Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

nefertitka
25. feb 2013

@briketa no ved sme nad tym rozmyslali, ci si nieco odniesla odtial, teda z dovolenky, alebo z toho lietadla, lekarka sa vyjadrila ze pravdepodobne z lietadla, ze ta klima tam roznasa virusy a bakterie...tak bohvie..ale mas pravdu, mohlo to byt aj z danej krajiny alebo mozno letisko, neviem...
tam sa premelie kopa ludi

briketa
25. feb 2013

@nefertitka co lekarka povedala je blbost, s prepacenim. Ona sa rozumie do zdravia, ale urcite nie do ventilacie lietadiel 😉. V dnesnych lietadlach je uz tka filtracia, ze doma ne,as taky vzduch... bol o tom dokument. Samozrejme ked sedis pri niekom kto priamo na reba prska, s tym si nepomozes. Ale vacsinou si virus donesies z dovolenky priamo z krajiny, alebo na letisku, nie v lietadle.

billam
25. feb 2013

No ono to az taka blbost nie je...aj my mame s týmto problem a viem na 100% že to bolo z klímy, lebo sme mali problem v lietadle...nesla vypnúť, stále na nás fukalo.

nadenkaaa
28. feb 2013

Caute kocky cestovatelky mate niektora skusenost s dlhymi letmi chceli by smme s malym ist na Sri Lanku len sa obavam letu a potom pobytu tam -maly bude mat 2 roky 😉

1lili
1. mar 2013

Caute maminky, kedy ste leteli s babatkom na zaoceansky let? Mne dnes pediater povedal, ze doporucuje az od 6-teho mesiaca, no ja som planovala skor (cca v troch mesiacoch).. ake mate skusenosti?

dida38
1. mar 2013

@1lili ahoj...leteli sme minuly rok s 3,5 mesacnou Vanesskou cez atlantik na kubu...let trval 10 hod. a male ho zvladli uplne v pohode....cely let prespinkala, iba co sa zobudila na papanie... 🙂

1lili
1. mar 2013

@dida38 no super.. mna doktor upozornoval hlavne na to, ze zmena klimy by nemusela malej vyhovovat, ale pozeram, ze vy ste mali poriadnu zmenu klimy 🙂 A tiez mate Tamusku 🙂

dida38
1. mar 2013

@1lili co sa tyka klimy tak uplne bez problemov....praveze nam sa tam vanesska tak upokojila...dovtedy byvala dost placliva, malo spinkala a tam nastala zmena...ostala taka kludna...podla mna im to prospelo....keby boli prasule, tak by som sla znova 🙂 A aj vy mate TAmcu?? a kam letite???

1lili
1. mar 2013

@dida38 chceli by sme letiet do Kanady, takze ten by bol este dlhsi, tak rozmyslam co a ako teraz spravit.. hlavne preto, ze by sme asi isli aj na dlhsie..

dida38
1. mar 2013

@1lili moj nazor je, ze pokial mas moznost tak ju vyuzi....deticky to naozaj zvladaju dobre....akurat ten let moze byt trosku nepohodlny v pripade, ze ju budes mat na kolenach...ale viem, ze sa daju rezervovat aj take vanicky pre babo v lietadle a tam si vlastne spinka....podla mna je vyhoda aj s takym malym lebo to len lezi a spinka...take vacsie uz moze mat problem "obsediet" 😀 aj casovy posun zvladli...tam uplne v pohode, zato ked sme sa vratili, tak tu sme vyspavali do 12-tej obeda...tam bolo -6 hod. 😀 😀 😀 ...ja by som sla....

jsv79
26. mar 2013

Ahojte maminy, potrebovala by som poradit, v juni by sme chceli ist na kanarske ostrovy a moj maly bude mat 6mesiacov, let trva cca 5h, maleho kojim a pevne verim, ze aj budem 🙂. Trochu sa obavam toho letu ako to bude znasat. Myslite, ze je vhodne letiet ?

garfie
26. mar 2013

@jsv79 Pročti si to zpětně, je tady spousta typů a rad....myslím, že už jsem to tady taky kdysi spala-pokud je v pohodě rodič, je v pohodě i dítě 🙂 Pokud budeš kojit, tak to bude úplně na pohodu. Myslím, že s tím prckem budete mít míň starostí než s tou starší 😉

jsv79
26. mar 2013

@garfie ďakujem pekne, čítala som si pár príspevkov ale nechcelo sa mi čítať všetkých 61 strán 😉

erinka123
20. apr 2013

@jsv79 kludne chod,to budeš mat super ked kojiš,ja idem v juni s 8 a pol mesačnym a nekojim tiež sice mam obavy čo bude robit ,či bude moc plakat kvoli tlaku ale zoberiem mu hračkay a snad to nejako vydržime 2,5h letu 🙂

erinka123
20. apr 2013

Baby neviete niektora či na letisku v Bratislave za kontrolou čo je obchod ,či sa tam da kupiť dojčenska voda ?

jsv79
20. apr 2013

@erinka123 no my sme sa rozhodli, ze asi nepojdeme, my sme chceli ist na Kanare a to je 5h let, ale v juni a to bude mat Hugi 6mesiacov a nechcem mu tam zacat davat umelu stravu, keby mi nahodou moje mliecko nestacilo, tak sme dovolenku pri mori tento rok odlozili na buduci 🙂

lubina
20. apr 2013

@erinka123 neviem, ale nejaku dojcensku vodu si mozes aj vziat so sebou, to je povolene, akurat sa z nej mozno budes musiet napit........

erinka123
20. apr 2013

@lubina to viem len som chcela že by som si kupila velku flašku,kym v Turecku prejdeš kontrolou,zoberieš kufre,prideš na hotel a ešte tam čakaš na izbu,tak nebudem mať čas ani kde prevarit vodu a moj strašne vela pije nema problem vypit aj tri flašky kojenecke vody za den,a ta jedna flaška čo si možem preniest tak mam obavy že stačiť nebude.

erinka123
20. apr 2013

@jsv79 tak to už musiš ty vedieť ako si na tom s mliečkom 😉 my uz davno prikrmujeme ,takže ja viac menej niečo beriem a niečo mu tam dam čo oni navaria,nejaku mrkvičku a tak,my ideme do Turecka to je 2,5h letu a na rok tiež ideme na Kanare 😉 ale asi v maji.

jsv79
20. apr 2013

@erinka123 ja myslim, ze mam dost mliecka, ale toto leto ostaneme radsej doma, predsa s takym malym babom cestovat a taky dlh let, ale buduci rok urcite pojdeme 🙂, tak krasnu dovolenku 🙂

erinka123
20. apr 2013

@jsv79 dakujem 😉

lubina
21. apr 2013

@erinka123 tak si zober prazdni flasu a pytaj si prevarenu vodu v lietadle od letusiek,mne vzdy dali 🙂

livuska1
25. apr 2013

ahojte maminky nechce sa mi citat vsetkych 61 stran tak sa chcem opytat.v juli letime ryanair-om na SK.mozem mat v lietadle maleho v tom vaciku-nosici?viem,ze maly musi sediet na mne ale ci moze byt v tom vaku.a ako je to s mlieckom?ja nekojim ale mam na mysli ci mam mat mlieko hotove v termo.alebo v lietadle si vypytat horucu vodu a tak spravit,ale potom by som musela mat pri sebe v prirucnej aj prasok-sunar a mozem?a ako to je v kazdej flasticke mozem mat po 100 ml?takze napr.100 ml cajiku a 100 ml mliecka?dakujem za rady

prasiatko30
25. apr 2013

@livuska1 musis si zobrat vodu na pripravu mlieka lebo prave ryanair su znami tym ze ti ani pohar vody zadarmo nedaju nie to este ti ho zohrievat 😀

Fakt ked boli problemy s tym ze meskali lietadla ryanairu koli strajkom a mali ludi zavretych v lietadlach aj zo3-4h tak sa stazovali hlavne ti s malymu detmi ze im neposkytli zadarmo aspon vodu pre deti!!!

prasiatko30
25. apr 2013

@livuska1 inaksie ta voda ono bude tiez zalezit od letiska v amsterdame ti napr cez kontrolu nenechaju preniest ani vodu a jedlo pre deti na inych by to nemal byt problem

S tym vakom neviem co mas na mysli

livuska1
25. apr 2013

@prasiatko30 cize po poslednej kontrole si mam niekde v kaviarni opytat prevarenu vodu.ja si uz nepametam nevies kolko je povoleny limit tekutin?

prasiatko30
25. apr 2013

@livuska1 ja som zvycajne nemala problem preniest pre deti tolko tekuin kolkosom potrebovala - a to hovorim o flasu mineralnej vody krabickovych dzusoch a pod ale ja byt tebou tak ak ti skonfiskuju tvoji vodu tak si kup mineralnu vodu nacapujes do flasky a staci prihriat - prevarat to nemusis

livuska1
25. apr 2013

@prasiatko30 oki dakujem 🙂

livuska1
26. apr 2013

ahojte baby.chcem vediet vas nazor co keby som si vzala do lietadla na cestovanie hotove mliecko aptamil 2 co sa predava v 1 l flasi,myslite ze by mi to dovolili cez kontrolu?je to hotove a preleje sa to len do maleho flasticky a moze papat.

anrebcz
26. apr 2013

@livuska1 to ti tusim dovoli( tekutiny pro dite jsou bez omezeni), ale muzou te pozadat abys to pred nimi ochutnala takze to budes muset otevrit a ochutnat.