne zapal stredneho uska. Vtedy je to bolest neskutocne silna. Zazila som to niekolko-krat a take bolesti po sekcii boli oplne zanedbatelne s porovnanim ako bolia usi pri nadche a pristavani.

adriana1411
8. jún 2018

Ahojte prosim vas neviete o nejakych upokojujucich tabletkach pre 8 mesacne dieta do lietadla?

boba245
10. júl 2018

Ahojte. Nechcem zakladat zbytocne novu temu, tak sa skusim opytat tu. Je potrebne pri lete do Anglicka aj splnomocnenie/suhlas od manzela, ze mozem vycestovat so synom ? Stale sme manzelia, niesme rozvedeni. Pytam sa pre istotu. Vdaka.